Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser38023

Gicule iti voi raspunde punctual si public la cele 5 dorinte de mai sus :

1. Atata timp cat o semnatura nu incalca regulile forumului nici un moderator nu o va sterge. Daca ti neaparat sa dispara ii poti cere asta personal.
2. Victima a sistemului, posibil...asa ca si tine si ca multi altii. Asta ramane de vazut, dar nu o lua ca pe un "da" ! Fiecare user isi poate sustine elegant cauza, nu cred ca ii trebuie cuiva avocat sau cineva sa puna conditii de acest gen.
3. Exista asa ceva numai ca nu este public si nici nu va fi.
5. Scurtarea perioadei de vacanta, in nici un caz, deja vacantele se acorda mai greu, exista o metodologie noua ( publica ), dar se pare ca regulamentul oricum nu este important pentru tine, ma rog.

Presupun ca deja la punctul 4 nu mai trebuie sa raspund avand in vedere ca nu ti-am indeplinit niciuna din cele 4 conditii de mai sus.

Si sa lamurim un aspect legat de debanarea aceasta a ta gicule :

Niciodata nu m-au interesat presiunile facute de unul sau de altul, in schimb ma intereseaza forumul si calitatea acestuia. Acum imi pare rau ca am incercat cu tine, nu ai invatat absolut nimic din toate intamplarile astea. Ai ceva contra unui sistem, oricare ar fi el, toti avem poate, dar diferenta consta in modul si stilul de a "ataca" sistemul, tu si inca cativa o faceti fara perdea si cu asta nu voi fi deacord niciodata indiferent ca este vorba de sistemul aici prezent sau de alte sisteme de conducere de prin alte parti sau din viata reala. Toti ne mai iesim din fire, toti mai scapam cate o injuratura, dar trebuie sa invatam sa ne abtinem in anumite cazuri, sa fim diplomati.

Tu poate te consideri o victima a sistemului, gresit... atata timp cat nu ai sarit calul ai primit sanctiunile ca orice alt user, dar cand te apuci si injuri ca la usa cortului ( nu conteaza pe cine ) pe toate sectiunile forumului sa imi fie cu suparare, orice toleranta are o limita, asa ca nu te mai considera o victima a sistemului, nu sistemul, nu eu sau alt coleg/colega de a mea te-a obligat sa injuri, tu singur cu mana ta ai facut-o, probabil considerandu-te nedreptatit de anumite decizii luate de "sistem". Iesirile de genul celor pentru care ai fost inchis definitiv pe toate conturile ( asta perfect regulamentar chiar pe baza vechiului regulament, si o sti foarte bine ) nu iti vor face bine in nici un sistem, nu zic sa fi umil si "pupincurist"( observ ca acest termen este foarte iubit de unii pe aici ) dar nici sa iesi si sa iti exprimi in public nemultumirile folosind strict un limbaj trivial si un ton ultra-superior.

In concluzie, debanarea ta a fost o greseala, dupa cum tu singur ai spus ca neacceptarea conditiilor de mai sus sa duca la banarea contului, iti voi indeplini aceasta dorinta.

Permite-mi sa nu iau gestul vostru de a-l debana pe Gicu ca pe un gest de buna-credinta ..

Gicu nu ar fi trebuit debanat, el nu ar fi trebuit banat de la bun inceput..
La ce va asteptati de la debanarea lui? Sa fie lapte si miere, sa imparta bere si cafelute virtuale in stanga si in dreapta si sa va multumeasca in genunchi?
Cred ca si voi erati convinsi ca treaba asta n-o sa se intample..
Sa fim seriosi! Debanandu-l pe Gicu nu i-ati dat a doua sansa, ci v-ati dat 'mneavoastra sansa de a va argumenta prima decizie de a-i da negrului ban permanent..
Cu debanarea lui Gicu ati vrut sa ne inchideti noua gura si sa ne aratati ca omul desi a primit a doua sansa de la voi, cei buni si milostivi, nu a respectat termenii si conditiile impuse si ca isi merita banul pe deplin ..

Poate unii sunt convinsi ca Gicu iar a gresit si ca a dat cu piciorul la a doua sansa, dar eu.. eu va felicit pentru plan, pentru tactul cu care l-ati aplicat si pentru faptul ca acum, in privinta lui Gicu, cativa oameni care-i vroiau debanarea acum va dau dreptate! Eu nu si nu!!!

Si sa va mai repet o chestie: noi astia, care ne autointitulam "negrii" si de care nu mai aveti loc, nu suntem cauza, ci doar efectul!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cu debanarea lui Gicu ati vrut sa ne inchideti noua gura si sa ne aratati ca omul desi a primit a doua sansa de la voi, cei buni si milostivi, nu a respectat termenii si conditiile impuse si ca isi merita banul pe deplin ..

A doua ? mda, s-ar putea sa fi fost a 5-a, cred ( ma rog, nu e important ).

Pana cand Gicu si-a pastrat postarile in limitele decentei nimeni nu a avut nimic cu el, si asta nu o poti contrazice.

Daca nu am fi "avut loc" de voi, acum erati toti banati definitiv pe toate conturile ( perfect justificabil dpdv regulamentar ), nici pe asta nu o poti contrazice, si NU, nu v-am facut un favor sau sa incerc sa va inchid gura cu ceva, debanarea lui Gicu o gandesc de mult, mult timp inainte sa apara asa zisele cereri de eliberare sau mai stiu eu ce proteste ( cativa useri imi sunt martori la asta ), dar cine sunt eu sa ma pun contra voastra ?
Voi vreti un forum pe care sa va varsati liber dejectiile de pe n+1 conturi( ca despre asta este vorba in primul rand la multi dintre voi , mai ales la Gicu ) si eventual sa primiti si felicitari pentru asta ?
 
Ultima editare:

DeletedUser38023

A doua ? mda, s-ar putea sa fi fost a 5-a, cred ( ma rog, nu e important ).

Pana cand Gicu si-a pastrat postarile in limitele decentei nimeni nu a avut nimic cu el, si asta nu o poti contrazice.

Daca nu am fi "avut loc" de voi, acum erati toti banati definitiv pe toate conturile ( perfect justificabil dpdv regulamentar ), nici pe asta nu o poti contrazice, si NU, nu v-am facut un favor sau sa incer sa va inchid gura cu ceva, debanarea lui Gicu o gandesc de mult, mult timp inainte sa apara asa zisele cereri de eliberare sau mai stiu eu ce proteste ( cativa useri imi sunt martori la asta ), dar cine sunt eu sa ma pun contra voastra ?
Voi vreti un forum pe care sa va varsati liber dejectiile de pe n+1 conturi( ca despre asta este vorba in primul rand la multi dintre voi , mai ales la Gicu ) si eventual sa primiti si felicitari pentru asta ?

Pe bune?
Ce crime asa grave comitem noi?! Injuram unul odata la doua luni - meritam ban-ul de 2 saptamani si aia e!
Sunt convins ca aia nu e una dintre "dejectiile" despre care vorbesti!

Sunt sigur, in schimb, ca e vorba de asta:
Provocare la adresa membrilor team-ului - adica asta intra la categoria omoruri deosebit de grave!!!
Nu tine de noi sa nu ne legam de greselile unora din team, ca nu putem, ca suntem romani din aia ai dracului care au democratia in sange si nu pot sa taca, tine, in schimb, de ei sa nu ne mai dea ocazia sa o facem!
Imi aduc aminte, cum acum o saptaman, mi-am luat 5-6 banuri pentru orice replica adresata lui Marusk89, fie ca aduceam la lumina o neregula a ei, fie ca ii dadeam o replica subtila, fie ca ii raspundeam! In loc sa trageti niste concluzii despre ea si sa ii sesizati neregulile, ati tras despre mine si am luat un miliard de ban-uri! Raka, nu asa se face curatenia, ascunzand mizeria in dulap!!! Faza cu Marusk89 e doar un exemplu..
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ca admin esti si moderator deci sunt ontopic :)

Ca tema aia cu "adminii" va raspund n-ati vrut sa o faceti...aia cu userii va raspund la fel....

Ma gandeam sa deschid o tema cu alba neagra pe puncte premium,...merge?

Lasand gluma la o parte nu cred ca vine nimeni aici sa isi verse dejectiile ...Sunt de acord ca sunt anumite momente in care si noi mai sarim peste limita cu limbajul dar suntem fortati de imprejurari...eu unul obosesc sa ma contrazic cu cineva pe o tema si prefer sa-i zic direct ca e retardat...nu e asta calea cea mai simpla si mai rapida? :))
 

DeletedUser

Ca admin esti si moderator deci sunt ontopic :)

Ca tema aia cu "adminii" va raspund n-ati vrut sa o faceti...aia cu userii va raspund la fel....

Ma gandeam sa deschid o tema cu alba neagra pe puncte premium,...merge?

Lasand gluma la o parte nu cred ca vine nimeni aici sa isi verse dejectiile ...Sunt de acord ca sunt anumite momente in care si noi mai sarim peste limita cu limbajul dar suntem fortati de imprejurari...eu unul obosesc sa ma contrazic cu cineva pe o tema si prefer sa-i zic direct ca e retardat...nu e asta calea cea mai simpla si mai rapida? :))

E o expresie, "razbunarea e arma prostului"...daca tu nu esti capabil sa mentii o discutie in contradictoriu si sa o argumentezi logic (obosesti), si recurgi la expresii de genul ala, ghici unde te aflii tu in expresia respectiva?

Nu o lua ca un afront, era un alt mod de a spune ca uneori insultele nu-si au locul, mai ales intr-o discutie in contradictoriu. Jignirile de fapt nu-si au locul nicaieri...
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@Immortal R
Uite cum ti-ai putea face rost iar de un warn/ban (regulamentar pe 6.3), dar nu, de data asta nu iti va mai da nimeni nimic, astept la suport sa imi prezinti pas cu pas ( cu dovezi ) tot ceea ce consideri tu ca este gresit/neregulamentar/abuziv, pana atunci tot ce spui le pot considera supozitii ( vorbe in vant ).

Injuram unul odata la doua luni - meritam ban-ul de 2 saptamani si aia e!

Te asigur ca daca este vorba doar de asta, nu ajungem sa aplicam 5.5 la nimeni ! Totodata te anunt (va anunt pe toti cei interesati) ca banarea lui Gicu nu a venit ca urmare a unor "injuraturi ocazionale" sau ca urmare a "provocarilor la adresa team-ului", ci ca urmare a unui cumul de infractiuni care mai decare mai grave.
O sa urmeze acum sanctificarea lui de catre unii dintre voi, un martir pe frontul luptei cu sistemul dictatorial, absurd si tiranic, probabil, imi asum asta, mai ales ca decizia banarii definitive imi apartine 100%.
 

DeletedUser38023

E o expresie, razbunarea e arma prostului"...daca tu nu esti capabil sa mentii o discutie in contradictoriu si sa o argumentezi logic (obosesti), si recurgi la expresii de genul ala, ghici unde te aflii tu in expresia respectiva?

Nu o lua ca un afront, era un alt mod de a spune ca uneori insultele nu-si au locul, mai ales intr-o discutie in contradictoriu. Jignirile de fapt nu-si au locul nicaieri...

Cand stai si te contrazici cu unul care stie clar ca ai dreptate si continua sa spuna ca NU, cand il vezi ca ii face placere sa iti dea replica contra doar de dragul originalitatii lui, cand il vezi si ca e prost .. Apoi fi-i-ar mama lui a dreacu ca i-o zici .. Io i-o zic!

@Immortal R
Uite cum ti-ai putea face rost iar de un warn/ban (regulamentar pe 6.3), dar nu, de data asta nu iti va mai da nimeni nimic, astept la suport sa imi prezinti pas cu pas ( cu dovezi ) tot ceea ce consideri tu ca este gresit/neregulamentar/abuziv, pana atunci tot ce spui le pot considera supozitii ( vorbe in vant ).

Am inteles, nici aici nu scapa omu' de birocratie ..
Imi iau costumul de duminica, adeverinta de la medicul de familie, copie dupa buletin, copie legalizata de pe certificatul de nastere, platesc taxa de 5 secunde pentru a ma loga in sistemul de suport...siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii: "Ai fost exclus din joc, stimate Domnule Rhadookoo cu mentiunea ca nu ne place deloc costumul dumneavoastra"..
Am obosit! :D
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pai stai ca nu inteleg...ce treaba are razbunarea cu faptul ca eu ii zic unui dobitoc ca e retardat?

Cand il vezi ca scrie tot felul de ineptii pe aici pe forum iti dai seama din prima ca n-ai ce sa discuti cu el si ii dai replica scurta .
 

DeletedUser

Cand stai si te contrazici cu unul care stie clar ca ai dreptate si continua sa spuna ca NU, cand il vezi ca ii face placere sa iti dea replica contra doar de dragul originalitatii lui, cand il vezi si ca e prost .. Apoi fi-i-ar mama lui a dreacu ca i-o zici .. Io i-o zic!

Indiferent, nu e motiv. Cel putin eu nu vad un motiv pentru asa ceva. Dar asta-s eu...
 

DeletedUser

@Fascinant: jignirile nu-si au rostul, dar ce sa spunem despre constatari? Le facem, bineinteles, in gand, dar in caz ca suntem atacati nu ar trebui sa le zicem cu voce tare?
@Immortal R: despre "Provocare la adresa membrilor team-ului" - e adevarat, e considerata blasfemie, chiar erezie. Dar sa nu uitam ca sunt multi care ii ataca pe moderatori/admini fara vreun motiv serios, doar pentru a arata cat de tari sunt ei si cum se lupta ei cu sistemul. In cazul asta si eu as lua masuri daca as fi in locul lor, poatechiar mai urate. E dificil sa te bati cu prosti, caci ei nu obosesc, ei cauta sa se afirme, sustinandu-si parerea pana la capat. Presupun ca, daca vine la un moment dat cineva care-i ataca pe mozi cu un motiv anume, un motiv puternic, el va fi bagat in aceeasi oala cu ceilalti... aici vad eu greseala, dar e omeneste sa gresim.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Exista o vorba....cel mai destept cedeaza, ma rog...chestia asta nu prea da bine la public in general.
Acum fiecare cu firea lui, metodele lui, ok...dar atata timp cat exista niste reguli ( fie ca ne plac, fie ca nu ) trebuie sa le respectam cat de cat. In general noi romanii nu suntem obisnuiti sa respectam regulile ( si nu ma refer doar la spatiul virtual ) si incercam mereu sa gasim solutii/portite pentru a le ocoli, evindent mai exista si partea aceea a societatii care incalca in mod voit regulile doar pentru a se afirma in anumite cercuri/grupuri. Este o societate ( virtuala sau reala ) in care traim cu totii, ii acceptam pe toti asa cum sunt, dar cu anumite limite.
 
Ultima editare:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Totodata te anunt (va anunt pe toti cei interesati) ca banarea lui Gicu nu a venit ca urmare a unor "injuraturi ocazionale" sau ca urmare a "provocarilor la adresa team-ului", ci ca urmare a unui cumul de infractiuni care mai decare mai grave.


Cumul de infractiuni? :rolleyes::rolleyes: Ciudat ....

Pagina 1 din 19 ....nu cred ca m-a depasit, si eu sunt inca "alive" :)))
 

DeletedUser

@Fascinant: jignirile nu-si au rostul, dar ce sa spunem despre constatari? Le facem, bineinteles, in gand, dar in caz ca suntem atacati nu ar trebui sa le zicem cu voce tare?

Ba da. Dar poti gasi alt mod decat "retardatule", nu crezi? Sau poti sa-i spui si asta, dar cu alte cuvinte. Dai dovada ca esti cu 5 secunde mai destept...
Si eu raspund atacurilor la persoana mea, bineinteles. Dar desi poate/sigur in gand am injurat interlocutorul, asta nu s-a vazut in discutia mea cu el. Si aici e diferenta.

edit: off-topic - raka, poti sa-mi confirmi daca ai primit ultimul mesaj de la mine? Un simplu da e suficient.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cumul de infractiuni? :rolleyes::rolleyes: Ciudat ....

Pagina 1 din 19 ....nu cred ca m-a depasit, si eu sunt inca "alive" :)))


Nu cred ca ai "contabilizat" toate conturile lui Gicu.

Acum ca tot mi-am adus aminte, cred ca eu personal as fi banat direct pe Gicu pe toate conturile ( inclusiv pe joc ) pentru filmuletul ala de pe Youtube ( nu ma intrebati/cereti vreun link ca nu va dau, stiti foarte bine unii dintre voi despre ce vorbesc ), dar nah...era una din sansele irosite iar eu sunt eu, ce a fost inainte nu mai conteaza, conteaza ce va fi.
 

DeletedUser

Ba da. Dar poti gasi alt mod decat "retardatule", nu crezi? Sau poti sa-i spui si asta, dar cu alte cuvinte. Dai dovada ca esti cu 5 secunde mai destept...
Si eu raspund atacurilor la persoana mea, bineinteles. Dar desi poate/sigur in gand am injurat interlocutorul, asta nu s-a vazut in discutia mea cu el. Si aici e diferenta.

Bineinteles ca se poate spune si sub alta forma... Doar ca unii sunt prea "inteligenti" pentru a intelege asta. Daca ii zici in fata cretinului "cretinule", va intelege.
Dar stiu ca atunci cand i-am zis unui specimen care ma enerva la culme ca este insuficient dotat intelectual si este foarte redus din acest punct de vedere nu a inteles, a insistat si a trebuit sa ii zic ca e prost...
Si sa inteleg ca tu esti de parere ca daca eu sunt superior lui x, iar eu il fac pe x in toate felurile, eu ii devin inferior, sau cum?
 

DeletedUser

Jignirea nu prea isi are rostul, daca totusi vrei ca celalalt sa te respecte de langa tine.
Poti sa-l iei pe privat si sa-i zici X mii de lucruri care nu-ti convin la el...
doriti un forum mai frumos si fara atatea N jigniri, si in loc sa le ocoliti..uneori faceti mai rau.

domnu' Radu propunere: te invit pe privat sa vorbim si sa lamurim totul acolo..nu-ti convine imi pare rau, dar eu nu's genul de om care "sa-mi spal rufele cu toti ceilalti"..daca tu consideri ca ai 1 conflict cu mine, te astept pe privat sau pe skype.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Nu cred ca ai "contabilizat" toate conturile lui Gicu.

Acum ca tot mi-am adus aminte, cred ca eu personal as fi banat direct pe Gicu pe toate conturile ( inclusiv pe joc ) pentru filmuletul ala de pe Youtube ( nu ma intrebati/cereti vreun link ca nu va dau ), dar nah...era una din sansele irosite iar eu sunt eu, ce a fost inainte nu mai conteaza, conteaza ce va fi.

Daca te referi la filmuletul ala cu lamine, chestia s-a rezolvat intre ei, nu inteleg de ce mai deschizi din nou subiectul :D
 

DeletedUser

Bineinteles ca se poate spune si sub alta forma... Doar ca unii sunt prea "inteligenti" pentru a intelege asta. Daca ii zici in fata cretinului "cretinule", va intelege.
Dar stiu ca atunci cand i-am zis unui specimen care ma enerva la culme ca este insuficient dotat intelectual si este foarte redus din acest punct de vedere nu a inteles, a insistat si a trebuit sa ii zic ca e prost...
Si sa inteleg ca tu esti de parere ca daca eu sunt superior lui x, iar eu il fac pe x in toate felurile, eu ii devin inferior, sau cum?

Esti sigur ca folosind un limbaj trivial ii esti superior? Nu neaparat varsta sau nr de ani de scoala ne fac superiori....
 
Sus