Cel mai "tare" brand

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Care credeti ca este tribul care a creat cel mai consacrat brand pe serverul romanesc ?
Sa fie avalon sau scitii, nbz sau Ck ? Va rog sa faceti propuneri, ulterior vom face un sondaj si poate, cine stie, niste premii surpriza.
 

DeletedUser

scitii / ck urmat de nbz . avalon nu prea a fost ' reinviat ' ca astea 3
 

DeletedUser

Cel mai iubit trib a fost este si va ramane MoD :D dupa care cred eu ca tribul Happy va avea un viitor stralucit.
 

DeletedUser7708

Oare în câte topice mai scriem de asta? MoD, noobs L7, Mason L4.
 

DeletedUser

CIRC, CK, MaSoN, MoD, TLD, nBz, Scitii, IMMO etc.

Dar pana cand topicurile astea, dupa cum spunea si dfa.... ?!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

CIRC, CK, MaSoN, MoD, TLD, nBz, Scitii, IMMO etc.

Dar pana cand topicurile astea, dupa cum spunea si dfa.... ?!

Nu .. e primul topic :)
Primul topic in care aud de IMMO ca "brand".. Intentia ta Spaiker, fara indoiala, a fost de apreciere, dar daca IMMO a ajuns sa fie apreciat ca un "brand" sau sa fie un nume popular, am muncit degeaba si eu si toti colegii mei..
Am ajuns sa fim pusi la un loc cu C.K., trib care a incercat toate ultimele 10 servere si pe niciunul nu a rezistat mai mult de o luna-doua, cat timp era forumul extern al sectuinii respective populat de n00bi pe care sa si-i transforme in fani ..
Poezii pe forum, topicuri in care sa te lauzi si sa iti rogi frumos si prietenii sa te laude, joc pe harta 0 .. cam asta inseamna brand pe triburi si nu, IMMO nu o sa fie asta niciodata :))

Eram in MoD pe lumea 7 .. Toate bune si frumoase, tribul promitea multe si la ce colegi aveam nimeni nu s-ar fi gandit ca exista ceva care sa ne doboare. Si-a venit Miss Piggy :))) Floricele, poezii, brand-uri, reclame, stelute, inimioare.. Nimeni nu mai e ca noi, iar voi muritorii de rand sa ne aduceti ofrande si sa va inchinati noua.. Actiunile ei de propaganda au atras atata ura asupra tribului, incat s-a dus.. brand-ul nostru, MoD, s-a autodistrus cu putin ajutor din partea noobs..
Noobs, un trib care tace si face.. Un trib neinvins vreodata! Si m-as putea lauda si eu cu aceeasi performanta, ca nu am fost niciodata invins, dar demult, pe lumea 5, m-am intalnit cu ei :)
In fine, pe lumea 10 am facut imprudenta sa o primesc pe Miss Piggy in IMMO, m-am dezmeticit la timp, am concediat-o si mi-am salvat tribul de la ce ar fi putut sa ajunga: UN BRAND :))

Noobs, =nBz=, Scitii, MaSoN.. Insist sa le numesc triburi adevarate, cu realizari si de temut.
Insa ca brand.. Sa ii lasam pe C.K. sa fie primii! Cine s-a facut de ras mai mult ca ei?
 

DeletedUser

Adex trebuia prima data sa faca un topic sa integreze separat in asta ce sa intelegem prin brand... In sens RL-comercial brand(wiki) adica un trib care a facut valuri avand o valoare mai mica dar "costa" mai mult si mai ales prin extern prin tot felu de fani newbi si narcisism, un trib la care te gandesti atunci cand zici .ro ca jucator de rand care urmareste ocazional statisticile de pe mai multe lumi, vechi si noi si cea de-a doua varianta, cea la care te referi tu, adica triburile relativ retrase dar no1 cunoscute doar de jucatori vechi care au "cultura" tribala, triburi care au marcat decisiv lumile lor, care au fost extrem de solide si constante cu o directie precisa politic si militar si in acelasi timp urate de jucatorul de rand lipsit de "cultura" tribala, dat fiind ca si cele zeci si sute de mii de sate la care ajung aceste triburi trebuie sa fi apartinind la un moment dat cuiva si numai asa se pot refula, frustrati.

Cat de CK... Din pacate cam asa se joaca acum, multi-cont'uri in blana, scripturi si auto-click'ere, maniaci de primele max 20 de sate, nu le folosesc doar ei, i-am mentionat pentru ca se incadreaza la prima categorie si de cateva lumi iau fatza celorlalte triburi si probabil la fel ar face si pe .net, dar nu sunt constanti, creeaza un efect de bubble burst. Am jucat langa ei cu tribu pe L19 si am fost pe 2 in spatele lor pana cand am intrat in razboi cu ei si cu tribu de pe 3 si mi-a fost spart contu si desfiintat tribu dupa o zi de parole gresite, dar cu echipa mea de old-school retrasi L1-L4 care sigur 90% nu stiu de auto-clickere, dar sa le foloseasca, multi conturi sau alte cele, CK nu erau invincibili in nici un caz, doar maniaci si exploatatori ai sistemului defectuos, nu au nici o vina ei, doar isi faca viata mai usoara, insa de cele mai multe ori in detrimentu jucatorilor normali.


LE. Zi-ne tu mine, bre :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cat de CK... Din pacate cam asa se joaca acum, multi-cont'uri in blana, scripturi si auto-click'ere, maniaci de primele max 20 de sate, nu le folosesc doar ei, i-am mentionat pentru ca se incadreaza la prima categorie si de cateva lumi iau fatza celorlalte triburi si probabil la fel ar face si pe .net, dar nu sunt constanti, creeaza un efect de bubble burst. Am jucat langa ei cu tribu pe L19 si am fost pe 2 in spate lor pana cand am intrat in razboi cu ei si cu tribu de pe 3 si mi-a fost spart contu si desfiintat tribu dupa o zi de parole gresite, dar cu echipa mea de old-school retrasi L1-L4 care sigur 90% nu stiu de auto-clickere, dar sa le foloseasca, multi conturi sau alte cele, CK nu erau invincibili in nici un caz, doar maniaci si exploatatori ai sistemului defectuos.


LE. Zi-ne tu mine, bre :)

pfffff... asa impresie proasta ti-am lasat? daca CK ar fi fost trib de maniaci, mai erau bautele alea? nu ma asteptam ca tocmai tu sa ne critici "valoarea"... asta probabil pt ca am sanii mici? :(

on: CK e cel mai tare brand, cel putin incepand cu L9 cand a inceput sa se exteriorizeze. acum serios, in fiecare trib sunt si lepre si jucatori buni, asa ca nu are rost sa o dam in diverse. CK e un trib de start, de caterinca si nimic mai mult. am jucat mereu ca sa ne distram, iesim si urlam pe extern doar ca sa facem caterinca... si pe harta cred ca s-a vazut mereu ca topurile au fost dominate de CK (sau de celelalte triburi compuse din CK-isti mai mult sau mai putin "pur sange").

Zi-le tu, spaikere, ca n-am dreptate, ca altfel imi scot sutienu de ciuda. apropo, diseara te fac o ieseala? ca avem o tribala mica in cinstea romaniei... asta ca sa demonstram ca suntem maniaci si exploatam la maxim sticlele din carciumi :D
 

DeletedUser38023

pfffff... asa impresie proasta ti-am lasat? daca CK ar fi fost trib de maniaci, mai erau bautele alea? nu ma asteptam ca tocmai tu sa ne critici "valoarea"... asta probabil pt ca am sanii mici? :(

on: CK e cel mai tare brand, cel putin incepand cu L9 cand a inceput sa se exteriorizeze. acum serios, in fiecare trib sunt si lepre si jucatori buni, asa ca nu are rost sa o dam in diverse. CK e un trib de start, de caterinca si nimic mai mult. am jucat mereu ca sa ne distram, iesim si urlam pe extern doar ca sa facem caterinca... si pe harta cred ca s-a vazut mereu ca topurile au fost dominate de CK (sau de celelalte triburi compuse din CK-isti mai mult sau mai putin "pur sange").

Zi-le tu, spaikere, ca n-am dreptate, ca altfel imi scot sutienu de ciuda. apropo, diseara te fac o ieseala? ca avem o tribala mica in cinstea romaniei... asta ca sa demonstram ca suntem maniaci si exploatam la maxim sticlele din carciumi :D

A fi pe primul loc 2 saptamani la start nu inseamna ca esti cel mai bun trib de starteri :)) Pe majoritatea lumilor ati fost cotropiti in mod umilitor, iar pe lumile slabe pe care sustineti ca le-ati dominat, a durat o luna, maxim doua..
Adica pe 17 ati fost pe primul loc un pic dupa ce Habar si-a dat delete, pe 19 ati fost tot un pic pe primul loc dupa ce rank1 (Ronini) si-a dat delete, iar pe lumea 22 ati fost pe primul loc cam 3 saptamani pana la prima cerere serioasa de sprijin :) dupa aia disband direct :))
Iar treaba cu caterinca.. Nu intereseaza, dar din faptul ca pe lumea 22 v-ati spart iarasi nu reiese ca v-ati iubit prea mult :))

CK e cel mai tare brand, cel putin incepand cu L9 cand a inceput sa se exteriorizeze

Exteriorizare.. Adica propaganda & reclama & porcarii ..
Ma .. cand ma gandesc la reclama voastra, mintea mea in gandul ei ar trebui sa mearga la o reclama de la televizor, dar in nebunia ei, imi fuge la o chivuta in piata care vinde ceapa si striga in gura mare: "ceapa cea mai buna e trei la zece mii" :)))
 

DeletedUser

Nu impresie proasta, am editat inainte sa raspunzi oricum "nu au nici o vina ei, doar isi faca viata mai usoara, insa de cele mai multe ori in detrimentu jucatorilor normali.", pana la urma, da, e felu vostru de a juca, de asta am zis ca eu de ex as putea zice sa sunteti un brand, dar Immortal a ridicat problema ca el vede altfel ideea de brand, are si el dreptate. Pentru mine sunteti un brand asa cum vad eu conceptu, de cateva lumi nu e un trib care sa fie atat de marcant ca CK, ramane in minte, cat oti juca, doar nu intrati in categoria lui Immortal, fiecare cu stilu lui :p

Nu pot sa vin din pacate la ieseala, am permisie pana maine seara si profit din plin de ea prin cinsteli in cinstea Romaniei in Slatina, incerc sa ma dezobijnuiesc sa ma trezesc la 6 ca nu se impaca, cu culcatu la 4 :p
Fa ceva cu sanii aia atunci :)) :p

Si cine ziceai ca a spart parola ? :))
 

DeletedUser

A fi pe primul loc 2 saptamani la start nu inseamna ca esti cel mai bun trib de starteri :)) Pe majoritatea lumilor ati fost cotropiti in mod umilitor, iar pe lumile slabe pe care sustineti ca le-ati dominat, a durat o luna, maxim doua..
Adica pe 17 ati fost pe primul loc un pic dupa ce Habar si-a dat delete, pe 19 ati fost tot un pic pe primul loc dupa ce rank1 (Ronini) si-a dat delete, iar pe lumea 22 ati fost pe primul loc cam 3 saptamani pana la prima cerere serioasa de sprijin :) dupa aia disband direct :))
Iar treaba cu caterinca.. Nu intereseaza, dar din faptul ca pe lumea 22 v-ati spart iarasi nu reiese ca v-ati iubit prea mult :))

scuze de off topic, dar nu pot sa nu raspund. nu am spus ca e cel mai bun trib de starteri, sunt extrem de multe triburi bune care nici nu ajung pe primele pagini in clasamente. e vorba de brand... si, in comparatie cu Scitii, care si-a facut un nume pe joc, CK si-a facut un nume prin propaganda. daca intrebi un jucator peste medie care a jucat pe lumile noi, nu o sa poata sa iti spuna prea multe despre scitii, in schimb de CK sigur a auzit (de bine sau de rau). brandul il faci prin reclama, nu neaparat prin calitate (si asta o vezi zilnic la TV la extrem de multe produse).
legat de L22, regret ca nu a iesit proiectul. eu am spus ca nu ma implic in conducerea tribului, karma nu a fost decat cu numele in trib si ingus s-a lasat. nu a fost vorba de cat ne-am iubit sau cat ne-am urat. a fost doar o separare a celor ce au vrut sa joace fata de cei ce erau in trib mai mult cu numele. am mers la risc, am facut caru cu boi intr-o mana de oameni si uite ca a dat roade. si, culmea, in momentul asta suntem doar 3 fosti CK-isti si mare parte din Habar/Ronini, asta ca tot ai amintit de 17 si 19.
alta chestie, pe L20 nu am fost CK, am fost STF (Kegel dupa regula stupida cu numele tribului). pana la fuziunea cu BW cine a dominat lumea? culmea, tribul a fost initial 50% CK-isti, o parte din ei cred ca inca mai joaca pe diverse conturi. a durat mai mult de 2 saptamani?

Si cine ziceai ca a spart parola ? :))
eu nu... si oricum nu cineva din Ck. nu sunt adepta chestiilor de genu asta, daca vroiam ceva puteam sa iti cer sitter ca nu cred ca nu mi-ai fi dat sau puteam sa incerc sa duc ceva tratative :D
oricum, eu pe 19 am lasat contul cand aveam vreo 5 sate parca, nu m-a coafat prea tare lumea ca nu imi placea "pozitia"
si eu am patit-o cu spartul parolei pe 21, culmea e ca nici macar nu jucam cu nickul meu, ca sa zici ca e vreun "prieten"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Adex, sa vii bre sa ne zici despre ce sa vorbim in topicu asta, macar ce intelegi tu prin brand daca tot ai deschis topicu, sa vorbim despre acelasi lucru :)
 

DeletedUser38023

scuze de off topic, dar nu pot sa nu raspund. nu am spus ca e cel mai bun trib de starteri, sunt extrem de multe triburi bune care nici nu ajung pe primele pagini in clasamente. e vorba de brand... si, in comparatie cu Scitii, care si-a facut un nume pe joc, CK si-a facut un nume prin propaganda. daca intrebi un jucator peste medie care a jucat pe lumile noi, nu o sa poata sa iti spuna prea multe despre scitii, in schimb de CK sigur a auzit (de bine sau de rau). brandul il faci prin reclama, nu neaparat prin calitate (si asta o vezi zilnic la TV la extrem de multe produse).
legat de L22, regret ca nu a iesit proiectul. eu am spus ca nu ma implic in conducerea tribului, karma nu a fost decat cu numele in trib si ingus s-a lasat. nu a fost vorba de cat ne-am iubit sau cat ne-am urat. a fost doar o separare a celor ce au vrut sa joace fata de cei ce erau in trib mai mult cu numele. am mers la risc, am facut caru cu boi intr-o mana de oameni si uite ca a dat roade. si, culmea, in momentul asta suntem doar 3 fosti CK-isti si mare parte din Habar/Ronini, asta ca tot ai amintit de 17 si 19.
alta chestie, pe L20 nu am fost CK, am fost STF (Kegel dupa regula stupida cu numele tribului). pana la fuziunea cu BW cine a dominat lumea? culmea, tribul a fost initial 50% CK-isti, o parte din ei cred ca inca mai joaca pe diverse conturi. a durat mai mult de 2 saptamani?


eu nu... si oricum nu cineva din Ck. nu sunt adepta chestiilor de genu asta, daca vroiam ceva puteam sa iti cer sitter ca nu cred ca nu mi-ai fi dat sau puteam sa incerc sa duc ceva tratative :D
oricum, eu pe 19 am lasat contul cand aveam vreo 5 sate parca, nu m-a coafat prea tare lumea ca nu imi placea "pozitia"
si eu am patit-o cu spartul parolei pe 21, culmea e ca nici macar nu jucam cu nickul meu, ca sa zici ca e vreun "prieten"

Pai bai.. Comparandu-te cu Scitii faci o blasfemie, papusa..
Tu dai acum exemple despre ce ati facut pe lumile noi .. Si va laudati cu istoria voastra avand impresia ca lumea in timp a uitat cum ati dat-o in bara peste tot..
Traiti cu falsa impresie ca a domina o lume inseamna sa stai cateva luni de zile pe primul loc.. A domina o lume inseamna a-ti castiga razboaiele! Voi pe cine ati invins vreodata?
Pe Cristian Ciura Octav pe forum?
Imi dai exemplul de pe 20 cu STF.. ca ati facut fuziune cu ei si acum dominati :)) Pai surioara, ca sa te pui in rand cu Scitii, cu IMMO cu noobs si altii, trebuie sa dobori niste grei ca sa stai pe primul loc, nu sa faci recrutari, fuziuni si sa farmezi la inceput :)

"am dominat lumea" ... doamne fereste-ma :))))
 

DeletedUser

nu ma compar cu nimeni si nu ma laud cu istoria nimanui. e discutie legata de brand si ti-am spus ca legat de brand CK si-a facut un nume prin propaganda. in schimb, scitii prin valoare. mai citeste o data ce am scris, inca din primul post am recunoscut ca am avut mereu in CK si jucatori prosti, dar si cativa buni. nu cred ca poti sa negi asta. dar, vorbind de brand, nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat pe harta. sper ca acum sa intelegi ce am spus si de ce am facut comparatia cu scitii. ei intr-adevar si-au facut un nume prin calitatea jucatorilor, nu prin gargara de pe extern. in schimb, CK prin asta a "dominat".
 

DeletedUser38023

nu ma compar cu nimeni si nu ma laud cu istoria nimanui. e discutie legata de brand si ti-am spus ca legat de brand CK si-a facut un nume prin propaganda. in schimb, scitii prin valoare. mai citeste o data ce am scris, inca din primul post am recunoscut ca am avut mereu in CK si jucatori prosti, dar si cativa buni. nu cred ca poti sa negi asta. dar, vorbind de brand, nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat pe harta. sper ca acum sa intelegi ce am spus si de ce am facut comparatia cu scitii. ei intr-adevar si-au facut un nume prin calitatea jucatorilor, nu prin gargara de pe extern. in schimb, CK prin asta a "dominat".

Da.. Ce sa zic, felicitari pentru gura voastra mare :)
Hmmm .. Ia cheama-i ma pe toti din C.K. daca sunt atat de smecheri in gargara si caterinca sa imi innabuseasca mie toate argumentele.. Hai ca nu e greu, promit sa nu las niciun prieten sa ma ajute :eek:
 

DeletedUser5151

Care credeti ca este tribul care a creat cel mai consacrat brand pe serverul romanesc ?
Sa fie avalon sau scitii, nbz sau Ck ? Va rog sa faceti propuneri, ulterior vom face un sondaj si poate, cine stie, niste premii surpriza.

Primul brand creat pe triburile a fost ~TLD~. Acest lucru este incontestabil.
 

DeletedUser

argumente legate de ce?
Insa ca brand.. Sa ii lasam pe C.K. sa fie primii!
la asta suntem amandoi de acord

Cine s-a facut de ras mai mult ca ei?
la asta nu pot sa comentez prea mult, intr-adevar 22 a fost un esec pt CK, asteptam 23 si vedem ce or sa faca si acolo. dar sa nu uitam ca si alte triburi au fost de ras... pitiponcii de exemplu ce au facut pe 22? ca tot cu gura mare au fost si ei si tot cu coada intre picioare au iesit din "istorie"
recunosc, tin la CK, dar recunosc si ca pe harta nu exceleaza. asta nu inseamna ca la gargara nu le merge.
 

DeletedUser

Pe lumea 22 niciun trib nu este bun docamdata...
Nimeni nu a demonstrat nimic...
Si multe triburi au disparut si unele au aparut peste noapte..
Peste 3-4 luni o sa vedem adevaratul brand pe lumea 22 ...
 
Sus