Spam - August 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

asa e intr-un trib....unul se mai lasa, altul e innobilat, altii fug in alt trib...si raman ceilalti care raman cu tribul de la inceput.
 

DeletedUser14376

Deci te rog se zici NBZ FAKE , fii respectuos:D

de aia am intrebat si eu, tocmai ca stiam ca e fake, adica vorba vine....ma gandeam ca au destula imaginatie sa schimbe si ei numele
plus ca poza nu reprezita =nbz=
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

de aia am intrebat si eu, tocmai ca stiam ca e fake, adica vorba vine....ma gandeam ca au destula imaginatie sa schimbe si ei numele
plus ca poza nu reprezita =nbz=

Ce te freca pe tine de ce nume are tribul ? :))

1 nBz a fost intemeiat de sebica19, nBz a facut fuziune cu Angry formand WoG, iar academia nBz=A devenind nBz.
2 nBz si-a schimbat numele in END ramanand acolo 2-3 jucatori "degeaba" la un moment cand WoG era la pamant nBz=A(actualul nbz) stiind ca cei care conduc acum OUT , fosti lor colegi din nBz-ul initial sunt intr`o situatie mai dificila au hotarat sa ii ajute si sa faca un singur trib OUT dupa cateva neintelegeri intre metodele de organizare multi din cei care au fost in nBz=A(actual nbz) au revenit in trib-ul nbz=A (Actual nBz) ramanand OUT =nBz= si Smile in alianta, in momentul in care am revenit in nBz am zis ca sa schimbam ceva la trib si s-a modificat numele in Smiling N o o B z ramanand prescurtarea =nBz= .
3 Asa ca daca cineva sufera sa mearga la Biserica sa aprinda o lumanare, nBz inseamna respect, respect, respect si prietenii... restu inseamna OUT :)
 

DeletedUser

Cavalery, nbz a fost facut de illidan, iar dezbatem aceeasi problema.
Permite-mi sa te contrazic, nbz din afara inseamna numai minciuni, inselatorii si multa proasta crestere, in schimb OUT inseamna prieteni. Nu stiu cum poti sa vorbesti urat despre cei ce ti-au fost prieteni aproape 1 an e foarte urat din partea ta.
Iar geolgau are dreptate, atat el cat si eu am jucat pe 2 lumi cu tribul =nBz=, iar cel din ce faceti voi parte nu aduce deloc a spiritul cu care ne-am invatat noi.
 

DeletedUser23963

am observat spiritul nbz cand una din piesele de rezistenta, sebica, si-a luat jucariile si ne-a lasat cu ochii in soare
apropos, tribul se cheama Smiling N o o B z iar reputatia de pe L13 nu are absolut nici o legatura cu ce s-a intamplat pe alte lumi
si daca analizam mai in detaliu situatia, tribul nostru nu a pierdut nici un razboi pana acum, suntem un trib de top care are un cuvant de spus referitor la evolutia lumii 13, mi se pare ca a adus un plus de reputatie fata de tribul din formula initiala care e stiut ca un trib cu debut fulminant dar care se taie pe parcurs
daca stabilitatea contrazice spiritul nbz...atunci scuze, suntem un fake
iar 'fake' daca e sa punem situatia asa este pentru ca absolut toti membrii 'cu copyright' s-au lasat, nici macar eu care am ramas singurul din nbz de la inceputul lumii (si pana si eu am ajuns aici datorita fuziunii =nBz= cu -1-), deci nu am aparut noi, niste 'necunoscuti' la debutul unei lumi si am format nbz vazand ca pe alte lumi a fost un trib de elita si am vrut sa 'ne ascundem' sub un nume mare
pe L13 numele acesta noi l-am mentinut, nu ilidan
p.s. de unde ai tu gabytza macar o vaga idee despre spiritul tribului nostru in momentul de fata?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cavalery, nbz a fost facut de illidan, iar dezbatem aceeasi problema.
Permite-mi sa te contrazic, nbz din afara inseamna numai minciuni, inselatorii si multa proasta crestere, in schimb OUT inseamna prieteni. Nu stiu cum poti sa vorbesti urat despre cei ce ti-au fost prieteni aproape 1 an e foarte urat din partea ta.
Iar geolgau are dreptate, atat el cat si eu am jucat pe 2 lumi cu tribul =nBz=, iar cel din ce faceti voi parte nu aduce deloc a spiritul cu care ne-am invatat noi.

:eek::eek::eek:

esti incredibila uneori!
 

DeletedUser35868

3 Asa ca daca cineva sufera sa mearga la Biserica sa aprinda o lumanare, nBz inseamna respect, respect, respect si prietenii... restu inseamna OUT :)

Ba imi pare rau insa in momentul de fata nbz nu inseamna nimic mai mult decat falsitate si inselaciuni ... in momentul de fata tot ce stiti voi sa faceti e sa blocati conturi si sa aratati cu degetul spre noi, ca noi am facut-o, ca noi am v-am spart conturile

Si apropo, scuzele se accepta desi n-ai avut nicio intentiee sa le adresezi tribului pe care l-ai acuzat de un lucru pe care nu l-a facut ... mai mult de-atat ... voi l-ati facut :)
 

DeletedUser28540

Cavalery, nbz a fost facut de illidan, iar dezbatem aceeasi problema.
Permite-mi sa te contrazic, nbz din afara inseamna numai minciuni, inselatorii si multa proasta crestere, in schimb OUT inseamna prieteni. Nu stiu cum poti sa vorbesti urat despre cei ce ti-au fost prieteni aproape 1 an e foarte urat din partea ta.
Iar geolgau are dreptate, atat el cat si eu am jucat pe 2 lumi cu tribul =nBz=, iar cel din ce faceti voi parte nu aduce deloc a spiritul cu care ne-am invatat noi.

zi-mi si mie un trib facut de illidan care a rezistat mai mult de 6 luni pe harta :D,ai dreptate nu sunt:D,pt ca el obisnuieste sa aduca jucatori ft buni care cand ajung la faima si putere se macina intre ei
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Aka, esti mai incredibil decat mine :p

Nu am nevoie sa fiu in acel trib ca sa vad, va faceti de ras pe extern. O sa-mi ceri dovada, s-a postat o conversatie. Domnu` kenny(nu mai stiu cum) a iesit cu gura mare pe extern spunan ca i-a spart OUT contul lui fervex, la naiba cat de obraznic sa fii sa faci asta cand tu ii dai omului ideea sa-si baneze contul. Alta intamplare cu sebica, cand iese pe extern in gura mare si spune ca i-am spart eu contul, nu m-ar fi deranjat daca chiar ar fi fost asa, si sunt foarte multe cazuri asa. Ma scuzi atunci daca nimeni nu agreeaza tribul tau.
Am jucat impreuna si stii doar ca spun exact ce gandesc. Astazi imi scrie nuria pe skype, nu mai vorbisem de mult, si am rugat-o sa-ti transmita din partea mea ca oricine ce citeste externul si nu te cunoaste crede ca esti bolnav mintal, visezi conspiratii, manarii facute de colegii cu care ai jucat, paranoia etc. Cand te gandesti ca oamenii aia pe care-i faci tu albie de porci sunt oameni de nota 10, cu care poti iesii la un suc linistit, cu care poti purta o discutie in care predomina bunul simt si intelegerea. Bag pana in foc pana la cot ca niciuna din cospiratiile pe care le visezi nu sunt reale, oamenii ca nuria, mircea, raven, iluzie etc nu se preteaza la asa ceva sunt oameni seriosi nu ca rapciugile ce le-ai adunat in tribul ala si pretinzi ca e un trib de top.
Si ca o incheiere, m-am lasat de pe 13 dupa cearta cu motisor si pentru faptul ca nuria si iluzie nu au vrut sa dea razboi nbz sustinand ca voi nu veti face asta niciodata. Damn nuria, iti arunc asta in ochi la fiecare ocazie ce o prind.
Da gadjo ai dreptate sunt incredibila, dar eu niciodata nu mi-as ataca colegii, prietenii sau aliatii alaturi de care am jucat mai bine de 1 an.
Have a great night.
 

DeletedUser25686

nu am iesit pe extern cu gura mare ca i s-a spart contul....daca nu stii ce vorbesti, te rog sa ma excluzi din mesaj....eu doar am recunoscut pasajele postate de dark pe extern, de care facut rost....prin mijloace proprii...
 

DeletedUser

Da gadjo ai dreptate sunt incredibila, dar eu niciodata nu mi-as ataca colegii, prietenii sau aliatii alaturi de care am jucat mai bine de 1 an.
Have a great night.

inseamna ca nu stii ce-i ala un joc. Sau cel putin nu faci diferenta intre realitate si joc.
Si poate vrei sa zici "aliatii".
OUT-ul s-a speriat din cauza multor afirmatii eronate de pe extern. O parte din inamicii de atunci aruncau vorbe in vant, ca dupa ce vor pica ei, din OUT nu va ramane nimic, pt ca vor fi prinsi intre DMC si NBZ. Le-a intrat ideea asta in cap si era ca si cum se intampla. Eu eram pentru inchiderea hartii (OUT+NBZ+DMC), fiind constient ca nu mai era mult si se dadea stergere cont in masa.
Din acest motiv s-a ajuns aici. Din criza de nervi, frica si neincredere!
Oricum e un razboi frumos si trebuie sa-l jucam din placere. Azi merg la o terasa cu un amic din tribul dusman, maine il atac.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19202

inseamna ca nu stii ce-i ala un joc. Sau cel putin nu faci diferenta intre realitate si joc.

asa asa gadjo intotdeauna seful are dreptate.(ptr ca ala mai zicea ca ataci pentru ca e cu rosu..etc si alte balarii din astea)..bravo. ascultati frumos acolo...ce sa zic oricum dupa ultima discutie cu raj mi-am dat seama ca sunteti toti la fel ...niste catelusi ascultatori

nasol ...asta apropo de diferenta dintre joc si realitate;)
 

DeletedUser

daca tu stii mai bine cum este, atunci ma abtin. Cel putin pe mine nu ma cunosti. Pe chivu si Raj nu stiu. Poate ca ati facut cunostinta.
 

DeletedUser

Aka, esti mai incredibil decat mine :p
Si ca o incheiere, m-am lasat de pe 13 dupa cearta cu motisor si pentru faptul ca nuria si iluzie nu au vrut sa dea razboi nbz sustinand ca voi nu veti face asta niciodata. Damn nuria, iti arunc asta in ochi la fiecare ocazie ce o prind.
Da gadjo ai dreptate sunt incredibila, dar eu niciodata nu mi-as ataca colegii, prietenii sau aliatii alaturi de care am jucat mai bine de 1 an.
Have a great night.

Si pana la urma tot au "declarat" pe ascuns razboi =nBz= dupa cum ai fi vrut tu cu mult timp in urma , acesta fiind unul din motivele pentru care eu mi-am incheiat socotelile cu L13.

Nu conteaza cine a facut nBz atat timp cat l-a abandonat ! .Ex: Daca faci un copil si`l dai spre adoptie n`o sa mai fie copilul tau niciodata daca a fost crescut de alti parinti, n`o sa iti spuna mama niciodata pentru ca tu esti un FAKE, care l-a abandonat si o sa aiba tot respectul fata de cei care l-au crescut si l-au ajutat cand a avut nevoie in viata.

Daca vrei sa vezi discutii cu Nuria si Iluzie si inca cativa din membri OUT despre Alex Kenji , andreiboss90 + inca cativa jucatori pe care n`o sa ii primeasca niciodata in OUT cica... pentru ca nu sunt oameni cu bun simt ... si ca vorbesc urat iar in OUT nu se primesc astfel de oameni ci se trimit la margine... o sa iti arat dar inainte de toate nu stiu ce s-a intamplat aici =>

Rang Nume Trib Puncte Sate Numărul medie de puncte pe sat
94 andreiboss90 [OUT] 5,902,432 609 9,692

WoW .... ce ciudat... s-au razgandit pe parcurs ! Acum sunt prieteni ! De care prieteni vorbesti? De aia care iti baga cutitu pe la spate dupa ce ii prinz asupra faptei nici nu recunosc? Fi serioasa... asta nu`s prieteni... :D nu mai continui ca n-are sens :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Azi merg la o terasa cu un amic din tribul dusman, maine il atac.

Una e sa mergi cu amicul din tribul dusman, si una e sa mergi cu amicul din tribul tau sau aliatul tau.
Din pacate pentru tine eu chiar nu dau doi bani pe jocul asta sau pe mojiciile care le faceti voi intre voi, decat subliniez ca s-a ajuns prea departe, oameni ce pana nu demult erau prieteni si se ajutau acum se fac albie de porci, daca tu consideri asta un joc frumos, la naiba atunci ma bucur ca am scapat de jocul asta.
Cavalery, poate tu ai dreptate bre, nu stiu eu ce e in capul lor cu recrutarile.
 

DeletedUser

Nu credeam ca o sa ajung vreodata sa ma gandesc la asa ceva si sa si am dreptate ! Dar din pacate se intampla si sunt fapte reale ... atat timp cat eu stiu ca am fost corect fata de OUT, fata de TOTI membri + o mare parte din cei care erau in TS ma consider unul din cei mai "tradati" de asa zisii prieteni si aliati , sunt constient ca o parte din ei nu aveau ce sa faca si au fost pusi in fata faptului implinit .


Cateodata mai faci si greseli , acum au gresit atat sper doar macar in sinea lor sa recunoasca asta daca nu si in fata mea :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce te freca pe tine de ce nume are tribul ? :))

1 nBz a fost intemeiat de sebica19, nBz a facut fuziune cu Angry formand WoG, iar academia nBz=A devenind nBz.
2 nBz si-a schimbat numele in END ramanand acolo 2-3 jucatori "degeaba" la un moment cand WoG era la pamant nBz=A(actualul nbz) stiind ca cei care conduc acum OUT , fosti lor colegi din nBz-ul initial sunt intr`o situatie mai dificila au hotarat sa ii ajute si sa faca un singur trib OUT dupa cateva neintelegeri intre metodele de organizare multi din cei care au fost in nBz=A(actual nbz) au revenit in trib-ul nbz=A (Actual nBz) ramanand OUT =nBz= si Smile in alianta, in momentul in care am revenit in nBz am zis ca sa schimbam ceva la trib si s-a modificat numele in Smiling N o o B z ramanand prescurtarea =nBz= .
3 Asa ca daca cineva sufera sa mearga la Biserica sa aprinda o lumanare, nBz inseamna respect, respect, respect si prietenii... restu inseamna OUT :)



=)))))))
- =nBz= pe l13 nu a fost intemeiat de Sebica19,acest jucator a avut la inceput doar conducere,apoi dupa ce Illidan s-a lasat i-a acordat intemeietor ;)
- Noi cand am revenit din WoG in =END=( fostul =nBz= ) am hotarat sa pastram acel nume deoarece daca schimbam inapoi in =nBz= plagiam desigur.
- In sfarsit cei care au jucat de la inceput in =nBz= pe l13 (Nuria,Iluzie,Mircea Gogosu) au avut bun simt si nu au plagiat si si-au schimbat numele in[OUT],dar cei care au jucat doar cateva luni in =nBz= n-au nici-un fel de scrupule si merg inainte :))))) ofofof....
 

DeletedUser

zi-mi si mie un trib facut de illidan care a rezistat mai mult de 6 luni pe harta :D,ai dreptate nu sunt:D,pt ca el obisnuieste sa aduca jucatori ft buni care cand ajung la faima si putere se macina intre ei

Cred ca tu nu ai observat ca Illidan este un jucator de start care ajunge repede la maxim 100 de sate si se lasa...
Ce treaba mai are el cu tribul dupa ce s-a lasat de lumea respectiva???
 

DeletedUser

=)))))))
- =nBz= pe l13 nu a fost intemeiat de Sebica19,acest jucator a avut la inceput doar conducere,apoi dupa ce Illidan s-a lasat i-a acordat intemeietor ;)
- Noi cand am revenit din WoG in =END=( fostul =nBz= ) am hotarat sa pastram acel nume deoarece daca schimbam inapoi in =nBz= plagiam desigur.
- In sfarsit cei care au jucat de la inceput in =nBz= pe l13 (Nuria,Iluzie,Mircea Gogosu) au avut bun simt si nu au plagiat si si-au schimbat numele in[OUT],dar cei care au jucat doar cateva luni in =nBz= n-au nici-un fel de scrupule si merg inainte :))))) ofofof....


Incep cu :

PLAGIÁ, plagiez, **. I. Tranz. A-și însuși, a copia total sau parțial ideile, operele etc. cuiva, prezentându-le drept creații personale; a comite un furt literar, artistic sau științific. [Pr.: -gi-a] – Din fr. plagier.

Cand nu stii ceea ce "vorbesti" ai " goagãlu' " la dispozitie .

Toti cei pe care i-ai insirat tu mai sus sunt oameni care au parasit nBz-ul si au fost membri WoG din cauza miscarilor de pe harta , nbz=A a devenit nBz tot din cauza fuziunilor de pe harta. Acum nu vad de ce sa fi schimbat akarafeo numele din nBz in momentul in care WoG s-a destramat si a devenit OUT ? Pentru ca urma ca cei din conducerea OUT sa le declare razboi dupa o perioada si se va arunca cu noroi in cei care au incercat sa duca numele nBz unde ii este locul? La faima si respect ? Acum daca voi vreti sa va dati in spectacol e treaba voastra... daca vreti neaparat numele faceti o cerere in privatul lui aka sau adina si probabil o sa obtineti si numele . :D
 

DeletedUser

Ce conteaza cine de unde se trage ??Ce conteaza atata radaciniile??? Eu nu inteleg de ce tot aruncati ba din stanga ba din dreapta cate-o vorba de aur ...lasati trecutul!Ce a fost a fost!!!L-ati ingropat odata cu inceperea acestui razboi!

Decat sa tot vorbiti de "morti" mai bine a-ti bea o cafea si v-ati linisti ...

in fine...spor la certuri in continuare :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus