Top10 Lumea1 peste 3 luni ???

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

hai k imi place.
peste tot TLD ramane ori pe 2 ori pe 3,
dar ce suntem mah noi?
aia care stau un an intreg pe loku1, ca in ultimele secunde sa fie detronat?:confused::confused::confused:

Juniorule, si care-i problema cu locul 2? Mie mi se pare excelent, motiveaza oamenii... Insa, lasand asta la o parte, gandeste-te la celalalt avantaj: ai avea sansa sa te uiti sub fustele domnisoarelor din Avalon...you know, Barony de exemplu.:rolleyes: :eek:

[Pt cei fara simtul umorului: da, este o glumitza; Barony nu poarta fusta:mad::p]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Juniorule, si care-i problema cu locul 2? Mie mi se pare excelent, motiveaza oamenii... Insa, lasand asta la o parte, gandestele la celalalt avantaj: ai avea sansa sa te uiti sub fustele domnisoarelor din Avalon...you know, Barony de exemplu.:rolleyes: :eek:

[Pt cei fara simtul umorului: da, este o glumitza; Barony nu poarta fusta:mad::p]

eu cred ca totusi poarta:D
 

DeletedUser

1. TLD
2. Avalon
3. Elite

.....restul nu stiu


cu cate triburi se mai uneste Avalon ca sa ne intreaca?:confused:
ai impresia ca Avalon a devenit un trib mamut ?? te-as ruga sa te abtii de la afirmatii ironice, defaimatoare ..etc privitor la tribul Avalon.
 

DeletedUser

1. TLD
2. Avalon
3. Elite

.....restul nu stiu



ai impresia ca Avalon a devenit un trib mamut ?? te-as ruga sa te abtii de la afirmatii ironice, defaimatoare ..etc privitor la tribul Avalon.

dragul meu lacy, avalon a facut fuziunea numai pentru ca barony voia sa" conduca" sa nu fie condus, sa treaca pe locul I nu se doresc postari care sa arate anumite discutii avute pe mess....dar daca voi continuati in a fi "cei drepti cu gura mare" vor aparea si acele "pasaje" in care barony afirma sus si tare ca vrea harta inalturand TLD prin" mutarea care sa darame TLD" la fel cum tot acelasi ilustru barony afirma ca:" avem in nord unde sa ne dezvoltam" atunci cand cineva ii zice ca nu mai au unde sa se dezvolte- aviz triburilor "nordice " care cred ca pot sa fie aliate cu avalonul" creat dupa modelul barony" in alta oridne de idei:
ai dreptate clasamentul se pate sau nu schimba, depinde numai de curajul a doua triburi si de strategia celor din top.
1. TLD
2.ELITE
3.Avalonul( modelul barony)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mai , da voi stiti ceva ce nu stim noi de tot puneti tld-ul pe doi?:| eh n-are nimic locul doi e frumos:D dar totusi spune'ti'ne si noua daca stiti :)
 

DeletedUser

ai impresia ca Avalon a devenit un trib mamut ?? te-as ruga sa te abtii de la afirmatii ironice, defaimatoare ..etc privitor la tribul Avalon.

Ma tem ca nu prea avem motive sa ne abtinem de la afirmatii ironice despre orice trib care o merita. Avalonul este unul dintre ele si daca ati fi si voi mai relaxati, poate ati reusi sa dati replici ceva mai inspirate decat "Bu-hu, nu va mai luati de Avalon":D
Haideti, fratilor, chill...si sa vedem putina propaganda de calitate :)
 

DeletedUser

dragul meu lacy, avalon a facut fuziunea numai pentru ca barony voia sa" conduca" sa nu fie condus, sa treaca pe locul I nu se doresc postari care sa arate anumite discutii avute pe mess....dar daca voi continuati in a fi "cei drepti cu gura mare" vor aparea si acele "pasaje" in care barony afirma sus si tare ca vrea harta inalturand TLD prin" mutarea care sa darame TLD" la fel cum tot acelasi ilustru barony afirma ca:" avem in nord unde sa ne dezvoltam" atunci cand cineva ii zice ca nu mai au unde sa se dezvolte- aviz triburilor "nordice " care cred ca pot sa fie aliate cu avalonul" creat dupa modelul barony" in alta oridne de idei:
ai dreptate clasamentul se pate sau nu schimba, depinde numai de curajul a doua triburi si de strategia celor din top.
1. TLD
2.ELITE
3.Avalonul( modelul barony)

1. Pana una alta in ultimul timp nu vad atacuri ale Avalonului asupra TLD-ului ( aici ma refer si la cele verbale, scriptice sau mai stiu eu prin ce metoda propagandistica ) dupa cum vezi nu vrem sa continuam bataia cu noroi din L1
2. Ma bucur ca ne-ai descoperit strategia noastra de dezvboltare pe harta insa tin sa mentionez ceva - Avalon niciodata nu va putea fi acuzat ca nu a respectat relatiile diplomatice
3. Motivul cel mai important pt care s-a facut aceasta fuziune este pt ca cei care conduc aceste 2 triburi asa au considerat ca este cel mai bine - ca au avut dreptate sau nu ramane de vazut dar nu ai nici-un drept sa judeci aceasta miscare asa cum nici eu nu am dreptul de a judeca politica altor triburi

Ma tem ca nu prea avem motive sa ne abtinem de la afirmatii ironice despre orice trib care o merita. Avalonul este unul dintre ele si daca ati fi si voi mai relaxati, poate ati reusi sa dati replici ceva mai inspirate decat "Bu-hu, nu va mai luati de Avalon":D
Haideti, fratilor, chill...si sa vedem putina propaganda de calitate :)

faci parte dintr-un trib "imaculat" dpdv moral ?? sunt chiar foarte relaxat am 200 de puncte si sunt la marginea hartii mai relaxat de atat nu pot fi..nu am target sa ajung in top nu am target sa fac n'spe mii de sate. V-am adresat o rugaminte daca vrei ii dai curs daca nu nu e problema si alegerea ta.....ma intreb cvum poti tu sa consideri asta "propaganda de calitate" dar ma rog oameni diferiti = opinii diferite = caractere diferite
 

DeletedUser

@lacry- eram sigur ca o sa continui si de aceea iti dau un raspuns scurt:

radu_the_one2003: stii care e singurul motiv bun pentru care se rascoala cineva impotriva stapanului? :D
xxxxxxxxxxxx: deci daca se hotaraste unu sau altu din tld sa zica ca vor PNA sa nu le ofer?
xxxxxxxxxxxxx: :D
radu_the_one2003: numai daca il rastorni pe stapan, da-l jos
radu_the_one2003: shogunul este cartea mea de capatai
radu_the_one2003: :)
xxxxxxxxxxxxxxxxx: :)
xxxxxxxxxxxxxx: da misto
radu_the_one2003: si acolo este aceasta replica
radu_the_one2003: al lui blackthorne data lui toranaga
radu_the_one2003: la prima intalnire
radu_the_one2003: nu e bine sa fi vasal daca poti sa conduci
radu_the_one2003: intrebarea pe care ar trebui sa le-o pui este: in cat timp va matura avalonul+friends cu voi?
radu_the_one2003: raspunde-la asta
radu_the_one2003: raspunde-le asta
xxxxxxxxxx: Parca e mai ok sa fie totul simplu.
Nu stiu prea bine despre ce vorbesti dar poate devin lucrurile interesante :) .. n-ar strica deloc o alta iesire in oras.

ups!!! nah ca a aparut:rolleyes: a scapat musca, nu a mai stat pe limba
sincer orice trib de pe harta asta este moral mai curat ca avalonul vostru.
continuati in familie...continuati:D

si ca o concluzie directa/un raspuns la rugamintea ta: cine vine pe forum cu posturi desper atacuri??? cine vine sa"arate ce prost ataca elite" si sa fie ei profesorii care dau lectii??? care sunt cei ironici chiar atunci cand nu trebuie????stiu ca nu este frumos sa raspund l ao intrebare cu alta intrebare, poti sa o consideri retorica daca doresti si sa citesti astfel:
voi puneti rapoarte pe forum si ii luati pe toti peste picior
voi veniti si va dati de ceasul morii ca v-a tradat TLD ca a luat un "aliat" in trib, si tot voi sunteti profesorii pentru acest tip de propaganda de calitate, noi doar invatam de la voi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dupa cum am spus AValon refuza sa se mai angreneze in astfel de jocuri "cu noroi"....referitor la rapoartele "elite" cred ca ai observat ca postarile s-au incheiat
 

DeletedUser

dupa cum am spus AValon refuza sa se mai angreneze in astfel de jocuri "cu noroi"....referitor la rapoartele "elite" cred ca ai observat ca postarile s-au incheiat

nu vad asta, sincer.
nickulaie a venit cu postul desper un atac a lui lorentz, desi sunt raoparte care arata ca mijlocul vostru este "golash " si ma refer la k55, sincer, postarile au aparut azi si ca dovada ca avem rapoarte la fel de "funny" ca si ale voastre, destule si nu doar 1.
pana in momentul in care vremea va sterge cele facute de nickulaie si baonry, impeuna cu tacticile astea aveti mult de tras pentru repararea imaginii.
nu noi am postat primii, macar o data ci ai vostrii reprezentanti, noi am venit cu raspunsul si cred ca este pe masura.
 

DeletedUser

04.02.2008
gresesti ...nu sunt membru Avalon...AM FOST MEMBRU AVALON pana am parasit lumea1 dar asta nu ma impiedica ca fiu obiectiv.

21.02.2008
nu sunt un infocat sustinator al deciziilor Avalon doar imi spun parerea - daca se intampla sa coincida cu a lui Barony nu e vina mea ( doar nu o sa ma apuc sa spun altceva decat ceea ce cred doar pt ca Barony sustine acelasi lucru )

Astãzi
Pana una alta in ultimul timp nu vad atacuri ale Avalonului asupra TLD-ului ( aici ma refer si la cele verbale, scriptice sau mai stiu eu prin ce metoda propagandistica ) dupa cum vezi nu vrem sa continuam bataia cu noroi din L1
dupa cum am spus AValon refuza sa se mai angreneze in astfel de jocuri "cu noroi"....referitor la rapoartele "elite" cred ca ai observat ca postarile s-au incheiat

1. Sa inteleg ca ipocrizia este pentru tine o virtute?

2. Mai scuteste-ma cu "improscatul cu noroi"...este cel mai uzitat cliseu de pe forumul asta si m-am saturat de toti indivizii care il folosesc ca sa se retraga dintr-o discutie oricand raman fara argumente. Nu mai vorbesc de cei care nu-i cunosc intelesul si il utilizeaza oriunde si oricand pentru ca "suna bine". Nu am facut niciodata reprosuri care nu s-au bazat pe o argumentare serioasa. In cazul in care n-ai observat, nu sunt genul care arunca insulte in stanga si-n dreapta, prefer o abordare mai...hmm.."umoristica" a politicii tribale. Daca nu gusti glumele mele, pot sa-ti recomand un singur lucru...ignora-ma. Crede-ma ca nu voi suferi prea mult :)

3. Propaganda este o arma extrem de eficienta cand este folosita corect. Pacat ca unii nu inteleg asta si considera ca orice comentariu negativ la adresa unui alt trib este o dovada de infantilitate si lipsa de "onoare" (un alt cliseu de care sunt satula:(). Poate ar fi cazul sa aruncati un ochi prin cartile de istorie, sa studiati al doilea razboi mondial si sa faceti aprecieri la impactul pe care l-a avut propaganda germana asupra moralului soldatilor inamici, al propriilor soldati sau al familiilor acestora. :mad:
Pff...nu stiu daca a mai fost vreun trib inafara de TLD, in vremurile sale de glorie, care sa fructifice aceasta unealta politica intr-un mod atat de eficient.
 

DeletedUser

lasa-i nienna...ca ei sunt "cel mai legendar trib" si "cel mai corect trib" sunt "o familie", sunt extraravisanti si nemai pomeniti , "cei mai buni atacatori" cei mai buni "aparatori" sunt "cei mai buni":rolleyes:cuvintele nu sunt de ajuns pentru ei...nici laudele....de asta apar pe forum sa se laude "cat de mari si tari" sunt...ca sa le ajunga pentru o zi intreaga.
sper ca le ajung si atacurile de azi ale Elite pentru toata ziua... ca urmeaza valul doi;) pentru maine si poimaine.
noi suntem toti ipocriti si ii persecutam pe "saracii avaloni" nu suntem buni de nimic si tot ce pot ei pe forum sa posteze este:
"vai ce tari suntem noi si ce prosti sunteti voi, noi suntem profesorii voi sunteti niste nimicuri, noi integrii voi ratati"
 

DeletedUser

@lacry- eram sigur ca o sa continui si de aceea iti dau un raspuns scurt:

radu_the_one2003: stii care e singurul motiv bun pentru care se rascoala cineva impotriva stapanului? :D
xxxxxxxxxxxx: deci daca se hotaraste unu sau altu din tld sa zica ca vor PNA sa nu le ofer?
xxxxxxxxxxxxx: :D
radu_the_one2003: numai daca il rastorni pe stapan, da-l jos
radu_the_one2003: shogunul este cartea mea de capatai
radu_the_one2003: :)
xxxxxxxxxxxxxxxxx: :)
xxxxxxxxxxxxxx: da misto
radu_the_one2003: si acolo este aceasta replica
radu_the_one2003: al lui blackthorne data lui toranaga
radu_the_one2003: la prima intalnire
radu_the_one2003: nu e bine sa fi vasal daca poti sa conduci
radu_the_one2003: intrebarea pe care ar trebui sa le-o pui este: in cat timp va matura avalonul+friends cu voi?
radu_the_one2003: raspunde-la asta
radu_the_one2003: raspunde-le asta
xxxxxxxxxx: Parca e mai ok sa fie totul simplu.
Nu stiu prea bine despre ce vorbesti dar poate devin lucrurile interesante :) .. n-ar strica deloc o alta iesire in oras.

ups!!! nah ca a aparut:rolleyes: a scapat musca, nu a mai stat pe limba
sincer orice trib de pe harta asta este moral mai curat ca avalonul vostru.
continuati in familie...continuati:D

si ca o concluzie directa/un raspuns la rugamintea ta: cine vine pe forum cu posturi desper atacuri??? cine vine sa"arate ce prost ataca elite" si sa fie ei profesorii care dau lectii??? care sunt cei ironici chiar atunci cand nu trebuie????stiu ca nu este frumos sa raspund l ao intrebare cu alta intrebare, poti sa o consideri retorica daca doresti si sa citesti astfel:
voi puneti rapoarte pe forum si ii luati pe toti peste picior
voi veniti si va dati de ceasul morii ca v-a tradat TLD ca a luat un "aliat" in trib, si tot voi sunteti profesorii pentru acest tip de propaganda de calitate, noi doar invatam de la voi.



Frumos era sa fi postat toata discutia daca esti asa de corect.........inca o data denota cat de frustrat esti......saliut si ............ ;) macar sa fi postat cu cine are discutia........... inca o data........jalnic.




=====================


1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Frumos era sa fi postat toata discutia daca esti asa de corect.........inca o data denota cat de frustrat esti......saliut si ............ ;) macar sa fi postat cu cine are discutia........... inca o data........jalnic.

da mah.... noi suntem jalnici , voi sunteti aia buni si corecti.....si cei mai tari si mai bravi..... inca o data te complaci in penibil!!!!dar asa este "....nu e..... destul daca nu e si fudul" frustrat esti tu se pare asa ca..... apara-te cu aceiasi iscusinta cu care stii si ataca tot la fel.... ca in afara de inobilari interne nu arati nimic pe harta. nici macar un atac decent........


vba aia...: lasa-neee! lasa neeee!!! lasa-neee!!.....( continuarea este pentru cei peste 18 ani, nickluaie nu indeplineste acest ccriteri si in consecinta nu putem sa aratam, cei interesati de continuare rugam sa faca dovada celor 18 ani impliniti si sa vina cu aviz medical- <si acesta lipseste la nckulaie > ca nu au nevoie de insotitor pe strada)



=====================

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

scuze tuturor membrilor acestiu forum

on topic:
1 TLD
2 ELite
3 CD
4 SH
5 Diablo
6. H@it@
7.SOF
8. FB
9. Reply
10. TE
11.ykz
.......
25 Avalon
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus