Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser8140

asistent de farmare, manager de cont, astea le-ai uitat :p dar astea sunt cele mai legale ca-s pe bani, iti faci satele la acelasi punctaj cu cateva pp si 5 minute de configurare, apoi iti da el comenzile singur unde si ce e nevoie
 

DeletedUser35377

asta facand,ca demolarile sa fie fara rost.

abia astept sa bage ca pe grepolis,pentru doar 100 pp ,timp de o luna de zile sa ai bonus atac 10%.

asa ma pot lasa linistit de joc
 

DeletedUser8140

:) eu vreau sa bage God mode, pentru 200 pp sa poti innobila sate cu lancierii, si sa ti se mareasca puterea de atac de 10 ori :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu cred ca vor face niciodata asta dintr-un motiv foarte simplu: inseamna sinucidere din punct de vedere al marketing-ului. Nu exagerati cand nu e cazul :p
 

DeletedUser35131

stie cineva qm pot afla satele bonus ? ale unui jucator ? fara sa ma uit pe harta dupa ele..
 

DeletedUser

Intrebare de baraj:

Pentru redenumirea satelor folosesc 2 scripturi: 1 e ala cu redenumirea lor dupa coordonate (astfel incat sa fie ordonate nord-sud) dupa care le redenumesc cu al doilea, care le numeste ceva de genul XXX Nume sat (in ordine crescatoare)
Problema e ca am ajuns la 1000 de sate, si aici apare buba: ca nu mi le arata pe toate la privire generala, deci nu stiu cum sa fac sa le redenumeasca crescator...idei ?

LE: deci prima idee ar fi modificarea scriptului sa bage 4 numere la ordinea satelor, nu 3 ca pana acum
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser26528

Acest script este in regula ?
Sunt necesare 3 click-uri pentru a trimite un farm ...

javascript:sp=0;sw=0;ax=0;ar=0;scout=0;lc=5;mount=0;hv=0;cat=0;ra=0;pal=0;nob=0;coords='coordonate';var doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('Jmeu zice ca trebuie sa fi in piata centrala');coords=coords.split(" ");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('Last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new Date(2012,12,12);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);insertUnit(doc.forms[0].knight,pal);insertUnit(doc.forms[0].snob,nob);end();
 

DeletedUser33163

Acest script este in regula ?
Sunt necesare 3 click-uri pentru a trimite un farm ...

javascript:sp=0;sw=0;ax=0;ar=0;scout=0;lc=5;mount=0;hv=0;cat=0;ra=0;pal=0;nob=0;coords='coordonate';var doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('Jmeu zice ca trebuie sa fi in piata centrala');coords=coords.split(" ");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('Last village');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new Date(2012,12,12);document.cookie ="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);insertUnit(doc.forms[0].knight,pal);insertUnit(doc.forms[0].snob,nob);end();


din cate stiu cel din 3 click-uri e legal
 

DeletedUser

Intrebare de baraj:

Pentru redenumirea satelor folosesc 2 scripturi: 1 e ala cu redenumirea lor dupa coordonate (astfel incat sa fie ordonate nord-sud) dupa care le redenumesc cu al doilea, care le numeste ceva de genul XXX Nume sat (in ordine crescatoare)
Problema e ca am ajuns la 1000 de sate, si aici apare buba: ca nu mi le arata pe toate la privire generala, deci nu stiu cum sa fac sa le redenumeasca crescator...idei ?

LE: deci prima idee ar fi modificarea scriptului sa bage 4 numere la ordinea satelor, nu 3 ca pana acum

poti sa faci scriptul sa iti bage si 5 cifre si tot degeaba pentru ca tie tot nu iti afiseaza mai mult de 1000 de sate.
tie iti redenumeste doar satele care le vede in pagina deschisa.

sfatul meu este sa iti creezi grupe separate pe continente si sa le redenumesti in cadrul grupelor.
 

DeletedUser

poti sa faci scriptul sa iti bage si 5 cifre si tot degeaba pentru ca tie tot nu iti afiseaza mai mult de 1000 de sate.
tie iti redenumeste doar satele care le vede in pagina deschisa.

sfatul meu este sa iti creezi grupe separate pe continente si sa le redenumesti in cadrul grupelor.

am pus mana pe un script cu 4 cifre..ar fi bine daca bajetii de la inno ne-ar da voie macar sa alegem cate sate vrem sa fie afisate pe pagina (daca eu vreau sa le afiseze pe toate, chiar daca sunt 1000, 2000, 10000 sa fie problema mea...ma rog, vedem ce o iesi.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Limitarea a nr de afișări pe pagină a satelor a avut drept scop diminuarea timpului de încărcare a unei pagini
 

DeletedUser8140

daca intri de pe un pc normal iti incarca si mai mult de 1000 de sate relativ ok, ca si acum 1000 nu ti le incarca prea rapid...pe mobile problema, acolo nu-ti incarca 1000, nu pe toate, pe smartphone-uri pe unele iti incarca 1000 de sate pe altele nu-ti incarca, nu te poti loga in joc...ar fi bine si peste 1000 de sate sa afiseze daca vrei
 

DeletedUser

daca intri de pe un pc normal iti incarca si mai mult de 1000 de sate relativ ok, ca si acum 1000 nu ti le incarca prea rapid...pe mobile problema, acolo nu-ti incarca 1000, nu pe toate, pe smartphone-uri pe unele iti incarca 1000 de sate pe altele nu-ti incarca, nu te poti loga in joc...ar fi bine si peste 1000 de sate sa afiseze daca vrei

ar trebui sa fie o limitare de 1000 de afisari doar pe versiunea mobila... e de inteles de ce... in rest totusi nu ar trebui pusa nici o frana.
cine are un calculator mai slabut sau o conezxiune mai slaba...nu il impiedica nimeni sa seteze afisarea a 200 de sate.
 
Sus