Omerta or nothing !

  • Autor subiect DeletedUser1195
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser11978

Vreau sa vad ce mai comentati acum.

aquilla în data de 16.03. la ora 00:19 Citat Prelucrare Şterge
va rog ca treaba cu spionajul sa o lasati in mainile mele, orice informatie aveti sa o trimiteti la mine, dar s anu actionati necugetati pentru ca sa nu existe neintelegeri. e bine ca fiecare sa fie responsabil cu ceva anume, altfel daca ne ocupam mai multi de aceasi chestie, iese un haos din care vor avea de castigat numai dusmanii.



aquilla în data de 16.03. la ora 10:24 Citat Prelucrare Şterge
spionii ca spionii dar deja cu jb-ul suntem tot mai incerti sincer.

acum observ cum si eu si mihai am fost stersi din lista de prieteni a lui mademd.
am verificat apoi sa vad cine ii ia satele din moment ce primesc si sprijin de la el...cine credeti ca e? nimeni alta decat fomista muchi.

evident am trimis sprijinul inapoi, nu ca ar fi mare deranjul, dar mai e si nesimtit domnul cora care mai mult ca sigur ca el este pe acel cont.




aquilla în data de 16.03. la ora 16:32 Citat Prelucrare Şterge
intre noi si jb se creaza o prapastie foarte adanca din ce observ si numai adminii stiu care va fi finalul.


Godzilaa în data de 16.03. la ora 17:02 Citat Prelucrare Şterge
"intre noi si jb se creaza o prapastie foarte adanca din ce observ si numai adminii stiu care va fi finalul"

poti comenta ? te rog
nu inteleg ce treaba au adminii

si daca este prapastie ce ? asta este,un nou razboi

aquilla în data de 16.03. la ora 21:43 Citat Prelucrare Şterge
faza cu adminii e la gluma...e un fel de a zice "numai dumnezeu stie ce o sa fie" :)
Godzilaa în data de 16.03. la ora 23:57 Citat Prelucrare Şterge
ok :)
finrod.seregon în data de 17.03. la ora 00:55 Citat Prelucrare Şterge
aquilla a scris:
intre noi si jb se creaza o prapastie foarte adanca din ce observ si numai adminii stiu care va fi finalul.


fie prapastia cat de adanca, razboiul va fi foarte scurt.
doryan.k. în data de 17.03. la ora 01:08 Citat Prelucrare Şterge
de ce zici ca raboiul cu jb va fi scurt ?
finrod.seregon în data de 17.03. la ora 01:27 Citat Prelucrare Şterge
la pariu?
aquilla în data de 17.03. la ora 10:09 Citat Prelucrare Şterge
chiar, cum adica scurt? crezi ca se vor sparge precum o punga?
gvd22 în data de 17.03. la ora 10:19 Citat Prelucrare Şterge
se vor sparge precum un balon intre cactusi :D
finrod.seregon în data de 18.03. la ora 10:23 Citat Prelucrare Şterge
propiu-zis nu este un dusman "natural" ca EC-ul. ei nu vor avea mari actiuni coordonate. sunt adunati la un loc de conjuctura. probabil vor fi mici ciocniri locale.

Domnu aquilla inainte de a scrie gandeste-te de 2 ori inainte :)) Asa ai reusit sa iti indepartezi multi prieteni.
 

DeletedUser11978

Si inca o discutie interesanta:

dudu33 astăzi la ora 20:59
sigur ca nu. suntem aliati si prieteni.
o sa te propun conducerii, daca accepta se supune la vot in trib.
bafta

boghiboi astăzi la ora 21:00
ok, astept mesajul tau

dudu33 în data de 05.03. la ora 21:06 Citat Prelucrare Şterge
are rost sa il propun?
vom avea probleme cu J.B?
Godzilaa în data de 05.03. la ora 21:21 Citat Prelucrare Şterge
ce probleme ? au plecat din Omerta o multime deconturi in JB

il accept,doar ptr a testa reactia lor :)


aquilla în data de 05.03. la ora 22:48 Citat Prelucrare Şterge
am vazut ce parere are si ii dau dreptate si lui dudu si lui mihai si lui marius, dar...putem ori sa nu-l invitam si sa fim cum suntem acum, ori sa il invitam si sa radem oarecum de jb sau sa mai recuperam din satele plecate.

si ce daca e in spate, la noi nu stiu cat va rezista la ce facem noi, poate el nu e obisnuit cu actiuni in front, cine stie. dudu e dreptul tau sa il propui si noi sa votam.

daca e din bucuresti poate il scoatem si la o bere, cel mai bun caz.


boghiboi în data de 05.03. la ora 23:45
ti-am zis de la dudu 2 sate, unul, nu conteaza, am sa-i zic si lui sa vad daca vrea, daca nu am sa ma las de triburi...va las toate satele din 50 voua

aquilla în data de 05.03. la ora 23:47
nu dupa sate mergem noi, daca dorim sate, atacam ec sau orice alt dusman al omertei.
daca vrei sa vii in omerta vii pentru ca doresti ceva anume, asa cum ai zis mai jos.

boghiboi în data de 05.03. la ora 23:52
daca raman cu 2 sate imi e mult mai usor sa renunt la joc, eu sunt ff dezamagit, nu zic ca la voi e tot asa ca si in JB sau JUST, dar sincer, mi-am pirdut doi ani si ceva sa vad unde se poate ajunge cu nesimtirea si nici nu stiu ce vor....sa cucereasca clasica sau ce naiba sa fie cei mai tari, cele mai multe sate..nu stiu, m-a luat durerea de cap, ma streseaza jocul asta mai mult decat ratele la banca

aquilla în data de 05.03. la ora 23:55
la noi nu e asa, nu e moarte dupa sate, cei care erau morti dupa asa ceva au venit in just, actualul jb.

la noi e distractie, dar si dedicatie, adica o familie.

esti dispus sa lupti in front alaturi de noi?

boghiboi în data de 05.03. la ora 23:57
intotdeauna am ajutat pe cel care mi-a zis

da!

boghiboi astăzi la ora 00:04
merg la nani, ** maine....indiferent de decizia voastra, va multumesc

aquilla astăzi la ora 00:04
bun, ai vorbit cu david despre plecarea ta?
Godzilaa în data de 06.03. la ora 00:50 Citat Prelucrare Şterge
un tip cu coloana,o posibila sursa de sate de def, deloc de neglijat,avem mare nevoie si un interes major ptr a readuce sate in Omerta

de ce mai are nevoie de parerea lui David ?? ce este stapanul serverului ??

cora a cerut voie cuiva ?
aquilla în data de 06.03. la ora 00:55 Citat Prelucrare Şterge
marius, noi suntem cu coloana si ce daca ei nu sunt asa, eu prefer sa fim asa pana disparem.

nu e aparatorul universului sau ceva de genul, recunosc, dar vreau sa le dam o palma de fiecare data, pentru ca noi suntem Omerta si ei nu, ei sunt niste morti dupa sate.
anstro în data de 06.03. la ora 00:58 Citat Prelucrare Şterge
Mai trebuie avut in vedere ceva... Parerea lupilor despre aducerea de jucatori JB in Omerta. Nu avem nevoie de dusmani in plus.
aquilla în data de 06.03. la ora 01:00 Citat Prelucrare Şterge
cu lupii pot vorbi eu, nu ar fi problema. noi nu suntem jb sa invitam pe banda rulanta...selectam si ei stiu asta. plus ca le convine pentru ca rupem anumite zone...demoralizarea dusmanului...etc
Godzilaa în data de 06.03. la ora 01:07 Citat Prelucrare Şterge
Ai dreptate pana la un punct Adi .

Cu coloana,fara coloana ,aliatii nostri din Familia CURULUI ,au PNA cu EC,ataca un alt trib din familie si nu ofera sprijin noua conditionati fiind de cei din EC

Morala :Nu am inteles nimic din marsavia lor,uitam de dusmanii reali si declarati din JB si afisam un aer bonom care nu ajuta la nimic.
Fara masuri in forta,fara o atitudine ferma URMEAZA SFARSITUL NOSTRU CA TRIB.

Bric a vrut razboi cu lupii si low,in mod indirect au ajuns la razboi.
Cand crezi ca nu mai au loc pe harta de noi ??

Au pus botnita la plecarea lui Bogdan si a grupului Cora,acum din ambitie macar as da invitatii in JB la greu.

Nu au nevoie de scandal si in nord si in sud
aquilla în data de 06.03. la ora 01:13 Citat Prelucrare Şterge
"nu ofera sprijin noua conditionati fiind de cei din EC"

or sa intre in razboi cu ec. si eu vreau asta si stii la fel de bine marius.
am inceput ceva, mergem pana la capat, nu uitam ce ne-au facut si deja au probleme :)
Godzilaa în data de 06.03. la ora 01:15 Citat Prelucrare Şterge
tu stii mai bine Adi,
eu raman la o abordare mai ferma a tuturor problemelor legate de JB
aquilla în data de 06.03. la ora 01:20 Citat Prelucrare Şterge
eu le-am spus verde in fata ce vrem, se pare ca se ard in fund.
rezerva jucatorii din lista noastra pe care ii vroiam inobilati si de noi...si apoi iii concediaza. interesant nu? era oricum de asteptat.
doryan.k. în data de 06.03. la ora 10:43 Citat Prelucrare Şterge
din ce mi-a spus vyrgyl si army capcaunul , s-ar parea ca ~jb~-ul va intra in razboi cu ~e.c~-ul pe 15
Prelucrarea doryan.k. în data de 06.03. la ora 10:45
Godzilaa în data de 06.03. la ora 11:02 Citat Prelucrare Şterge
doryan.k. a scris:
din ce mi-a spus vyrgyl si army capcaunul , s-ar parea ca ~jb~-ul va intra in razboi cu ~e.c~-ul pe 15


ar linge rahat doar ptr a amana un razboi cu EC
manty în data de 06.03. la ora 11:54 Citat Prelucrare Şterge
din cetre stiu eu ei au anuntat deja ca rup PNA cu EC si UNITED incepand de miercuri 10.03 asa ca mai rezistam noi inca vreo 3 zile sa vedem daca intra sau nu in razboi cu EC apoi daca nu intra va fi nevoie sa rediscutam diplomatia Omertei
Godzilaa în data de 06.03. la ora 12:22 Citat Prelucrare Şterge
manty a scris:
din cetre stiu eu ei au anuntat deja ca rup PNA cu EC si UNITED incepand de miercuri 10.03 asa ca mai rezistam noi inca vreo 3 zile sa vedem daca intra sau nu in razboi cu EC apoi daca nu intra va fi nevoie sa rediscutam diplomatia Omertei


de ce 10 .03 si nu de azi ??
au diplomtie diferita? care este ??
manty în data de 06.03. la ora 12:28 Citat Prelucrare Şterge
pai din ce am inteles de la bogdanel atunci cand a facut davidoff PNA cu Ec sau inteles sa fie anuntati de ruperea PNA-ului cu 7 zile inainte iar el nu stia asta si miercuri cand lea dat mesaj a aflat si a ramas asa
channy în data de 06.03. la ora 12:30 Citat Prelucrare Şterge
Trebuie purtate cu grija discutiile cu jb
Intr-adevar , din comportamentul lor deduc faptul ca suntem doar niste aliati sau chiar mai putin , ar putea sa ne treaca la PNA , in nici un caz familie nu mai suntem. Nu putem fi atata timp cat avem diplomatii diferite
Sunt de parere insa, sa avem mare grija ce vorbim.
Momentan nu avem timp nici sa rasuflam, cu toata garla asta de atacuri.
Se vor termina insa la un moment dat si ele. Atunci putem respira si analiza in voie si restul...si comportarea JB-ului si tot.
Omul destept stie sa rabde pana ii vine lui bine. Si atunci stie sa-si aminteasca toate cate i s-au facut de rau.
Din statistici rezulta clar ca diferenta dintre EC si noi este si se mentine infima, asa incat nu se poate spune ca au un avantaj net, la cate atacuri au dat.
Asadar partea extrem de importanta este unitatea care ne-a caracterizat. Asta e atuul nostru.
Daca am gresit in ce am zis, iertare.
Godzilaa în data de 06.03. la ora 12:56 Citat Prelucrare Şterge
avem rabdare cu cei din JB(just) de un an si jumatate
Godzilaa în data de 06.03. la ora 12:58 Citat Prelucrare Şterge
channy a scris:
Trebuie purtate cu grija discutiile cu jb
Intr-adevar , din comportamentul lor deduc faptul ca suntem doar niste aliati sau chiar mai putin , ar putea sa ne treaca la PNA , in nici un caz familie nu mai suntem. Nu putem fi atata timp cat avem diplomatii diferite
Sunt de parere insa, sa avem mare grija ce vorbim.
Momentan nu avem timp nici sa rasuflam, cu toata garla asta de atacuri.
Se vor termina insa la un moment dat si ele. Atunci putem respira si analiza in voie si restul...si comportarea JB-ului si tot.
Omul destept stie sa rabde pana ii vine lui bine. Si atunci stie sa-si aminteasca toate cate i s-au facut de rau.
Din statistici rezulta clar ca diferenta dintre EC si noi este si se mentine infima, asa incat nu se poate spune ca au un avantaj net, la cate atacuri au dat.
Asadar partea extrem de importanta este unitatea care ne-a caracterizat. Asta e atuul nostru.
Daca am gresit in ce am zis, iertare.



aliati se ajuta intre ei,se respecta,eu nu am simtit ca avem parte de aceste lucruri
channy în data de 06.03. la ora 13:48 Citat Prelucrare Şterge
nici eu, din contra am vazut ca sunt doar cu nasul pe sus si patrunsi de importanta si maretia lor. Sincer.
Dar acum daca ne-am bate si cu ei...am avea front de sus pana jos pe toata granita si printre noi. N-am dreptate?
De aia am zis sa asteptam sa se mai potoleasca EC-ul. Si daca intra si ei cu EC macar ii abat o vreme dinspre noi.
Asa EC-ul nu are griji din partea lor acum... dar daca vor avea 2 fronturi importante in loc de unul important, EC-istii vor avea si ei mai mult de gandit, nu se vor mai concentra doar pe noi.
Gresesc?
Godzilaa în data de 06.03. la ora 14:44 Citat Prelucrare Şterge
channy a scris:
nici eu, din contra am vazut ca sunt doar cu nasul pe sus si patrunsi de importanta si maretia lor. Sincer.
Dar acum daca ne-am bate si cu ei...am avea front de sus pana jos pe toata granita si printre noi. N-am dreptate?
De aia am zis sa asteptam sa se mai potoleasca EC-ul. Si daca intra si ei cu EC macar ii abat o vreme dinspre noi.
Asa EC-ul nu are griji din partea lor acum... dar daca vor avea 2 fronturi importante in loc de unul important, EC-istii vor avea si ei mai mult de gandit, nu se vor mai concentra doar pe noi.
Gresesc?


fac pariu cu voi ,cei din JB sunt prea varza pentru un alt front,tin cu dintii de PNA


Imi cer scuze pentru vocabularul pe care il folosesc fostii mei aliati.
 

DeletedUser

acum stiu cine e spionul :D mersi mult asta am asteptat

daca ai onoare ti-ai da stergere cont david.
 
Ultima editare de un moderator:

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
prea tarziu...prea tarziu.
daca vroiam nici nu se posta asta aici :))
app, mai aveti multi spioni prin trib.
e cazul sa luati masuri baieti, incercati sa dati de ei :D
oricum uite caracterul vostru.....

si va mai intrebati de ce am plecat in ec?
spuneti aici ca nu avem caracter....ca v-am tradat....culmea e ca e exact invers
 
Ultima editare:

DeletedUser

david cred ca ti-a luat mult cu treaba aia. nod in papura se cheama ce faci tu :D tot ce conteaza e ca facum faci parte din EC iar asta spune multe ...
 

DeletedUser

prea tarziu...prea tarziu.
daca vroiam nici nu se posta asta aici :))
app, mai aveti multi spioni prin trib.
e cazul sa luati masuri baieti, incercati sa dati de ei :D
oricum uite caracterul vostru.....

mai infect decat al vostru nu este baietel
 

DeletedUser

Crezi ca asta e o problema spioni se mai gasesc stai linistit v-am postat sa vedeti ce vocabular infect aveti in caz de nu stiati.

Ma lasa rece ca ai aflat...

Si ati plecat toti in EC pentru ca nu v-a placut ce discutam NOi in trib??
Wow...
ASTA e argumentul vostru la tot ce a scris si doamna Melania si tot?
Frica prea mare de Omerta si de Lupi...frica, frica, frica...asta e.
 

DeletedUser11978

david cred ca ti-a luat mult cu treaba aia. nod in papura se cheama ce faci tu :D tot ce conteaza e ca facum faci parte din EC iar asta spune multe ...

impresia mea era alta pana cand am vazut aceste discutii daca tie ti se par normale mie nu. nu am spus de toti membri din omerta doar cei care au discutat in acel mesaj.
 

DeletedUser11978

Si ati plecat toti in EC pentru ca nu v-a placut ce discutam NOi in trib??
Wow...
ASTA e argumentul vostru la tot ce a scris si doamna Melania si tot?
Frica prea mare de Omerta si de Lupi...frica, frica, frica...asta e.


Eu in locul tau m-as gandi de 2 ori, daca se ** despre tine asa nu cred ca iti convine dar...
 

DeletedUser

impresia mea era alta pana cand am vazut aceste discutii daca tie ti se par normale mie nu. nu am spus de toti membri din omerta doar cei care au discutat in acel mesaj.

daca stam sa cautam in arhive si mesaje si caractere infecte, lista e lunga de discutii normale si anormale. acu ati intrat pe forum si tu si bogdan0l doar sa aruncati cu noroi in continuare, decat sa postati puneti-va si atacati Omerta ca acum aveti sansa sa va impliniti visul, mari jucatori de luat sate moca ce sunteti
 

DeletedUser

impresia mea era alta pana cand am vazut aceste discutii daca tie ti se par normale mie nu. nu am spus de toti membri din omerta doar cei care au discutat in acel mesaj.

astept atacurile tale david pe mine si ale celor mentionati de mine, va astept...mari lideri de trib, mi-e sila de voi.
 

DeletedUser

Eu in locul tau m-as gandi de 2 ori, daca se ** despre tine asa nu cred ca iti convine dar...

daca se vorbea cum asa despre mine? Tu esti sigur David? Nu pari... Pari a fi...dar sa lasam asta.
Eu nu postez mesajele voastre...din bun simt. Nu de alta dar mi-ar fi rusine cu ce a scris un....membru al vostru.
Si uite asa v-ati dat acum arama pe fata in ochii intregii clasici.
Zicand...nimic.
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
daca se vorbea cum asa despre mine? Tu esti sigur David? Nu pari... Pari a fi...dar sa lasam asta.
Eu nu postez mesajele voastre...din bun simt. Nu de alta dar mi-ar fi rusine cu ce a scris un....membru al vostru.
Si uite asa v-ati dat acum arama pe fata in ochii intregii clasici.
Zicand...nimic.

mai planetica...posteaza mesajele....atat timp cat nu e din conducere, nu poti sa zici ca am incercat sa va facem pe la spate.
stiu de coraursu ca s-a luat de voi...dar el e cora, trebuia sa va asteptati la asta din partea lui :))))


mesaj din partea lu adaescu, pentru cei din omerta:

Pe vremuri, cand omerta stapanea lumea si erau cei mai puternici a venit un prost(adaescu) cu un sat in k44,zona in care omerta facea legea.Intamplator sau nu,in 3 luni a curatat zona si baietii au plecat cu coada intre picioare de acolo,erau cei mai buni de la ei.Nu cred ca e cazul sa ** despre mine,am mai multe sate luate de la dusmani cat altii nu au ca trib.Indiferent ce discutati ,va rog numai pomeni numele meu,multumesc
In dragoste si in razboi,totul e permis...
Side 1:
Tribes:
Players: adaescu

Side 2:
Tribes: Omerta
Players:

Timeframe: Dintotdeauna
Cuceriri totale:
Tabăra 1: 6,395
Tabăra 2: 33,740
Diferență: 27,345

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 125
Tabăra 2: 9
Diferență: 116


mesaj din partea conducerii ~E.C~:

pentru noi sunteti un trib de mana a 7-a , v-am lasat mereu sa va duelati cu academia nostru.
nu am intervenit niciodata intre academia noastra si voi, tocmai pentru ca sa nu va eradicam de pe harta.
atacurile au fost sporadice si nu au fost luate in serios.
nu se cade ca ec united si nmz sa se puna la mintea unui tribulet ca omerta.
dupa cum se vede pe acest forum extern voi in continuare va luati de noi, ne jigniti conducerea, si e normal ca noi sa luam masurile care se cuvin.
 
Ultima editare:

DeletedUser

mai planetica...posteaza mesajele....atat timp cat nu e din conducere, nu poti sa zici ca am incercat sa va facem pe la spate.
stiu de coraursu ca s-a luat de voi...dar el e cora, trebuia sa va asteptati la asta din partea lui :))))
Merci macar ca recunosti...mai bogdanel.Adica voi mai rau ca noi, care n-am zis mai nimic si mai vorbeam si intre noi pe un forum ascuns, dar noi suntem vinovati :)
Vai de voi...:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

N-am inteles nimic, ce e acuzator in discutiile alea?
E doar neincrederea noastra in ei dupa ce au intors alianta cu lupii. Nu s-a discutat niciodata ca vom ataca JB, sau ca vom face alianta cu EC.
Fragmentele, alese tendentios, au fost dintr-o discutie legata de primirea lui boghiboi, fost jucator Just, care ne ceruse acest lucru. Au fost discutii pro si contra si in final nu a fost primit.
 

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
pai avand in vedere ca inainte sa plece din omerta cora a fost facut in toate felurile e normal ca sa va poarte pica si sa va dea anumite mesaje de bucurie si veselie.
dar cum ti-am zis, nu face parte din conducerea fostului JB deci nu aveati de ce sa luati in considerare acele mesaje
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus