Discutii privind scripturile interzise

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser

:eek: Sunt satul de atati jucatori care vin sa dea indicatii la cei slabi, tu cel bun unde erai! Ramai tu cu triburile tale, poate le cumperi si un Cont Premium chiar daca nu joci, asa sa le faci vanzare ca ai fost jucator bun de triburile, actualmente pensionat pe caz de boala!

copile,in atatia ani de triburile,nu am cumparat niciodata premium..si am avut si sute de sate pe cap,chiar nu vad care este problema
daca te-ai obisnuit ca un programel sa joace pentru tine,este problema ta
si apropo,nu am zis nicaieri ca nu mai joc :D pe asta nu stiu de unde ai scos-o
:)
 

DeletedUser5809

Scriptul de fake/farm este legal, inca mai este pus pe forum, daca nu era legal, il stergeam.
Poti sa il folosesti fara griji.
 

DeletedUser33478

Scriptul de fake/farm este legal, inca mai este pus pe forum, daca nu era legal, il stergeam.
Poti sa il folosesti fara griji.

Bine! M-ai luminat! Asta trebuie sa ne si spune adminii: "Domne nu ai voie scriptul x, y si z... Sa nu ne mai complice atat cu butoane si alte chestii...

copile,in atatia ani de triburile,nu am cumparat niciodata premium..si am avut si sute de sate pe cap,chiar nu vad care este problema
daca te-ai obisnuit ca un programel sa joace pentru tine,este problema ta
si apropo,nu am zis nicaieri ca nu mai joc :D pe asta nu stiu de unde ai scos-o
:)


Domnule poate facem odata pe un speed un razboi micut...Sa vedem daca esti mai bun sau...poate iti inchid gura!

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu nu inteleg faza cu scripturile......va plangeti atata.....ce placere mai ai cand da "click" un program pentru tine?..mai poti sa zici TU ca esti bun din moment ce nu iti controlezi TU contul?...hai sa fim seriosi,vrei sa fii un jucator adevarat,sau un jucator-surogat?

:D
o singura data am folosit script,pe tribalwars.net,acum mult timp...si foloseam scriptul de harta,pentru ca nu folosesc premium,atat...dar nu prostii din astea care iti automatozeaza contul

Cat despre speed,"Domnule",nu joc pe prostia aia...1 la mana nu am premium si 2 la mana nu sunt nolifer,am facultate si nu imi pot permite sa pierd noptile dand lectii la noobi
:)

Tu crezi ca dovedesti ceva pe speed?..crezi ca cine castiga acolo are vreo sansa pe lumile normale?..HA!,ma faci sa rad
Stai calm, "it has no sugar" :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Probabil multi vor renunta,chiar din cei ce cumpara Cont Premium! Care este adevaratul avantaj al Contului Premium? Sa fim relisti! Posibilitate folosirii acestor scrpituri, in special cel de farmat!

Nu mai vorbi tu pentru toata lumea. Eu de exemplu imi iau CP doar pentru ca-mi place harta aia de 15x15 si ca pot sa-mi mai pun niste grupe pe harta. Cunosc jucatori care-si iau CP doar sa-si puna poza la profil etc. Si ca noi mai sunt destui. Nu cumva vrei si-un script care sa dea dodge in locul tau cand nu poti fi online? :rolleyes:

Oricum, stai linistit. Jocul nu sta in z3ro-cool, Vokiel, hades123 sau Jackass20 si n-o sa dispara cand vor unii.
Ia uite ce scrie pe pagina principala:

Triburile
Triburile este un joc online, care se petrece în evul mediu. Fiecare jucător este stăpânul unui mic sat, pe care îl aduce la faimă şi putere.
Participă deja 164245 jucători!
 

DeletedUser

Bine! M-ai luminat! Asta trebuie sa ne si spune adminii: "Domne nu ai voie scriptul x, y si z... Sa nu ne mai complice atat cu butoane si alte chestii... [/I][/B]

Scrie destul de clar pe forum ce scripturi sunt LEGALE. Nu au cum sa spuna ca nu ai voie cu scriptul X, Y, Z pentru ca nici ei nu au de unde sa stie ce ne nascoceste noua mintea sa mai scoatem peste noapte. Fiecare isi poate face un script cu ce vrea el... asta nu inseamna ca in secunda 2 adminii stiu de el si il trec la "ilegale".
Legat de folosirea scripturilor, tine de fiecare in parte. In primul rand e vorba de timpul de care dispune fiecare. Nu e mare filozofie sa trimiti la farmat, asta o poate face orice nub... doar ca, avand script de farm, in loc sa stai o ora sa dai 200 de farmari, o poti face in doar cateva minute folosind scriptul. Asta nu da dovada de cat de bun e jucatorul respectiv, ci doar de timpul pe care il aloca jocului. Iarasi, scriptul care iti arata unde ai nobili e folosit tot din comoditate, nu din prostie sau lipsa de experienta. Si lista poate continua cu aproape 80% din scripturile folosite cel mai frecvent.
 

DeletedUser

tu ii spui comoditate,eu ii zic dependenta de cont premium
lasa 90% din utilizatorii de CP fara,sa vezi ca nu mai stiu sa joace fara
:D

scripturile astea "legale" ,te ajuta mai mult decat setarile originale ale contului premium..lucrul asta,te face mai putin bun,decat altul care nu este ajutat...nu e vorba de timp,daca stii ce ai de facut,e simplu
intelegi acum?
 

DeletedUser

in ceea ce ma priveste, e vorba si de timp. premiumul e facut pentru a te ajuta, e o chestie logica... si scrie asta de cand iti povesteste ce stie sa faca. intr-adevar, e o arta sa poti sa stai sa iei la mana sute de sate fara sa apelezi la recrutare in masa, sa dai cate 2 comenzi in loc de 5, sa nu vezi cand se termina comenzile, sa nu poti sa te plimbi cum vrei tu prin sate, bla-bla-bla... dar chestia asta necesita timp. eu de exemplu de la 9 la cel putin 6 sunt la munca, pot doar sa arunc din cand in cand cate un ochi prin sate si sa mai arunc o farmare. altii, care au mai mult timp la dispozitie, pot din partea mea sa dea si cate un topor o data la facut ca sa isi omoare timpul. eu nu am acest timp si compensez prin plata premiumului.
si nu vorbesc de cat de simplu e cu sau fara. daca esti un jucator stii sa joci si cu si fara, principiul e oarecum acelasi. ai perfecta dreptate... sunt jucatori care daca nu ar avea premium ar turba in incercarea de a nota niste atacuri, de a trimite atacuri fara sa iti calculeze "altu" la cat trebuie sa apesi pe buton si tot asa, dar sa nu generalizam.
ceea ce eu cred ca multi inca nu au inteles, e faptul ca asta e totusi doar un simplu JOC. nu vad logica folosiri unor ilegale pentru a iti arata falsa superioritate intr-un joc virtual unde un pusti agramat de 12 ani poate innobila un profesor de 50 de ani.
ce spui tu, cu setarile originale ale premiului si imbunatatirile aduse prin utilizarea scripturilor, programelelor si altor abureli care ne fac viata mai usoara e de nota 10. dar sa ne gandim totusi ca si jocul in sine s-a schimbat enorm, nu mai e acelasi de la inceput cand nu foloseai premium ca nici nu stiai ce face, cand nu stiai ce inseamna nobil la secunda (nici macar trenulet). am ajuns sa ne laudam ca dam nobilii in enspe milisecunde, ca farmam mii de sate zilnic, ca dam dodge in mai putin de o secunda (logic, apasand 2 butoane) dar am uitat placerea jocului. aici subscriu si iti dau perfecta dreptate. doar ca, de aici, jucatorii se impart in 2 categorii... conservatorii, cei care folosesc in continuare clasicele metode (care dau mai mult sau mai putin randament) si modernistii, cei care pentru a putea sta in top, se baga in randul lumii si iau si ei tot ce se gaseste la moda pentru a isi mentine o suprematie (mai mult sau mai putin reala).
acum, daca o luam logic, un jucator fara premium si fara script, care sta sa zicem undeva la 10-12 ore pe zi pe joc, daca pica langa un jucator bun care foloseste toate draciile mai nou inventate pe aceasta planeta numita Triburile si care intra la 2 ore sa dea 5 minute clickuri pe scripturi si baga cate 5 comenzi la facut, nu cred ca are prea multe sanse sa traiasca pe harta
 

DeletedUser

acum, daca o luam logic, un jucator fara premium si fara script, care sta sa zicem undeva la 10-12 ore pe zi pe joc, daca pica langa un jucator bun care foloseste toate draciile mai nou inventate pe aceasta planeta numita Triburile si care intra la 2 ore sa dea 5 minute clickuri pe scripturi si baga cate 5 comenzi la facut, nu cred ca are prea multe sanse sa traiasca pe harta

sunt de acord ce zici mai putin cu asta...sa stii un lucru,Experienta bate scripturile si toate chestiile mecanizate
:)
am picat langa astfel de jucatori,multi mi-au devenit ferme,altii aproape sa dea inceput nou..
si nu petrec chiar 12 ore pe zi


eu nu joc cu scripturi nu neaparat pentru ca sunt "conservator",dar mie asta mi se pare un mijloc de a trisa "legal",ca deh,platesti pentru premium,nu?
;)

sper ca ai prins ideea
 

DeletedUser

sunt de acord ce zici mai putin cu asta...sa stii un lucru,Experienta bate scripturile si toate chestiile mecanizate
:)
am picat langa astfel de jucatori,multi mi-au devenit ferme,altii aproape sa dea inceput nou..
si nu petrec chiar 12 ore pe zi


eu nu joc cu scripturi nu neaparat pentru ca sunt "conservator",dar mie asta mi se pare un mijloc de a trisa "legal",ca deh,platesti pentru premium,nu?
;)

sper ca ai prins ideea

Scuze ca ma bag in discutia voastra dar am ceva de comentat :D

Hades CP-ul e facut ca sa ofere avantaje anumitor jucatori! acele avantaje stii ce inseamna? timp mai putin petrecut la PC! Acel CP nu inseamna neaparat ca trisezi sau ca te ajuta pentru cine stie ce prostii sa devii mai bun! CP-ul si scripturile te ajuta sa iti petreci mai putin timp la PC!

Ai dreptate cand zici ca multi jucatori nu se descurca fara CP ! Daca nu ar exista nu ar sti sa joace deloc! eu pana sa aflu de scripturi ma foloseam de CP pentru harta si trecerea dintr`un sat in altu` atat! Pierdeam foarte mult timp la PC! acum intru pe cont am 700 de sate dau repede 10 comenzi si am iesit! daca nu ar fi fost acele scripturi as fi stat 2-3 zile sa fac acele chestii!
 

DeletedUser

eu una recunosc... nu joc la sate multe. am avut cred maxim 100. in schimb, am avut ghinionul sa fiu rugata sa intru pe conturi maricele, de ceva milioane, in care daca nu as fi avut premium mai mult ca sigur as fi pierdut sate la greu pana ma uitam ce, cum si pe unde gasesc. haideti sa o luam si asa... poti, totusi sa joci fara premium, asta nu te face un jucator mai bun sau mai prost. daca dai recrutare cu scriptul, nu inseamna ca esti prea idiot si nu o poti face si "de mana", daca farmezi (la inceput de lume) cu script, nu faci decat sa castigi timp, asta nu inseamna ca esti incapabil sa selectezi un barbar dupa harta si sa trimiti 20 de usori pe el. dar, de la asta si pana la autoclickuri si alte "ilegale", cam e o diferenta... o diferenta care nu mai tine de premium ci strict de corectitudinea fiecaruia.
faza cu "experienta bate scripturile"... nu e adevarat. experienta fara script inseamna pierdere mai mare de timp; experienta cu script inseamna libertatea de a te bucura de mai mult timp pe care il poti folosi la spam, la o cafea sau la o bere cu amicii. de ce sa stau cu grija si sa dau cate 2 comenzi sa ridic un zid cand pot bine-mersi, cu ceva resurse suplimentare sa il dau direct pt cateva ore si sa imi vad linistita de altceva? dar, repet... de la folosirea scripturilor legale si pana la folosirea celor ilegale, cam e o diferenta. si asta nu tine de experienta... atacurile nu ti le trimite scriptul, sprijinul nu ti-l gandeste el si, mai ales, nu s-a inventat script care sa gandesca in locul nostru strategia de joc, sau unul care sa iti "citeasca" realele si fake-urile (aici intervine tot "eroarea" umana, dar asta e un alt subiect... mult mai delicat)
 

DeletedUser2821

Pai vezi tu , la partea cu script de fake+autoclicker , asta o practica majoritatea celor din topuri la inceput de lume , deci deja din start se triseaza si aici stii prea bine , nu are rost sa fim ipocriti .

Strategia conteaza cam putin cand clickerul iti farmeaza 24/24 .
 

DeletedUser

probabil vor gasi solutie si cu autoclickul... dar in urmatorul deceniu... faza e ca intr-adevar, e naspa cand vezi jucatori cu 3-4k de farmari pe zi, chestie care facuta "ca la carte" ar insemna vreo 12k de clickuri doar pt farm, fara verificat rapoarte, plimbat prin sate si alte abureli. dupa parerea mea, asta ar fi cea mai simpla metoda de prindere a celor ce il folosesc... mai ales la cifre d-astea nesimtite. dar... nu noi avem "butoane" ca sa urmarim asta
 

DeletedUser5809

probabil vor gasi solutie si cu autoclickul... dar in urmatorul deceniu... faza e ca intr-adevar, e naspa cand vezi jucatori cu 3-4k de farmari pe zi, chestie care facuta "ca la carte" ar insemna vreo 12k de clickuri doar pt farm, fara verificat rapoarte, plimbat prin sate si alte abureli. dupa parerea mea, asta ar fi cea mai simpla metoda de prindere a celor ce il folosesc... mai ales la cifre d-astea nesimtite. dar... nu noi avem "butoane" ca sa urmarim asta


Este o solutie pentru autoclick din ce stiu eu.
 

DeletedUser17342

tot old-shool ramane baza. degeaba farmezi si ajungi la 10 sate in prima luna si vine un 'amarat' cu un sat si ti le ia pe toate :))

pe de alta parte premiumul te ajuta mult, nu vedeti cate lucruri se implementeaza la fiecare update? acuma de exemplu iti pui direct notite pe sate cu bbcodes si timpii cand sa bagi sprijinul sau sa dai curatarea, mergi cu mousu pe sat si vezi direct, mult mai putin timp pierdut, in nici un caz mai usor, ca tot aceleasi lucruri trebuie sa le faci ca in 2006 sa zicem :))
 

DeletedUser2821

Stai linistit ca din farm ai si pentru trupe si pentru nobili destul daca farmezi 24/24 .Ce zici tu sunt vrajeli cu vine si iti ia satele.
 

DeletedUser17004

Stai linistit ca din farm ai si pentru trupe si pentru nobili destul daca farmezi 24/24 .Ce zici tu sunt vrajeli cu vine si iti ia satele.

Daca farmeaza PC-ul 24/24 adica :D:D:D
Minunatie de pe L21:
Ai jefuit la în 14.08.2010 cele mai multe sate de pe lumea aceasta (8.267 de sate)!
E bine cu trofeele astea...mai vede lumea cate un autoclicker.
 

DeletedUser2821

Stai tu linistit ca sunt o gramada :) !

Dar daca nimeni nu face nimic , iar cei care acuza pariu ca au prieteni care fac asta si pe care nu i-au dat in gat ( chiar si mine de exemplu.., daca acuza ! ) .
 
Sus