Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser40580

Salutare.Mai exista scriptul de sortare sate pe harta in functie pe grupe ? L-am cautat si nu l-am gasit.
 

DeletedUser18437

Dupa update iarasi nu mai merg o gramada de scripturi ...
De ex: cel pentru redenumirea atacurilor trimise.
 

DeletedUser18437

Deci cateva scripturi care mie nu mai merg:

Redenumirea atacurilor trimise
Cod:
javascript:var doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var eleSpans=doc.getElementsByTagName("span");for(var x=0;x<eleSpans.length;x++){if(eleSpans[x].id.match(/label/))table=doc.getElementById("commands_table")}function theInnerText(theNode){return typeof(theNode.innerText)=='undefined'?theNode.textContent:theNode.innerText}function overView(){var eleTrs=table.rows;var headers=eleTrs[0].getElementsByTagName("th");function getHeader(ele){for(i=0;i<headers.length;i++){if(headers[i].innerHTML.match(ele,"i"))return i}}for(x=1;x<eleTrs.length;x++){var inputs=eleTrs[x].getElementsByTagName("input");if(inputs[0].value.match(/Atac asupra/i)){var spear=eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;var sword=eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;var axe=eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;var scout=eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;var lc=eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;var hc=eleTrs[x].cells[getHeader('heavy')].innerHTML;var ram=eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;var cat=eleTrs[x].cells[getHeader('catapult')].innerHTML;var noble=eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;var coord=inputs[0].value.match(/(\d+\|\d+)\) (K\d+)/);if(scout>=1){inputs[0].value='Scout'}if(lc>=350||hc>=150){inputs[0].value='Farming'}if(spear>=100){inputs[0].value='Sucide Troops'}if(sword>=100){inputs[0].value='Sucide Troops'}if(hc>=500){inputs[0].value='HC Clearing'}if(cat==1&&scout>=1){inputs[0].value='Cat Intel'}if(cat==1){inputs[0].value='Cat Fake'}if(cat>=50){inputs[0].value='Cat Hit'}if(ram==1&&scout>=1){inputs[0].value='Ram Intel'}if(ram==1){inputs[0].value='Ram Fake'}if(axe>=500&&lc>=50){inputs[0].value='Nuke'}if(noble==1){inputs[0].value='Noble'}if(axe>=4000&&lc>=2500){inputs[0].value='REAL'}inputs[0].value=inputs[0].value+' Atac asupra '+"("+coord[1]+")"+' '+coord[2];inputs[1].click()}}}overView();

Insert troops
Cod:
javascript:function h(d){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;b=a.units.getElementsByTagName('input');for(var i=0;i<(b.length-4)&&i<d.length;i++){e=b[i];f=e.nextSibling;do{f=f.nextSibling;}while(f.nodeType!=1);e.value=Math.min(parseInt(f.firstChild.nodeValue.match(/(\d+)/)[1],10),d[i]);}}h([9,9,9,9,9,9,9,9,9,9,9,9]);

Incomming attack rename
Cod:
javascript:theFormat='{unit} ({coords}) {player} {sent}';function c(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://fluffy88.wartool.net/tw_scripts/Attack labeling.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b);}c();

Restul mie merg:confused:
 

DeletedUser

Deci cateva scripturi care mie nu mai merg:

Incomming attack rename
Cod:
javascript:theFormat='{unit} ({coords}) {player} {sent}';function c(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://fluffy88.wartool.net/tw_scripts/Attack labeling.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b);}c();

Restul mie merg:confused:

rezolvarea acestui script :

Cod:
javascript:theFormat='{unit} ({coords}) {player} F{distance} {sent}';function c(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://fluffy88.wartool.net/tw_scripts/Attack labeling.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b);}c();
 

DeletedUser5809

Vedeti daca merge acum outbound renamer.

Cod:
javascript:var doc=(window.frames.length>0)?window.main.document:document;var eleSpans=doc.getElementsByTagName("span");for(var x=0;x<eleSpans.length;x++){if(eleSpans[x].id.match(/label/))table=doc.getElementById("commands_table")}function theInnerText(theNode){return typeof(theNode.innerText)=='undefined'?theNode.textContent:theNode.innerText}function overView(){var eleTrs=table.rows;var headers=eleTrs[0].getElementsByTagName("th");function getHeader(ele){for(i=0;i<headers.length;i++){if(headers[i].innerHTML.match(ele,"i"))return i}}for(x=1;x<eleTrs.length;x++){var inputs=eleTrs[x].getElementsByTagName("input");if(inputs[1].value.match(/Atac asupra/i)){var spear=eleTrs[x].cells[getHeader('spear')].innerHTML;var sword=eleTrs[x].cells[getHeader('sword')].innerHTML;var axe=eleTrs[x].cells[getHeader('axe')].innerHTML;var scout=eleTrs[x].cells[getHeader('spy')].innerHTML;var lc=eleTrs[x].cells[getHeader('light')].innerHTML;var hc=eleTrs[x].cells[getHeader('heavy')].innerHTML;var ram=eleTrs[x].cells[getHeader('ram')].innerHTML;var cat=eleTrs[x].cells[getHeader('catapult')].innerHTML;var noble=eleTrs[x].cells[getHeader('snob')].innerHTML;var coord=inputs[1].value.match(/(\d+\|\d+)\) (K\d+)/);if(scout>=1){inputs[1].value='Scout'}if(lc>=350||hc>=150){inputs[1].value='Farming'}if(spear>=100){inputs[1].value='Sucide Troops'}if(sword>=100){inputs[1].value='Sucide Troops'}if(hc>=500){inputs[1].value='HC Clearing'}if(cat==1&&scout>=1){inputs[1].value='Cat Intel'}if(cat==1){inputs[1].value='Cat Fake'}if(cat>=50){inputs[1].value='Cat Hit'}if(ram==1&&scout>=1){inputs[1].value='Ram Intel'}if(ram==1){inputs[1].value='Ram Fake'}if(axe>=500&&lc>=50){inputs[1].value='Nuke'}if(noble==1){inputs[1].value='Noble'}if(axe>=4000&&lc>=2500){inputs[1].value='REAL'}inputs[1].value=inputs[1].value+' Atac asupra '+"("+coord[1]+")"+' '+coord[2];inputs[2].click()}}}overView();
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

multumesc, merge, acum aveam niste atacuri in desfasurare, spioni nobili reale :p
 

DeletedUser5809

Super atunci, era doar o schimbare minora de facut. Le luam iar la puricat, doar ca si eu stau prost cu timpul, bine ca mai e si rookmaster pe aici totusi.

O sa il pun si pe ala al lui fluffy, de redenumea atacurile care vin, am vazut ca il are cineva, dar sa ajung acasa sa il hostez eu sa nu mai stam dupa altii in caz ca pica din nou.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40629

Dacă s-ar face o listă cu scripturile care merg şi care nu , şi să fie pe închis ar fi mai simplu !
 

DeletedUser

Super atunci, era doar o schimbare minora de facut. Le luam iar la puricat, doar ca si eu stau prost cu timpul, bine ca mai e si rookmaster pe aici totusi.

O sa il pun si pe ala al lui fluffy, de redenumea atacurile care vin, am vazut ca il are cineva, dar sa ajung acasa sa il hostez eu sa nu mai stam dupa altii in caz ca pica din nou.

nu va bazati pe mine
acum sunt la mare la Mamaia pentru o saptamana
ne auzim cand ma intorc

bafta
 

DeletedUser18437

rezolvarea acestui script :

Cod:
javascript:theFormat='{unit} ({coords}) {player} F{distance} {sent}';function c(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://fluffy88.wartool.net/tw_scripts/Attack labeling.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b);}c();

pai asta nu face nimic :confused:
 

DeletedUser5809

Ups, am uitat sa il hostez eu aseara pentru ca ala nu merge:p

Il pun diseara, promit.


Cel pentru redenumire atacuri vechi, al lui fluffy:

Cod:
javascript: theFormat = '{unit} - {origin} - {sent} - {arrival}';  $.getScript("http://dl.dropbox.com/u/25457037/Scripts/IncomingRenamer.js");  void(0);
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@dunhill21 si @doggovy: mai arunc si eu un ochi de pe telefon

Redenumire in masa dupa unitate? Din ce stiu eu nu sunt astfel de informatii pe pagina de la privire generala-sosire.

@Jackass20: inca mai astept scuzele referitoare la scriptul de autoredenumire in masa cu unitatea de atac :cool:
 

DeletedUser5809

@dunhill21 si @doggovy: mai arunc si eu un ochi de pe telefon



@Jackass20: inca mai astept scuzele referitoare la scriptul de autoredenumire in masa cu unitatea de atac :cool:

Pai, sunt informatii pe pagina de sosire?:p
Scriptul tau este jumatate php, dar informatii despre trupe nu sunt pe pagina de sosire:D
 

DeletedUser

Pai, sunt informatii pe pagina de sosire?:p
Scriptul tau este jumatate php, dar informatii despre trupe nu sunt pe pagina de sosire:D

Informatii sunt ... dar in mod indirect ... daca era mura in gura era usor de facut si erau "nspe" mii de variante
Dar eu nu am vazut nicaieri un asemenea tip de script (doar variante "rudimentare" de redenumire manuala pe fiecare atac in parte).
Pariez ca ai fi zis de la inceput ca asa ceva nu se poate realiza :cool:

Si te inseli ... nu are nimic de-a face cu PHP ... e javascript curat ca lacrima ... lui Ovidiu :D (mai exact in mare parte jquey)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus