Discutii privind scripturile interzise

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser17342

Stai linistit ca din farm ai si pentru trupe si pentru nobili destul daca farmezi 24/24 .Ce zici tu sunt vrajeli cu vine si iti ia satele.

michelle2007 sa stii ca stam linistiti, stai linistit :))

ideea era alta, nu faci nimic cu toate scripturile din lume daca nu stii sa joci
 

DeletedUser2821

Ce sa stii sa joci ? :)

Sa farmezi continuu si dupa sa faci un full nuke + 4 nobili , sa intri in opera sa iti faci 2-3 setari si sa incepi sa dai 2-enter sau mai automat direct o litera care iti trimite atacuri in 300 milisecunde fara sa mai dai nici 2 si enter , acolo nu mai e vorba de skill.

Dupa care sa iti faci al doilea sat de aparare si dupa tot asa , asta e stiinta , oricine CARE ARE CHEF , face asta .

Si atunci ramane partea a doua , care nu se poate automatiza chiar asa si anume sa joci cu sute de sate.
 

DeletedUser5809

Si eu personal folosesc cam 4 sau 5 scripturi, atat, restul fac ca pe vremuri, cu rabdare.
 

DeletedUser17342

michelle2007 tata, azi esti total gica-contra :)

Si eu personal folosesc cam 4 sau 5 scripturi, atat, restul fac ca pe vremuri, cu rabdare.

cele mai folositoare scripturi dupa mine sunt (in ordinea de pe bara mea): mass recruit, redenumirea satelor, inserare atac, denumirea atacurilor trimise, gasirea nobililor, talerii, sortul si inobilari live.

deci in nici un caz vreunu de trimis atacuri sau de alte prostii. scripturi strict organizatorice, fara astea recunosc ca mi-ar fi mult mai greu acum dupa ce m-am obisnuit sa nu mai bibilesc totu cum faceam inainte cand nu existau

in alea de trimis atacuri numai iti prinzi capul, nu e totu la fel de controlat ca si cand dai tu manual pe fiecare in parte
 

DeletedUser17342

pacat:p, uite de exemplu dupa parerea mea, sortul e cel mai tare script existent. cu ala imediat te misti prin sate, oriunde de intereseaza. e genial
 

DeletedUser

pe de alta parte premiumul te ajuta mult

cp doar te ajuta sa nu imbatranesti in fata pc-ului atata tot . nu te face jucator mai bun cum nici in lipsa lui nu esti mai prost . indiferent ca stai on cu orele sau nu de ce sa stai cateva ore sa dai recrutari cand timpul ala il poti petrece vorba cuiva la un spam cu prietenii , o bere , o cafea . sunt inca n jucatori care folosesc cp si habar n-au cum se redenumeste un atac si fie intri cu teamviewer fie le faci un tutorial video sa-i inveti ( pentru cei parasiti de dumnezeu ) sau nu stiu ce e ala script de recrutare ca sa nu mai vorbim de altele mai complicate . pentru mine cp-l inseamna timp castigat pentru alte activitati , pentru real life . sa dai recrutari in toate cladirile fara cp ai nevoie de 12 click-uri/sat x n sate ........iti cresc copii mari si tu nu stii cand s-a intamplat asta . pe cand cu cp ai nevoie de 6 click-uri pentru n sate .
 

DeletedUser

Stai tu linistit ca sunt o gramada :) !

Dar daca nimeni nu face nimic , iar cei care acuza pariu ca au prieteni care fac asta si pe care nu i-au dat in gat ( chiar si mine de exemplu.., daca acuza ! ) .

faza e ca toti care am aflat de autoclick stim de el fie de la cineva care il foloseste, fie il folosim si noi si ne dam mari si tari pe aici ca suntem sfinti. mi se pare normal sa nu ma dau singura in gat sau sa le depun tikete prietenilor. e treaba adminilor sa verifice asta si treaba noastra daca ne riscam cu folosirea oricarui ilegal.
si, nu acuz... fiecare e liber sa foloseasca ce vrea, ca o face pe barba lui. singurul lucru care ma deranjeaza, e ca se abuzeaza de ele. una e sa nu ai timp o zi-2 si sa mai dai un farm cu autoclickul si alta e sa il lasi non stop. e mai usor sa ii dai drumu si sa iesi la o tigare decat sa stai ca prostu si sa dai zeci de clickuri. dar... astea se pot face in limita bunului simt, ca altfel jocul nu mai are nici un farmec.
de exemplu, eu pe L21 am 31 de mil de resurse farmate. ce zici, folosesc autoclicku? ca mai toti stiti si cam cat petrec zilnic la clape, ca vedeti ce debit am pe ici pe colo.

mai e o dracie de programel pe care il programezi sa dea atacurile... la ora X de pe satul Y. iti insereaza inclusiv ce trupe sa trimita. da o mica eroare, dar daca nu ai de dat la secunda sau sa sincronizezi e ideal. asta stiu ca a aparut cam de juma de an (sau, atunci am aflat eu de el) dar inca mai dadea o eroare. n-am mai intrebat de el, dar iti dai seama ce funny o sa fie cand toti n00bii or sa automatizeze jocul in halu asta? farmezi 20 de ore cu autoclicku, stai sa se intoarca trupele si noaptea il programezi sa dea atacuri pt 8 dimineata. asta inseamna ca joci?!?!
 

DeletedUser2821

Crazyyesco - si eu cam tot alea le folosesc + un script care poti culege mai usor coordonatele de pe harta , dai click pe el , te duci pe harta si cand dai click pe un sat ti-l trece direct cu bb-codes intr-o lista in josul paginii.


Mine - nu stiu cat stai , probabil destul de mult , dar nu e treaba mea , fiecare sta cat vrea , e liber sa faca ce vrea :) .

Pai bun si atunci ce rost mai are sa fi " starter " ( a se intelege player care joaca pana in 50 de sate sa zicem ) , crede-ma ca la un nivel de cateva sute de sate nu mai conteaza ca ai un program care iti da clickuri singur , ca poate ataci tu automat , ala se apara si dupa organizeaza atac pe tine si sa vad eu ce script mai folosesti ( nu tu , in general vorbesc ! ) ca sa te aperi de cateva sute/mii de atacuri/full-uri .

"dar iti dai seama ce funny o sa fie cand toti n00bii or sa automatizeze jocul in halu asta? "

Ma indoiesc ca noobi o sa faca asta prima data . Asta daca nu consideri ca deja e destul de avansata chestia cu automatizarea.
 

DeletedUser

la faza cu n00bii ti-ai raspuns singur cu ce ai spus mai sus. corect... daca nu stiu sa dau singura nobilii si atacurile, cum sa stiu sa dau singura un dodge, sau sa calculez un backtime? de-aia am folosit termenul de n00b... nu sub forma de incepator, ci sub forma de player cu aere de vedeta pe care daca il iei la bani marunti ii iei satele cu un full de atac, ca nu stie ce si cum sa faca.
sincer, pe mine ma incanta folosirea idioteniilor care te ajuta sa nu inveti jocul. asta nu face decat sa le creeze un avantaj celor ce stiu sa joace. inca mai stiu jucatori care stau cu pix si foaie sa calculeze atacurile in loc sa le faca statsu in locul lor. astia dau clasa oricarui "vedet" cu enspe randuri de scripturi in task.
 

DeletedUser

Crazyyesco - si eu cam tot alea le folosesc + un script care poti culege mai usor coordonatele de pe harta , dai click pe el , te duci pe harta si cand dai click pe un sat ti-l trece direct cu bb-codes intr-o lista in josul paginii.


Mine - nu stiu cat stai , probabil destul de mult , dar nu e treaba mea , fiecare sta cat vrea , e liber sa faca ce vrea :) .

Pai bun si atunci ce rost mai are sa fi " starter " ( a se intelege player care joaca pana in 50 de sate sa zicem ) , crede-ma ca la un nivel de cateva sute de sate nu mai conteaza ca ai un program care iti da clickuri singur , ca poate ataci tu automat , ala se apara si dupa organizeaza atac pe tine si sa vad eu ce script mai folosesti ( nu tu , in general vorbesc ! ) ca sa te aperi de cateva sute/mii de atacuri/full-uri .

"dar iti dai seama ce funny o sa fie cand toti n00bii or sa automatizeze jocul in halu asta? "

Ma indoiesc ca noobi o sa faca asta prima data . Asta daca nu consideri ca deja e destul de avansata chestia cu automatizarea.

Vand robot aparator generatia III

model Star Wars R2d2 vorba aia "dormi linistit, R2d2 vegheaZA pentru tine"

Disclaimer:cei lipsiti de simtul umorului sa ignore acest post.
 

DeletedUser2821

Cu pixu' si foaia A4 fac si eu , cand vreau sa trimit atacuri sincronizate , cat de cat , bine asta necesita si timp , nu ca as fi conservator , dar pur si simplu nu imi place cum calculeaza toolurile alea , mi-e frica sa le folosesc mai bine ma bazez pe matematica stiuta de mine si asta e. Dar in rest pentru recrutare , mass rename , scriptul de care ziceam cu coordonate , cel cu sate live , sortare si generator , de exemplu cel cu marcare atacuri nu imi place , prefer sa dau eu la atacuri rename si da ,am avut cateva mii , nu neparat pe contul meu ( desi nici eu nu stau rau cu aparatori , dar pe al colegilor in principal , ca pemine nu ma ataca ca stiu ca nu au ei cum ataca cat pot eu apara :)) ) , de exemplu cand te aperi , imi pare ca este destul de interesant , adica aici chiar trebuie sa stii sa joci , sa ai putina experienta , stiu o gramada care daca contorul le trece de 500 de atacuri , lasa sitter :| .Da ideea e ca cei vechi nu se mai pot dezvolta la inceput din cauza celor noi , nu ma refer la mine , ca totusi am destul timp de farm , dar la cei care nu au asa de mult sa stea sa farmeze continuu, iti dai seama ca nu apuca ei prea multe sate la inceput , cand conteaza.

Pff , ce mult am scris si cred ca m-am mai si incurcat putin , ca am avut putina treaba , scuze .

Knightbetrunken - Pff , si cat de inteligent e robotul , ca sa stiu daca e mai inteligent ca mine , il las pe el ... :p
 

DeletedUser

eu pe 21 nu am decat scriptul de farm, cu butoanele de atac si ok ca sa mai castig timp si cel de facut curat in rapoarte (tot ca sa scutesc timp cu farmul). recrutarea la nivelul asta inca o dau de mana, ca nu imi fac satele la fel si nici de alte scripturi nu am avut nevoie. marcarea atacurilor tot de mana e bine sa o faci, ca stii cel mai bine ce si cum sa iti notezi. cu pix si foaie si eu mai stau... si nu ca as excela la calcule, dar e mai comod sa tin hartia pe birou decat sa tot umblu prin notite sa vad cand am de dat
 

DeletedUser

sfatul meu : luati-va maimuta tribala ;) este cea mai buna , va poate confirma asta amicul meu opteron180 .. sa-i dati un pm sa va explice el cum e treaba cu maimuta :D
 

DeletedUser8140

nu mai folosesc foaie a4 si pix demult :) notepad ;)) si planificatorul de atacuri de pe twstats e foarte bun daca sti sa-l folosesti ;)) ca idee
 

DeletedUser

pe lumea 21 am 140 mil de resurse adunate si nu am folosit niciodata vreun script de farmare iar de autoclik nici nu am auzit dar banuiesc cei , mia pus cineva un script de farmare care iti baga coordonatele satelor din jur si apoi trimite un anumit numar de trupe pe fiecare sat dar mi se pare foarte greoi si ineficient fata de metoda mea , plus ca nu am farmat niciodata mai mult de 2 ore pe zi si siter nu am avut deloc ... chiar ma mir si eu cum de am ajuns printre primii la 100 milioane resurse
 

DeletedUser

Sa stiti ceva..n00bi sau nu intotdeauna ca sa devii cel mai bun trebuie sa stii sa avansezi in joc! Daca ramai la aceleasi tactici si joci lafel nu o sa devii niciodata mai bun! de aceea au aparut si o sa apara din ce in ce mai multe "prostii"
 
Sus