Atacurile si defensivele amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser24374

Daca tu reusesti sa bagi sprijin intre ultimii 2 nobili,care ajung in aceeasi secunda,atunci a2a varianta a ta e plauzibila,dar mi-e greu sa cred ca ti-ar reusi.

atacate singur pe sate si ai sa vezi ca reusesti...deschide tab-uri multe si dai pana iti iese
 

DeletedUser

A plecat unu si a venit altul cu ifose de mare jucator.
Draga silviule, "SF-urile alea" sunt fapte reale aplicate de mine chiar pe aceasta lume, daca tu nu esti in stare sa le pui in aplicare nu mai spune ca strugurii sunt acri.
Daca voi nu sunteti in stare sa luati MACAR un sat dupa 300 de fulluri pe un SINGUR jucator intr-o SINGURA zi e clar ca sunteti niste mamaligi.
Eu cred ca asta spune totul despre voi si fanteziile voastre SF :D
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Hmm asta depinde de mai mulți factori....ce eu dacă am pierdut în fața IMMO 20 sate după 8000 full asta înseamnă că sunt slabi?dar la felul cum văd că se desfășoară pe aici e posibil ca din alea 300 vreo 100 să fi fost pe bonus, înca vreo 100 jumătăți și atacuri cu apărare iar abia 100 să fi fost pe bune, iar unde s-au golit nu le-a ieșit și fenta cu nobilașii.
 

DeletedUser

Hmm asta depinde de mai mulți factori....ce eu dacă am pierdut în fața IMMO 20 sate după 8000 full asta înseamnă că sunt slabi?dar la felul cum văd că se desfășoară pe aici e posibil ca din alea 300 vreo 100 să fi fost pe bonus, înca vreo 100 jumătăți și atacuri cu apărare iar abia 100 să fi fost pe bune, iar unde s-au golit nu le-a ieșit și fenta cu nobilașii.

ai baut gaz? :eek:
tu compari IMMO cu Mason? :confused:
imi jignesti blazonul :p
e ca si cum ai compara un iepure fricos cu un elefant nervos :))
 

DeletedUser

Prima ta varianta e absurda.Eu daca bag full de aparare cu ultimul nobil,ma asigur intai ca satul e ca si cucerit.Nu atac cu trupele de aparare pe sate blindate doar ca sa ma aflu in treaba.
Celelalte variante tin de domeniul SF-ului si a obsedatilor care-si permit sa petreaca cate 20 de ore pe zi pe triburi.
Daca tu reusesti sa bagi sprijin intre ultimii 2 nobili,care ajung in aceeasi secunda,atunci a2a varianta a ta e plauzibila,dar mi-e greu sa cred ca ti-ar reusi.
Varianta a3a ti-o combat in felul urmator.Daca ultimul meu nobil ajunge la 23:59:59 si apoi incepe bonusul.Poate am sanse sa-ti curat full-ul.Si daca tot e sa o dam in SF-uri,si daca tot nu ma doare mana,cum ziceti voi,bag in secunda aia inca un full de aparare.Si atunci iti omor in mod garantat full-ul cu nobilii de dupa cu tot.
Pe a4a nici nu ma mai chinui s-o combat.Sa te vad cum aplici tu toate smecheriile astea,cand iti vin in decurs de 2,3 minute nobili pe vreo 30-40 de sate deja curatate.Sunt tare curios cum ai reusi sa le mai fentezi tu pe toate.
Am impresia ca tu ai habar de jocul asta doar in teorie.Eu vorbesc despre situatii reale,traite de mine in jocul asta,nu de situatii imaginate de tine,in care metodele tale sa fie aplicate cu succes.
Inteleg ca esti rotund,dar e cazul sa mananci mai putin si sa mai dai pe la sala,ca incepi sa te umfli,si nu-ti sta bine deloc.


Nu , eu si nu numai eu , putem reusii sa bagam sprijin si intre 2 nobili care sunt la 100 ms unu de altul , adica gapul minim . Deci daca la tine o secunda e sf , imi dau seama cat de bine stii triburile =))

Eu am impresia ca tu joci de maxim 1-2 ani si incerci sa te dai rotund in fata celor care joaca de " ceva " mai mult...

Cat despre cum ai inteles tu metafora cu rotundul , eu zic sa mai dai tu pe la scoala... parerea mea.
 

DeletedUser

Nu , eu si nu numai eu , putem reusii sa bagam sprijin si intre 2 nobili care sunt la 100 ms unu de altul , adica gapul minim . Deci daca la tine o secunda e sf , imi dau seama cat de bine stii triburile =))

Eu am impresia ca tu joci de maxim 1-2 ani si incerci sa te dai rotund in fata celor care joaca de " ceva " mai mult...

Cat despre cum ai inteles tu metafora cu rotundul , eu zic sa mai dai tu pe la scoala... parerea mea.

Una e sa iti iasa o data si alta e sa reusesti sa salvezi astfel 30-40 de sate atacate cu nobil in decurs de 2,3 minute.Dar tu ai impresia ca daca reusesti sa te aperi cu succes pe 3,4 sate atacate esti mare jucator.
Singurul dintre noi doi,care n-a inteles metafora cu "rotundul" esti tuEditat TT

1.1. Trataţi-i pe ceilalţi membri cu respect şi menţineţi discuţiile în limitele bunului simţ. Este indicat să tineţi cont că pe forum sunt membri de vârste diferite şi a căror experienţă de joc diferă de la caz la caz, motiv pentru care vă rugăm să fiţi răbdători dacă uneori apar întrebări care pot părea "stupide" sau "infantile".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24374

Una e sa iti iasa o data si alta e sa reusesti sa salvezi astfel 30-40 de sate atacate cu nobil in decurs de 2,3 minute

Daca esti baiat destept salvezi 100 de sate in 2-3 min....numai sa te duca capu :D
 

DeletedUser

Auzi , cate SUTE de milioane de puncte ca aparator am avut eu si colegul intemeietor din WoC ( blu33angel ) impreuna , nu ati avut tot masonul adunat pe toate lumile jucate , las-o mai moale.

Uite-l ma ca a auzit si el de " divide et impera " , hai ma ca esti destept , te astepti sa reactionam cumva la cele spuse , psihologie de clasa a 4-a , ha ha ha =)) . Hai ca nu mai are rost sa dau raspuns la toti papagalii inscrisi in 2010 , succes.

Pana una alta , hai , trage tare , ca nu stii cand ajungem si langa tine si o sa iti inchidem ciocul mult prea mare pentru realizarile tale inexistente.

Daca esti baiat destept salvezi 100 de sate in 2-3 min....numai sa te duca capu :D

Da , se vede din comentarii ce baiat destept e :))
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Niște sute de milioane de puncte ca apărător nu justifică mare lucru, asta nu înseamnă că nu sunteți apărători buni!:rolleyes:
Săracul, se simte încolțit din toate părțile :eek:
 

DeletedUser

Auzi , cate SUTE de milioane de puncte ca aparator am avut eu si colegul intemeietor din WoC ( blu33angel ) impreuna , nu ati avut tot masonul adunat pe toate lumile jucate , las-o mai moale.

Uite-l ma ca a auzit si el de " divide et impera " , hai ma ca esti destept , te astepti sa reactionam cumva la cele spuse , psihologie de clasa a 4-a , ha ha ha =)) . Hai ca nu mai are rost sa dau raspuns la toti papagalii inscrisi in 2010 , succes.

Pana una alta , hai , trage tare , ca nu stii cand ajungem si langa tine si o sa iti inchidem ciocul mult prea mare pentru realizarile tale inexistente.



Da , se vede din comentarii ce baiat destept e :))

Sutele de milioane de inamici invinsi ca aparator le-ai facut cu ajutorul colegilor.Asta dovedeste ca sunteti un trib bun si unit,fapt pe care nu l-am contestat niciodata.
Din pacate iti lipseste in continuare originalitatea.Faza cu papagalii am folosit-o eu in postul anterior.Foloseste si tu macar o data google cu un scop inteligent,si cauta sa-mi dai o replica pe masura.
Si stai linistit ca nu incercam sa va divizez.Chiar imi sunteti simpatici,asa pachet,cum va prezentati :) Il evidentiam doar pe rook,care va surclaseaza in ceea ce priveste inteligenta.De aici si mirarea mea ca isi pierde "pretiosul" timp incercand sa faca valuri pe extern.Sau poate o fi si e unul dintre obsedatii care isi petrec viata pe triburi :D
 

DeletedUser

1. Nu era vorba de lumea asta si 2 le-am facut doar impreuna cu acel coleg , neavand decat un trib de 10 oameni nu exista o sursa de sprijin :)

2. Faza cu papagalul am folosit-o acum 2 ani pe L15 asa imi numeam un adversar , pe vremea aia nu stiai tu ce sunt alea triburi :)) .

3. Replica pe masura ? Nu , nu ma cobor atat de tare !

4. In rest, succes in rook in surclasarea noastra :)) !
 

DeletedUser

In caz ca nu ai observat,eu nu imi aparam tribul in niciun fel.Sanctionez doar grobianismul vostru.Tintele atacurilor mele sunt caracterele voastre indoielnice,si nicidecum abilitatile voastre de mari jucatori.Voi credeti ca daca nu aveti alta viata decat triburile,sunteti in masura sa-i judecati pe alti mai putin experimentati.Dar ma opresc aici.Va las sa va "lingeti" unul pe altul,pana vi se inaspresc limbile.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Da, așa să termină toate discuțiile de tipul acesta în care unii se simt copleșiți și îi acuză pe ceilalți că sunt no liferi și tot tacâmul :eek:
 

DeletedUser

Daca tie ti se pare normal sa ne "batem" in jigniri,atunci esti liber sa continui pe linia asta.Vrei sa te lauzi,pune o statistica favorabila tie,si lasa mistocarelile ieftine.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Orice statistică aș pune mi-e favorabilă, ceea ce găsesc ca fiind extraordinar, asta ca să citez un clasic în viață!:rolleyes:
 

DeletedUser

Sutele de milioane de inamici invinsi ca aparator le-ai facut cu ajutorul colegilor.Asta dovedeste ca sunteti un trib bun si unit,fapt pe care nu l-am contestat niciodata.
Din pacate iti lipseste in continuare originalitatea.Faza cu papagalii am folosit-o eu in postul anterior.Foloseste si tu macar o data google cu un scop inteligent,si cauta sa-mi dai o replica pe masura.
Si stai linistit ca nu incercam sa va divizez.Chiar imi sunteti simpatici,asa pachet,cum va prezentati :) Il evidentiam doar pe rook,care va surclaseaza in ceea ce priveste inteligenta.De aici si mirarea mea ca isi pierde "pretiosul" timp incercand sa faca valuri pe extern.Sau poate o fi si e unul dintre obsedatii care isi petrec viata pe triburi :D

Nu te mai stresa tu ca imi pierd timpul meu pretios pe triburi.
Ma descurc foarte bine cu munca, familia si triburile fara sa ma stresez prea mult.
Daca ma stresam un pic mai tare eram top 10, dar ma multumesc si cu situatia actuala.
Eu cred ca tu te stresezi prea mult pe aici din lipsa de ocupatie sau poate ai picat BACU :D
Tu chiar nu observi niste chestii asa de evidente?
Nu vezi ca mai toti de la noi (5-6) care posteaza aici sunt din conducere, iar voi nu sunteti decat 2 oite ratacite.
De ce nu posteaza si cei de la voi din conducere? Pentru ca nu au ce? Pentru ca stiu cum stau lucrurile in realitate si le accepta asa cum sunt? Pentru ca nu au curaj? Pentru ca nu au timp nici sa va organizeze daramite sa mai si posteze pe aici? Pentru ca v-au parasit si v-au lasat sa va descurcati singuri?
 

DeletedUser4133

rook daca gasesti un subiect interesant de discutie zau ca vin la povesti. Dar daca va doar va laudati da-mi voie sa va las sa o faceti linistiti si sa va pice bine. In fond suntem toti pe acest joc pt relaxare si distractie si daca voi doar asa va simtiti bine atunci bravo voua. Nu contest faptul ca poate cu tine as avea ce povesti pt ca din cate am observat esti printre foarte putinii care au incercat sa discute si altceva. Dar in rest...n-am nici un interes nici sa te lamuresc care e strategia noastra (fie ea buna sau rea) si nici nu-mi place sa ma laud (fie ca am cu ce sau nu).
 

DeletedUser

rook daca gasesti un subiect interesant de discutie zau ca vin la povesti. Dar daca va doar va laudati da-mi voie sa va las sa o faceti linistiti si sa va pice bine. In fond suntem toti pe acest joc pt relaxare si distractie si daca voi doar asa va simtiti bine atunci bravo voua. Nu contest faptul ca poate cu tine as avea ce povesti pt ca din cate am observat esti printre foarte putinii care au incercat sa discute si altceva. Dar in rest...n-am nici un interes nici sa te lamuresc care e strategia noastra (fie ea buna sau rea) si nici nu-mi place sa ma laud (fie ca am cu ce sau nu).

Pai nu am cu cine.
In loc sa vina cineva din conducere si sa prezinte situatia din punctul lor de vedere cu argumente, planuri si realizari ... nu vin decat 2 catelusi cu dinti de lapte care hamaie de zor fara sa stie de ce.
Nu exista discutii aprinse despre ce au facut sau ce vor sa faca, cand si unde etc.
Doar tacere totala si inafara de cativa care se chinuiesc sa organizeze niste atacuri esuate din start nu vad decat innobilari de barbare si interne.
Eu nu pot sa imi imaginez ca un atac organizat pe un jucator cu 300 de fulluri intr-o singura zi sa nu se finalizeze macar cu o innobilare ... este inimaginabil, eu nu am mai vazut sau auzit asa ceva, este demn de trecut in cartea recordurilor negative
Tu vezi altceva?
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus