C.K. vs n00bia

  • Autor subiect DeletedUser16836
  • Data de început

DeletedUser

C.K-ul trib de 20 mil pune la statistici o academie de rang 65 de 2 mil :))

adica ar venii cam asa:
un jucator de 100 k ataca unul de 10 k logic ca nu are sanse :D

mie mila de voi!

si??? tu daca iti faci tribul academia unui trib mai mare, de ce o faci? :confused:.... tu crezi ca te-au luat aia numa pentru a creste in pace protejat de tribul mare si a avea relatii bune???
mi se pare ceva normal sa bagi academia in statistici avand in vedere ca si ei ar trebui sa participe la razboi, ca e mica? asta e greseala ceror din PAAA
 

DeletedUser

Pai aia din academie cred ca sunt de umplutura, adica ii innobileaza intern la greu cei din tribul mare...
 

DeletedUser32745

Este "logic" ca se vor da mai multi de partea celor din CK,deoarece ei si-au pastrat denumirea pe lumile pe care au jucat(imi cer scuze daca ati facut-o si voi,cei din PAAA,insa eu de jucat ca lumea n-am jucat decat pe L7,iar pe inca vreo alte 5,6 am jucat doar pana la vreo 100 de mii de puncte si ceva si apoi m-am lasat)!
Din ce am citit nu pot decat sa va felicit,pe cei din PAAA,dar si pe Magicieni(tot respectul pt voi)!
Poate ar fi trebuit sa fiu de partea celor din CK(am luptat alaturi de voi pe o lume,nu mai stiu sigur care),insa daca a trebuit sa va uniti 3 triburi mari pt a le face fata,nu faceti decat sa va patati renumele(mie mi-ati lasat impresia,cand am jucat cu voi,ca nu aveti nevoie de ajutor prea mult pt a va rezolva razboaiele,insa probabil ca s-au schimbat multe de atunci,ma refer la CK)!
 

DeletedUser8554

@Gabby-nu am fost si eu cand s-a atacat ,cert este ca m-am trezit fara trupe(de atac) :) ,fratiorul meu e mai agresiv fara ca sa mai gandeasca :p ,anyway ,un esec te invata ,aduce un lucru bun in plus ,si poate multe altele ,oricum inca avem plus la statistici in ultima saptamana :smile: (unde isi fac spionii treaba e greu sa realizezi ceva:mad:) ,si ceea ce ai postat tu,acele atacuri,ai uitat sa specifici ca ele au venit dupa nenumeroase full-uri din partea CK pe acele sate de care ati fost informati ..nu asa te dai mare pe forum :p


@many1000-academia celor din PAAA contribuie atat cu trupe ofensive cat si cu trupe defensive,nu prea cred ca sunt de umplutura,desi ei sustin ca nu are rost sa ii bagam in calcul ...oare ei sunt inofensivi :confused:...nu cred ,si inca ne dau si ei batai de cap :) (cu moralul,bata-l vina:()

@adytule:din ce ai citit tu,nu ai cum sa vezi adevarata situatie deoarece nu esti la fata locului(sau esti:confused:) .Hai sa iti zic eu de cele "3 mari triburi cu care ne chinuim sa le facem fata celor din PAAA" desi in ultima vreme de cand miscam in zona lor suntem putin pe +(C.K.)
1.ENA-aliati inca de la inceputul lumii ,idem situatiei MaGic! cu PAAA,nu aveau cum sa ne lase cu **** in balta :smile:
2.F.K.-ei erau in razboi cu PAAA cu mult inainte sa incepem noi(la cererea lor) acest conflict,deci nu vad de ce se iau in considerare(oricum ei atacau si se aparau fara sa le cerem noi acest lucru.)
3.Crazy-nu prea e un trib mare ,dar intr-adevar ei au fost acea mutare la care tot insista PAAA ..aliatii lor le-au devenit dusmani si aici vreau sa zic ca ,functia de diplomat are un rol important in acest joc(se mai intampla sa te tradeze cei in care iti pui baza,nu neaaparat in sensul propriu al cuvantului)
Si ca sa inchei pt tine ,lumea este un pic cam avansata ca sa te poti baza doar pe cont propriu :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9837

Incet,dar sigur :p

@gaby - trupele din k55 au atacat in k66 :p multe fara berbeci,la cca 30-40 de ore...oare nu asa s-au abandonat circularele de sprijin pe zonele unde avem intr-adevar granita? ::)))
Sau credeai ca,atacand la atatea ore avem si sperante in a lua sate???

Statisticile spun urmatoarele

Side 1:
Tribes: C.K.
Players:

Side 2:
Tribes: PAAA
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 45
Tabăra 2: 36
Diferență: 9

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7
Tabăra 2: 0
Diferență: 7

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 285,779
Tabăra 2: 190,393
Diferență: 95,386

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 58,746
Tabăra 2: 0
Diferență: 58,746

image.php


La general,dupa avansul care-l luaseti,lucrurile au ajuns la nivelul normal...

Side 1:
Tribes: C.K.
Players:

Side 2:
Tribes: PAAA
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,180
Tabăra 2: 1,522
Diferență: 658

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 32
Tabăra 2: 32
Diferență: 0

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 11,694,996
Tabăra 2: 6,048,400
Diferență: 5,646,596

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 275,897
Tabăra 2: 243,778
Diferență: 32,119

image.php



Asadar,joc placut :),si mult de glezne...incet incet intram la inghesuiala....

A,si nu mai vorbi de aliantele noastre,cand voi adunati tot ce misca pe zona,si-i bagati in diplomatie folosindu-va de cea cu Magicul...Daca tacem nu inseamna ca nu stim ;)
 

DeletedUser32745

Corina...ce si cate aliante ati avut,aveti si veti avea,n-am de unde sa stiu,ca nu-s Mama Omida!Eu doar am citit CK Vs,dar am vazut ca de fapt sunt 3 triburi mari(nu-i CK-ul chiar asa de capul lui)!
Despre Crazy sau cum ii cheama,nu a fost diplomatul atat de bun(imi cer scuze daca il ofensez cu ceva),pe cat frica lor atat de mare ca ajung cu toti la margine!
Karma...Statisticile,din punctul meu de vedere,au valoare doar daca la sfarsit X trib mai e,iar Y dispare...degeaba ia X 100 de sate de la Y,daca si Y ia de la Z tot atatea si asa mai departe!
 

DeletedUser

Este o meserie si aceasta. Este intitulata "trolling" - adica a deshide subiecte menite sa atraga postari off-topic(ca sa nu le numesc scandaluri)...
Fiecare face ce stie mai bine... Nu poti scoate apa din piatra seaca.
 

DeletedUser5970

si ceea ce ai postat tu,acele atacuri,ai uitat sa specifici ca ele au venit dupa nenumeroase full-uri din partea CK pe acele sate de care ati fost informati ..nu asa te dai mare pe forum :p

Vrei sa pun orele rapoartelor sa iti clatesti ochii uitandu-te cum ai tai colegi impreuna cu Karma ajungeau primii pe sate, atacand fara berbeci ? Corina nu se da nimeni mare aici, poate cei care se regasesc in numele topicului, eu nu am facut decat sa trag o concluzie, ca nu e favorabila voua, este alta problema.
Acum sa stai sa desfaci firul in patru, sincer, nu e prea elegant sa te prezinti cu scuze in urma fiecarui esec.

Karma prietene, felicitari pentru cele 7 sate, excelent jucat ? S-au vazut rezultatele adevarate cand ati vrut sa atacati organizat ;)

Sau credeai ca,atacand la atatea ore avem si sperante in a lua sate???

Credeam ca nu va place sa va bateti joc de munca si de timpul vostru, ca un trib atat de maret precum voi, probabil se asteptau rezultate in urma unor sute de atacuri, nu flori de dupa ploaie.
 

DeletedUser32745

Aici puteti filosofa cat vreti voi...dar un singur lucru e valabil mereu...TOTUL este RELATIV,adica:Oricate argumente ati aduce in favoarea voastra,ceilalti vor aduce tot la fel de multe si la fel de adevarate(valabil pt ambele parti combatante)!
 

DeletedUser9837

Tinand cont cat tam tam ati facut voi cand ne-ati innobilat 3-4 jucatori la inceput de lume....departati de trib...si cum ati inceput a posta ststisticile la proaspatul venit in CK -Vincent,cu atacuri de la 2 triburi....iata ca soarta voastra se schimba..e pacat ca lumea are o viteza mult mai mica pentru a muta granite rapid si in nucleul vostru :)

Dar na....se pare ca ex-Mast3rii L4 au o traditie antiCK....si pe L13...tot noi v-am oprit :D daca imi amintesc eu bine :)


Side 1:
Tribes: C.K.
Players:

Side 2:
Tribes: PAAA PAAA 2
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 203
Tabăra 2: 156
Diferență: 47

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 22
Tabăra 2: 2
Diferență: 20

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,313,920
Tabăra 2: 719,158
Diferență: 594,762

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 175,457
Tabăra 2: 18,730
Diferență: 156,727

image.php


Side 1:
Tribes: C.K.
Players:

Side 2:
Tribes: PAAA PAAA 2
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,201
Tabăra 2: 1,897
Diferență: 304

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 50
Tabăra 2: 32
Diferență: 18

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 11,845,045
Tabăra 2: 6,880,174
Diferență: 4,964,871

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 397,477
Tabăra 2: 243,778
Diferență: 153,699

image.php


Iar daca mai socotesc si aliatii...iata ce iese:

Side 1:
Tribes: C.K. ENA
Players:

Side 2:
Tribes: PAAA PAAA 2
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 3,308
Tabăra 2: 1,897
Diferență: 1,411

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 93
Tabăra 2: 44
Diferență: 49

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 16,366,538
Tabăra 2: 6,880,174
Diferență: 9,486,364

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 633,109
Tabăra 2: 313,877
Diferență: 319,232

image.php
 

DeletedUser5970

Doar ca ati prins 2 membrii la inghesuiala prin aducerea lui alexxx la voi nu ar trebui sa te incante prea mult statistica de mai sus.
Cat despre tribul Master in formula de baza exista doar pe L4. Orice alta copie de pe oricare alta lume, nu este decat o metoda patetica a unor jucatori, lipsiti de imaginatie si caracter, de a-si castiga imaginea dorita, asa ca, in cazul in care ti-a tremurat corpul de fericire cand ti-ai adus aminte de alte lumi, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu te-ai luptat cu noi, altfel probabil ne-am fi sesizat si ne-am fi amuzat pe extern de atacurile marelui lider de spargere, fara berbeci.
Bafta la joc.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Adenauer astăzi la ora 10:46
Nu ai suficiente trupe pe satul ala ca sa imi spargi apararea, te rog mai fa cateva topoare si da atacul atunci...la noapte iar iti iau satul daca il lasi gol...vrei sa-ti iau satul?:(

loginl astăzi la ora 12:14
Dar de ce ma ataci ?

Adenauer astăzi la ora 16:31
pentru ca esti dusmanul meu.

loginl astăzi la ora 17:32
Da?:|

Adenauer astăzi la ora 19:22
da, imi pare rau...aseara au votat colegii mei...si tu ai picat la dusmanul meu...:(

loginl astăzi la ora 21:03
Pfoai:|


??? WTF??? nu inteleg nimic...
 

DeletedUser

...

Ei hai Merlin,ca deja are bann si asta...acum ce ne facem fara fani??

Doritori?

mdea ..dupa cum bine punctasem si prin alte "meleaguri" sau mai bine zis posturi, triburile sau/si mai ales forumul nu ? !u are the one, only 1 ...stiu ca nu`ti face mare placere sa ma "vezi" dar sincer nici nu mi se trezeste lenea la forma cea mai compacta incat sa`mi starneasca cheful de a face conversatie cu tine, cu sau fara conotatii tribale.. acu na , daca tot m`am "Sters" de pe lumea 17, oricum cheful de triburi sa dus de mult timp,insa fara dar si poate ai fost un capitol amuzant in perioada mea ca tribal..as vrea sa nu ma leg de viata ta ca om dar de fapt n`as avea de ce ma lega ..in sensul pur al acesteia..si cred ca daca n`ai avea net cateva zile ai fi .. "k.o"..mai multe nu zic, ca probabil se vor pune in miscare legaturile strans facute dealungul perioadei tale ca tribal si macho intrale triburilor/forumulior si m`as trezi iar cu vreun ban sau mai stiu eu ce..marele noroc al ck pe 17? lipsa adevarsarilor si atacurile de genu 5 vs 1 ...in rest 0 ca politica 1 ca joc si sa zic 5 ca trib..dar 10 ca: relatii vechi, multi acc ,relatii cu staff si etc .. cititi semnatura lu merlin..mare dreptate are .. and btw ..karma mine nomistakes etc .. voi in prim plan..get a life .. ma miram eu ca jucati remy cu toti caterinca alea alea..cand ei jucau remy pe nustiu ce site, tot online ..o sa ajungeti sa faceti si pipi tot online ..life`s good ..acu nah, ce sa zic , felicitari paaa, mult inferiori din pct de vedere numeric si al punctelor dar mult superiori din pct de vedere al jocului si colectivului.
gata ca ma doare mana .. p.s eu fanu tau karma ? aduti aminte cine ma suna cam inainte de a fi banat , sa-mi arate mie ca e la nustiu ce petrecere si`i canta tiganii la masa ? cumva tu ? nu cumva tu erai fanu meu ? in fine , gl hf.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4533

domnul afk nu a fost in c.k ? inainte va pupati pe fese acum va taiati venele.
frumoasa e viata online:D
 

DeletedUser

chiar vrei sa`ti aduc aminte pe 8 cand plangeai sa intri in burn ca erai rupt ..si primeai sprijin la granita tu si vreo 2,3 nou veniti ? nu te baga cu nasu unde nu trebuie sa nu`ti ramana p`acolo..
 

DeletedUser4533

eu sprijin de la cine?:))
am intrat in burn sa va ajut contra WAr pentru ca luptam de aceeasi parte.da am primit sprijin, cate 2k presupun pe fiecare sat de la marele burn. eram 2 jucatori intr-un trib(eu cu prietenul meu cel mai bun) contra 1 trib de loc 5 + academia, inconjurati din toate partile. cate sate am pierdut? 0.
stii macar unde a fost primul trib burn? l3
stii cine l-a condus pana la ultima suflare? eu maxx4ever kovaly si skrumiera.
asa ca omule dute si fa-ti o viata si lasa-ma cu amintirile tale de 2 lei.daca e sa ne luam dupa realizari cred ca e evident cine iasa in fata.
nu mai face atacuri la persoana doar pentru ca tu ti-ai bagat unghia in gat si ti-ai dat seama ca afara din casa exista in atmosfera un element numit Oxigen.
 

DeletedUser

bun, vad ca esti in atmosfera ..sau tu traiesti la inaltime ..sper ca intelegi la ce ma refer si daca ai "studia" putin ai vedea ca e o diferenta triburi, burn de pe lumi, nu au aceeasi componenta, dar nah n`am atata experienta mega colosala pe triburi incat sa stiu exact ce si cum se invarte in jurul cui pe fiecare lume ..stiu unde am jucat ceva mai mult timp..
p.s stii diferenta intre a fi si vrea ? studiaz`o..banuiesc ca realizezi unde bat .. vezi cu oxigenu, sa nu te blochezi prin stratosfera..
 

DeletedUser4533

nu stau la cearta cu tine pentru ca esti neinsemnat, nu meriti bataie de cap.
ce am vrut sa subliniez era faptul ca te bateai in piept cu c.k iar acum va "iubiti" de numa.
p.s vad ca stii si geografie :)
 

DeletedUser12737

dnd , cat estimezi ca ne mai onorezi cu prezenta pana la urmatoarea vacanta? :)
 
Sus