Discutii privind scripturile interzise

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser

?????

avem voie sa folosim in continuare scripturile de recrutare in masa?
 

DeletedUser

Da scriptul de fake care daca intri in piata centra--->script--- te duce pana la butonul de ok(intr-un singur click). II legal?
 

DeletedUser184

nu nu este legal acel script

acel script este unul care sare peste comenzi drept urmare nu este legal

citat din updateul anuntului:
Later edit - reeditare - explicatii mai detaliate (pentru cei ce intorc problema pe toate partile):
Quote:NU ai voie sa folosesti programe/scripturi care apasa pe butonul de atac, ok sau suport.

Orice combinatie a continutului acestor 3 scripturi cu oricare alt script va trebui aprobata inainte de a putea fi folosita.
Combinatiile neaprobate sunt interzise si pot duce la penalizari.
Va recomand sa folositi doar scripturi aprobate
 

DeletedUser

lamine a spus:
Incepand cu 15.02.2010 vor exista anumite modificari si anume:

scripturile ce vor executa din acelasi buton mai multe comenzi vor deveni strict interzise iar persoanele ce le vor folosi vor fi aspru sanctionate.

aceasta restrictie se axeaza in principal pe scripturile pietei centrale.
Detaliere:
vor fi interzise scripturile tip fake/farm/atac care printr-o singura "scurtatura" in meniul "task prelucrare rapida" executa la fiecare click una din urmatoarele functii:

1. introduc unitatile si coordonatele satului
2. apasa pe atac
3. apasa pe ok

toate cele 3 actiuni sunt efectuate prin apasarea unui singur buton de 3 ori (3 clickuri).

Mie mi s-a parut destul de clar ...
 

DeletedUser184

pentru anumite persoane rauvoitoare prima parte a anuntului nu a fost destul de clara drept urmare a fost necesar un update.
 

DeletedUser

acel script este unul care sare peste comenzi drept urmare nu este legal

Pai ... practic toate scripturile sar peste comenzi, asta e si rolul lor.Nu mai trebuie sa dai comenzi inutile si castigi astfel timp.
Deci faptul ca sare peste comenzi nu il face automat ilegal :).
 

DeletedUser

Nu sunt de acord cu tine. De exemplu scriptul pentru gasirea nobililor nu sare peste comenzi .
 

DeletedUser

Text original lamine
Incepand cu 15.02.2010 vor exista anumite modificari si anume:

scripturile ce vor executa din acelasi buton mai multe comenzi vor deveni strict interzise iar persoanele ce le vor folosi vor fi aspru sanctionate.

aceasta restrictie se axeaza in principal pe scripturile pietei centrale.
Detaliere:
vor fi interzise scripturile tip fake/farm/atac care printr-o singura "scurtatura" in meniul "task prelucrare rapida" executa la fiecare click una din urmatoarele functii:

1. introduc unitatile si coordonatele satului
2. apasa pe atac
3. apasa pe ok

toate cele 3 actiuni sunt efectuate prin apasarea unui singur buton de 3 ori (3 clickuri).


Eu am o nelamurire in legatura cu un script pt fake/farm care prin apasarea butonului de task prelucrare rapida pe piata centrala nu face decat sa insereze coordonatele satului si nr. de trupe. Apoi dai personal, cu manuta click pe atac si apoi ok. Nu sare peste nicio comanda, ci pur si simplu te scuteste pe tine sa scrii de la tastatura niste numere.
Daca analizez bine textul de mai sus, nici acest script nu este bun, desi intr-un fel exista o contrazicere acolo:

"vor fi interzise scripturile tip fake/farm/atac care printr-o singura "scurtatura" in meniul "task prelucrare rapida" executa la fiecare click una din urmatoarele functii:" de aici pot deduce ca si numai primul punct e interzis, desi nu sare peste alte comenzi.


Iar apoi scrie: "toate cele 3 actiuni sunt efectuate prin apasarea unui singur buton de 3 ori (3 clickuri)". In opinia mea interzis ar fi 1 combinat cu 2 sau 1+2+3.

As dori un raspuns daca scriptul e interzis prin aceasta regula sau doar pentru ca nu este trecut in lista de scripturi admise. Iar daca nu este interzis din primul motiv am rugamintea sa luati in considerare aprobarea lui. Multumesc.
 

DeletedUser33478

In primul rand cred ca trebuia sa apara anuntul pe pagina pricipala! Nu s-a intamplat asta!

In al doilea rand, Contul Premium a fost scumpit, am trecut peste asta, acuma incep sa ne ia si din facilitati!

De ce nu putem folosi scrpiturile de farm/fake? La inceputul jocului scriptul pt farmat este foarte util,plus de asta nu il folosesti pe jucatori ci pe sate de barbari ...

Ce se intampla daca eu dau 4-5 atacuri de pe acelasi sat in mai putin de 400 ms ? Primesc ban?!

Daca cei din staff nu inceteaza cu aceste chestii cred ca Triburile.ro va disparea! Bafta!
 

DeletedUser

amice,acum 2 ani jumate cand ma lasasem eu de triburile,nu existau scripturi....acum ati ajuns sa va plangeti ca nu mai puteti juca fara ele?

lame frate....lame....
:)
 

DeletedUser5809

In primul rand cred ca trebuia sa apara anuntul pe pagina pricipala! Nu s-a intamplat asta!

In al doilea rand, Contul Premium a fost scumpit, am trecut peste asta, acuma incep sa ne ia si din facilitati!

De ce nu putem folosi scrpiturile de farm/fake? La inceputul jocului scriptul pt farmat este foarte util,plus de asta nu il folosesti pe jucatori ci pe sate de barbari ...

Ce se intampla daca eu dau 4-5 atacuri de pe acelasi sat in mai putin de 400 ms ? Primesc ban?!

Daca cei din staff nu inceteaza cu aceste chestii cred ca Triburile.ro va disparea! Bafta!

Te sfatuiesc sa citesti mai bine topicul si comentariile. Scriptul de fake este legal, atata timp cat il folosesti cum este pus pe forum, fara alte modificari.

Ps: de acord cu Hades123.
 

DeletedUser33478

amice,acum 2 ani jumate cand ma lasasem eu de triburile,nu existau scripturi....acum ati ajuns sa va plangeti ca nu mai puteti juca fara ele?

lame frate....lame....
:)

Ce mai cauti acuma pe Forumul Triburilor daca te-ai lasat acum 2 ani jumate!

Am doar 8 luni de joc si gata! Adminii astia vor sa ne jecmaneasca de tot! Probabil multi vor renunta,chiar din cei ce cumpara Cont Premium! Care este adevaratul avantaj al Contului Premium? Sa fim relisti! Posibilitate folosirii acestor scrpituri, in special cel de farmat!

@Jackass -scuze dar asa a zis Domnul lamine : Scripturile de farm/fake...
 

DeletedUser

Ce mai cauti acuma pe Forumul Triburilor daca te-ai lasat acum 2 ani jumate!

Am doar 8 luni de joc si gata! Adminii astia vor sa ne jecmaneasca de tot! Probabil multi vor renunta,chiar din cei ce cumpara Cont Premium! Care este adevaratul avantaj al Contului Premium? Sa fim relisti! Posibilitate folosirii acestor scrpituri, in special cel de farmat!

ce caut?....am reventi sa dau lectii la noobi :D
dati vina pe admini,stii macar ce atributii are un admin de vorbesti ?
cat despre avantajele contului premium,astea sunt cred:


]Circuit de construcţie
Cu un Cont-Premium poţi da mai mult de două comenzi în circuitul de construcţie. Clădirea principală poate fi astfel mai bine folosită. Şi în fierărie poţi da mai multe comenzi.


Mărimea hărţii la alegerea ta
Mărimea hărţii poate fi fixată de la mărimea normală de 7x7 până la 15x15 câmpuri. Astfel îţi poţi vedea mult mai bine împrejurimile satului.


Privire generală asupra satului
Finalizarea clădirilor, trupelor şi cercetărilor vor fi arătate în privirea generală a satului. Pe de altă parte îţi vor fi arătate mişcările trupelor tale, ca să nu mai fie nevoie să mergi la piaţa centrală.


Marchează jucători şi simboluri de atac
Poţi să le acorzi jucătorilor culori pe hartă. Aşa poţi vedea imediat unde se află aliaţii şi duşmani tăi. Simbolurile mici pe hartă îţi arată şi satele pe care tocmai le ataci.


Meniu rapid

În Meniu ai o altă coloană pe care îţi poţi plasa linkuri proprii. Cu acestea poţi de exemplu să schimbi direct între clădirile unui sat.


Alte priviri generale

* Combinat: Producţie, cercetare şi trupe
* Trupe: Suma trupelor în satele proprii
* Mai multe priviri generale: comenzi,trupe care se întorc, clădiri, cercetare, grupe


Alegere simplă a satelor
Prin săgeţile din sate te poţi muta în satul dorit.
În piaţa centrală poţi vedea ultimele sate atacate şi-ţi poţi face o listă de favoriţi, pentru a putea alege mai repede satele străine.


Informaţii despre hartă

Pe hartă ţi se pot arăta moralul şi timpul pentru acest sat. La satele proprii ţi se arată şi resursele actuale, trupele din sat, negustorii şi populaţia.
În afară de aceasta, poţi vedea, când ai atacat ultima oară un sat şi dacă atacul a fost cu succes.


Carnet de notiţe - Titlu
În carnetul de notiţe poţi depune sigur informaţii şi planuri.


emblemă
Îţi poţi încărca o emblemă proprie, care va fi arătată în profilul tău de jucător. Dacă ai conducerea unui trib, îţi poţi prezenta acolo emblema tribului.




nu ti se par destule?....mai vrei acuma sa joace si un script pentru tine?
:)
 

DeletedUser

ce caut?....am reventi sa dau lectii la noobi :D
dati vina pe admini,stii macar ce atributii are un admin de vorbesti ?
cat despre avantajele contului premium,astea sunt cred:


]Circuit de construcţie
Cu un Cont-Premium poţi da mai mult de două comenzi în circuitul de construcţie. Clădirea principală poate fi astfel mai bine folosită. Şi în fierărie poţi da mai multe comenzi.


Mărimea hărţii la alegerea ta
Mărimea hărţii poate fi fixată de la mărimea normală de 7x7 până la 15x15 câmpuri. Astfel îţi poţi vedea mult mai bine împrejurimile satului.


Privire generală asupra satului
Finalizarea clădirilor, trupelor şi cercetărilor vor fi arătate în privirea generală a satului. Pe de altă parte îţi vor fi arătate mişcările trupelor tale, ca să nu mai fie nevoie să mergi la piaţa centrală.


Marchează jucători şi simboluri de atac
Poţi să le acorzi jucătorilor culori pe hartă. Aşa poţi vedea imediat unde se află aliaţii şi duşmani tăi. Simbolurile mici pe hartă îţi arată şi satele pe care tocmai le ataci.


Meniu rapid

În Meniu ai o altă coloană pe care îţi poţi plasa linkuri proprii. Cu acestea poţi de exemplu să schimbi direct între clădirile unui sat.


Alte priviri generale

* Combinat: Producţie, cercetare şi trupe
* Trupe: Suma trupelor în satele proprii
* Mai multe priviri generale: comenzi,trupe care se întorc, clădiri, cercetare, grupe


Alegere simplă a satelor
Prin săgeţile din sate te poţi muta în satul dorit.
În piaţa centrală poţi vedea ultimele sate atacate şi-ţi poţi face o listă de favoriţi, pentru a putea alege mai repede satele străine.


Informaţii despre hartă

Pe hartă ţi se pot arăta moralul şi timpul pentru acest sat. La satele proprii ţi se arată şi resursele actuale, trupele din sat, negustorii şi populaţia.
În afară de aceasta, poţi vedea, când ai atacat ultima oară un sat şi dacă atacul a fost cu succes.


Carnet de notiţe - Titlu
În carnetul de notiţe poţi depune sigur informaţii şi planuri.


emblemă
Îţi poţi încărca o emblemă proprie, care va fi arătată în profilul tău de jucător. Dacă ai conducerea unui trib, îţi poţi prezenta acolo emblema tribului.




nu ti se par destule?....mai vrei acuma sa joace si un script pentru tine?
:)

fostul actualul si viitorul master of b.c.t. ... tu esti nu ?:D
 

DeletedUser

scuze,nu am inteles gluma,imi da cu virgula pe google:

"The brigade combat team (BCT) is the basic deployable unit of maneuver in the US Army. "
(pentru cei care nu stiu engleza -BCT este unitatea de baza de desfasurare a manevrelor armatei Americane)

imi pare rau,nu sunt american :)
 

DeletedUser33478

ce caut?....am reventi sa dau lectii la noobi :D
dati vina pe admini,stii macar ce atributii are un admin de vorbesti ?
cat despre avantajele contului premium,astea sunt cred:


]Circuit de construcţie
Cu un Cont-Premium poţi da mai mult de două comenzi în circuitul de construcţie. Clădirea principală poate fi astfel mai bine folosită. Şi în fierărie poţi da mai multe comenzi.


Mărimea hărţii la alegerea ta
Mărimea hărţii poate fi fixată de la mărimea normală de 7x7 până la 15x15 câmpuri. Astfel îţi poţi vedea mult mai bine împrejurimile satului.


Privire generală asupra satului
Finalizarea clădirilor, trupelor şi cercetărilor vor fi arătate în privirea generală a satului. Pe de altă parte îţi vor fi arătate mişcările trupelor tale, ca să nu mai fie nevoie să mergi la piaţa centrală.


Marchează jucători şi simboluri de atac
Poţi să le acorzi jucătorilor culori pe hartă. Aşa poţi vedea imediat unde se află aliaţii şi duşmani tăi. Simbolurile mici pe hartă îţi arată şi satele pe care tocmai le ataci.


Meniu rapid

În Meniu ai o altă coloană pe care îţi poţi plasa linkuri proprii. Cu acestea poţi de exemplu să schimbi direct între clădirile unui sat.


Alte priviri generale

* Combinat: Producţie, cercetare şi trupe
* Trupe: Suma trupelor în satele proprii
* Mai multe priviri generale: comenzi,trupe care se întorc, clădiri, cercetare, grupe


Alegere simplă a satelor
Prin săgeţile din sate te poţi muta în satul dorit.
În piaţa centrală poţi vedea ultimele sate atacate şi-ţi poţi face o listă de favoriţi, pentru a putea alege mai repede satele străine.


Informaţii despre hartă

Pe hartă ţi se pot arăta moralul şi timpul pentru acest sat. La satele proprii ţi se arată şi resursele actuale, trupele din sat, negustorii şi populaţia.
În afară de aceasta, poţi vedea, când ai atacat ultima oară un sat şi dacă atacul a fost cu succes.


Carnet de notiţe - Titlu
În carnetul de notiţe poţi depune sigur informaţii şi planuri.


emblemă
Îţi poţi încărca o emblemă proprie, care va fi arătată în profilul tău de jucător. Dacă ai conducerea unui trib, îţi poţi prezenta acolo emblema tribului.




nu ti se par destule?....mai vrei acuma sa joace si un script pentru tine?
:)

:eek: Sunt satul de atati jucatori care vin sa dea indicatii la cei slabi, tu cel bun unde erai! Ramai tu cu triburile tale, poate le cumperi si un Cont Premium chiar daca nu joci, asa sa le faci vanzare ca ai fost jucator bun de triburile, actualmente pensionat pe caz de boala!

Du-te bea o cafea/bere/pahar cu apa si lasa-ma pe mine sa imi sustin punctul de vedere!

Oricum cred ca e sub demnitatea ta sa vorbesti cu un noob!

Bafta!
 
Sus