Grupul TMH vs CRyder&CRydeA

DeletedUser16887

1. Se insinua ca am preluat un trib pe cand acel trib era intemeiat de noi.

2. RaulX nu are ce cauta la noi, am sa-l concediez. Nu pot sa fiu cu ochii cat cepele pe fiecare miscare din ora in ora in fiecare trib.

3. Granita are cu aproximatie 7 k-uri lungime. Probabil pentru Cryder un razboi cu tribul de pe locul 1 si cu cel de pe locul 4 sunt chestiuni neglijabile cand e vorba de TMH.
A se nu lua cumva in considerare problemele logistice/de administrare/coordonare care apar atunci cand domini 13 k-uri.

4. Taberele mi se par echilibrate.

5. Cat despre razboi ,calculand din punctul in care lumea 12 deja avea o vechime acceptabila, am scos 2 triburi din top 10.
 

DeletedUser

1. Se insinua ca am preluat un trib pe cand acel trib era intemeiat de noi.
Am gresit eu ,stiam ca acel trib din zona de nord avea denumirea 13 nu am stiut ca are legatura cu voi ,am vazut ca disparuse fostul TMHabc si nu stiam ce s-a intamplat cu el ,fara sa doresc sa mai lungim discutia pe acest subiect prea mult ,parca tin minte ca fostul TMHabc era in zona hayta daca nu ma insel si la marginea hartii de est ,se poate sa gresesc .
3. Granita are cu aproximatie 7 k-uri lungime. Probabil pentru Cryder un razboi cu tribul de pe locul 1 si cu cel de pe locul 4 sunt chestiuni neglijabile cand e vorba de TMH.
A se nu lua cumva in considerare problemele logistice/de administrare/coordonare care apar atunci cand domini 13 k-uri.
Din contra ca nu sunt deloc echilibrate ori te faci ca nu vezi ori ai orbu gainii ,taberele LWA cu TBS sunt echilibrate una cu alta ,dar dincoace nu mai sunt echilibrate voi si cu THIS depasiti pe CRYDER ,dar asta este ,asa s-a nimerit, unii au avut grija sa se extinda si sa aiba o masa critica mare(in speta voi dar si THIS ,TBS) si acum beneficiaza de meritele unei astfel de tactici pe buna dreptate .Oricum nu mai puteti fi luati in bascalie ca ati recrutat tot ce ati prins in est ,pt ca acelasi lucru l-au facut banuiesc si THIS si TBS.
TBS stim sigur ca au beneficiat foarte mult pe langa cuceririle din razboaie si de extinderea cu SWWD si cu triburile din sud unde ei nu au avut pe nimeni .
Dar parerea mea daca cineva intra pe lumea 12 sa se uite pe harta avansata si vede TMH cat este de mare o sa creada ca TMH- urile au fost triburi puternice ,dar noi cei care am fost pe lumea 12 stim mai bine .

L.E : si ai mai spus ca numai cei de pe granita se bat si din spatele granitei dar banuiesc ca si cei care sunt la distanta ataca pt ca si ei au sate de atac ,nu cred ca tin trupele in sat si se uita la ele .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30065

this vs cryder .

Side 1:
Tribes: THIS
Players:

Side 2:
Tribes: CRyder CRydeA Joint
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 157
Tabăra 2: 63
Diferență: 94

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 70
Tabăra 2: 0
Diferență: 70

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,384,651
Tabăra 2: 446,527
Diferență: 938,124

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 670,024
Tabăra 2: 0
Diferență: 670,024

image.php
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: THIS
Players:
Side 2:
Tribes: CRyder CRydeA Joint
Players:
Timeframe: Ultimele 48 de ore
Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 70
Tabăra 2: 0
Diferență: 70

Trendul e clar ,nu mai poate fi intors, nu are ce sa se mai intample cine sa mai intre ca sa balanseze situatia , triburile care sunt in zona deja fac parte dintr-o tabara sau alta .
 

Deleted User - 556077

Side 1:
Tribes: THIS
Players:

Side 2:
Tribes: CRyder CRydeA Joint
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 157
Tabăra 2: 63
Diferență: 94

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 70
Tabăra 2: 0
Diferență: 70

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,384,651
Tabăra 2: 446,527
Diferență: 938,124

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 670,024
Tabăra 2: 0
Diferență: 670,024

image.php

mi-ar fi rusine sa mai pun statistici.sti foarte bine de ce.
 

DeletedUser16887

@andreeadenisa ,
De luptat, nu luptam doar cu Cryder cu toata harta (invecinata) in afara Getiilor.Probabil se observa granita aia de circa 5 kuri cu LWA care daca nu ma inseala pe mine ochii au inceput sa asimileze si ZEII.
 

DeletedUser

@andreeadenisa ,
De luptat, nu luptam doar cu Cryder cu toata harta (invecinata) in afara Getiilor.Probabil se observa granita aia de circa 5 kuri cu LWA care daca nu ma inseala pe mine ochii au inceput sa asimileze si ZEII.

Eu inteleg ce zici tu si vad si eu granita pe care o aveti cu LWA ,eu am vrut sa zic ca chiar daca aveti granita mare si cu ei totusi ei au un oponent egal in marime cu ei pe TBS-uri ,deci ei au lupte pe doua fronturi puterea lor ofensiva se imparte in doua parti nu va ataca numai pe voi ,fara sa-i mai pun la socoteala pe getii de partea voastra .deci sunteti mai multi decat ei .
 

DeletedUser16887

Toti avem cate doi oponenti/fronturi

Noi pe LWA si Cryder
LWA pe noi si TBS
TBS pe LWA ,WA si ZEII (sau ce a mai ramas din ei)
THIS pe Cryder si partea cu ZEII etc.
Cryder pe TMH si THIS.
 

DeletedUser32783

Side 1:
Tribes: TMH TMH-A TMH-B TMH-W TMH-H
Players:

Side 2:
Tribes: CRyder CRydeA Joint
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 17
Tabăra 2: 3
Diferență: 14

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 173,009
Tabăra 2: 30,439
Diferență: 142,570

image.php



si o statistica...:D
 

DeletedUser

uuu da ce buni sunt grupul TMH juma' de harta contra CRyder si au prins si ei tupeu... plus alti 4..5 lasi care au fugit la THIS dupa ce au fost protejati aproape 1 an de SOD... dar " e " buni toti acum :)) stati linistiti baietii ca renaste CRyder si cum au facut mereu si fara mouse v-au pus la respect ;)
 

DeletedUser

nu cred ca ar fi fost o prea mare prb jumatatea de harta impotriva cryderului.
Ce nu mi-a placut, cand am vazut ca au plecat aia din sud in this, katerink :))
Oameni de rahat de cola, fara coloana, ce alearga ca niste catelusi dupa orice os aruncat...Mie mi-ar fi jena sa ma mut la un trib inamic iar apoi sa ii atac pe vecinii din fostul trib...deh pitzipoance de 2 lei, oameni fara caracter. Cum ar spune un barbat credincios "mie imi trebuie o femeie cu frica de Dzeu", eh...ei ar fi acele femei fara frica de Dzeu:D
Asa sa le ajuta, amin:))

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu cred ca ar fi fost o prea mare prb jumatatea de harta impotriva cryderului.
Ce nu mi-a placut, cand am vazut ca au plecat aia din sud in this, katerink :))
Oameni de rahat de cola, fara coloana, ce alearga ca niste catelusi dupa orice os aruncat...Mie mi-ar fi jena sa ma mut la un trib inamic iar apoi sa ii atac pe vecinii din fostul trib...deh pitzipoance de 2 lei, oameni fara caracter. Cum ar spune un barbat credincios "mie imi trebuie o femeie cu frica de Dzeu", eh...ei ar fi acele femei fara frica de Dzeu:D
Asa sa le ajuta, amin:))

Nu e problema nu sunt valori oricum... varcolac si a vandut contul.. nu a plecat cu ei... problema e ca au fost niste milogi cand i am luat ... rupeau aia din SOD la ei.. au stat aici pana au crescut... (cica le a fost rau in CRyder ) atat de rau incat au facut 2..3 mil cu trupele noastre sprijin si au fugit in THIS cand trebuia' sa se descurce putin singuri... dar niste papagali raman papagali si fara pene ;)
 

DeletedUser30065

he he he

cand procedau CrydeR cam la fel , erau conisderati niste zei pe lumea asta :) . deh , e vba si de caracter intradevar , dar nu inteleg , "dupa fapta si rasplata " , va spune ceva ?!
 

DeletedUser

ooo daa, la fel procedam wonder, d-aia nu cred ca am avut niciodata 50 de membrii in cryder, nu aveam decat o academie care si aia era sub 40 membrii daca nu ma insel...sunteti niste lesinati dupa nr mare de membrii ca altfel nu sunteti in stare sa jucati.
Zeci de triburi cu sute de membrii, la mai mare!!!!!!:))
Multi, ca si mine s-au lasat de joc, asta este singurul motiv pentru care acum va laudati pe aici....
Imi place cum vorbiti tot felul de tampenii, de parca traim in lumi diferite:)), chiar credeti ca nu puteam sa facem 100 de mii de academii si acum sa fim juma de harta ca......'alte' triburi? prieteni, uitati de la mana pana la gura...hai du-te si distreaza-te pe joc si lasa vrajelile
 

DeletedUser17342

Cam 3 sfert din CRyderi s-au lasat de joc, si asta nu din cauza 'dusmanilor' care sunt o gluma, ci din cauza PROBLEMELOR din viata de zi cu zi. Si tribul la cat de exclusivist e si cat de putini membrii avea nu are cum sa tina conturile la fel cum erau tinute de proprietari.

Dar pe cei care au ramas o sa ii vedeti pana la capat impreuna si atat;)


Oricum tot ce s-a luat s-a luat de pe conturile parasite :)) Si faceti cate statistici vreti, puneti si alte triburi ca vad pe toti ca pun Joint :)) CRyder + CrydeA(temporar) = love . Atat !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser16887

Referitor la Joint , daca nu tine de voi de ce are o singura persoana la contact pe profil si anume un membru Cryder ?
De ce membrii Joint sustin ca fac parte din "familia" Cryder ?
In plus cred ca e evident ca lupta alaturi de voi.

Nu va mai victimizati atat, Aproape toate triburile au doua fronturi deschise. Pana acum va mandreati cu principiul "harta rosie". Acum e prea rosie ?

Side 1:
Tribes: TMH TMH-B TMH-W TMH-H
Players:

Side 2:
Tribes: CRyder CRydeA Joint
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 19
Tabăra 2: 4
Diferență: 15

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 193,062
Tabăra 2: 42,357
Diferență: 150,705

image.php
 

DeletedUser

Referitor la Joint , daca nu tine de voi de ce are o singura persoana la contact pe profil si anume un membru Cryder ?
De ce membrii Joint sustin ca fac parte din "familia" Cryder ?
In plus cred ca e evident ca lupta alaturi de voi.

Nu va mai victimizati atat, Aproape toate triburile au doua fronturi deschise. Pana acum va mandreati cu principiul "harta rosie". Acum e prea rosie ?

Mistere si daca am avea toate punctele rosii de pe harta din triburile TMH nu ne am face griji stai linistit =))) Nu e problema de razboi .. aici discutam de onoare ( oricum necunoscut cuvantul asta voua) am sustinut , protejat si ajutat 4 jeguri ;) atat... stai linistit ca nu aveti voi destula energie , armata , oameni , resurse sa ne doborati ;)
 

DeletedUser17342

Nu va mai victimizati atat, Aproape toate triburile au doua fronturi deschise. Pana acum va mandreati cu principiul "harta rosie". Acum e prea rosie ?

Tu cred ca nu stii sa urmaresti o idee. Mai citeste o data ce am scris. Ce legatura are aia cu harta rosie? Da doamne la CAT MAI ROSIE, sa curga siroaie de sange, si in 2 jucatori daca ramanem tot o sa luptam si tot o sa va tremure glasu cand pomeniti CRyder.
 

DeletedUser

Tu cred ca nu stii sa urmaresti o idee. Mai citeste o data ce am scris. Ce legatura are aia cu harta rosie? Da doamne la CAT MAI ROSIE, sa curga siroaie de sange, si in 2 jucatori daca ramanem tot o sa luptam si tot o sa va tremure glasu cand pomeniti CRyder.

Escu, tu pe ce planeta traiesti? Dragule, e un joc, cine crezi tu ca tremura de 5 sau 100 sau 200 de sate? Te credeam ceva mai fin psiholog decat se pare ca esti...


Si in alta ordine de idei:
Cam 3 sfert din CRyderi s-au lasat de joc, si asta nu din cauza 'dusmanilor' care sunt o gluma, ci din cauza PROBLEMELOR din viata de zi cu zi. Si tribul la cat de exclusivist e si cat de putini membrii avea nu are cum sa tina conturile la fel cum erau tinute de proprietari.

Dar pe cei care au ramas o sa ii vedeti pana la capat impreuna si atat;)


Oricum tot ce s-a luat s-a luat de pe conturile parasite :)) Si faceti cate statistici vreti, puneti si alte triburi ca vad pe toti ca pun Joint :)) CRyder + CrydeA(temporar) = love . Atat !

Cred ca glumesti, nu? Unul dintre pretextele atacurilor voastre - cele 70 sau 100 sau cate au fost pe cand ne aveam reciproc la pna - pe jucatorii TMH de la granita cu voi era ca dadeau in Joint. Daca nu iti aduci aminte atunci intreaba-l pe Darius care era ofuscat ca dam in Joint. Daca nici el nu isi aduce aminte atunci poate avem rabdarea sa va si cautam mesajele.

Al doilea argument:
Numele tribului: Joint One
Prescurtare: Joint
Număr de membri: 20
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 3.121.121
Punctaj total: 3.121.121
Punctaj mediu: 156.056
Rang: 39
Inamici învinşi: 102.867.268 (24.)


Descriere
Pentru orice problema accesati cu incredere xxlradu.

Al treilea argument:
Joint = trib de innobilari interne/resturi care nu mai merita sa fie folosite:
http://ro.twstats.com/ro12/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=12728
http://ro.twstats.com/ro12/index.php?page=tribe&mode=members&id=12728
Dupa cum se observa tribul aflat sub obladuirea sfanta a lui xxlradu este unul foarte competitiv si "de sine statator" nu? :rolleyes: :eek:

Hai sa fim seriosi. Da-ti doua palme si revino cu picioarele pe pamant, dragul nostru fost moderator. :eek:
 
Sus