Top10 Lumea1 peste 3 luni ???

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

04.02.2008


21.02.2008


Astãzi



1. Sa inteleg ca ipocrizia este pentru tine o virtute?

2. Mai scuteste-ma cu "improscatul cu noroi"...este cel mai uzitat cliseu de pe forumul asta si m-am saturat de toti indivizii care il folosesc ca sa se retraga dintr-o discutie oricand raman fara argumente. Nu mai vorbesc de cei care nu-i cunosc intelesul si il utilizeaza oriunde si oricand pentru ca "suna bine". Nu am facut niciodata reprosuri care nu s-au bazat pe o argumentare serioasa. In cazul in care n-ai observat, nu sunt genul care arunca insulte in stanga si-n dreapta, prefer o abordare mai...hmm.."umoristica" a politicii tribale. Daca nu gusti glumele mele, pot sa-ti recomand un singur lucru...ignora-ma. Crede-ma ca nu voi suferi prea mult :)

3. Propaganda este o arma extrem de eficienta cand este folosita corect. Pacat ca unii nu inteleg asta si considera ca orice comentariu negativ la adresa unui alt trib este o dovada de infantilitate si lipsa de "onoare" (un alt cliseu de care sunt satula:(). Poate ar fi cazul sa aruncati un ochi prin cartile de istorie, sa studiati al doilea razboi mondial si sa faceti aprecieri la impactul pe care l-a avut propaganda germana asupra moralului soldatilor inamici, al propriilor soldati sau al familiilor acestora. :mad:
Pff...nu stiu daca a mai fost vreun trib inafara de TLD, in vremurile sale de glorie, care sa fructifice aceasta unealta politica intr-un mod atat de eficient.

1. Ipocrizie de ce ? toate citatele sunt adevarate nu inteleg ce contesti
2. Nu ma retrag din discutie daca vrei o continuam pe privat fara nici-o rezerva, argumente am destule ...vreau doar sa se poarte batalii pe joc nu pe forum ...vad ca s-a uitat de mult ca asta e doar un joc si din ce in ce mai multa lume aloca din ce in ce mai mult timp forumului extern in loc sa aloce jocului .
3. Aici parerile noastre difera eu vad forumul extern ca un loc unde se pun informatii pur informative gen : TLD declara war lui XYZ ; Avalon a fuzionat cu RIP; in razboiul X vs Y scorul este n-z la data de.....si legat de al 2lea razboi mondial...dupa cum spuneam mai sus e doar un joc ....un alt subiect de discutie pe privat daca vrei poate fi cultura generala a fiecaruia nu ma deranjeaza ( asta legat de aruncatul unui ochi prin cartile de istorie )
 

DeletedUser

nu exista sanctiuni pentru cei care poarta o discutie in 2 pe forum? sau pentru cel care de 3 posturi posteaza acelasi fragment din arhiva de messenger? sau chiar pentru cei care vin sa posteze aici de pe un al 2lea cont? Nu se mai intzelege nimic din topicul asta.

in starea`n care se gasesc lucrurile acum, probabil ca TLD o sa ramana pe primul loc, tot gasesc metode de a creste usor punctajul primilor 40 de membri :D shi`n locul lor as face shi eu la fel.
 

DeletedUser

calatorului-i sade bine cu drumu'
~tld~ului cu locul 1.

proverb din triburile.ro Lumea1.
 

DeletedUser

1. Ipocrizie de ce ? toate citatele sunt adevarate nu inteleg ce contesti
2. Nu ma retrag din discutie daca vrei o continuam pe privat fara nici-o rezerva, argumente am destule ...vreau doar sa se poarte batalii pe joc nu pe forum ...vad ca s-a uitat de mult ca asta e doar un joc si din ce in ce mai multa lume aloca din ce in ce mai mult timp forumului extern in loc sa aloce jocului .
3. Aici parerile noastre difera eu vad forumul extern ca un loc unde se pun informatii pur informative gen : TLD declara war lui XYZ ; Avalon a fuzionat cu RIP; in razboiul X vs Y scorul este n-z la data de.....si legat de al 2lea razboi mondial...dupa cum spuneam mai sus e doar un joc ....un alt subiect de discutie pe privat daca vrei poate fi cultura generala a fiecaruia nu ma deranjeaza ( asta legat de aruncatul unui ochi prin cartile de istorie )

Draga lacry, daca doream discutii pe privat cu tine, te contactam eu :)
Din moment ce imi expun ideile pe acest forum, inseamna ca ma intereseaza reactiile si parerile intregii comunitati, nu doar ale tale.
Asta unu la mana...doi la mana, nu am pus in discutie cultura generala a cititorilor acestui forum, ma refeream strict la ideea de propaganda si la faptul ca mi se pare prost inteleasa si sub-apreciata de o multime de membri activi ai forumului, incluzandu-te si pe tine aici, dovada fiind abundenta de posturi pur si simplu lipsite de continut si repetarea obsesiva a acelorasi clisee plictisitoare.
Ipocrizie: toate citatele sunt adevarate dar se cam bat cap in cap...dumneata ori esti observatorul obiectiv ori esti reprezentant Avalon, in functie de context. Incarcarile tale repetate de a poza intr-un observator neutru al scenei politice de pe L1 mi se pare o dovada de ipocrizie. :) Ce-ar fi daca nu am mai pretinde ca suntem cei mai nu-stiu-cum si am spune pe fata "Da ,dom'le, sunt sustinator infocat al tribului Avalon. Asta este, n-am cum sa fiu obiectiv, deci nu pretind ca sunt..."
Stii, cu tot acest circ [geez, vlad, nu puteai gasi si tu un alt nume pt afurisitul ala de trib...mi se pare ca deja CIRC este marca inregistrata aici :eek:] nu faci decat sa mai aduci un deserviciu imaginii Avalonului. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Text original lacry
gresesti ...nu sunt membru Avalon...AM FOST MEMBRU AVALON pana am parasit lumea1 dar asta nu ma impiedica ca fiu obiectiv.
la acea vreme nu eram membru Avalon ..nu aveam cont pe L1

Text original lacry
nu sunt un infocat sustinator al deciziilor Avalon doar imi spun parerea - daca se intampla sa coincida cu a lui Barony nu e vina mea ( doar nu o sa ma apuc sa spun altceva decat ceea ce cred doar pt ca Barony sustine acelasi lucru )

este o parere personala si nici la acea vreme nu eram membru Avalon


Text original lacry
Pana una alta in ultimul timp nu vad atacuri ale Avalonului asupra TLD-ului ( aici ma refer si la cele verbale, scriptice sau mai stiu eu prin ce metoda propagandistica ) dupa cum vezi nu vrem sa continuam bataia cu noroi din L1
asta am observat asta am spus - aici sunt membru Avalon

Text original lacry
dupa cum am spus AValon refuza sa se mai angreneze in astfel de jocuri "cu noroi"....referitor la rapoartele "elite" cred ca ai observat ca postarile s-au incheiat

Este pozitia tribului Avalon
Nu pozez in nici-un fel - tu ai postat citatele mele din posturi diferite la date diferite pe subiecte diferite. Ai idee la ce data am facut satul pe L1? ai idee ce "politica de dezvoltare" sustin eu pt tribul Avalon ? iti garantez ca nu ...nu am avut ocazia sa interactionam in joc ...nu ma cunosti...asa cum nu ma cunoaste aproape nimeni de pe L1...dar ma acuzi de ipocrizie :)....ai spus mai sus ca ai argumente la acuzatiile care le aduci - ai ceva mai concret decat niste citate scoase din context ? happy hunting da repede search sa vezi ce am mai scris .....poate mai gasesti cate ceva
 

DeletedUser

Subtirel, Mr lacry :)...vezi tu, ideea e urmatoarea, un om integru isi pastreaza identitatea indiferent de context. Daca tie intr-o anumita discutie ti-a convenit sa pozezi in observatorul neutru, ai facut-o fara jena...te-ai batut cu pumnul in piept si ti-ai sustinut sus si tare obiectivitatea. Nici macar cand m-am lasat de L1 si aveam contul pe sitter nu am pretins ca parerile mele pe forum nu ar trece prin filtrul subiectivitatii.
Se stie ca ai fost membru Avalon, inainte sa renunti, ca ai pastrat legaturile...iata ca ai revenit si faci parte din familia reunita. Nu ne mai vinde gogosi ca nu-ti merge...sunt destul vulpoi batrani care nu se mai lasa impresionati de astfel de manifestari.
Poate unii nu vor lasa ca imaginea ta sa se rasfranga asupra intregului trib, insa intregul este suma tuturor partilor sale. Si asa cum TLD este Valiusha, este Flamer, este Nienna, oricat am dori noi sa beneficiem de o disociere de tribul din care facem parte...poate si Avalonul este barony, este lacry, este nickulaie. :) Asa ca mare atentie cum iti joci cartile pe aici.
 

DeletedUser4645

Ca sa citez un drag coleg de trib:
" E usor sa dezgropi securea, dar mult mai greu sa o ingropi."
Sa nu mai pomenim de modul in care a facuto, desi aveam intelegere clara.


PS: Unde este elementul supriza?

Jucãtor D@nutz
D@nutz
Puncte: 546.199
Rang: 240
Trib: NWO

Text personal
"Aliati personali:

metalla

Ab alio expectes, alteri quod feceris
Poate asa va intelege si LETO cum e sa fii tradat de cineva in care ai incredere.
Cu aceste fapte imi razbun fratii care
m-au ajutat inca de la inceput.
Tot respectul pentru voi fratii mei cu toate ca nu mai sunteti sa va bucurati de razbunare.

Acta, non verba!"

Razbunarea este arma prostului !

Revenirea NWO-ului in top 10 ?! :))))))
 

DeletedUser

1. Avalon
2. TLD( daca nu fuzioneaza cu Diablo)
3. ELITE
4. Sh
5.DIABLO
6.Legio
7. H@It@
8.C.D
9. SOF
10. Reply
 

DeletedUser4645

1. Avalon
2. TLD( daca nu fuzioneaza cu Diablo)
3. ELITE
4. Sh
5.DIABLO
6.Legio
7. H@It@
8.C.D
9. SOF
10. Reply

DIABLO cu TLD, nu prea cred ;)) De preferat Avalon ... (parerea mea)

p.s. D@nutz a fost pt o buna perioada de timp de forma in RIP ... pt a pregati ceva malefic ! Atata timp cat nu a uitat NWO nu e sters de la dusmani ... Putin portocaliu, curand albastru inchis si deschis :p

Vad ca se cam schimba TOPUL :D

Rang Porecla Punctajul celor mai buni 40 jucãtori Punctaj total Membri Medie de puncte jucãtori Sate Medie de puncte sat
1 ~TLD~ 37.614.176 72.202.242 267 270.420 7107 10.159
2 Avalon 37.507.936 86.040.738 252 341.432 8664 9.931

Au plecat pe putin 33 din ~TLD~
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cu scuze pentru off-topic, doresc sã felicit maºina de propagandã TLD, care-ºi face cu brio datoria chiar ºi în aceste condiþii vitrege :).
 

DeletedUser37

Cu scuze pentru off-topic, doresc sã felicit maºina de propagandã TLD, care-ºi face cu brio datoria chiar ºi în aceste condiþii vitrege :).

Nu e masina.E masinutza:p..dar oricum sunt sigur ca va aprecia complimentul.

Nieeenna:rolleyes:.Come here:eek:.Multumeste-i frumos Domnului Lue ca asa e politicos.
 

DeletedUser1385

1. TLD
2. ELITE
3. SH
4. DIABLO
5. Legio
6.H@It@
7. C.D
8.Avalon
9. SOF
10. Reply
 

DeletedUser

E ditamai trenu', sã fim serioºi :). Sunt curios câte frânturi din diverse conversaþii vor mai apãrea pe forum, postate de un user înregistrat recent, desigur. Poate ar trebui sã facem un topic special pentru asta.
 

DeletedUser

Nu e masina.E masinutza:p..dar oricum sunt sigur ca va aprecia complimentul.

Nieeenna:rolleyes:.Come here:eek:.Multumeste-i frumos Domnului Lue ca asa e politicos.

Oh, shut up, you...:eek:
Multumesc frumos, nenea Lue. Promit ca o sa fiu cuminte si in continuare o sa postez doar chestii pufoase si roz. :D
Dar cu masinutza voastra ce s-a intamplat...ca scartaie rau de tot. Ntz ntz ntz...nu-mi spune ca sunteti prea ocupati cu discutiile diplomatice si tratativele TOP-SECRET de pe L1 si nu mai aruncati un ochisor si pe umilul forum extern.:rolleyes:
 

DeletedUser

Oh, shut up, you...:eek:
Multumesc frumos, nenea Lue. Promit ca o sa fiu cuminte si in continuare o sa postez doar chestii pufoase si roz. :D
Dar cu masinutza voastra ce s-a intamplat...ca scartaie rau de tot. Ntz ntz ntz...nu-mi spune ca sunteti prea ocupati cu discutiile diplomatice si tratativele TOP-SECRET de pe L1 si nu mai aruncati un ochisor si pe umilul forum extern.:rolleyes:

Pãi din pãcate noi nu citim aºa mult forumul extern. Preferãm sã discutãm direct cu toate pãrþile implicate. Oricum cine ºtie sã citeascã printre rânduri o face indiferent de "clintonismele" care apar pe aici.
 

DeletedUser

Pãi din pãcate noi nu citim aºa mult forumul extern. Preferãm sã discutãm direct cu toate pãrþile implicate. Oricum cine ºtie sã citeascã printre rânduri o face indiferent de "clintonismele" care apar pe aici.

Hai nu mai spune...cum asa? Pai erati nelipsiti de aici. Doar n-o sa lasi o micutza fuziune, un micutz divort, un micutz razboi sa ne priveze de placuta ta prezenta pe forum. :)
 

DeletedUser

Subtirel, Mr lacry :)...[.....] Asa ca mare atentie cum iti joci cartile pe aici.


Cum am spus si mai sus nu stii absolut nimic despre mine ...parerile mele au fost si au ramas cele de mai sus...
1.Stii ca am fost membru Avalon pt ca eu ti-am zis in 1 citat altfel habar nu ai fi avut de acest lucru ( ca dovada faptul ca imediat ce a aparut numele meu in discutia legata de fuziunea cu RIP ai verificat sa vezi cine sunt - daca stiai cine sunt nu ai mai fi avut nevoie sa verifici ai fi cunoscut infimul meu aport pe care l-am adus in Avalon )
2. Stii ca se intampla ca uneori sa am aceasi parere cu Barony ( cred ca si tu uneori ai aceasi parere cu el ) si asta o stii ca tot eu ti-am zis in al 2lea citat
3. Ai aflat ca am un cuvant de spus in Avalon si asta tot datorita bunavointei mele ...ma indoiesc ca ai fi banuit vreodata ca as avea o astfel de influenta in trib.


CONCLUZIE : tu stii despre mine doar ce am vrut eu sa afli...adica NIMIC...

Gata inchei aceasta discutie aici nu vreau sa par rautacios dar nu ai adus nimic nou la acuzatiile tale legate de mine si "bati apa in piua"..te legi de 4 citate luate de pe subiecte diferite si mai exact :

1 citat - postul legat de desfiintare Leon ( daca nu ma insel nu am verificat )
al 2lea citat - e de pe unul din posturile legate de fuziunea cu RIP parca si la momentul ala nici nu ma gandeam sa revin pe L1 - dar ulterior ma convins un bun prieten pt care o sa am un deosebit respect mereu
al 3lea si al 4lea sunt de aici prin care anunt ca Avalon nu mai vrea "bai de namol"
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus