Moderatorii va raspund (discutii libere)

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
@stranutelu, 100+1.

@Shinobi666, mustrarile si sanctiunile expira in 14 zile (cu exceptia celor date pentru incalcarea art. 2.6.1, 2.6.2 - "la scoala"/poti citi dar nu poti afisa pe forum timp de 7 zile), dar odata cu acumularea de avertismente se mareste aceasta perioada.
 

DeletedUser6843

Citeste aici...
Mult succes:)



Conditii obligatorii:

- varsta minima 20 ani / 100% trecut !
- cunoasterea regulilor / 90% cred ca le cunosc (ma refer la forum)
- fara incalcari ale regulamentului, in trecut / am fost trimis in vacanta de cateva ori ...(niciodata nu a fost vina mea)
- disponibilitate minima zilnica 2-4 ore. / 2 ore
- abilitati de comunicare foarte bune si o buna cunoastere a lb romane 50%
- fara "antecedente" in joc / banat de cateva ori (de cateva ori din vina mea / in rest din greseala)

cam ce sanse as avea?pe o scara de la 1 la 10.
daca am fost sanctionat inainte si acum mi-a venit in sfarsit mintea la cap!

@stranutelu, 100+1.

consider ca ne-ar trebui si un moderator propus ;)



Ce avantaje au moderatorii?
Apropo eu vreau moderator dinala cu super
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25282

cand mai faceti o lume precum cea clasica? m-am saturat de aceleasi lumi si pe lumea clasica nu are rost sa mai intri ca deja sunt multe prea dezvoltati si nu ai nici o sansa.
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare oare cum mai delicata. Exista vreun caz concret unde un player, a depus ticket pt ca a fost nedreptatit de un moderator si a intors decizia acestuia. Pot sa stiu si eu numele acelui admin. Apoi este posibil ca, pe un topic sa apara un supermoderator si sa nu te sanctioneze, considerand da e totul ok. Iar dupa cateva momente sa vina si un moderator si sa te sanctioneze pt niste posturi, posturi pt care acel supermoderator nu a considerat ca au incalcat nici un regulament.
 

DeletedUser

Pai nu mi-ai raspuns la intrebare. Ce fac dau acest mesaj prin ticket in speranta ca imi va raspunde cineva ? sau macar imi va raspunde cineva din administratie maine cand mai intra pe forum. chiar doresc un raspuns concret la aceasta intrebare. de tickete sunt satul sa le fac si sa mi-se raspunda cu raspunsuri standard sau mai deloc, sa mi se inchida in nas acel ticket. am cam incercat sa discut cu toata lumea, multi nici nu se deranjeaza sa imi raspunda. atunci eu ce pot face, pt ca sincer devine obositor.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Da, foloseste cu incredere acest sistem. Daca raspunsurile nu ne sunt favorabile sau convenabile nu inseamna ca nu sunt corecte insa.
 

DeletedUser

pai eu te intreb acum scurt ? poate o persoana sa greseasca tot timpul, dar cealalalta sa aibe dreptate ? puls ca atunci cand iti raspunde cam aceiasi persoana, ce te face sa crezi ca de data asta iti va zice alt ceva sau iti va da dreptate. dupa cum bine stii regulamentul este interpretabil, si cei din sistem il interpreteaza cum vor ei.
cum poti da un verdict daca nimeni nu are dreptatea absoluta, adica de ce ai tu dreptate si nu eu, in privinta spamului sau p&p. poti sa imi zici daca are cineva dreptate 100%. chiar asa perfecti sunt oameni din TT ? si nu gresesc niciodata ? intreb pe cineva daca postul meu este despre p&p si imi zice ca nu, ii detaliez imi zice ca da, ii zic de ce ma penalizat si imi zice ca nu e bine sa fac p&p, atunci de ce mai sunt atatea topicuri unde se cere p&p daca nu pot face asta cu adevarat ?

LE : cum pot posta si eu ca guest ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Am si eu o intrebare oare cum mai delicata. Exista vreun caz concret unde un player, a depus ticket pt ca a fost nedreptatit de un moderator si a intors decizia acestuia. Pot sa stiu si eu numele acelui admin. Apoi este posibil ca, pe un topic sa apara un supermoderator si sa nu te sanctioneze, considerand da e totul ok. Iar dupa cateva momente sa vina si un moderator si sa te sanctioneze pt niste posturi, posturi pt care acel supermoderator nu a considerat ca au incalcat nici un regulament.

Ma bag in seama un pic doar.
Un SM sau un alt moderator nu ar sanctiona pe alta sectiune decat a lui decat in cazuri speciale cand moderatorul acelei sectiuni nu este online si deja jucatorii au intrecut masura rau. Deci daca un SM a vazut topicul unde ai fost sanctionat mai tarziu, nu inseamna ca nu a considerat ca ai intrecut masura, ci doar ca a zis ca poate sa astepte pana intra moderatorul sectiunii specifice.:D
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Repet, singurul lor unde poti face aceste observatii este sistemul de suport. Cat despre regulament, el este foarte clar, nu lasa loc la multe interpretari.

Echipa TT este formata din oameni care pot gresi, intr-adevar. Foarte rar dar se intampla. Dar orice greseala se poate indrepta. Multumim tuturor pentru intelegerea de care dau dovada si ajuta intru rezolvarea acestor mici disfunctionalitati.

Nu se poate posta decat dupa inregistrare si logare pe forum.
 

DeletedUser

Cat despre regulament, el este foarte clar, nu lasa loc la multe interpretari.

Daca incepe cineva sa il ia la puricat o sa se gaseasca un nod in papura.
Iar cum nici oamnenii nu sunt perfecti de ce ar putea un regulament sa fie perfect, totusi e facut de ei?Cum poate sa iasa din imperfect perfect?

Cred ca disputa dintre moderatori si playeri e foarte mare si poate din cauza ca unii au fost nedreptatiti din cauza unei reguli care nu cuprindea tot si moderatorul a treuit sa o aplice.De ce nu se incearca ca aceste situatii sa se refaca si sa mearga spre bine?
Iar pentru incepu sa nu se mai exagereze din partea ambelor parti.nu ma astept sa se intample ceva, dar speranta moare ultima :p
 

DeletedUser

Ma bag in seama un pic doar.
Un SM sau un alt moderator nu ar sanctiona pe alta sectiune decat a lui decat in cazuri speciale cand moderatorul acelei sectiuni nu este online si deja jucatorii au intrecut masura rau. Deci daca un SM a vazut topicul unde ai fost sanctionat mai tarziu, nu inseamna ca nu a considerat ca ai intrecut masura, ci doar ca a zis ca poate sa astepte pana intra moderatorul sectiunii specifice.:D

hai sa fim seriosi acum daca un supermoderator intra pe topic chemat chiar de mine, pt ca 6 persoane jigneau si injurau si ii trimite pe 5 in vacanta si unul ia 5 puncte penalitate, de ce crezi ca nu termina toata treaba si ma lasa doar pe mine sa ma pedepseasca altcineva ?



da LordAdex am inteles ce mi-ai spus prima data, chiar citesc ce scrii. i-am scris cuiva si sincer sa fiu te pot lasa pe cont sa vezi ca nu imi raspunde.
 

DeletedUser

Daca ai expune si cazul (presupunand ca este vorba de cel de pe p&p l18, iar tu fiind shinobi care posteaza cu un cont clona), domnii moderatori ar intelege de ce ai fost trimis in vacanta ulterior de moderatorul ce se ocupa de acea sectiune.
 
Sus