Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

Sa nu-mi spui ca tu mi-ai luat satul de 116 puncte de pe lumea 4 ..

important este ce a facut cu el si nu cine si de ce ti l-a luat

on : de ce naiba nu avem si pe extern ca pe forumul intern al tribului un buton 'Marchează toate forumurile ca forum citit' ? pe mine ma enerveaza cand am semnul ala ce arata a sunt discutii noi pe forum si sunt discutii care nu ma atrag :(
 

DeletedUser5809

important este ce a facut cu el si nu cine si de ce ti l-a luat

on : de ce naiba nu avem si pe extern ca pe forumul intern al tribului un buton 'Marchează toate forumurile ca forum citit' ? pe mine ma enerveaza cand am semnul ala ce arata a sunt discutii noi pe forum si sunt discutii care nu ma atrag :(

Exista jos un buton din ala.
 

DeletedUser

jack sa mor de nu-s noob rau , nu-l gasesc :( merge sa-ti dau siter sa-mi bifezi si mie tot off topicul ca citit ? :):):)

yupiiiiiiiii l-am gasit , sarumana jack dar eu nu vroiam asa ci cand intru la off topic de exemplu sa pot fenta doar sectiunea aia . e bine si asa insa , sarumana inca o data ;)
 

DeletedUser

jack sa mor de nu-s noob rau , nu-l gasesc :( merge sa-ti dau siter sa-mi bifezi si mie tot off topicul ca citit ? :):):)

yupiiiiiiiii l-am gasit , sarumana jack dar eu nu vroiam asa ci cand intru la off topic de exemplu sa pot fenta doar sectiunea aia . e bine si asa insa , sarumana inca o data ;)

de ex la P&P L12 nu vrei sa citesti dai dublu click pe imaginea de langa scris..uita-te unde e facut cu negru,pe imaginea aia dublu click si rezolvi totul



Uploaded with ImageShack.us
 

DeletedUser

dau o bere virtuala . omu cat traieste invata , uite ca nu mai sunt noob :p sarumana si tie
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Intrebari pentru moderatori : userul katus seamana izbitor cu userul mine, banat definitiv (informatie facuta publica). Exista vreo legatura intre aceste conturi ? Daca da, de ce nu este banat ? Se fac aceste banari dupa prietenii sau relatii ? Ce trebuie sa faca un user banat sa mai poate avea acces la forum ?

Stiu ca exista sindromul "post team" - dupa ce iesi din team, la prima critica esti acuzat de lipsa de demnitate bla bla. Dupa ce treceti de asta vreau sa va concentrati putin.

Daca se mai poate, inca o intrebare : exista o tendinta de transformare a acestui forum din triburile.ro in eva.ro. Credeti ca aceasta este dorinta userilor ? Sau macar a cuiva ?
 

DeletedUser

userul katus seamana izbitor cu userul mine
seamana la ce? la sex seamana sigur, dar nu cred ca o sa ai vreodata sansa sa verifici tu asta.
userul mine, banat definitiv (informatie facuta publica)
cred ca am omis acea editie din Libertatea, mi-o poti imprumuta, te rog?
Stiu ca exista sindromul "p ost team"
as folosi un alt termen, dar nu vreau sa dau ocazia sa mi se faca report
Credeti ca aceasta este dorinta userilor ?
sunt teme facute de useri in care posteaza userii... asa ca, e nevoie sa iti fac o schema?

p.s.: bafta pe west si pupa-l pe alex din partea noastra
 

DeletedUser

Intrebari pentru moderatori : userul katus seamana izbitor cu userul mine, banat definitiv (informatie facuta publica). Exista vreo legatura intre aceste conturi ? Daca da, de ce nu este banat ? Se fac aceste banari dupa prietenii sau relatii ? Ce trebuie sa faca un user banat sa mai poate avea acces la forum ?

Stiu ca exista sindromul "post team" - dupa ce iesi din team, la prima critica esti acuzat de lipsa de demnitate bla bla. Dupa ce treceti de asta vreau sa va concentrati putin.

Daca se mai poate, inca o intrebare : exista o tendinta de transformare a acestui forum din triburile.ro in eva.ro. Credeti ca aceasta este dorinta userilor ? Sau macar a cuiva ?

esti suparat ca dupa cat l-ai pupat pe lamine nu i-ai luat locul cand a plecat de vorbesti de demnitate?:confused:
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Adex, in spatele userului katus poate fi aceeasi persoana ca la userul "mine". Este ilogic ca odata banat definitiv pe un cont ( in anumite situatii si conditii ) nu vei mai avea voie in veci sa faci parte dintr-o comunitate numita forum atata timp cat nu faci referiri directe la contul banat si iti pastrezi postarile in limita regulilor.

5.2.Crearea altor conturi pentru a scapa de inchiderea contului este interzisa si se sanctioneaza cu inchiderea conturilor respective.

Deasemenea este perfect adevarat ca anumiti useri au fost exclusi din varii motive din aceasta comunitate si nu li se mai permite accesul nici cu alte conturi, dar aceste cazuri sunt extrem de rare si se aplica numai in conditii exceptionale.
 
Ultima editare:

DeletedUser

dracu, era sa cad dupa scaun... m-am uitat sa vad cine e in spatele meu si am dat de un perete alb :|
acum, din pura curiozitate (si sper sa nu se supere nimeni ca pun intrebari pt ex-moderatori): nenea adex (ca imi e greu sa te numesc lord), e adevarat ce mi-a soptit o pasarea ca o sa te gasim pe west? te ia lamine cu el dupa ce ai iesit dintre noi facut cu ou si cu otet?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Raka, stai ca nu inteleg : "Nu este ilegal ca odata banat definitiv pe un cont ... nu vei mai avea voie in veci sa faci parte dintr-o comunitate numita forum atata timp cat..."

5.2.Crearea altor conturi pentru a scapa de inchiderea contului este interzisa si se sanctioneaza cu inchiderea conturilor respective.

Nu este ilegal ca nu vei mai avea voie ? Adica ? Exista anumite exceptii/lipsuri in regulament ?

Amandoi stim foarte bine pentru ce si de catre cine a fost banat userul mine. Aceeasi persoana acceseaza un alt cont pentru a posta, este normal ? Carmi este de acord cu acest lucru ?

mine, nu prea inteleg de unde aceste atacuri la adresa mea, pe joc nu pareai sa ai aceste pareri. Te voi ignora pe viitor, nu cred ca merita sa pierd timpul cu prostii (pacat ca unele persoane la care chiar tineam au crezut ceva din ce emani), iar informatia cu west este un exemplu demn de aberatiile pe care le raspandesti.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@ Lord Adex :
Am editat acolo, m-am exprimat putin ambiguu...recunosc.

Exista situatii exceptionale si ,da, TT este in cunostiinta de cauza.
 

DeletedUser

Sa ii spui lui Alex sa imi stearga contul preventiv de acolo de pe forum in cazul in care mergi pe The West. Nu cred ca mai are rost sa iti spun de ce Lord Adex. I-am explicat si lui in nenumarate randuri si tie dar tu nu vrei sa asculti pentru ca esti mai destept asa din fire.

Din cate am vazut userul mine este banat, jucatorul care sta in spatele acestui nick este la latitudinea actualilor membrii ai echipei de moderatori sa decida daca este acceptat pe forum sau nu. Din comportamentul jucatorului care este unul decent nu cred ca exista motive sa fie exclus, mai degraba ar trebui exclusi persoanele care sunt impotriva acestei comunitati.

Nu inteleg rautatile gratuite de genul:

exista o tendinta de transformare a acestui forum din triburile.ro in eva.ro. Credeti ca aceasta este dorinta userilor ? Sau macar a cuiva ?
... dar ma rog fiecare cu conceptiile si ideile lui.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Aha, am inteles. Deci, in mod exceptional userul katus (fost mine) poate posta pe acest forum, desi a primit ban global de la carmi. Ma gandesc ca poate altii se pot considera nedreptatiti, corect ar fi sa prezinti motivele pentru care se face aceasta exceptie. Aduce valoare, atrage useri, nu stiu ... ceva.

Legat de ultima intrebare, tendinta acestui forum este ...
 

DeletedUser

Nu te opreste nimeni daca tu crezi ca e ceva ilegal sa faci un ticket in care sa iti exprimi parerile. Sau sa te adresezi direct lui carmi ca stii unde sa o gasesti si probabil isi va face timp 5 minute sa iti asculte doleantele.
Totusi nu inteleg reactia ta de a submina autoritatea celor ramasi. Eu nu cred ca moderatorii actuali nu cunosc cam tot ce misca pe acest forum.
 

DeletedUser

Eu zic ca si el e "informat", e doar rau intentionat. Nu-i bai ca o sa-i treaca.
 

DeletedUser

Aha, am inteles. Deci, in mod exceptional userul katus (fost mine) poate posta pe acest forum, desi a primit ban global de la carmi. Ma gandesc ca poate altii se pot considera nedreptatiti, corect ar fi sa prezinti motivele pentru care se face aceasta exceptie. Aduce valoare, atrage useri, nu stiu ... ceva.

Legat de ultima intrebare, tendinta acestui forum este ...

ca e 'mine' in spatele lui katus asta cred ca are cine sa decida , daca ai vreo problema legat de acest user foloseste cu incredere butonul ' report post' sau blocheaza acest user . prin atitudinea afisata dupa decaderea din functie nu esti cu nimic mai presus decat mine/katus sau multi altii aflati in aceeasi situatie meritat sau nemeritat .
 
Sus