Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nu te gandi ca nu si-au facut calcule, din contra au studiat foarte bine problema. Cine a muncit si a platit ani de-a randul un CP e greu sa renunte la el acum. Problema e pe termen lung, ce jucator nou va plati 4 euro pe luna pentru un joc care sa fim realisti e slabut!! Vor fi dinozaurii acestui joc care vor continua sa plateasca dar si ei pana la un moment dat!

eu si alti multi colegi de-ai mei de pe lumea 1 jucam inca din prima zi, deci de vreo 3 anisori..practic..vom renunta la jocul asta de indata ce vom considera ca nu mai este absolut nimic de facut..fara nici un regret..munca noastra de 3 ani de zile a fost concretizata in crearea de prietenii pe timp indelungat..

si uite asa toata echipa noastra de aici se va muta pe un alt joc, in afara Romaniei si va plati acolo cp mai ieftin...si aici nu mai jucam in conditiile astea...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
DarkAngel 4ever, era o forma de a evidentia natura unor mesaje, dealtfel admisibile dar cu elemente neregulamentare (mai exact jigniri ale team-ului). Iata, ai un exemplu de exces chiar sub postul tau, mesajul lui uxini continand acuzatii nefondate si neadevarate. Chiar el se victimizeaza printr-o "banare" inexistenta mai devreme. Se creaza o stare de conflict si de tensiune pe care nu dorim sa o intretinem. Atat.

In ce priveste atitudinea noastra, va rog sa intelegeti inca o data : sunt deciziile Inno, nu au nici o legatura cu echipa din Romania.
 

DeletedUser

Cum ziceam si intr-un alt post am citit pe extern ( printr-un link indicat de un user sau mai degraba admin pentru ca prea era de acord cu aceasta scumpire) nemultumirile jucatorilor de pe tribal wars . Am vazut acolo useri care chiar injurau INNO , dar nu am vazut niciun user banat nici un moderator care sa se bata cu caramida in piept cat de tare este el si ce putere are . Fiecare moderator incerca sa raspunda TUTUROR intrebarilor punctual , nu am vazut un post in care sa se spuna ca serverele lor nu merg , nu am vazut vreun user care sa puna o intrebare de 10 ori in speranta ca va primi si el raspuns . La noi pe triburile.ro ?

Uxini e banat si apoi debanat pentru ca deschide gura si intreaba cand vor merge serverele normal . Adminii de joc fac comparatii cu painea si benzina , ne dau lectii de economie , moderatorii baneaza jucatori pentru ca indraznesc sa spuna lucrurilor pe nume si sfatuiesc alti useri sa nu initieze alte topicuri de protest pentru ca suntem in Romania si nu avem dreptul sa ne exprimam o opinie diferita de cea a "conducerii" pentru ca imediat suntem sanctionati cu vacanta .

Lord Adex spuneai ca topicul asta e un prilej de rafuiala admini / jucatori . Da ,se poate spune acest lucru , dar aceasta rafuiala este intretinuta de comportamentul arogant si infatuarea de care da dovada echipa triburile.ro :
-atunci cand cerem explicatii asupra caderilor repetate a serverului si primim raspunsuri de genul "nu suntem mereu on sa vedem cand cad serverele " , raspuns primit de la seful echipei
- atunci cand Baghera cere explicatii asupra modului de intrepretare a atacurilor picate dupa ora 8 dar cu bonus de noapte si primeste raspunsuri in bataie de joc sau chiar deloc
- atunci cand tu ne sfatuiesti sa nu deschidem topicuri in care sa ne exprimam dezacordul in legatura cu calitatea execrabila a serviciilor oferite de INNOGAMES la actualul pret
- atunci cand vedem si citim cum sunt tratati jucatorii INNO de pe alte servere ( nu topicuri sterse , nu exces de zel din partea echipei de moderare )
 

DeletedUser

copile tu dute si mai cere niste bani la ai tai, nu cred ce inseamna sa muncesti pentru bani, sa ii investesti intrun joc care nici nu merge cum ar trebui, sa pierzi nopti si zile intregi pentru a fenta atacuri, pentru a planifica atacuri. nu stiu dupa ce te tot bagi ca musca in lapte.

Dar nu te pune nimeni frate sa dai bani din salariu sa iti cumperi cont premium. O faci fiindca iti place sa ai parte de avantajele grafice oferite de acesta. Si faptul ca dai un 3-4 euro pe luna din salariu nu este mult si nimeni nu te obliga sa joci non stop si sa pierzi noptile. Este un joc , ar trebui jucat de placere . Daca iti place platesti daca nu nu, nu esti obligat cu nimic .
 

DeletedUser

In ce priveste atitudinea noastra, va rog sa intelegeti inca o data : sunt deciziile Inno, nu au nici o legatura cu echipa din Romania.
2 intrebari dupa care te-am lasat : Pentru cine lucreaza echipa din Romania (a 4-a ramura ca joc din lume dupa brazilia,anglia,germania)? Pe cine reprezinta echipa din Romania?

Multumesc anticipat :)


LE : De subliniat a 4-a ramura ca joc din lume,poate reprezentam ceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17342

Din contra.Tocmai jucatorii care joaca de cativa ani vor fi primi care vor renunta.Multi sunt(em) plictisiti si cautau doar motivul ca sa renunte, acum exista :).
Nu au crescut cu mult preturile, dar cu suficient cat sa nu merite.Raportul calitate pret nu este deloc avantajos pentru mine platitor de cont premium(fost platitor defapt).

100% corect

chiar daca se va face un mega protest tot nu se va mai ieftini, moderatorii, adminii si cei din staf primesc pp gratis, o sa-i doara-n fund de jucatori, ei ne vor bloca asa zisa "reforma"

aici ai dreptate, dar uite o idee buna de luat in calcul:

Eu zic sa dam toti stergere cont pe lumea 19 ca e ultima in semn de protest! Ca na pentru alti e greu sa se lase unde razboiul e in toi si sunt multe puncte! Eu sunt jucator care am cumparat foarte mult premium si asta e chiar prea de tot!

Si apoi sa nu intre nimeni pe 20, sa urmeze 18,17 etc. Eu unu nu voi mai intra pe 20, desi mi-am strans o echipa foarte frumusica, una dintre cele mai bune, cu siguranta. Atatea motive cautam sa o lasam mai moale cu jocu asta... E bine ca ni se ofera din plin
 

DeletedUser7039

Dar nu te pune nimeni frate sa dai bani din salariu sa iti cumperi cont premium. O faci fiindca iti place sa ai parte de avantajele grafice oferite de acesta. Si faptul ca dai un 3-4 euro pe luna din salariu nu este mult si nimeni nu te obliga sa joci non stop si sa pierzi noptile. Este un joc , ar trebui jucat de placere . Daca iti place platesti daca nu nu, nu esti obligat cu nimic .

Amice .. Sa presupunem ca eu conduc un trib .. Daca fac asta, existe anumite scripturi obligatorii pentru membri .. Altfel spus, in tribul pe care il conduc e obligatoriu sa se joace cu premium ..
Poate nu toti oamenii aia isi permit si o sa se lase de joc jumate din ei ..
Sa nu-i scuip pe astia de la INNO Games?
 

DeletedUser9371

Dar nu te pune nimeni frate sa dai bani din salariu sa iti cumperi cont premium. O faci fiindca iti place sa ai parte de avantajele grafice oferite de acesta. Si faptul ca dai un 3-4 euro pe luna din salariu nu este mult si nimeni nu te obliga sa joci non stop si sa pierzi noptile. Este un joc , ar trebui jucat de placere . Daca iti place platesti daca nu nu, nu esti obligat cu nimic .

nu sunt obligat dar ceea ce ce tu nu intelegi este ca acest joc nu se poate juca fara beneficiile acelui cont premium si sa nu mai zicem ca serverul pica mai tot timpul, iar noi pierdem bani, trupe , timp.
 

DeletedUser

DarkAngel 4ever, era o forma de a evidentia natura unor mesaje, dealtfel admisibile dar cu elemente neregulamentare (mai exact jigniri ale team-ului). Iata, ai un exemplu de exces chiar sub postul tau, mesajul lui uxini continand acuzatii nefondate si neadevarate. Chiar el se victimizeaza printr-o "banare" inexistenta mai devreme. Se creaza o stare de conflict si de tensiune pe care nu dorim sa o intretinem. Atat.

In ce priveste atitudinea noastra, va rog sa intelegeti inca o data : sunt deciziile Inno, nu au nici o legatura cu echipa din Romania.

uxini este responsabil pentru ceea ce afirmă/susține.
Dacă are sau nu dreptate în cele afirmate,nu știu și nu mă interesează.

Tot ceea ce am vrut să subliniez în postul meu este următorul aspect .Anume :

De ce nu putem face echipă împreună..jucători,administratori,moderatori,pentru a încerca să facem lucrurile să meargă cum trebuie?De ce mereu,trebuie să ne purtăm unii cu alții de parcă am fi adversari?Eu zic că interesele noastre sunt comune.Dezvoltarea jocului,atragerea de noi jucători,remedierea anumitor probleme tehnice,eu zic că astea ar trebui să fie targeturi comune.Dacă jocul ar fi mers cum trebuie,fără atâtea și atâtea probleme tehnice care se repetă parcă la infinit,crezi tu sincer că reacția ar fi fost la fel de vehementă?Eu unul zic că nu.Ar fi existat poate nemulțumiri,dar sigur nu așa acute.Dar așa?Serviciile oferite sunt la un standard care lasă de dorit și..cu toate acestea,prețurile cresc.
 

DeletedUser

DarkAngel 4ever, era o forma de a evidentia natura unor mesaje, dealtfel admisibile dar cu elemente neregulamentare (mai exact jigniri ale team-ului). Iata, ai un exemplu de exces chiar sub postul tau, mesajul lui uxini continand acuzatii nefondate si neadevarate. Chiar el se victimizeaza printr-o "banare" inexistenta mai devreme. Se creaza o stare de conflict si de tensiune pe care nu dorim sa o intretinem. Atat.

In ce priveste atitudinea noastra, va rog sa intelegeti inca o data : sunt deciziile Inno, nu au nici o legatura cu echipa din Romania.

Cum poti sa spui mai omule ca mesajul meu contine acuzatii neadevarate? Cum poti spune ca eu nu am fost banat cand am fost? Nu de tine! Stie el cine m-a banat pt cateva secunde...nici acum nu stiu pe ce motiv!

Chiar in halul asta am ajuns sa ne prostiti in fata, unde dracu va credeti? Va bateti joc de noi? Chiar atat de superiori sunteti voi in comparatie cu noi?

Deci eu daca spun ceva despre admini/moderatori, eu mint si ma banati, dar cand voi manipulati lumea si faceti astfel de faza ce masuri se iau impotriva voastra?

Inadmisibil..am trait s-o vad si pe asta..un moderator care ma face mincinos! Execrabil!
Baneaza-ma..e singurul lucru care mi-l puteti face...cu xena atiinceput..mai sunt zeci, sute de conturi care asteapta sa fie banate..rusine...

protestul continua
 

DeletedUser17342

Jocu asta nu va mai fi ce a fost. Acuma 2,3 ani nu vedeai mesaje de genu asta. Toata lumea era entuziasmata, ii pasa de joc... mie imi pare rau. Eu il jucam pentru ca ma relaxa, pe langa prietenii si bla blauri. Intram sa ma relaxez, mai calculam un atac organizat, incercam sa ma perfectionez.

Dar acum, cel putin de dupa revelion sa spunem, de fiecare data ma enervez. Trenulet unde nobilu o ia cu 5 secunde in fata, trebuie sa il anulez de 3,4 ori pana imi iasa frumos, nu pot sa ma apar de atacuri si pierd zeci de sate(pe care POATE am stat ore intregi sa le iau, calculand) ca nu merge serverul, mi-e si frica sa trimit un tiket sau sa scriu ceva pe forum, ca poate sunt banat pe cine stie ce motive se gasesc...si oamenii ce imi fac dupa aia, ii las pe apa sambetei... cam asta e situatia
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Jackass20
Moderator

Jackass20's Avatar

Adaugă data: 17.03.2008
Locaţie: In the Darkness

Astăzi, 11:03:21 Sus Forward Message Reply With Quote
Dragă uxini,

Ai primit o avertizare pe forumul Forum Triburile din partea Echipei de administrare a acestui forum.

Motiv: incalcare regulament
-------
cred ca e un 1.6 aici, sau un 6.3.
-------

Această infracţiune valoreaza 5 punct(e) si poate duce la restricţionarea accesului pana la expirarea lui. Infracţiunile grave pot duce la suspendarea permanentă.



Poftim dovada domnule admin...sa nu-ti mai permiti pe viitor sa ma faci mincinos, ca nu am mancat din aceeasi farfurie, iar acum ca ti-am aratat dovada, am si incalcat regulile voastre..ma poti bana in liniste!
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Cum ziceam si intr-un alt post am citit pe extern ( printr-un link indicat de un user sau mai degraba admin pentru ca prea era de acord cu aceasta scumpire) nemultumirile jucatorilor de pe tribal wars . Am vazut acolo useri care chiar injurau INNO , dar nu am vazut niciun user banat nici un moderator care sa se bata cu caramida in piept cat de tare este el si ce putere are . Fiecare moderator incerca sa raspunda TUTUROR intrebarilor punctual , nu am vazut un post in care sa se spuna ca serverele lor nu merg , nu am vazut vreun user care sa puna o intrebare de 10 ori in speranta ca va primi si el raspuns . La noi pe triburile.ro ?

Uxini e banat si apoi debanat pentru ca deschide gura si intreaba cand vor merge serverele normal . Adminii de joc fac comparatii cu painea si benzina , ne dau lectii de economie , moderatorii baneaza jucatori pentru ca indraznesc sa spuna lucrurilor pe nume si sfatuiesc alti useri sa nu initieze alte topicuri de protest pentru ca suntem in Romania si nu avem dreptul sa ne exprimam o opinie diferita de cea a "conducerii" pentru ca imediat suntem sanctionati cu vacanta .

Lord Adex spuneai ca topicul asta e un prilej de rafuiala admini / jucatori . Da ,se poate spune acest lucru , dar aceasta rafuiala este intretinuta de comportamentul arogant si infatuarea de care da dovada echipa triburile.ro :
-atunci cand cerem explicatii asupra caderilor repetate a serverului si primim raspunsuri de genul "nu suntem mereu on sa vedem cand cad serverele " , raspuns primit de la seful echipei
- atunci cand Baghera cere explicatii asupra modului de intrepretare a atacurilor picate dupa ora 8 dar cu bonus de noapte si primeste raspunsuri in bataie de joc sau chiar deloc
- atunci cand tu ne sfatuiesti sa nu deschidem topicuri in care sa ne exprimam dezacordul in legatura cu calitatea execrabila a serviciilor oferite de INNOGAMES la actualul pret
- atunci cand vedem si citim cum sunt tratati jucatorii INNO de pe alte servere ( nu topicuri sterse , nu exces de zel din partea echipei de moderare )


De acord cu tine, am fost la slujba pana acum si stau pe forum in continuare. Este tot ce pot face pentru forumul asta, crede-ma.
In legatura cu sanctiunile, am rugat utilizatorii sa respecte norme minime de bun simt, sa nu abuzeze de aceasta ocazie pentru a jigni pe cei care, voluntar, administreaza serverul romanesc. Este gresit ?
- functionarea defectuoasa a serverului este un aspect nedorit, sper si eu ca se va rezolva cat mai curand. totusi actualizarile survenite, destul de multe in ultimul timp, cred ca isi pun amprenta aici.
- jucatorul Baghera sa rezolve acel aspect prin sistemul de suport.
- sunt de acord cu unele remarci, ne straduim sa le indreptam.

LE : @alinapopescu, twstats este o unealta independenta, nu are legatura cu jocul.
@uxini, acea sanctiune (nu ban - suspendare) a fost datorata unei defectiuni tehnice si a fost rezolvata imediat. Nu inteleg de ce te martirizezi acum, crezi ca vei atrage simpatia cuiva ?
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus