Manager de cont cica

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

=))
managerul exista de mult timp,dar pe .ro na fost introdus si nici raspuns nu o sa va dea nimeni ca de ce.

asa-i bre . n-a fost introdus pe .ro decat de 5 luni

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=32191

2nbuk4x.jpg
 

DeletedUser

banuiesc ca pe lumile aparute dupa postarea acelui anunt , nu stiu si nu vreau sa aflu . oricum anuntul a fost pus in vazul tututor ...va baga cineva mana in buzunar fortat sau este o optiune doar ?
 

DeletedUser

bre, da de unde puii mei se activeaza? ca sa mor daca vad :D parca citisem ca e si d-ala mocca ca sa-l incerci si sa incepi dupa sa dai banii pe el... unde puii mei il gasesc ca ma uit in X-uri si la premium si la setari si nu dau de el :(
 

DeletedUser

ce prostie...daca tot l-au bagat de ce nu il poti utiliza pe toate lumile?:)) mai rpd il foloseste unu' care sta 20/24 on pe o lume mai veche decat unu care de abia a ajuns la 20 sate :))
 

DeletedUser3824

Managerul asta de cont e de tot !@#$-ul. M-a pus dracu sa apas butonul si acum de cite ori incerc sa intru la Privire Generala, din Trebuie să-ţi activezi şi managerul de cont nu ma lasa sa ies.
SCOATETI-L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Volens-nolens a trebuit sa il activez.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40272

daca ai activat cont premium o poti rezolva (dar cred ca ai:) ), activeaza si meniul dinamic din setari, si poti schimba privirea generala in cea dorita, la fel am crezut si eu ca nu am nici o solutie dar am observat fara sa vreau ca de acolo pot schimba

nu dai click pe privire generala, tii doar sageata acolo pana apare submeniul ala sau cum s-o chema, nu-s expert sa ma exprim in termenii corecti:p
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
Maine,poimaine ne trezim ca nici numai trebuie sa facem login deoarece CP-up impreuna cu altele fac toata treaba pentru noi,cladiri,farming,trupe atacuri si altele.

Nu trebuie decat sa te inregistrezi pe acea lume si totul va fi bine.(toate aceastea cu multe pp-uri)
 

DeletedUser3824

john leguizamo Merci de pont E asa cum ai zis.
Ramin la parerea ca e de tot !@#$%-ul.
 

DeletedUser

Maine,poimaine ne trezim ca nici numai trebuie sa facem login deoarece CP-up impreuna cu altele fac toata treaba pentru noi,cladiri,farming,trupe atacuri si altele.

Nu trebuie decat sa te inregistrezi pe acea lume si totul va fi bine.(toate aceastea cu multe pp-uri)

De aceeasi parere cu tine....sper sa fie luat in considerare acest fapt si sa se scoata
 

DeletedUser

e ca si cum ,ai juca CS ,dar daca iti iei premium,o sa traga singura arma,sau vei putea omora cu 20 % mai usor :D

patetic
 

DeletedUser

sa luam ipotetic ultimele 4 posturi si sa ne imaginam ca autorii lor ar fi ( poate sunt ) patronii unor firme din diferite domenii . gaming , alimentare , servicii , transporturi , productie ... bla bla . intrebarea care se pune in acest caz este daca ei ca patroni ai acelor firme ar pleca dimineata de acasa pentru a obtine un profit de pe urma activitatii lor si mai ales pentru a isi creste contul in banca sau daca ar aduna intr-o punga de plastic tot profitul si l-ar imparti trecatorilor pe strada in dauna bunastarii proprii . cam asa e si cu inno dragilor , nu va baga nimeni mana in buzunar .
sa fim corecti , nu suntem fortati sa activam manager sau cp ci o facem pentru ca asa alegem noi . vrem tot felul de noi modificari aduse jocului dar vrem doar ce ne convine noua si mai vrem sa fim si platiti pentru ca le acceptam .
de curiozitate dragilor , cand ati dat ultima data 1 leu unui amarat de pe strada ?

era un server privat de triburile undeva pe net , o panarama din aia speed . in ultima perioada a fost inchis iar cand incercai sa il accesezi iti aparea urmatorul mesaj : server inchis din motive financiare . cine doreste sa faca donatii pentru a ajuta la functionarea lui ne poate contacta la adresa de mail .....@.... deci ? voi credeti ca inno este o filiala a unei asociatii de binefacere sau ca un server se intretine pocnind din degete ?



un weekend placut sa aveti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Parerea mea este ca e foarte bun MA, dar ar trebui limita la cat il activezi crescuta la 50 de sate.
 

DeletedUser24788

sa luam ipotetic ultimele 4 posturi si sa ne imaginam ca autorii lor ar fi ( poate sunt ) patronii unor firme din diferite domenii . gaming , alimentare , servicii , transporturi , productie ... bla bla . intrebarea care se pune in acest caz este daca ei ca patroni ai acelor firme ar pleca dimineata de acasa pentru a obtine un profit de pe urma activitatii lor si mai ales pentru a isi creste contul in banca sau daca ar aduna intr-o punga de plastic tot profitul si l-ar imparti trecatorilor pe strada in dauna bunastarii proprii . cam asa e si cu inno dragilor , nu va baga nimeni mana in buzunar .
sa fim corecti , nu suntem fortati sa activam manager sau cp ci o facem pentru ca asa alegem noi . vrem tot felul de noi modificari aduse jocului dar vrem doar ce ne convine noua si mai vrem sa fim si platiti pentru ca le acceptam .
de curiozitate dragilor , cand ati dat ultima data 1 leu unui amarat de pe strada ?

era un server privat de triburile undeva pe net , o panarama din aia speed . in ultima perioada a fost inchis iar cand incercai sa il accesezi iti aparea urmatorul mesaj : server inchis din motive financiare . cine doreste sa faca donatii pentru a ajuta la functionarea lui ne poate contacta la adresa de mail .....@.... deci ? voi credeti ca inno este o filiala a unei asociatii de binefacere sau ca un server se intretine pocnind din degete ?



un weekend placut sa aveti

cand mi-a cerut ultimul care mi-a iesit in cale!
 

DeletedUser17342

foarte rau. de aia isi iau toti q7 si x5-uri ca le dam noi de mila
 

DeletedUser24788

1leu nu strica sa dai la saraci ... strica sa le dai la aia din parlament :)
 

DeletedUser40369

sa luam ipotetic ultimele 4 posturi si sa ne imaginam ca autorii lor ar fi ( poate sunt ) patronii unor firme din diferite domenii . gaming , alimentare , servicii , transporturi , productie ... bla bla . intrebarea care se pune in acest caz este daca ei ca patroni ai acelor firme ar pleca dimineata de acasa pentru a obtine un profit de pe urma activitatii lor si mai ales pentru a isi creste contul in banca sau daca ar aduna intr-o punga de plastic tot profitul si l-ar imparti trecatorilor pe strada in dauna bunastarii proprii . cam asa e si cu inno dragilor , nu va baga nimeni mana in buzunar .
sa fim corecti , nu suntem fortati sa activam manager sau cp ci o facem pentru ca asa alegem noi . vrem tot felul de noi modificari aduse jocului dar vrem doar ce ne convine noua si mai vrem sa fim si platiti pentru ca le acceptam .
de curiozitate dragilor , cand ati dat ultima data 1 leu unui amarat de pe strada ?

acum depinde de patron. dar, problema se pune si altfel: patronul e interesat de o afacere viabila, prospera pe termen lung? sau doar pe un tun dat pietei cu profit rapid si consistent? dar, tinand cont ca de fel patronii sunt aia care au bani de bagat in diverse chestii dar nu mereu si mintea pentru a face si mentine o afacere prospera, hai sa apelam la marketing... pe piata se stie de notiundea de fidelizare a clientilor, le oferi gratis una-alta... niste nimicuri la o adica, dar ii faci sa se simta importanti. adica, aduna 5 capace si castigi un pahar (asta inseamna ca eu dau banii pe 5 sticle, ala e profitul lui... si el imi da un pahar pe care oricum il foloseste ca material publicitar prin carciumile pe unde arunca 20-30 de pahare ca sa te serveasca... adica, nici o pierdere, iti da ceva ce oricum are si nu il costa mai nimic). Acelasi lucru se gaseste si pe joc, inno ne da mocca cate 3 zile de account, cate 7 zile de premium, 5 lancii la inceput de joc... si ne bucuram de ele. In schimb, daca ai "gustat" si iti place, incepi sa dai bani. Politica e aceeasi, poate doar un marketing mai prost gandit (cel putin din punctul meu de vedere si doar ca lucrator in domeniu).
Spuneai sa ne imaginam ca suntem patroni... pai sunt patroni cu firme prospere si patroni cu firme falimentare, patroni care stiu sa fie oameni si isi ajuta salariatii si patroni care dau afara si "uita" sa mai dea ultimele salarii. Ma poti compara pe mine cu Patriciu? Din ne/fericire nu.
Legat de account... premiumul costa deja 200 de pp-uri pe luna, adaugi si cele 200 pe care le dai pe el, mai dai in graba cateva injumatatiri ca ai atacuri si vrei zidurile gata... sa zicem ca dai 600 de pp-uri pe luna (cu toate ca multi jucatori consuma mult mai mult). 600 de pp-uri costa 44 lei +TVA. Si acum, sa luam media de varsta a jucatorilor, un venit mediu, cati isi permit sa dea banii astia pt un joc? O sa spuneti ca nu te obliga nimeni dar, sunt destui jucatori care trag sa fie in top, care daca tot joaca incearca pe cat posibil sa joace bine si, pusi langa jucatori cu venituri mai mari decat ale lor se gasesc in dezavantaj clar... cu premium si cu account dai cateva clickuri pe zi... farmezi mai repede si mai bine, ai resurse pt injumatatit cladiri dupa bunul plac, marchezi vecinii si ii ataci cu extrem de mare usurinta in schimb, eu care nu imi permit sa fac toate astea stau si ma uit ca petrec poate dublu timpul petrecut de tine si nu ma ridic nici macar la jumate din "valoarea" ta. Ti se pare corect?
 

DeletedUser

pe tema postului meu dar a postului tau putem discuta luni de zile . nu vorbim nici despre cate feluri de patroni exista sau ca sunt buni sau rai , nu discutam nici despre cat de corect este ca unii care au bani sa cumpere pp iar altii care nu au bani nu cumpara ci despre faptul ca indiferent de 'scandalul' provocat de noi/voi despre Am sau PP vorbim doar despre faptul ca indiferent de vointa noastra chestiile astea vor exista intrucat inno nu este o societate non profit si la randul ei are cheltuieli ( mari sau mici e problema lor nu a mea ) . cunosc jucatori mai vechi decat mine care sunt la nivel declarativ contra injumatatirilor dar le folosesc in dracii aia mari . si atunci de ce suntem contra daca le folosim ? nu este vina inno ci doar a noastra :(
iar chestia cu patronii nu ai inteles-o sau nu ai citit bine ceea ce am scris eu : fiind detinatorul unei companii sau firme de 2 lei vrei sa scoti profit ( identic inno ) . mai ai o afirmatie gresita , nu suntem angajatii inno . fiti realisti oameni buni

ca o paranteza , pp-ul pentru mine e gratis ( 600pp lunar free ) intelegi ? manager nu folosesc pentru ca nu vreau eu desi imi permit , nu crezi ?

ca sa inchei subiectul , pp si am folosim ca vrem noi nu inno , liberul arbitru ne dicteaza daca il folosim sau nu . ma puteti injura dar asta-i adevarul .

LE : nu am scris cele mai sus pentru a ma pune contra voastra ci pentru ca asta este realitatea din pacate .
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus