Atacurile si defensivele amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6636

dupa ce le cresc ajung la mine:p

Ca sa le mai cresti si tu. Sa stii ca eu le prefer cu minele la maxim, cazarma 25 grajd20, nu neaparat curte nobila. Da tare cu lancea la barbare.

Cunosti incantatia, nu?

Noobul e prietenul meu.
Cand am nevoie de sate, el mi le creste.
Cand am nevoie de resurse, de la el le iau.
Noobul e prietenul meu.


O sa-l rog pe nenea Vira sa-mi dea voie s-o postez toata.

Destul sa te uiti la data inscrierii mele aici ca sa te faca sa-ti dai palme in fatza oglinzii, sa te trezesti. A, nu e amuzant? Pentru mine, e.
E amuzant si sa va iau sate cu zidul la 20!
Nu m-am distrat asha de pe L15, cand jucam spate-n spate cu Crioli.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28194

Haha, daca te-ai uita acel cont se innobileaza asa ca trupele alea tot ar fi disparut :))
Asa ca nu te mai da rotund, nu este loc si pentru tine!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
De ce?m-ar durea mâna să bag sprijinul în aceeași secundă cu ultimul nobil?sau să dau și eu recuperare?:rolleyes:
 

DeletedUser

Destepti sunteti voi!
Voi n-ati bagat niciodata un full de aparare cu ultimul nobil sa ramana trupele in sat?Sau voi atacati numai jucatori care nu joaca la recuperare?

Nu draga inamic ... in principiu asta e prostie curata
Cine te-a invatat prostiile astea?
Te doare mana sa bagi sprijinul la 1 secunda dupa ultimul nobil?
Habar nu ai sa joci daca tu practici sau aperi o asemenea ineptie
Desigur ca o asemenea actiune este uneori justificata pentru a masca sprijinul (implicit si nobilii) ... valabil doar pentru jucatori cu experienta si atacuri de la distanta mica.
Este incredibil cum multi țîști-bîști aplica strategii in mod mecanic auzite de la ai mai mari si ajung sa se faca de kko pentru ca nu stiu cum si in ce conditii sa le aplice.
Iar metoda asta este una dintre ele, pe langa atacul cu 2 nobili etc ...
Nu va mai dau idei ca poate va desteptati :D
 

DeletedUser

Nu draga inamic ... in principiu asta e prostie curata
Cine te-a invatat prostiile astea?
Te doare mana sa bagi sprijinul la 1 secunda dupa ultimul nobil?
Habar nu ai sa joci daca tu practici sau aperi o asemenea ineptie
Desigur ca o asemenea actiune este uneori justificata pentru a masca sprijinul (implicit si nobilii) ... valabil doar pentru jucatori cu experienta si atacuri de la distanta mica.
Este incredibil cum multi țîști-bîști aplica strategii in mod mecanic auzite de la ai mai mari si ajung sa se faca de kko pentru ca nu stiu cum si in ce conditii sa le aplice.
Iar metoda asta este una dintre ele, pe langa atacul cu 2 nobili etc ...
Nu va mai dau idei ca poate va desteptati :D

Si daca iti strecoara recuperarea intre ultimul nobil si sprijin desi distanta e doar de 1 sec(caz real.mi s-a intamplat saptamana trecuta)?Atunci ce te faci?Dai vina pe ghinion,nu? :))
Si asta e unul dintre putinele cazuri.Poate mi se intampla sa nu fiu on,la ora la care trebuie sa trimit sprijinul.Atunci oare nu e o masura mai buna de siguranta sa bag un full de aparare cu ultimul nobil,mai ales daca am de-a face cu un jucator care joaca mult la recuperare?
Sau poate nu-mi permite timpul sa joc la randul meu la recuperare?Atunci ce ma fac?Ma las de triburi,nu?Ii las doar pe obsedatii care sunt 24/7 on...
Prostie curata e sa te dai rotund,fara sa ai habar,asa cum faci tu.
Cunosc o gramada de jucatori care au o anumita experienta si aplica strategia asta,dar daca zici tu ca nu e bine,e clar ca asa e.
Voi nu sunteti oameni rai,si nici prosti,dar va strica mult faptul ca incercati sa va dati mai destepti decat sunteti.Va asigur ca nu le stiti voi pe toate(despre joc),asa cum va place sa credeti.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Si daca iti strecoara recuperarea intre ultimul nobil si sprijin desi distanta e doar de 1 sec(caz real.mi s-a intamplat saptamana trecuta)?Atunci ce te faci?Dai vina pe ghinion,nu? :))
Si asta e unul dintre putinele cazuri.Poate mi se intampla sa nu fiu on,la ora la care trebuie sa trimit sprijinul.Atunci oare nu e o masura mai buna de siguranta sa bag un full de aparare cu ultimul nobil,mai ales daca am de-a face cu un jucator care joaca mult la recuperare?
Sau poate nu-mi permite timpul sa joc la randul meu la recuperare?Atunci ce ma fac?Ma las de triburi,nu?Ii las doar pe obsedatii care sunt 24/7 on...
Prostie curata e sa te dai rotund,fara sa ai habar,asa cum faci tu.
Cunosc o gramada de jucatori care au o anumita experienta si aplica strategia asta,dar daca zici tu ca nu e bine,e clar ca asa e.
Voi nu sunteti oameni rai,si nici prosti,dar va strica mult faptul ca incercati sa va dati mai destepti decat sunteti.Va asigur ca nu le stiti voi pe toate(despre joc),asa cum va place sa credeti.

Nu ai inteles nimic ... metoda trebuie aplicata doar in foarte rare cazuri si numai intr-un anumit context.
Iar contextul utilizarii acestei metode nu depinde de posibilitatea celuilalt de a baga recuperare sau sprijin intr-o fractiune de secunda.
Iar cand o folosesti sa fi convins 100% ca o sa si reuseasca.
Abuzul se pedepseste ... cu hohote de ras pe forum.

Sa zicem ca folosesti tu aceasta metoda si eu sunt on. Ce pot sa iti fac?
1. Blindez satul si toate trupele tale + fullul de apararea sunt facute praf.
2. Bag sprijin inaintea ultimului nobil si toata apararea ta se duce de rapa impreuna cu nobilul
3. Bag un full de atac si iti sparg lejer toata apararea pe zid 0 si apoi la secunda recuperare cu 2 nobili.
4. Scad adeziunea sub 20 si tu o sa iei satul cu primul full de atac cu nobil, ceilalti 2 nobili mor lovind in atacul ramas in sat, iar ultimul nobil cu aparare loveste in trupele de atac ramase in sat. Apoi curatare si 2 nobili.
Te las pe tine sa imi raspunzi ce se intampla cu un full de trupe de aparare care ataca un sat cu zid 0 si sprijinite de un full de trupe de atac :D

Daca nu te pricepi nu te baga in fineturi care te depasesc.
Eu nu ma dau rotund, eu chiar sunt rotund :D
Eu nu fac parte "dintr-o gramada de jucatori care au o anumita experienta", ci din categoria celor care au intr-adevar experienta (si nu ma feresc sa o recunosc public cu sau fara lipsa de modestie)
Eu doar taxez imbecilitatea unora care se cred rotunzi si care cred ca le stiu pe toate aplicand mecanic niste concepte fara sa tina cont de prima regula de baza: "orice actiune si strategie se aplica tinand cont de conditiile externe: zona si tribul in care te afli, numarul de sate barbare si cel al inamicilor, valoare jucatorilor din jur (prieteni sau inamici), numarul, tipul si pozitia satelor jucatorului pe care il ataci, timpul pe care il acorda jocului etc"

Si te rog nu te mai da rotund ca nu te ia nimeni in seama ... nu vezi ca toata lumea te ia in ras?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28194

Destepti sunteti voi!
Voi n-ati bagat niciodata un full de aparare cu ultimul nobil sa ramana trupele in sat?Sau voi atacati numai jucatori care nu joaca la recuperare?


Daca te-ai uita la ce ora a ajuns atacul din ultimul raport si apoi la ora fermei de aparare cu nobil, ai observa ca este o zi distanta :))
 

DeletedUser

Nu ai inteles nimic ... metoda trebuie aplicata doar in foarte rare cazuri si numai intr-un anumit context.
Iar contextul utilizarii acestei metode nu depinde de posibilitatea celuilalt de a baga recuperare sau sprijin intr-o fractiune de secunda.
Iar cand o folosesti sa fi convins 100% ca o sa si reuseasca.
Abuzul se pedepseste ... cu hohote de ras pe forum.

Sa zicem ca folosesti tu aceasta metoda si eu sunt on. Ce pot sa iti fac?
1. Blindez satul si toate trupele tale + fullul de apararea sunt facute praf.
2. Bag sprijin inaintea ultimului nobil si toata apararea ta se duce de rapa impreuna cu nobilul
3. Bag un full de atac si iti sparg lejer toata apararea pe zid 0 si apoi la secunda recuperare cu 2 nobili.
4. Scad adeziunea sub 20 si tu o sa iei satul cu primul full de atac cu nobil, ceilalti 2 nobili mor lovind in atacul ramas in sat, iar ultimul nobil cu aparare loveste in trupele de atac ramase in sat. Apoi curatare si 2 nobili.
Te las pe tine sa imi raspunzi ce se intampla cu un full de trupe de aparare care ataca un sat cu zid 0 si sprijinite de un full de trupe de atac :D

Daca nu te pricepi nu te baga in fineturi care te depasesc.
Eu nu ma dau rotund, eu chiar sunt rotund :D
Eu nu fac parte "dintr-o gramada de jucatori care au o anumita experienta", ci din categoria celor care au intr-adevar experienta (si nu ma feresc sa o recunosc public cu sau fara lipsa de modestie)
Eu doar taxez imbecilitatea unora care se cred rotunzi si care cred ca le stiu pe toate aplicand mecanic niste concepte fara sa tina cont de prima regula de baza: "orice actiune si strategie se aplica tinand cont de conditiile externe: zona si tribul in care te afli, numarul de sate barbare si cel al inamicilor, valoare jucatorilor din jur (prieteni sau inamici), numarul, tipul si pozitia satelor jucatorului pe care il ataci, timpul pe care il acorda jocului etc"

Si te rog nu te mai da rotund ca nu te ia nimeni in seama ... nu vezi ca toata lumea te ia in ras?

Prima ta varianta e absurda.Eu daca bag full de aparare cu ultimul nobil,ma asigur intai ca satul e ca si cucerit.Nu atac cu trupele de aparare pe sate blindate doar ca sa ma aflu in treaba.
Celelalte variante tin de domeniul SF-ului si a obsedatilor care-si permit sa petreaca cate 20 de ore pe zi pe triburi.
Daca tu reusesti sa bagi sprijin intre ultimii 2 nobili,care ajung in aceeasi secunda,atunci a2a varianta a ta e plauzibila,dar mi-e greu sa cred ca ti-ar reusi.
Varianta a3a ti-o combat in felul urmator.Daca ultimul meu nobil ajunge la 23:59:59 si apoi incepe bonusul.Poate am sanse sa-ti curat full-ul.Si daca tot e sa o dam in SF-uri,si daca tot nu ma doare mana,cum ziceti voi,bag in secunda aia inca un full de aparare.Si atunci iti omor in mod garantat full-ul cu nobilii de dupa cu tot.
Pe a4a nici nu ma mai chinui s-o combat.Sa te vad cum aplici tu toate smecheriile astea,cand iti vin in decurs de 2,3 minute nobili pe vreo 30-40 de sate deja curatate.Sunt tare curios cum ai reusi sa le mai fentezi tu pe toate.
Am impresia ca tu ai habar de jocul asta doar in teorie.Eu vorbesc despre situatii reale,traite de mine in jocul asta,nu de situatii imaginate de tine,in care metodele tale sa fie aplicate cu succes.
Inteleg ca esti rotund,dar e cazul sa mananci mai putin si sa mai dai pe la sala,ca incepi sa te umfli,si nu-ti sta bine deloc.

@Amiral

Daca tot pui rapoarte,explica si contextul in care au fost date atacurile respective.Eu am zis doar ca trimiterea ultimului nobil cu un full de aparare e o metoda destul de des aplicata de multi jucatori.Daca intr-adevar atacul respectiv a fost dat cu o intarziere de 24 de ore fata de ultimul atac,fara sa fi spionat in prealabil,sau fara ca situatia sa se fi schimbat in vreun fel,sunt si eu de acord ca decizia de a ataca in acel fel a fost una proasta.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus