Gala premiilor 2010 - Lumea 17

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8343

Daca ar fi sa acordam premii "Celor mai ..." pe anul 2010, voi ce preferinte ati avea :


TRIBUL ANULUI 2010 : -
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI) : -
LIDERUL ANULUI 2010 : -
JUCATORUL ANULUI 2010 : -
DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR) : -
REVELATIA ANULUI 2010 (TRIBURI) : -
PROPUNEREA ANULUI 2011 (TRIBURI DE URMARIT) : -
REVELATIA ANULUI 2010 (JUCATOR) : -
PROPUNEREA ANULUI 2011 (JUCATOR DE URMARIT) :-


De asemenea v-as ruga sa aduceti si cateva argumente pentru alegerea dvs.
 

DeletedUser36609

voi face cateva nominalizari....
TRIBUL ANULUI 2010- SUAT....deoarece s-a mentinut si inca se mentine pe locul 1.
DEZAMAGIREA ANULUI 2010- aici as avea 2 nominalizari....tribul SPOR si tribul TEUTON...motivul- au preferat sa dea stergere in masa decat sa lupte in continuare
LIDERUL ANULUI 2010- clar....detasat aici voi nominaliza pe guta coada de maimuta;)
JUCATORUL ANULUI 2010- si aici sunt mai multe nominalizari: karina53, Blenis, grigore61, jucatori cu strategii de joc foarte bune

cam atat pentru moment:)
voi mai veni cu complectari
 

DeletedUser

naspaaaa! credeam ca esti mai obiectiva acum!:))
1. tribul anului nu poate fi suat pt ca s-a mentinut pe primul loc numai din recrutari de jucatori mare parte inactivi sau care fugeau numai sa-si apere satele, in rest varza
2. liderul anului nu poate fi guta atata timp cat a fost mai mult de juma' de an inactiv si tu te-ai ocupat de trib impreuna cu blenis, demonul si karina
3. jucatorul anului blenis?!!!!!!!!:)))))))))) sa fim seriosi!:)))))))))))
 

DeletedUser36609

acum cred ca esti rautacios:)
fiecare are parerile lui....
este doar o nominalizare....fiecare e liber sa faca o nominalizare...
1. nu am recrutat jucatori mari inactivi pentru a ne mentine pe primul loc...din contra...am pierdut jucatori mari din diferite motive....altfel diferenta era mult mai mare....
2. guta poate nu a fost activ 100%., dar a stiut in fiecare moment ce se intampla in trib, i s-a cerut parerea la orice schimbare...
3. aici cum spuneam......fiecare cu parerea lui....
 

DeletedUser

nu sunt. incerc sa fiu obiectiv si f corect fiecare cu parerea lui dar eu as extinde un pic topicul sa fie mai edificativ si cred ca imi voi spune si eu parerea:

1. Tribul anului 2010 : logic S R :) - cel mai constant dintre toate triburile, mereu a facut ravagii unde a atacat, SPOR, TBKM, MAGIC, si-a respectat aliantele, a crescut in mare parte numai din sate luate nu din recrutari:))))
2. Dezamagirea anului (triburi) - 1.Familia Magic - un conglomerat de triburi si jucatori care intr-o luna de atacuri s-a ales praful de Familie si s-au despartit in n triburi fiecare dupa interesele liderilor
- 2.Familia SUAT - se chinuie de 2 luni sa ia un sat de la blenis si nu reuseste:))))
3. Liderul anului 2010: clar CONFERINTA SKYPE SR+TOP unde s-au luat toate deciziile referitoare Familiei TOP+IMMO+SR
4. Jucatorul anului 2010: 1. Grigore61 - cea mai mare parte a timpului rang1 la agresori si atacat de Familia SUAT si Familia Magic (rang1 si 2 in aceea perioada) a pierdut 2, cu f putin sprijin din trib, sate din care unul l-a recuperat imediat si in urmatoarele 2 zile a facut varza un cont mare din SUAT ( nu spun cine ... dar stie toata lumea:)))))) )
2. Cosmin din severin - jucator complect in conjunctura nefavorabila in mare parte a anului , dar e pe 2 pt ca a vrut sa cedeze la un moment dat.
4. Dezamagirea anului 2010 (jucator) - Artemis10 ( care a uitat ca e un simplu joc) si Capitanull14 ( care a renuntat si nu a aparat satele lui Artemis10) si tot amandoi pt ca nu au stiut sa mobilizeze o Familie intreaga sa-i sprijine!
5. Revelatia anului 2010 (triburi) : clar Moh :)))))))))))
6. Propunerea anului 2011 (triburi de urmarit) : o sa credeti ca glumesc ... dar as urmari SUAT :))))))) daca isi revine sau se desfiinteaza datorita luptelor interne, inactivitatii jucatorilor si recrutarilor doar pt pcte.
7. Revelatia anului 2010 (jucator): Cosmin din severin - a renascut din propria cenusa
8. Propunerea anului 2010 (jucator): Am 2 propuneri - Blenis si Darkforce - crescuti din inobilari interne amandoi, sa vedem daca vor face fata in caz ca vor fi atacati :)))))))) depinde de diplomatie asta!

si acum suplimentar:

Gafa anului 2010 (trib) - clar SPOR - a stricat diplomatia cu SR miseleste si a continuat sa gafeze pana si-a pus toata harta in cap apoi a dat stergere cont:)))))))
Gafa anului 2010 (jucator) - Blenis si Guta - a stricat alianta veche cu SR si a recrutat de la dusmani in granita triburilor aliate apoi au reusit sa se certe intre ei
Diplomatia anului 2010 - clar SR:)))))) mereu constanti
Atacul anului 2010: catalyna claudia -a luat sat atacand cu 1 topor, 1 spion si 1 nobil :)))))))))
Cea mai tare faza a anului 2010: Balaurul... i-a luat 3 sate lui guta intr-o noapte! :))))))))
Cel mai respectat jucator 2010: Fazy - a luptat din toate puterile sa indrepte greselile altora


daca mai aveti propuneri imi mai dau cu parerea!:))))))))))))))))
 

DeletedUser

Inamici învinşi (Triburi)Ca agresor Ca apărător În total
Loc Numele tribului Cucerit
1 SUAT 841,73 Mio.
2 When we appear, you disappear... 690,76 Mio.
3 ScitimusRomanem 631,13 Mio.
4 TOP WARRIORS 509,29 Mio.
5 FAMILIA 415,58 Mio.
6 Green ScorpionS Giants 385,21 Mio.
7 The Immortals 341,71 Mio.
8 SUAT ACADEMY 296,03 Mio.
9 SONS OF ANARCHY 291,28 Mio.
10 Masters of Hell 279,47 Mio.
 

DeletedUser

Aici e topicul ala in care fiecare isi pupa-n dos tribul lui mare si misto? Da? Ok am plecat! Spor la :* dos-uri!
 

DeletedUser

:))
Mi se pare mie sau tu ** de la marginea hartii L17 (fost spor) :))))))))
................................
Seby sti prea bine ca statisticile mai si mint :)))
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
o singura nominalizare

jucatorul anului culi, voi cred ca ati uitat cum va uitati la el in sus, cei nominalizati de voi sunt doar prichindei care rup internele, e rusinos sa ii nominalizezi pentru un astfel de trofeu
 

DeletedUser

Daaaaaaa sigur ca da ..... atat doar ca a dat stergere cont :)))))))
Sa fim seriosi cum poate cineva sa fie nominalizat la jucatorul anului care cedeaza cand e atacat ... daca pierdea satele la ultimul lancier ... jos palaria dar asa .... poate la dezamagirea anului ....:))))))))
 

DeletedUser

e o parere
si nu a dat stergere cont ci doar e tentativa cred
in fine
 

DeletedUser38640

Va salut!
Voi incerca sa-mi spun parerea cat se poate de corect fara avea intentia de a irita sau desconsidera pe cineva anume!
Daca s-a ajuns la acest nivel toate triburile care conteaza in clasamente merita respectul nostru!
Fiecare trib in parte are atuul sau pentru a putea fi considerat tribul anului!
Triburi ca S R sau SUAT,sunt grei acestei lumi datorita elementului rang - aparare trib-atac trib + statistici,numarul satelor in plus,ascensiunea si totodata mentinerea prosperitatii si nu in ultimul rand valoarea profesinonala a unora dintre jucatorii ambelor triburi!
Critica-Sa nu ne laudam numai pe noi sau care sunt ai nostrii!
Aleg triburi mici sau triburi slabite cu care sa se lupte si fac tot posibilul sa mentina doar un dusman!
Ar fi interesant un razboi SUAT si S R sa putem concluziona mai bine!...
Este usor sa ajungi mare si bogat ,mai greu este sa te mentii acolo sus!
Tribul Magic! pentru curaj si rezistenta, lupta cu aproape toate triburile fiind,inconjurat de dusmani si se descurca destul de bine!
Hai sa ne gandim daca ar fi avut si ei doar un dusman si acela slabit oare ar fi fost altele statisticile!...
Critica-Le lipseste un diplomat bun ca de exemplu: masha1331 cel mai mare diplomat!Au reusit sa ajunga mari fuzionand alte triburi la ei!
Tribul MOH ,un trib mic cu jucatori valorosi,luptandu-se cu multe triburi sau cu triburi care sunt mult mai mari ca ei si rezista foarte bine!
Critica-Orcine daca este sprijinit masiv si permanent de catre aliati poate rezista ,nu cred ca,este trib care a fost mai sprijinit de catre aliati asa cum este MOH!
Tribul ASIA un trib asemanator cu MOH ,singura diferenta este ca,nu a fost dependent niciodata de alte triburi.
Critica-Nu face compromisuri!...
Tribul IMMO are un nume cu prestigiu si pe alte lumi si reuseste sa-l pastreze ,mereu cu diplomatii bune!
Critca-A intrat in umbra in detrimentul altui trib necunosut pe alte lumi!
Tribul SonS dupa cum scrie la profilul lor ,ataca toti si nu se apara niciunul!
Ii apreciez ca,sunt uniti in ofensiva!
Critica-Degeaba atacam daca nu facem mare lucru!
Tribul GSS G au o conducere foarte buna isi inving dusmanul fara sa-si dea seama si profita la maxim de politica altor triburi!
Critica-Desi sunt destul de mari,au si statistici favorabile dar, nu impun destul respect!

Jucatorii dupa parerea mea este foarte greu sa ne dam seama care este cel mai bun,exista jucator profesionist,jucator mediu si jucator slab.
Jucatorul culli avea un profil sau statistici care l-au remarcat ca fiind un jucator formidabil si nu poate denatura nimeni valoarea lui ca jucator insa,nu poate fi nominalizat odata ce nu se mai afla printre noi!
Un jucator cu adevarat bun trebuie sa fie complect si sa aiba continuitate!
Cosmin Din Severin jucator intr-adevar complect insa,sa nu uitam ca,a avut numeroase tentative de al urma pe culli.
Pe langa cei nominalizati ii voi adauga pe:
SeStie un jucator agresiv, spectaculos si cu o istorie impresionanta!
catalin2003 un jucator agresiv si cu o istorie impresionanta!
memo15 un jucator defensiv si cu o strategie foarte buna!
CUCU-BAUUU un jucator echilibrat cu o strategie foarte buna!

DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (TRIBURI)
~GIA~ un trib destul de mare.Dupa cateva zile de razboi au fuzionat la dusman!

DEZAMAGIREA ANULUI 2010 (JUCATOR)
King Wolf conducator in MOH,a fugit la dusmani sa se salveze apoi,a fost obligat sa cedeze multe sate ca tribut.Apoi si-a sters contul pentru ca,a fost umilit si nu se mai bucura de respectul nimanui!
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Daaaaaaa sigur ca da ..... atat doar ca a dat stergere cont :)))))))
Sa fim seriosi cum poate cineva sa fie nominalizat la jucatorul anului care cedeaza cand e atacat ... daca pierdea satele la ultimul lancier ... jos palaria dar asa .... poate la dezamagirea anului ....:))))))))

da tu stii sa dai atac?
eu ma indoiesc ca cineva a reusit sa ii ia sat lu culi cat a jucat, dar probabil si tu esti vreunu din aia care se rugau sa nu fie pe lista lui de innobilari:D

si cand ai sa ajungi sa joci vreodata la nivelul lu culi, desi ma indoiesc ca , capacitatile te duc asa departe, vei intelege poate decizia omului
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
@Anti-India, referitor la ce zici de jucator complet, culi era prea complet si prea perfectionist, asta ii spuneam minorului de deasupra de acel nivel

culi juca un total tribe sa zic asa, iar nivelul lui la facut sa renunte, timpul alocat jocului depasind timpul care sil propusese sa il dedice

si jucatoriii ca el decat sa joace doar sa existe pe harta , dau stergere
 

DeletedUser

Eu nu stiu sa atac :))))) ... dar nici nu iti doresc sa ma intalnesti :))) ... pana acum toti ajuns la margine sau au dat stergere cont ... spre deosebire de tine, culi si multi alti si atunci cand mi-s fost f greu nu am renuntat si ai si o mare calitate proasta , vorbesti fara sa ma cunosti sau sa fi auzit de mine. Pt viitor intreaba intai sau intereseaza-te , avem cunostinte comune mai ales in spor sau 88 pe lumea 21 unde deasemenea ai dat stergere cont parca si daca tin eu minte din ce am citit pe forumul extern aveai cateva nominalizari la dezamagirea anului:)))))))))))))
Asa ca dintre noi doi, cel putin pe acest forum,la aces topic, sunt mai imi masura sa-mi dau cu parerea, eu continui sa joc iar tu esti demult pe dinafara lumii17:))))))))))))
 

DeletedUser

Scuza-ma inaca mai esti pe 21:

9948 Lord Catau 146 1 146

:))))))))))))))))))))))))))))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus