Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser36069

lumee.. lumee... caut scriptul de denumit sate in functie de k (sigur l-am vazut pe aici) dar am pieptanat pagini intregi de postari si sa-l mai gasesc neam :D
daca il are cineva ar fi super

eu mi-as dori sa denumeasca satul sunt forma asta:
k X + numerotare + (text=la libera mea alegere)
insa orice aveti setat prin bara e bun si va multumesc anticipat!

Sunt recunoscatoare tuturor celor care isi pierd din timp sa dezvolte scripturi! MEGA-THANKS :)
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Cod:
javascript:function fnExecuteScript(){var mask="{continent} {index} Put your text here";var padding=4;var randomRange={'min':0,'max':1000};function zeroPad(number,length){var n=number.toString();while(n.length<length){n="0"+n;}return n;}function Point(x,y){return {'x':x,'y':y};}function Rect(top,left,bottom,right){return {'top':top,'left':left,'bottom':bottom,'right':right};}function pointInRect(point,rect){return(point.x>=rect.left&&point.x<=rect.right&&point.y>=rect.top&&point.y<=rect.bottom);}function fnExtractDetails(x,y){var location={'continent':(Math.floor(y/100)*10)+Math.floor(x/100),'direction':'','sector':((Math.floor(y/10)%2510)*10)+(Math.floor(x/10)%2510),'field':((y%2510)*10)+(x%2510)};var position=Point(Math.floor(x/10)%2510,Math.floor(y/10)%2510);var continent_map={'NW':Rect(0,0,4,4),'NE':Rect(5,0,9,4),'SW':Rect(0,5,4,9),'SE':Rect(5,5,9,9)};for(var direction in continent_map){if(continent_map.hasOwnProperty(direction)){if(pointInRect(position,continent_map[direction])){location.direction=direction;break;}}}return location;}var eleDoc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var inputs=eleDoc.getElementsByTagName('input');var ii,id,index,str,mid,x,y,details,newName;var count=1;for(ii=0;ii<inputs.length;ii++){id=inputs[ii].id;index=id.indexOf('edit_input');if(index>=0){id=id.substring(index+11);str=$('#label_text_'+id).html();mid=str.lastIndexOf('|');x=str.substring(str.lastIndexOf('(')+1,mid);y=str.substring(mid+1,str.lastIndexOf(')'));details=fnExtractDetails(x,y);newName=mask.replace(/\{continent\}/i,details.continent).replace(/\{direction\}/i,details.direction).replace(/\{sector\}/i,details.sector).replace(/\{field\}/i,details.field).replace(/\{index\}/i,zeroPad(count++,padding)).replace(/\{x\}/i,x).replace(/\{y\}/i,y);while(newName.match(/\{random\}/i)){newName=newName.replace(/\{random\}/i,Math.floor(Math.random()*(randomRange.max-randomRange.min))+randomRange.min);}inputs[ii].value=newName;inputs[ii+1].click();}}void(0);}fnExecuteScript();
 

DeletedUser

scriptul ala care iti arata cand au crescut ultima daca in pct vecinii de pe harta il mai are cineva ? il luasem de pe .net dar nu-l mai gasesc nici acolo :(

PS : l-am gasit pe co.uk :p jack il pui la colectie pls ?
PHP:
javascript:if(game_data.screen != 'map') {document.location.replace('?screen=map');void(0);}function getDoc() {return document;}$(document).ajaxStop(function() {TWMap.map.reload();});coords = [];for(row=0; row<TWMap.size[1]; row++){for(col=0; col<TWMap.size[0]; col++){coord = TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col), TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));if(TWMap.villages[coord.join("")]) {coords.push(coord[0] + '|' + coord[1]);}}}url = 'http://www.twstats.com/scriptdispatch.php?script=mapmod&m=' + game_data.market + '&s=' + game_data.world + '&v=' + game_data.version + '&coords=' + coords.join(',');scr = $('<script type="text/javascript" />').attr('src', url);$(document).append(scr);void(0);


jack , te poti uita putin la scriptul asta ?
PHP:
javascript:(window.main||self).$.getScript('http://ftp.innogames.net/~tracey/scripts/map_attack_overlay.js',function(){var script=new MapAttackOverlay();script.execute();});void(0);
e luat de pe co.uk , arata cand ai atacat ultima data satele de pe harta . in loc de timp cum ar trebui pe 26 arata NaN:NaN :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

scriptul ala care iti arata cand au crescut ultima daca in pct vecinii de pe harta il mai are cineva ? il luasem de pe .net dar nu-l mai gasesc nici acolo :(

PS : l-am gasit pe co.uk :p jack il pui la colectie pls ?
PHP:
javascript:if(game_data.screen != 'map') {document.location.replace('?screen=map');void(0);}function getDoc() {return document;}$(document).ajaxStop(function() {TWMap.map.reload();});coords = [];for(row=0; row<TWMap.size[1]; row++){for(col=0; col<TWMap.size[0]; col++){coord = TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col), TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));if(TWMap.villages[coord.join("")]) {coords.push(coord[0] + '|' + coord[1]);}}}url = 'http://www.twstats.com/scriptdispatch.php?script=mapmod&m=' + game_data.market + '&s=' + game_data.world + '&v=' + game_data.version + '&coords=' + coords.join(',');scr = $('<script type="text/javascript" />').attr('src', url);$(document).append(scr);void(0);




jack , te poti uita putin la scriptul asta ?
PHP:
javascript:(window.main||self).$.getScript('http://ftp.innogames.net/~tracey/scripts/map_attack_overlay.js',function(){var script=new MapAttackOverlay();script.execute();});void(0);
e luat de pe co.uk , arata cand ai atacat ultima data satele de pe harta . in loc de timp cum ar trebui pe 26 arata NaN:NaN :(

Parca e pus ala ultimul, cu ultimul atac pe harta. E din cauza ca noi avem formatul datei diferit si trebuie modificat, dar stiu sigur ca l-am modificat, trebuie sa il am acasa, o sa ma uit diseara cand ajung.

Stiam eu ca este pus:
Edit:
Cod:
javascript: (window.main || self).$.getScript('http://dl.dropbox.com/u/24469843/International/MapOverlay.js', function () {     var script = new MapAttackOverlay();     script.execute(); }); void(0);p
 

DeletedUser

am tot cautat insa nu mai gasesc ....

cine stie un script pentru backtime ?
 

DeletedUser33263

Este postat pe aici scriptul pentru gasirea barbarilor de pe harta? TWmentor nu merge decat pana la L24 sau asa ceva...:(
 

DeletedUser35131

era si un incoming care iti spunea cand ajung trupele agresorului inapoi in sat.. ptr backtime..
 

DeletedUser18437

nu reusesc sa deschid cu firefox 7.0 mai mult de 20taburi.apare ca pop ups were blocked ... degeaba bag la exceptions ro20.triburile.ro tot nu le deschide.
 

DeletedUser

am bagat si eu versiunea , am deshis 25 de taburi pentru a da egalizare resurse cu scriptul .
 

DeletedUser25671

scriptul asta este legal chiar daca nu este in colectie . cu primul click insereaza trupe ( daca sunt setate ) + coordonate , apoi atesi atac (click 2 ) si ok ( click 3 ) . ultimii 2 pasi nu ii face el ci tu
intreaba-l pe pm pe jack daca nu vede discutia asta
da , farmul din 3 click-uri este legal . poate s-a folosit o combinatie de scripturi ilegale daca s-a dat ban

varule insa vreun script care sa insereze toate trupele(fara sa selectezi tu un numar anume al lor si respectiv o unitate specifica) + coordonatele este,sau e ilegal???
 

DeletedUser40605

varule insa vreun script care sa insereze toate trupele(fara sa selectezi tu un numar anume al lor si respectiv o unitate specifica) + coordonatele este,sau e ilegal???

Cod:
********* 0

var coordonate = "510|516"; // Aici modifici coordonatele satului tinta
var tip = "atac"; // Aici modifici tipul comenzii (atac / sprijin)

de asta ai nevoie?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus