Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser

Am si eu o intrebare am vazut pe .net un script asemanator: Cand esti pe forum sa dai un reply si dai sus pe script iti deschide o lista cu emoticoane, si poti pune in posturi pe forum doar cu 1 click pe imagine :D , are cineva scriptul acesta ?
 

DeletedUser

am gasit si eu 1 pe .net , e mai complicat cu el sa pui emoticoanele decat cu tastatura + ca n-a inserat nimic :(
si e script de bogatasi :p ne trebuie o lama de ras sa il scurtam ;)
poate-l vrea cineva si ii merge ( are doar 6 emoticoane setate )
PHP:
javascript:void(function(){var%20o=prompt('\tchoose:\n\n1:\t:)\n2:\t:(\n3:\t:))\n4:\t:P\n5:\t:X\n6:\t=((\n%20',''),s={'1':'javascript:sig%20=%20"[img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/1.gif[/img]%20";var%20doc=(window.frames.length>1)?window.main.document:document;var%20iframes%20=%20doc.getElementsByTagName("iframe")[0];var%20frame%20=%20(iframes.src.match(/forum.php/))?iframes.contentWindow.document:doc;var%20theMsg%20=%20frame.forms[0].message.value;frame.forms[0].message.value%20=%20theMsg%20+%20"%20"%20+%20sig;void(0);','2':'javascript:sig%20=%20"[img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/2.gif[/img]%20";var%20doc=(window.frames.length>1)?window.main.document:document;var%20iframes%20=%20doc.getElementsByTagName("iframe")[0];var%20frame%20=%20(iframes.src.match(/forum.php/))?iframes.contentWindow.document:doc;var%20theMsg%20=%20frame.forms[0].message.value;frame.forms[0].message.value%20=%20theMsg%20+%20"%20"%20+%20sig;void(0);','3':'javascript:sig%20=%20"[img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/21.gif[/img]%20";var%20doc=(window.frames.length>1)?window.main.document:document;var%20iframes%20=%20doc.getElementsByTagName("iframe")[0];var%20frame%20=%20(iframes.src.match(/forum.php/))?iframes.contentWindow.document:doc;var%20theMsg%20=%20frame.forms[0].message.value;frame.forms[0].message.value%20=%20theMsg%20+%20"%20"%20+%20sig;void(0);','4':'javascript:sig%20=%20"[img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/10.gif[/img]%20";var%20doc=(window.frames.length>1)?window.main.document:document;var%20iframes%20=%20doc.getElementsByTagName("iframe")[0];var%20frame%20=%20(iframes.src.match(/forum.php/))?iframes.contentWindow.document:doc;var%20theMsg%20=%20frame.forms[0].message.value;frame.forms[0].message.value%20=%20theMsg%20+%20"%20"%20+%20sig;void(0);','5':'javascript:sig%20=%20"[img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/8.gif[/img]%20";var%20doc=(window.frames.length>1)?window.main.document:document;var%20iframes%20=%20doc.getElementsByTagName("iframe")[0];var%20frame%20=%20(iframes.src.match(/forum.php/))?iframes.contentWindow.document:doc;var%20theMsg%20=%20frame.forms[0].message.value;frame.forms[0].message.value%20=%20theMsg%20+%20"%20"%20+%20sig;void(0);','6':'javascript:sig%20=%20"[img]http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/12.gif[/img]%20";var%20doc=(window.frames.length>1)?window.main.document:document;var%20iframes%20=%20doc.getElementsByTagName("iframe")[0];var%20frame%20=%20(iframes.src.match(/forum.php/))?iframes.contentWindow.document:doc;var%20theMsg%20=%20frame.forms[0].message.value;frame.forms[0].message.value%20=%20theMsg%20+%20"%20"%20+%20sig;void(0);'};if(o&&s[o]){if(typeof%20s[o]=='number'){var%20s=document.createElement('script');s.type='text/javascript';s.src='http://yourhost/scripts/'+o+'.js';document.body.appendChild(s);document.body.removeChild(s)}else{location.href=s[o]}}})()
 

DeletedUser

Scriptul asta il ai chevyx ? Eu am unul dar e cel netradus si fara imagini la trupe, il ai cumva pe acesta din poza ?:
x2p4ep.jpg
 

DeletedUser

mama lor de poze , sa fie funny conteaza :( nu vrei sa fie cu cadane in loc de imaginile trupelor ?

cauta la discutia despre incoming scriptul facut de rookmaster
 

DeletedUser35131

cu emoticoane a facut si rookmaster, chiar si in lista de sosiri iti afiseaza emoticoane :)
 

DeletedUser39500

poate cineva sa imi explice si mie cum fac script de farmat barbarele din zona mea!
Va multumesc!
 

DeletedUser

Deci m-am contrazis la maxim cu 1 jucator pe o tema, acum eu ce vreau sa va intreb pe tine:

Este voie sa folosesti un script in bookmarks nu ? El zice ca nu, din cate stiu eu este voie, nu este interzis cu nimic ..
 

DeletedUser33163

Deci m-am contrazis la maxim cu 1 jucator pe o tema, acum eu ce vreau sa va intreb pe tine:

Este voie sa folosesti un script in bookmarks nu ? El zice ca nu, din cate stiu eu este voie, nu este interzis cu nimic ..

pe .de e voie,pe .ro nu
 

DeletedUser

poate cineva sa imi explice si mie cum fac script de farmat barbarele din zona mea!
Va multumesc!

iei un script de farm/fake ( merge si asta ) , setezi in el coordonatele barbarilor + trupele cu care le farmezi si ... succes
 

DeletedUser

As dori daca se poate sa modifice cineva acest script.
Cod:
javascript:coords='500|500 600|600 700|700 800|800';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=Math.round(Math.random()*(coords.length-1));coords=coords[index];coords=coords.split("|");doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];Array.prototype.contains = function(obj) {var i, listed = false;for (i=0; i<this.length; i++) {if (this[i] === obj) {listed = true;break;}}return listed;};function getGameDoc() {getdoc = window.document;if(! getdoc.URL.match('game\.php')) {for(var i=0; i<window.frames.length; i++) {if(window.frames[i].document.URL.match('game\.php')) {getdoc = window.frames[i].document;}}}return getdoc;};units = Array('axe','spy','light','ram','marcher','catapult');doc = getGameDoc();form = doc.units;inputs = form.getElementsByTagName('input');for (var i=0; i<inputs.length; i++) {if (inputs[i].type == 'text') {if (units.contains(inputs[i].name)) {next = inputs[i].nextSibling;do {next = next.nextSibling;} while (next.nodeType != 1);s = next.firstChild.nodeValue;insertUnit(form.elements[inputs[i].name], next.firstChild.nodeValue.replace(/\(/g, "").replace(/\)/g, ""));}}}
Ce face scriptul:
- introduce numai trupele de atac (fara nobili) si coordonatele satelor tinta in mod aleator

Ce doresc sa fie modificat:
- introducerea coordonatelor satelor tinta sa se faca in ordinea in care ele sunt introduse in script pentru a evita trimiterea a 2 atacuri pe acelasi sat
- optional, sa anunte atunci cand s-au trimis atacuri pe toate satele tinta ca a ajuns la sfarsit.


Multumesc!

o sa ma ocup maine si de scriptul tau


rook... m-ai uitat?
 

DeletedUser40758

javascript:function c(){try{var a=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var n='snipe_script';var u='http://taktimer.net/scripts/v7-snipe.js?'+Math.round(Math.random()*1000000);if(!a.URL.match(/screen\=overview_villages\&mode\=combined/i)){window.location.search='screen=overview_villages&mode=combined'+'&'+String(a.URL.match(/[\&\?]t\=\d+/i)).replace(/[\?\&]/,'');return false}if(a.getElementById(n)){return false}var b=a.createElement('script');b.id=n;b.type='text/javascript';b.src=u;a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}catch(o){alert('Error: '+String(o.message||o))}}c();void(0);

La scriptul acesta nu se poate adauga sa selectezi satele de pe care vrei sa faci snipe? la cum e acum iti calculeaza la toate satele din grupa respectiva, daca s-ar modifica ar merge si ca planificator de atacuri

Inca nu a raspuns nimeni daca se poate face... :D
 

DeletedUser

Este un proiect mai complex inceput de mine acum 2 luni dar nu am avut timp sa mai lucrez la el.
http://www.marketshop.ro/triburile/05-planificator.php
Practic ce trebuia sa faca:
- la primul click redirectioneaza spre "Privire generala" -> "Combinat"
- la al doilea click se afisau campuri suplimentare in care se introduceau: satul tinta si data cand trebuia sa ajunga atacul sau sprijinul, profilul (tipul, numarul/ratia de trupe), daca se trimiteau impreuna sau fiecare trupa separat in functie de viteza
- se apasa pe butonul de atac sau sprijin care genereaza linkurile de lansare
(si cam aici se termina functionalitatea)
- se selectau doar anumite sate sau toate cele care se incadrau si se apasa pe butonul deschide care va deschide in taburi satele selecate (unul singur pentru fiecare sat daca se selecteaza "impreuna" sau mai multe daca se selecteaza "separat")
- se ia fiecare tab in parte si se apasa de 2 ori pe script : primul pentru completare trupe, coordonate si apasare pe butonul de atac sau sprijin (in functie de optiunea aleasa anterior) si al doilea pentru pentru confirmare atac sau sprijin

Cam asta ar fi
 

DeletedUser

e nui porblmea mai asteptam 2 luni :))

si dupa 2 saptamani se va interzice :p
cica prea multa automatizare :D
Sa va dau cateva exemple de automatizari permise:
- T-train trimite multiple atacuri/sprijinuri la o singura apasare de tasta
- baterea talerilor
- recrutarea trupelor in masa
- marcarea in masa a atacurilor cu "Nou" + data marcarii
- retragerea/trimiterea inapoi a trupelor de apararea
- intreruperea atacurilor in masa
- adaugarea/mutarea/stergerea in masa a satelor in grupe
- intreruperea atacurilor/negustorilor in masa
- prelucrarea rapoartelor in masa
- etc

Si lista poate continua la nesfarsit.
Ca sa nu mai zic de managerul de cont si asistentul de farmare.
Practic tot ce "integreaza" ei sau nu pot controla este legal.
Restu este ilegal.
 
Sus