Cel mai "tare" brand

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu ziceam sa evocam niste nume mai vechi, eventual sa le cunoasca si cei mai noi si, de ce nu, sa salutam intrarea in aceasta galerie selecta de triburi care pot fi pomenite cand vorbim de serverul romanesc, a unora noi care sa fi confirmat pe ultimele noi deschise. Cand spui numele unui trib consacrat, de care a auzit orice jucator cat de cat pasionat, deja avem de-a face cu un brand, un stil de joc, jucatori individualizati, logo-uri etc. Cand spui Valiusha spui ~TLD~, cand spui Gangster Ray spui [M~K] cand te gandesti la martzian te gandesti la noobs si lista poate continua ... sir soreen/avalon, andurill/scitii, lord ingus/ck ... multi altii ... ziceam doar ca ar fi interesant sa-i enumeram putin, din melancolie pesemne. Nu doream nici sa plictisesc pe nimeni, nici sa provoc polemici.
 
Ultima editare:

DeletedUser

la asta nu pot sa comentez prea mult, intr-adevar 22 a fost un esec pt CK, asteptam 23 si vedem ce or sa faca si acolo. dar sa nu uitam ca si alte triburi au fost de ras... pitiponcii de exemplu ce au facut pe 22? ca tot cu gura mare au fost si ei si tot cu coada intre picioare au iesit din "istorie"

Bre iubita... si PiTzI e un brand... cauta pe goagăle sa vezi ce reclama e ;)

cat despre restul... eu personal ma simt satisfacuta... v-am incetinit dezvoltarea si impiedicat nitel pe cativa... in limita timpului de care am dispus... iar cand te referi la "au iesit din istorie", reformuleaza. nu poti iesi din istorie, eventual nu mai sunt de actualitate dar au ramas in istorie (si multi isi vor aminti de pitziponci)... totusi cred ca unii inca mai fac show... si tu stii ca nu ma insel :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

probabil ca ar trebui sa fie un topic aparte pentru ei :) si ar trebui vorbit mai mult de cei care reprezinta acum triburile emblematice care mai exista pe lumile de joc . United , NWO , Avalon ...etc triburi care nu mai exista si care pana la urma au cedat din diferite motive .
Iar textul ala cu "nu am fost invinsi " ....e praf ...noob a avut incercari pe mai multe lumi ca si IMMO si au esuat lamentabil ( nu ma intereseaza daca sunt jucatori din tribul "mama" ....daca se vorbeste de brand atunci iti asumi toate lumile ) .

Regretul meu este ca nu se poate face o lume unde sa aiba acces doar anumiti jucatori si triburi remarcati/remarcate pe lumile .ro
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

nu ma compar cu nimeni si nu ma laud cu istoria nimanui. e discutie legata de brand si ti-am spus ca legat de brand CK si-a facut un nume prin propaganda. in schimb, scitii prin valoare. mai citeste o data ce am scris, inca din primul post am recunoscut ca am avut mereu in CK si jucatori prosti, dar si cativa buni. nu cred ca poti sa negi asta. dar, vorbind de brand, nu are nici o legatura cu ce s-a intamplat pe harta. sper ca acum sa intelegi ce am spus si de ce am facut comparatia cu scitii. ei intr-adevar si-au facut un nume prin calitatea jucatorilor, nu prin gargara de pe extern. in schimb, CK prin asta a "dominat".

C.K. pe fiecare lume..pot sa nu intru 2 ani pe extern,cand ma trezesc dimineata,tu iti bei cafeaua in uralele fanilor..trist..

as vrea sa vad Hell de pe l2 cu aspirator,iuliatns si warchief thrall..da cred ca mai am de asteptat...
 

DeletedUser24244

Ciudat ca nimeni nu aduce aminte de CL, care sunt peste multe triburi enumerate aici de voi :p
 

DeletedUser5970

Noobs, =nBz=, Scitii, MaSoN.. Insist sa le numesc triburi adevarate, cu realizari si de temut.

Bun, nu comentez la adresa celorlalti dar cum poti spune despre tribul MaSoN de temut si cu realizari ? Daca si esecul intra in categoria realizarilor atunci jos palaria in fata tribului lui Spaiker, care vad ca si-l lauda singur ? :confused:

Nu intrati in contre cu mine pe aceasta tema, argumente am destule, seara buna.
 

DeletedUser

Gabi, eu imi amintesc de Mason, de exemplu... si nu pot spune ca am jucat prea mult pe L4 impotriva lor... dar probabil ca fiecare isi aminteste de triburile din care a facut parte si cele cu care s-au razboit + 2-3 triburi de top, clasament, ODA,ODD,OD etc... e subiectivism mult aici :)

Si eu yettisor imi amintesc de Leon, pentru respect... nu m-am ciocnit deloc cu ei, dar undeva in amintiri le atasez Respectul, dreptate, corectitudine, perseverenta...
 

DeletedUser

pfffff... asa impresie proasta ti-am lasat? daca CK ar fi fost trib de maniaci, mai erau bautele alea? nu ma asteptam ca tocmai tu sa ne critici "valoarea"... asta probabil pt ca am sanii mici? :(

on: CK e cel mai tare brand, cel putin incepand cu L9 cand a inceput sa se exteriorizeze. acum serios, in fiecare trib sunt si lepre si jucatori buni, asa ca nu are rost sa o dam in diverse. CK e un trib de start, de caterinca si nimic mai mult. am jucat mereu ca sa ne distram, iesim si urlam pe extern doar ca sa facem caterinca... si pe harta cred ca s-a vazut mereu ca topurile au fost dominate de CK (sau de celelalte triburi compuse din CK-isti mai mult sau mai putin "pur sange").

Zi-le tu, spaikere, ca n-am dreptate, ca altfel imi scot sutienu de ciuda. apropo, diseara te fac o ieseala? ca avem o tribala mica in cinstea romaniei... asta ca sa demonstram ca suntem maniaci si exploatam la maxim sticlele din carciumi :D

sa intru si eu in hora:)))mine unde e ck de pe l19=))))?

yakuza inca e pe harta;)
 

DeletedUser11365

brandurile astea importante au multi jucatori comuni,prin urmare,multe nu au o identitate proprie..dau un exemplu..illidan o jucat in MoD,=nbz=,Nbz,habar si chiar si C.K,...asa is o gramada..noobs e printre putinele triburi care au o oarecare identitate proprie,chiar daca nu mi-s dragi..
 

DeletedUser33975

Pe lumea 22 niciun trib nu este bun docamdata...
Nimeni nu a demonstrat nimic...
Si multe triburi au disparut si unele au aparut peste noapte..
Peste 3-4 luni o sa vedem adevaratul brand pe lumea 22 ...

pai cine naiba joaca pe serverul pnsionarilor? viteza 1/1... si mai vreti ca unii sa faca performanta...s-a zis din start ca C.K.-ul nu va juca mult pe acea lume...s-a intrat din plictiseala si pt. caterinca.
nu sunt nici C.K.-ist,nici sctit-ist,nu am nici un fel de eticheta,sunt doar eu si atat... joc pt. distractie, cand joc...momentan pauza...asteptam l23(sa vedem setarile mai inatai,si daca suntem doriti undeva,undeva unde sa fie caterinca,ca de performanta nu avem nevoie,chiar de se face pe langa "caterinca",dar nu performata e pe primul loc) vorba aia cand termini un joc e "game over" in ultimele lumi a cam fost game over la mine.

Care credeti ca este tribul care a creat cel mai consacrat brand pe serverul romanesc ?

C.K.,nbz pentru mine.

Cine sunt scitii?:eek: eu inca nu am auzit de ei, sa intre pe o lume noua si sa ne demonstreze inca odata ca sunt in stare de ceea ce ii credeti voi,e normal ca la inceputul jocului nu foarte multi cunosc foarte bine jocul...au intrat in scitii cativa care deja cunosteau un pic acest joc si au rupt in noobi... pe ce lume vor mai intra acesti zei?
 

DeletedUser27408

Gata bre cu CK-ul. Brand sau nu, intodeauna a iscat controverse, a fost plin de fani si de dusmani. Asta pentru ca avem cativa in trib la care le place sa va provoace. Si voi o muscati rau :p. Oricum gata cu el. Nu mai facem :eek:. Decat daca se scoala Karma din mormantul unde s-a ascuns. De acum e istorie. Poate vor mai face unii dar nu va fi ce a fost.
Cat despre IMMO nu pot sa zic decat ca pe unele lumi au fost super. Pe altele slabut. Am avut multi jucatori din IMMO in CK. Unii buni altii slabuti. Cea mai buna impresie a lasat-o Eke.:rolleyes:
Asa ca de acum va certati pe istorie. Fara rost. FRANA.:D
 
Sus