Manager de cont cica

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser40272

cunosc jucatori mai vechi decat mine care sunt la nivel declarativ contra injumatatirilor dar le folosesc in dracii aia mari . si atunci de ce suntem contra daca le folosim ? nu este vina inno ci doar a noastra :(
De asta:
Si acum, sa luam media de varsta a jucatorilor, un venit mediu, cati isi permit sa dea banii astia pt un joc? O sa spuneti ca nu te obliga nimeni dar, sunt destui jucatori care trag sa fie in top, care daca tot joaca incearca pe cat posibil sa joace bine si, pusi langa jucatori cu venituri mai mari decat ale lor se gasesc in dezavantaj clar


Multi folosesc aceste injumatatiri doar pentru ca altii folosesc, sunt unii printre care ma aflu si eu, cand fac ceva incerc sa fac cat mai bine, iar daca Gheorghe injumatateste ca are bani suficienti, crezi ca eu injumatatesc de placere? nu, chiar deloc, dar nu imi convine ca unul care, probabil e mai slab decat mine(se vede clar asta in clasament, la inceput...daca stiu ca am primul principala in 25 pe lumea respectiva si altul vine din spate ca sageata albastra e clar ca injumatateste cacalau) sa fie in fata mea doar pentru ca are bani mai multi decat mine, ma refer doar la dezvoltarea primului sat, e dureros si atunci cand vezi zid 20 in 5 minute:)) atunci cand dai la recuperare, nu am patit-o dar nici nu-mi doresc, deja banul face diferenta pe acest joc, cum ati zis multi, nu ne baga nimeni mana in buzunar, aveti dreptate, inghitim si mergem inainte cat mai putem:p


nu am folosit si nici nu voi folosi AM, o intrebare am in legatura cu AM, de farmat iti farmeaza si cand esti "offline"?
daca se intampla asta atunci chiar se scufunda cu totul jocul asta, ajungem la traiul din romania, ai bani, faci ce vrei.
 

DeletedUser

cand aceste mici "adaugari" ale pp ului,ofera un avantaj CLAR in fata inamicului iti cam vine sa iti bagi satu in el de joc :)))

sa dai recuperare si sa vezi ca ala face zid 10 in cateva minute,fata de tine care astepti o zi nu mi se pare prea corect...

o sa ajunga si astia ca travian
 

DeletedUser40369

ca o paranteza , pp-ul pentru mine e gratis ( 600pp lunar free ) intelegi ? manager nu folosesc pentru ca nu vreau eu desi imi permit , nu crezi ?

pp-u pt tine e gratis ca ai un tel de servici de pe care poti sa "abuzezi" din cand in cand. si, nu se pune problema ca vreau sau nu sa il folosesc dar cred ca imi dai dreptate cand spun ca daca sunt jucatori care joaca fie la renume, fie la top, fie la multe chestii de genul asta il vor folosi doar ca sa pastreze acest statut. stii si tu un cont de pe L23 care a scapat de innobilare tocmai pt ca printr-o "risipa" de vreo 800 de pp-uri a dus zidurile la loc intr-un timp scurt... acolo se punea problema ca ori pierd sate, ori pierd ceva bani, care sincer inseamna 2 pachete de tigari pe care oricum le consumi incercand recuperari. avand optiunea asta, te mananca destul de des sa o folosesti... daca ai cu ce. daca nu, sugi dejtu si pierzi sate. dar, mai e corect? mai exista egalitate?
da, ai perfecta dreptate, ca sursa de venit e una super legitima, nu traiesc cu aer nici ei si nici nu au facut jocul asta cu gandul ca n-avem noi cu ce sa ne pierdem vremea. singura problema e ca prin toate adaugarile astea nu fac decat sa piarda din jucatorii care erau invatati cu pixu si foaia si care de-aia au prins drag de joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

asta-i ideea , ne p.... contra vantului si ce rezolvam ? doar ne udam putin . mai bine jucam asa cum putem sau cum ni se permite decat sa ne enervam degeaba pt ca nu vom rezolva nimic . desi bine ar fi ...
 

DeletedUser3192

Introducerea managerului de cont a facut ca atacurile de demolare sa isi piarda efectele: toti cei atacati cu catapulte isi pot activa managerul si in cateva zile au satele facute la loc!
 

DeletedUser

priveste in ansamblu ,cu toti desteptii ce cumpara MC ,o sa poata sa isi ia nemtii de la INNO mertane ,si BMW uri :D
 

DeletedUser

proababil au mai scazut

in fine,e jocul lor pot sa ne faca ce vor ei,singurul lucru pe care il putem face e sa...nop,n avem ce face decat sa ne lasam de joc

dar inlocuiesti triburile cu un altul,unde pana la urma vei fi nevoit sa dai si acolo bani si tot asa...asta e lumea capitalista :D
 

DeletedUser

Sa va zic una tare detot =))))


http://ro14.triburile.ro/public_report/3b2acb3e2178e15a5a02de2c6ca1b345

Cum va explicati ca in acest raport in loc sa darame tot, a daramat pe jumatate?


Pai simplu...iti setezi managerul de cont sa iti darame cladirile care nu sunt necesare, normal ca idiotul iti darama si biserica...si ghici ce...te trezesti cu tot contul fara biserici =))

Dar stii ce`i culmea? ca daca il setezi cu biserica, o sa iti construiasca biserica pe toate satele pe care ai loc in ferma :))))



Macar daca se da bani pentru asa ceva....ar fi bine sa rezolvati aceasta problema pentru ca din punctul meu de vedere e o mare greseala a celor care au facut acest acc manager
Facetii optiune separata de demolare daca e careva care chiar vrea sa isi darame biserica de pe toate satele
 

DeletedUser30910

e greu sa iti faci o grupa separata "biserici"? si pui setari diferite la constructii
daca tot preferi sa joci cu acest AM:)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Sa va zic una tare detot =))))


http://ro14.triburile.ro/public_report/3b2acb3e2178e15a5a02de2c6ca1b345

Cum va explicati ca in acest raport in loc sa darame tot, a daramat pe jumatate?


Pai simplu...iti setezi managerul de cont sa iti darame cladirile care nu sunt necesare, normal ca idiotul iti darama si biserica...si ghici ce...te trezesti cu tot contul fara biserici =))

Dar stii ce`i culmea? ca daca il setezi cu biserica, o sa iti construiasca biserica pe toate satele pe care ai loc in ferma :))))



Macar daca se da bani pentru asa ceva....ar fi bine sa rezolvati aceasta problema pentru ca din punctul meu de vedere e o mare greseala a celor care au facut acest acc manager
Facetii optiune separata de demolare daca e careva care chiar vrea sa isi darame biserica de pe toate satele

Nu este nicio problema cu AM.
Este normal sa darame bisericile sau sa construiasca biserici pe fiecare sat.El urmeaza un tipar pe care il setezi tu.
Cum s-a spus si mai devreme,fa-ti o alta grupa cu Biserici si nu vei mai avea aceasta problema :)

Aia era cifra de afaceri a firmei prin anul 2008 :)) Au trecut 3 ani de atunci ....

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=21723&highlight=forbes

Cifra de afaceri nu reprezinta profitul companiei.
Cifra de afaceri reprezinta totalul veniturilor pe care il fac ei,din care se scad impozite,taxe,TVA,cheltuileli cu personalul,cu serverele.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

e greu sa iti faci o grupa separata "biserici"? si pui setari diferite la constructii

de ce sa fac grupa 'biserici' si sa platesc pentru a-mi construi AM-ul bisericile ? e ilogic ... iau un sat intr-o zona unde nu am alte sate si prima comanda data este biserica la nivel 3 sau biserica principala daca satul nou este in zona rosie , nu ma mut in alta zona pentru a face biserica la nivel 1 doar . nu pot face asta manual , trebuie sa mai platesc 200pp ? pentru ca nu ridici toate bisericile intr-o zi ci le ridici pe rand la o anumita perioada de timp . nici daca preiau un cont nou nu folosesc AM ci folosesc ASTA ( poti alege orice alta lume in afara de l19 ) marchez contul pe harta si stabilesc acolo pe ce sate fac biserici si la ce nivel in asa incat contul sa fie acoperit cat mai optim posibil . cu ajutorul acelui link imi aranjez intotdeauna bisericile , uite cate biserici am pe cont de 500 sate ( si am doar 2 sate neacoperite de raza vreunei biserici ) :
so2y4x.jpg
nici pe cel gratis de test nu il folosesc , mi-e ia groaza cand ma gandesc ca as putea strica ceva in sate ca sa am ce munci apoi ca nebunul . poate nu am inteles noi cum functioneaza insa sunt cam multe critici la adresa AM .
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu era vorba ca AM sa-ti construiasca bisericile,ci ca tu sa-ti poti demola satele fara a avea vreo grija ce te vei trezi fara biserici pe cont.
 

DeletedUser

Pana acum nu miam facut grupa separata pentru ca nu era necesar dar totusi mi se pare o prostie asa
 

DeletedUser2821

Am postat si eu asta , ak , intr-adevar , dau 200 pp , ma astept sa nu mai misc un deget referitor la asta , ca sunt lenes , de asta platesc, daca nu eram , nu mai plateam .

Ar putea introduce o exceptie , adica o cladire care sa NU SE MODIFICE DELOC in timpul demolarilor/constructiilor si astfel toata lumea ar fi fericita .
 

DeletedUser30910

Am postat si eu asta , ak , intr-adevar , dau 200 pp , ma astept sa nu mai misc un deget referitor la asta , ca sunt lenes , de asta platesc, daca nu eram , nu mai plateam .

Ar putea introduce o exceptie , adica o cladire care sa NU SE MODIFICE DELOC in timpul demolarilor/constructiilor si astfel toata lumea ar fi fericita .

nu ai vrea ca atunci cand doresti sa iti muti o biserica sa ti-o faca tot acest AM? (se intampla si asta in joc) daca tot esti "lenes" si platesti

Faceti-va fratilor o grupa separata, mare scofala
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus