Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser

Greseala mea. Din pacate scriptul nu cred ca poate fi aprobat.:(

crezi sau esti sigur?
pai si acuma spui? dupa o saptamana de la postare proiect? ... dupa ce m-am muncit atata?
si de ce nu ar fi legal? daca cel de redenumire atacuri noi este legal asta de ce nu e? practica ambele redenumesc in masa ... singura diferenta este ca asta iti spune si trupa

#61 03.08.2011, 01:07:10 Sus
Ce ziceti de un script care redenumeste toate atacurile noi dintr-un singur click cu toate informatiile necesare: tip trupa, jucator, sat, distanta si data lansarii?
Nu ar fi interesant?
Decat sa intri pe fiecare atac in parte ... mai bine dai un click si le-ai redenumit pe toate.
Desigur ideea e sa fi online cand apar atacurile.
 

DeletedUser8140

bine ca e legal t-trainul si altele, o fi ilegal acum si o sa-l implementeze cei de la inno in vreo noua optiune a managerului de cont ca si asistentul de farmare, contra cost...pe bani e legal, pe munca unuia e ilegal
 

DeletedUser5809

Este o diferenta intre cel de mass rename al vechi si al tau. Al vechi le redenumeste dupa un cuvant sau dupa ora cand ai rulat scriptul, al tau le redenumeste pe toate si dupa tipul unitatii, lucru nu prea corect. Dureaza foarte mult sa coordonezi atacurile si sa le trimiti, sa stai sa apesi pe un buton si sa le redenumeasca automat pe toate nu este corect.


bine ca e legal t-trainul si altele, o fi ilegal acum si o sa-l implementeze cei de la inno in vreo noua optiune a managerului de cont ca si asistentul de farmare, contra cost...pe bani e legal, pe munca unuia e ilegal

Te-as ruga totusi sa lasi ironiile pe sectiunea asta, daca vrei sa vorbim, vorbim frumos. Va tot agatati de scripturi in prostie, eu sincer va zic sa invatati sa jucati nu sa va bazati pe scripturi si scurtaturi.
 

DeletedUser

salut tuturor , am o rugaminte la voi . va rog sa ma ajutati ca sa modific urmatorul script pe placul meu .
Scriptul care ma ajuta sa creez oferte in targ este urmatorul .
Cod:
javascript:var doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;var start=url.indexOf("village");var end=url.indexOf('%26',start);var id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=market')==-1||url.indexOf('mode=own_offer')==-1)location.search='?screen=market&mode=own_offer&'+id;else {var wood=new Number(doc.getElementById('wood').innerHTML);var clay=new Number(doc.getElementById('stone').innerHTML);var iron=new Number(doc.getElementById('iron').innerHTML);var forms=doc.getElementsByTagName('form');var table="";for(i=0;i<forms.length&&table=="";i++){if(forms[i].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){table=forms[i].getElementsByTagName('table')[0];}}for(i=1;table!=""&&i<table.rows.length-1;i++){child=table.rows[i].cells[1].childNodes;res=child[0].title;num="";for(j=0;j<child.length;j++){value = child[j].nodeValue;if(value != null)num+=value;}num=num.substring(0,num.length-1);num*=new Number(table.rows[i].cells[2].innerHTML);if(res=='Wood')wood+=num;if(res=='Clay')clay+=num;if(res=='Iron')iron+=num;}doc.getElementById('res_sell_wood').checked=wood>clay&&wood>iron;doc.getElementById('res_sell_stone').checked=clay>wood&&clay>iron;doc.getElementById('res_sell_iron').checked=iron>clay&&iron>wood;doc.getElementById('res_buy_wood').checked=wood<clay&&wood<iron;doc.getElementById('res_buy_stone').checked=clay<wood&&clay<iron;doc.getElementById('res_buy_iron').checked=iron<clay&&iron<wood;wood=Math.round(wood/1000);clay=Math.round(clay/1000);iron=Math.round(iron/1000);offers=Math.max(Math.max(wood,clay),iron)-Math.min(Math.min(wood,clay),iron);offers=Math.round(offers/2);inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs[i].value=='Create')inputs[i].focus();}doc.getElementsByName('multi')[0].value=offers;doc.getElementsByName('max_time')[0].value=96;doc.getElementsByName('sell')[0].value=1000;doc.getElementsByName('buy')[0].value=800;}end();

Am modificat eu in el
- distanta de deplasare a negustorilor , am ridicat la 96 de ore .
- procentul de materiale vandute si cumparate , 1000 pe 800 .
- Dar nu reusesc sa il fac sa imi introduca nr de negustori setat la 110 . El imi introduce valori mai mari sau mai mici . Valorile mai mici nu ma deranjeaza , dar valorile mari sunt enervante , am targ nivel 20 si doar 110 negustori disponibili pentru negot .

Ex : am argila foarte multa in sat si e nevoie sa vand din ea , apas pe script si acesta introduce 150 de negustori care sa stea la taraba ca sa vanda altor jucatori , am doar 110 in fiecare sat, alti 40 nu am de unde sa ii i-au .

Vreau sa ma ajutati ca sa imi setati nr maxim 110 negustori care sa vinda din argila la distanta si raportul de vanzare setat de mine mai sus .
 

DeletedUser

salut tuturor , am o rugaminte la voi . va rog sa ma ajutati ca sa modific urmatorul script pe placul meu .
Scriptul care ma ajuta sa creez oferte in targ este urmatorul .

Am modificat eu in el
- distanta de deplasare a negustorilor , am ridicat la 96 de ore .
- procentul de materiale vandute si cumparate , 1000 pe 800 .
- Dar nu reusesc sa il fac sa imi introduca nr de negustori setat la 110 . El imi introduce valori mai mari sau mai mici . Valorile mai mici nu ma deranjeaza , dar valorile mari sunt enervante , am targ nivel 20 si doar 110 negustori disponibili pentru negot .

Ex : am argila foarte multa in sat si e nevoie sa vand din ea , apas pe script si acesta introduce 150 de negustori care sa stea la taraba ca sa vanda altor jucatori , am doar 110 in fiecare sat, alti 40 nu am de unde sa ii i-au .

Vreau sa ma ajutati ca sa imi setati nr maxim 110 negustori care sa vinda din argila la distanta si raportul de vanzare setat de mine mai sus .

varianta corecta e urmatoarea: e deja setata la 110, pentru alte valori modificati var maxnegustori=110; cu valoarea maxima dorita
PHP:
javascript:var doc=document;var maxnegustori=110;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;var start=url.indexOf("village");var end=url.indexOf('%26',start);var id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=market')==-1||url.indexOf('mode=own_offer')==-1)location.search='?screen=market&mode=own_offer&'+id;else {var wood=new Number(doc.getElementById('wood').innerHTML);var clay=new Number(doc.getElementById('stone').innerHTML);var iron=new Number(doc.getElementById('iron').innerHTML);var forms=doc.getElementsByTagName('form');var table="";for(i=0;i<forms.length&&table=="";i++){if(forms[i].action.indexOf('action=modify_offers')!=-1){table=forms[i].getElementsByTagName('table')[0];}}for(i=1;table!=""&&i<table.rows.length-1;i++){child=table.rows[i].cells[1].childNodes;res=child[0].title;num="";for(j=0;j<child.length;j++){value = child[j].nodeValue;if(value != null)num+=value;}num=num.substring(0,num.length-1);num*=new Number(table.rows[i].cells[2].innerHTML);if(res=='Wood')wood+=num;if(res=='Clay')clay+=num;if(res=='Iron')iron+=num;}doc.getElementById('res_sell_wood').checked=wood>clay&&wood>iron;doc.getElementById('res_sell_stone').checked=clay>wood&&clay>iron;doc.getElementById('res_sell_iron').checked=iron>clay&&iron>wood;doc.getElementById('res_buy_wood').checked=wood<clay&&wood<iron;doc.getElementById('res_buy_stone').checked=clay<wood&&clay<iron;doc.getElementById('res_buy_iron').checked=iron<clay&&iron<wood;wood=Math.round(wood/1000);clay=Math.round(clay/1000);iron=Math.round(iron/1000);offers=Math.max(Math.max(wood,clay),iron)-Math.min(Math.min(wood,clay),iron);offers=Math.round(offers/2);inputs=doc.getElementsByTagName('input');for(i=0;i<inputs.length;i++){if(inputs[i].value=='Create')inputs[i].focus();}doc.getElementsByName('multi')[0].value=Math.min(offers, maxnegustori);doc.getElementsByName('max_time')[0].value=96;doc.getElementsByName('sell')[0].value=1000;doc.getElementsByName('buy')[0].value=800;}end();
 

DeletedUser

Este o diferenta intre cel de mass rename al vechi si al tau. Al vechi le redenumeste dupa un cuvant sau dupa ora cand ai rulat scriptul, al tau le redenumeste pe toate si dupa tipul unitatii, lucru nu prea corect. Dureaza foarte mult sa coordonezi atacurile si sa le trimiti, sa stai sa apesi pe un buton si sa le redenumeasca automat pe toate nu este corect.

Dar cine a zis ca viata e corecta?
Asa cum cineva poate sa redenumeasca sute de atacuri dintr-un singur click intr-o secunda la fel si atacatorul poate sa trimita sute de atacuri intr-o secunda (ma rog nu e chiar asa, limita e de 10 pe secunda datorita gapului atat la trimitere cat si la redenumire).
Banuiam ca nu o sa fie pe placul conducerii TW dar l-am facut de amorul artei.
In principiu si eu as fi de acord cu cele spuse de tine dar sunt reticent pentru ca, conducerea TW umbla cu jumatati de masura.
Iar masura care pune capac este legalizarea T-Trainului.
Practic folosirea T-Trainului contravine regulamentului si nu este o masura corecta fata de jucatorii cu experienta.
Practic nu face decat sa automatizeze acest joc si sa trimita multiple atacuri dintr-un singur "click" pe o tasta.
Bots sau alte programe, care se logează automat sau automatizează acţiunile jocului sunt strict interzise.
Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe).
Este interzisă folosirea unui program, care poate trimite automat unităţile la drum.

Deci practic incalca 3 reguli de baza din propriul regulament.
Daca tu reusesti sa ma convingi ca utilizare T-Trainului este corecta eu fac plecaciuni in fata ta
 

DeletedUser

Practic folosirea T-Trainului contravine regulamentului si nu este o masura corecta fata de jucatorii cu experienta.
Practic nu face decat sa automatizeze acest joc si sa trimita multiple atacuri dintr-un singur "click" pe o tasta.

stii care este partea haioasa ( sa nu zic caraghioasa ) ? ca t train desi este o setare din browser este legal iar acel script de farm tot din browser este ilegal . se cam contrazic un pic 'factorii' de decizie .
 

DeletedUser

As dori daca se poate sa modifice cineva acest script.
Cod:
javascript:coords='500|500 600|600 700|700 800|800';var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('This%20script%20needs%20to%20be%20run%20from%20the%20rally%20point');coords=coords.split("%20");index=Math.round(Math.random()*(coords.length-1));coords=coords[index];coords=coords.split("|");doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];Array.prototype.contains = function(obj) {var i, listed = false;for (i=0; i<this.length; i++) {if (this[i] === obj) {listed = true;break;}}return listed;};function getGameDoc() {getdoc = window.document;if(! getdoc.URL.match('game\.php')) {for(var i=0; i<window.frames.length; i++) {if(window.frames[i].document.URL.match('game\.php')) {getdoc = window.frames[i].document;}}}return getdoc;};units = Array('axe','spy','light','ram','marcher','catapult');doc = getGameDoc();form = doc.units;inputs = form.getElementsByTagName('input');for (var i=0; i<inputs.length; i++) {if (inputs[i].type == 'text') {if (units.contains(inputs[i].name)) {next = inputs[i].nextSibling;do {next = next.nextSibling;} while (next.nodeType != 1);s = next.firstChild.nodeValue;insertUnit(form.elements[inputs[i].name], next.firstChild.nodeValue.replace(/\(/g, "").replace(/\)/g, ""));}}}
Ce face scriptul:
- introduce numai trupele de atac (fara nobili) si coordonatele satelor tinta in mod aleator

Ce doresc sa fie modificat:
- introducerea coordonatelor satelor tinta sa se faca in ordinea in care ele sunt introduse in script pentru a evita trimiterea a 2 atacuri pe acelasi sat
- optional, sa anunte atunci cand s-au trimis atacuri pe toate satele tinta ca a ajuns la sfarsit.


Multumesc!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Care acel script de farm?

ala ... smecher . nu-l am si nici nu l-am avut asa ca nu stiu detalii . pe verificate :p daca esti toma necredinciosul iti dau toate 3 conturile cu care joc sa le verifici comenzile :D doar esti 'spion' pe toate lumile pe care joc :):)
oricum ... stii despre care script este vorba ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu ma intreb jack deloc . am zis doar ca ala este ilegal pt ca e in browser nu in bara de unelte iar t train care este o setare in browser ( nici asta nu este in task ) nu este . in fond nu e aceeasi chestie pt ca niciunul nu este folosit prin interfata oferita de inno ? 1 e legal si altul ilegal , normal ar fi ca ambele sa fie tratate la fel .
 

DeletedUser5809

Din moment ce este "smecher", ma indoiesc ca problema este ca se afla sau nu in bara rapida, nu crezi?
 

DeletedUser

jack ... t train este in bara rapida ? enter 2 este ? nup . nu fac lobby pe legalizarea acelui script , de aia iti dau conturile mele pe privat sa le verifici daca vrei
 

DeletedUser5809

Imi pare rau dar m-ai cam pierdut. Eu ziceam de scriptul ala care ziceai ca nu se afla in bara dar este ilegal. Este ilegal ca sigur face ceva ilegal, gen farmeaza singur, trece peste cei 3 pasi, etc. Ce conteaza ca se afla in bara sau nu din moment ce face lucruri ilegale.
 

DeletedUser

Imi pare rau dar m-ai cam pierdut. Eu ziceam de scriptul ala care ziceai ca nu se afla in bara dar este ilegal. Este ilegal ca sigur face ceva ilegal, gen farmeaza singur, trece peste cei 3 pasi, etc. Ce conteaza ca se afla in bara sau nu din moment ce face lucruri ilegale.

si T-train peste cati pasi trece?
 

DeletedUser5809

Personal nu l-am folosit niciodata si nu mi-am batut capul sa vad cum merge exact, dar din ce am inteles, tot trebuie sa bagi trupele si coordonatele, tot trebuie sa te duci pe pagina unde apesi ok pe fiecare tab in parte, manual asta, pe urma apesi o tasta sa treaca pe alt tab si o alta tasta sa apese pe ok. Tehnic nu trece peste niciun pas, doar ca se intampla foarte foarte repede ca apesi aceeasi tasta sa faci cele 2 lucruri.
 

DeletedUser

nu jack , varianta aia e 2 enter . la t train urmezi aceeasi pasi ca la enter 2 doar ca atacurile nu le dai cu enter 2 enter 2 si nici nu focusezi ok-ul samd ci cu un singur click ( apesi tasta T o data doar ) . cu o singura apasare de tasta dai 5 comenzi
 
Sus