Moderatorii va raspund (discutii libere)

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Daca te referi la filmuletul ala cu lamine, chestia s-a rezolvat intre ei, nu inteleg de ce mai deschizi din nou subiectul :D

Nu este important ce s-a intamplat intre ei, eu am zis ce as fi facut eu...ce a facut lamine este problema lui, si cred ca am fost destul de explicit cand am spus asta : " dar nah...era una din sansele irosite ".
 

DeletedUser38023

E noapte, frig, si eu stau in nuc, la tara, suspendat pe o creanga ca sa prind juma' de kilo .. :cool:

@Immortal R: despre "Provocare la adresa membrilor team-ului" - e adevarat, e considerata blasfemie, chiar erezie. Dar sa nu uitam ca sunt multi care ii ataca pe moderatori/admini fara vreun motiv serios, doar pentru a arata cat de tari sunt ei si cum se lupta ei cu sistemul. In cazul asta si eu as lua masuri daca as fi in locul lor, poatechiar mai urate. E dificil sa te bati cu prosti, caci ei nu obosesc, ei cauta sa se afirme, sustinandu-si parerea pana la capat. Presupun ca, daca vine la un moment dat cineva care-i ataca pe mozi cu un motiv anume, un motiv puternic, el va fi bagat in aceeasi oala cu ceilalti... aici vad eu greseala, dar e omeneste sa gresim.
Si e gresita judecata superiorilor!
Greseala a unui moderator e considerata publicarea unor "informatii confidentiale"! Adica ce afecteaza teamul, nu pe noi! Cred ca toti care au fost exclusi, numai de-asta si-au luat-o ..
Daca un moderator e analfabet, da banuri nejustificate etc. si daca se aduc dovezi in acest sens se intampla ceva? Pana acum nimic nu s-a intamplat.. Dar las'ca mai incercam ca suntem baieti ambitiosi .. :cool:

Exista o vorba....cel mai destept cedeaza, ma rog...chestia asta nu prea da bine la public in general.
Acum fiecare cu firea lui, metodele lui, ok...dar atata timp cat exista niste reguli ( fie ca ne plac, fie ca nu ) trebuie sa le respectam cat de cat. In general noi romanii nu suntem obisnuiti sa respectam regulile ( si nu ma refer doar la spatiul virtual ) si incercam mereu sa gasim solutii/portite pentru a le ocoli, evindent mai exista si partea aceea a societatii care incalca in mod voit regulile doar pentru a se afirma in anumite cercuri/grupuri. Este o societate ( virtuala sau reala ) in care traim cu totii, ii acceptam pe toti asa cum sunt, dar cu anumite limite.

Si daca suntem atat de destepti incat sa gasim portitele alea, de ce sa nu profitam? :rolleyes:
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Daca un moderator e analfabet, da banuri nejustificate etc. si daca se aduc dovezi in acest sens se intampla ceva? Pana acum nimic nu s-a intamplat.. Dar las'ca mai incercam ca suntem baieti ambitiosi

Uite cum vorbesti iar in necunostiinta de cauza.

PS. Sper ca ai citit ce am scris mai sus legat de nebanarea ta in seara asta, astept la suport ce ai de spus, in caz contrar voi aplica regula 6.3 pentru postul tau.
 

DeletedUser

Esti sigur ca folosind un limbaj trivial ii esti superior? Nu neaparat varsta sau nr de ani de scoala ne fac superiori....

Nu, zicem ca o insulta primita sau data nu face pe nimeni inferior sau superior, atat timp cat exista argumente in favoarea celui care a insultat.
Nu stiu de cate ori ti s-a intamplat (mie foarte des) sa vina cineva la tine, sa-ti spuna ceva aberant in 2000 de cuvinte, sa-ti vorbeasca cu un aer superior si certaret, fara sa-si dea seama ca zice o tampenie. In cazuri din-astea, sa-i explici ca-i fals ce zice, sa-i arati adevarul ia prea mult (gandeste-te o clipa la misticii religiosi, daca ai intalnit vreunul). Eu de obicei nu iau in seama asa ceva, dar cum oameni carora le place sa-si auda vocea intalnesc la tot pasul (in special in Bucuresti, unde toti sunt atotstiutori) uneori sa te mentii calm este dificil, mai ales cand vezi tonul cu care ti se vorbeste.
Dar cam dam in spam. Asta e doar parerea mea. Poate ca si a ta va fi la fel dupa ce vei deshide ochii si vei da de mai multi cretini.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Oricum acum nu prea mai au sens discutiile...din cate am inteles eu Gicu a cerut banarea asta ultima in cazul in care nu i se indeplinesc nu stiu ce dorinte ...pana mea... :)))

Stii care e faza uneori? Suntem noi negrii, ai dreaq, rai...si cum mai vreti voi dar cum a zis si Radu, noi nu suntem cauza ci efectul...acum sa va dati voi seama al cui efect suntem noi...De-a lungul timpului ni s-au bagat prea multi pumni in gura si acum ca avem si noi sansa sa vorbim mai deschis nu va convine ...daca nu va convine bagati iar pumnul in gura si gata..ce mare rahat? :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Oricum acum nu prea mai au sens discutiile...din cate am inteles eu Gicu a cerut banarea asta ultima in cazul in care nu i se indeplinesc nu stiu ce dorinte ...pana mea... :)))

Stii care e faza uneori? Suntem noi negrii, ai dreaq, rai...si cum mai vreti voi dar cum a zis si Radu, noi nu suntem cauza ci efectul...acum sa va dati voi seama al cui efect suntem noi...De-a lungul timpului ni s-au bagat prea multi pumni in gura si acum ca avem si noi sansa sa vorbim mai deschis nu va convine ...daca nu va convine bagati iar pumnul in gura si gata..ce mare rahat? :)


Consideri tu/esti sigur ca vi s-a bagat pumnul in gura ? Chiar va place sa pozati atat in victimele sistemului ? ( exceptand cazurile in care v-ati bagat.... )

Da, un sistem este absolut vinovat de tot ceea ce se intampla, si anume sistemul de educatie ( si aici nu ma refer strict la cel de invatamant ).
 

DeletedUser

Uite cum vorbesti iar in necunostiinta de cauza.

PS. Sper ca ai citit ce am scris mai sus legat de nebanarea ta in seara asta, astept la suport ce ai de spus, in caz contrar voi aplica regula 6.3 pentru postul tau.

raka, te contrazic si pe tine.
6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe această temă pe forum se va considera infracţiune şi va fi pedepsită cu sancţiune, iar tema va fi închisă/ştearsă.
Excepţie de la regulă este discuţia la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiune primită. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

Fraza este la modul general (daca un moderator, nu daca moderatorul x) si nu exista referiri la un user/caz anume. Poti bana daca vrei, nu e asta o problema, are o singura mica greseala (nu zic care) dar nu-si are rostul. Si-ti zic de ce. Pentru ca au existat cazuri cand s-a facut ceva.
Amintiri de mumie...:rolleyes:
 

DeletedUser38023

domnu' Radu propunere: te invit pe privat sa vorbim si sa lamurim totul acolo..nu-ti convine imi pare rau, dar eu nu's genul de om care "sa-mi spal rufele cu toti ceilalti"..daca tu consideri ca ai 1 conflict cu mine, te astept pe privat sau pe skype.

Mariuto, ti-ai ratat, tati, sansa de a-ti cere scuze - de doua ori te-am invitat pe privat alaturi de sotia mea .. :))
Ti-a convenit si te-ai bucurat de cate ori mi-am luat ban cand iti dadeam replici .. In ceea ce ma priveste, maximul dintre noi doi pe care ai putea sa-l obtii ar fi ca eu sa te ignor, dar mai ai de muncit .. :rolleyes:
 

DeletedUser

Cred ca noua, cei ce frecventam forumul fara a avea o functie speciala, ne-ar placea sa fie o pagina de reclamatii si nemultumiri in care fiecare sa se vaite ce i-a facut X sau Y din echipa de moderatori. Dar asta nu cred ca se poate, pentru ca ar implica direct sanctionarea moderatorilor in cauza, poate s-ar ajunge si la excluderea lor din functie si punerea altuia in loc. Dar, din moment ce nu exista prea multi oameni capabili care vor sa devina moderatori, e ceva inaplicabil, iar greselile cred ca raman nesanctionate cat timp nu sunt foarte mari.
 

DeletedUser

rh@adooko, Gabbyy ...desi suna ciudat, va inteleg demersul. Asta nu insemna ca sunt si de acord cu el.

Ce nu inteleg eu e felul in care ati decis sa va manifestati acest demers. Cineva folosea nu recent expresia "un nebun arunca o piatra in lac si 10 destepti n-o pot scoate". Ghici care sunteti voi?
Inteleg prietenia, inteleg solidaritatea....dar nu inteleg indoctrinarea pana la indobitocire. Indiferent de caz.

Dar, din moment ce nu exista prea multi oameni capabili care vor sa devina moderatori, e ceva inaplicabil, iar greselile cred ca raman nesanctionate cat timp nu sunt foarte mari.

Au fost...si au plecat (si aici o sa ma injurati) din cauza userilor. Ok, atitudine de old school, dar au fost useri si moderatori exceptionali acum cativa ani. Va dau un singur exemplu: user ft cunoscut pe forum, apreciat de toti, jucator pe L1 care a primit sprijin de la jumatate de harta pentru ca a fost atacat miseleste. Jucatorii respectivi au fost practic exterminati de pe harta iar el a primit sprijin de la marea majoritate a triburilor, fara a se tine cont de aliante si culori pe harta.

Asa ca sa nu va aud ca nu se poate....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ca sa iti fie clar urmatorul fapt: tu nu ma alinti pe mine, sa-ti fie clara chestia asta.
Ceea ce este pe skype, este acolo si ramane acolo, nu pe forum si nicaieri altundeva.
eu te-am invitat sa vorbim, nicidecum sa-mi cer scuze pentru ceva ce nu am sa-mi cer scuze.


Ti-a convenit si te-ai bucurat de cate ori mi-am luat ban cand iti dadeam replici

ban aiurea nu ti-a luat ci pentru provocari
te-am lasat in pace, si-am sa te las...

Casa de Piatra
 

DeletedUser38023

Uite cum vorbesti iar in necunostiinta de cauza.

PS. Sper ca ai citit ce am scris mai sus legat de nebanarea ta in seara asta, astept la suport ce ai de spus, in caz contrar voi aplica regula 6.3 pentru postul tau.

Imi ceri imposibilul in seara asta .. Tin sa reamintesc ca sunt in varful nucului in cautare de semnal!
Si recunosc ca nici nu tin o evidenta a tampenilor pe care le comit moderatorii, dar promit ca de maine ma apuc sa-mi fac, ordonat, temele si daca o sa ti le faci bine si tu pe ale tale, un moderator o sa zboare! Ghes hu?!?! Hihihi! :D

Ca sa iti fie clar urmatorul fapt: tu nu ma alinti pe mine, sa-ti fie clara chestia asta.
Ceea ce este pe skype, este acolo si ramane acolo, nu pe forum si nicaieri altundeva.
eu te-am invitat sa vorbim, nicidecum sa-mi cer scuze pentru ceva ce nu am sa-mi cer scuze.




ban aiurea nu ti-a luat ci pentru provocari
te-am lasat in pace, si-am sa te las...

Casa de Piatra

HAHAHA! Iar nu te prinzi ca ceea ce-ti fac eu nu se cheama "alintatura"?! :))
Da, ceea ce e pe skype, ramane acolo .. De ce crezi ca inca mai esti moderatoare?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@Immortal R

Nu ti-am dat inca un termen, sa zicem o saptamana, doua maxim. Si daca imi vi cu conversatii de pe skype, mess, sa sti ca nu le iau in seama.
Ce se intampla in afara jocului/forumului NU ma intereseaza.
 

DeletedUser38023

@Immortal R

Nu ti-am dat inca un termen, sa zicem o saptamana, doua maxim. Si daca imi vi cu conversatii de pe skype, mess, sa sti ca nu le iau in seama.
Ce se intampla in afara jocului/forumului NU ma intereseaza.

Eu nu vin niciodata cu asa ceva si nici nu am dat vreodata un copy/paste dintr-un chat privat fara acordul interlocutorului oricat de mult l-as dispretui! :)
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
@Immortal R

Nu ti-am dat inca un termen, sa zicem o saptamana, doua maxim. Si daca imi vi cu conversatii de pe skype, mess, sa sti ca nu le iau in seama.
Ce se intampla in afara jocului/forumului NU ma intereseaza.

Dar atunci de ce te intereseaza ...sau mai bine zis, de ce te-ar fi interesat ce se intampla pe youtube de exemplu? :D Ca si youtube e in afara jocului/forumului :p

Citesc maine raspunsul :) Noapte buna! :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@Immortal R
Atunci te astept la suport cu ceva ce poate fi si verificat ca atare ( joc/forum ). Pana atunci nu mai discutam despre asta ok ?

In seara asta am avut o noua discutie constructiva din care sper ca am reusit sa tragem niste concluzii benefice, pana la urma asta este scopul discutiilor nu ?
Eu o sa dispar momentan ( gluma oare ? ), sa fiti cuminti, sa nu fie colegii mei nevoiti sa dea cu matura pe aici.

In concluzie, ma bucur ca am putut sta de vorba mai deschis fara sa ne injuram sau sa ne acuzam de tot felul de prostii.


@gabyy89 - atata timp cat ce se intampla pe "afara" apare si pe joc/forum...fi sigur ca ma intereseaza. ( sper ca am scris corect "fi" :D , ma rog...se intelege )
 
Ultima editare:

DeletedUser38023

Noapte buna la toata lumea si multumesc pentru discutiile interesante pe care le-am avut! :) Pe maine (cu net prin cablu)! :cool:
 

Denis-Ro

member
Scor reacție
0
Lamurire importanta

Doream sa stiu numai cum pot sesiza despre un jucator care are mai multe conturi..Joaca extrem de murdar si jigneste extrem de dur apoi modifica numele si asa mai departe...Daca se poate va rog respectuos s-o faceti si sa luati masuri...Jucatorul se numeste [player]Salahh[/player] si are conturi pe Lumea 25
 

DeletedUser

depune tichet la support , nu rezolvi nimic cerand asta pe forum . jignirile pe poti anunta cu anunta jignirea ( jos pe pagina de mesaje )
 

DeletedUser18865

Doream sa stiu numai cum pot sesiza despre un jucator care are mai multe conturi..Joaca extrem de murdar si jigneste extrem de dur apoi modifica numele si asa mai departe...Daca se poate va rog respectuos s-o faceti si sa luati masuri...Jucatorul se numeste [player]Salahh[/player] si are conturi pe Lumea 25

semnatura carmi a spus:
Pentru întrebări, reclamaţii şi suport, vă rog să utilizaţi sistemul de tickete

Depune ticket.
 
Sus