Discutii libere(spam) 2011

DeletedUser

Astazi a mai aparut un jucator pe forum, strigandu-si nemultumirea de pe lumea 4. Inainte de orice, tin sa precizez ca nu il cunosc, nu am jucat pe lumea 4 si nici macar nu stiu daca avea dreptate sau nu. Toata lumea stie ca au mai fost si altii ca el, si absolut toti au avut parte de acelasi tratament: post sters, jucator banat. Si toata lumea este de acord ca pe acest server (romanesc) se mai fac lucruri, hai sa le spunem elegant, mai putin ortodoxe.
Datorita regulilor forumului, asa ceva nu este permis (ma refer la criticile publice la adresa adminilor), din nou majoritatea nu este de acord cu acest lucru. Urmarea acestor aspecte (si nu numai) este scaderea numarului de utilizatori ai forumului extern si a numarului de jucatori ppe serverul romanesc.
De aceea propun infiintarea unei condici de sugestii si RECLAMATII, unde cei care se simt nedreptatiti sa poata sa isi strige durerea. Si in acest topic sa fie permise reclamatiile in mod public la adresa adminilor. Ca sa fie in litera si spiritul regulamentului, posturile nu vor contine injurii de nici un fel, iar numele adminilor reclamati nu vor aparea in clar. In paralel, mesajele de pe acest toppic sa fie redirectionate automat ca mesaje private catre managerul de proiect. Cu NUMELE ADMINILOR IN CLAR. De asemenea, pe acest topic vor fi permise doar reclamatiile, orice raspuns la orice reclamatie din partea utilizatorilor sa aiba ca rezultat ban si stergerea raspunsului.
Motive:
1. oricine isi poate expune nemultumirea fata de administrarea jocului/rezolvarea ticketelor
2. adminii sunt in continuare protejati de anonimat pentru ca nu apare numele in clar
3. toti utilizatorii au posibilitatea sa vada in ce fel se solutioneaza unele probleme, cateodata majore si cu solutii ineficiente
4. adminii predispusi la lucruri mai putin ortodoxe, se vor gandi de doua ori inainte de a mai face acele lucruri
5. managerul de proiect va avea o imagine mult mai clara a ceea ce se intampla pe server si pe forum, precum si un feedback foarte puternic din partea utilizatorilor.
6. daca totusi 90% din jucatori pe server/utilizatori de forum sunt bolnavi de "conspiratita" iar adminii sunt "albe ca zapada" nu vad nici un motiv sa nu avem condicuta de reclamatii.
Succesuri!!!
 

DeletedUser14250

Cine sa ia locul cui ? Cine mai intra pe lumea 4 acum ? Aproape jumatate de harta va fi "gri" din moment in moment, iar cei ramasi pot innobila 10 ani sate de barbari. Si nu vor mai avea nevoie de premium :))
 

DeletedUser

Nu cred ca "milionarii" au curajul sa-si stearga conturile... Va dati seama ce-ar urla lumea pentru ca nu-s goale satele de barbari?
 

DeletedUser14250

Lucrul acesta chiar s-a intamplat. Si nu e vorba de curaj. Mai degraba demnitate. E un protest fara precedent la care au aderat oamenii benevol.
Nu e vorba nici macar de plistiseala, din moment ce am inceput de la zero in alta parte.
 

DeletedUser32033

Lucrul acesta chiar s-a intamplat. Si nu e vorba de curaj. Mai degraba demnitate. E un protest fara precedent la care au aderat oamenii benevol.
Nu e vorba nici macar de plistiseala, din moment ce am inceput de la zero in alta parte.

Vlaicule vedeti-va de alte lumi si nu ne mai plictisiti cu demnitatea voastra ,nu ati reusit sa demonstrati decat ca sunteti lasi.
 

DeletedUser14250

De ce lasi ? Ca am cerut niste explicatii si ni s-a bagat pumnul in gura ? Cu se judeca cu talere diferite cazuri similare.
Nu uita ca stiu exact ce se intampla in master, cine mai joaca si cine nu si pe ce conturi.
De ce nu se lasa forumul liber pentru a dezbate? De ce se sterg posturile care deranjeaza ? Chiar asa suntem buni numai sa bagam bani in premium, dar avem doar dreptul de a tacea ?
Iar demnitate am si o sti foarte bine. Am demonstrat asta zi de zi. Ca unii dintre voi va complaceti in morcila asta e partea a doua. Nu stiu cine e lasul.
 

Gugu Mugu

member
Scor reacție
0
Nu stii exact nici cine juca in GTC si pe ce conturi, darmite in Master!
In cel mai bun caz, banuiesti, dar nu poti fi sigur.
Lasitate ?
Da, pentru ca voi nu puteti accepta ca altii au alta parere decat voi.Asta nu numai in legatura cu problema voastra cu adminii.La fel s-a intamplat de fiecare data cand ati vrut sa va impuneti cu forta punctul vostru de vedere.V-ati luat jucariile si ati plecat in loc sa luptati pentru parerile voastre.
Toti ceilalti "se complac in mocirla" (sic!), daca gandesc altfel.
MA LASATI CU CRIZELE VOASTRE DE DEMNITATE ???
Au dat stergere cativa pentru ca nu mai erau in stare sa joace pe atatea conturi, sau nu mai aveau timp si chef de joc (nasteri de copii, probleme in familie/la munca, etc).In plus au mai si fraierit si pe altii sa dea si ei stergere (asta daca nu jucau cei cativa pe toate conturile sterse).
 

DeletedUser14250

Lasand la o parte faptul ca te consider poate cel mai bun jucator care a fost in master vreodata, te sfatuiesc sa-ti spui parerea atunci cand cunosti toate detaliile. Ca te stiu om serios.
 

DeletedUser

Nu stii exact nici cine juca in GTC si pe ce conturi, darmite in Master!
In cel mai bun caz, banuiesti, dar nu poti fi sigur.
Lasitate ?
Da, pentru ca voi nu puteti accepta ca altii au alta parere decat voi.Asta nu numai in legatura cu problema voastra cu adminii.La fel s-a intamplat de fiecare data cand ati vrut sa va impuneti cu forta punctul vostru de vedere.V-ati luat jucariile si ati plecat in loc sa luptati pentru parerile voastre.
Toti ceilalti "se complac in mocirla" (sic!), daca gandesc altfel.
MA LASATI CU CRIZELE VOASTRE DE DEMNITATE ???
Au dat stergere cativa pentru ca nu mai erau in stare sa joace pe atatea conturi, sau nu mai aveau timp si chef de joc (nasteri de copii, probleme in familie/la munca, etc).In plus au mai si fraierit si pe altii sa dea si ei stergere (asta daca nu jucau cei cativa pe toate conturile sterse).


Gogule esti complet pe langa, si in joc ai fost si in conducere ai fost, cu parere de rau fata de respectul pe care il aveam fata de tine da aberezi. Nu ne intereseaza parerea voastra, nu ne-a interesat tot anul. N-ati avut una niciodata drept dovada n-ati fost in stare sa luati decizii grele si ati lasat tot timpul pe altii sa o faca pentru voi. Problema noastra a fost si este cu TT si modul de tratare a unor tichete aproape identice, nu stam sa acuzam pe nimeni, nici pe voi, nici pe xenimus, nici pe rakanishu. Atata poate TT atata face. De aici si pana la a va permite voi, TU, sa te iei de noi e cale lunga, v-am demonstrat nu o data ci de mai multe ori ca in joc milioanele unora dintre voi nu fac doua parale si ca mai tre sa ai si ceva cap ca sa iei un sat. Puneti voi cum vreti problema, aveti toata harta la dispozitie sa va desfasurati, veti termina harta asta TU si cele 20 de panarame care au ramas in GTC sa joace :). Spor la joc.
 

Gugu Mugu

member
Scor reacție
0
Nu cred ca aberez, mai ales atunci cand spun ca ati avut pretentia ca altii sa faca asa cum vreti voi.Mai ales intr-o lume virtuala, lumea nu are chef sa i se spuna ce si cum sa faca.Poate de aceea nu am putut lua decizii grele, repede.Ne-a interesat si ne intereseaza parerea tuturor.Democratia isi are limitele ei.Una dintre ele este lungirea procesului decizional.Asta e.
Nu m-am referit neaparat la problema voastra cu TT, pentru ca nu-mi permit sa-mi dau cu parerea in legatura cu ceva ce nu cunosc suficient.Am vorbit despre "luarea jucariilor" la suparare.M-am referit si la ideea voastra utopica despre inchiderea L4, in "cantec, joc si voie buna".Unii nu doreau inchiderea lumii si nu inteleg cum ati putut avea pretentia sa treceti peste preferinta lor.Totdeauna am spus asa : cei care vor sa nu mai joace, au la indemana comanda "Stergere cont".Pana la urma tot la asta s-a ajuns.Poate e mai bine asa.
Cu toata parerea de rau, ultima ta remarca nu-ti face cinste Cristi.Sunt panarame pentru ca nu fac si ei ceea ce vrei tu ?

P.S. Eu nu vreau sa inchid harta.Daca o sa urmaresti statisticile, o sa vezi ca mi-am pierdut cheful de joc odata cu uniunea GTC-Armada.Mi-a disparut "apetitul", pentru ca am fost dezamagit de acea miscare.Nu am dat stergere din respect pentru colegii cu care impartisem hulita L4, de la inceputuri.
 

DeletedUser14250

Iar nu cunosti toate detaliile. cgal nu a obligat pe nimeni sa renunte. Si-a expus motivele intr-o circulara si a sters contul. Fiecare a luat decizia in functie de caracter. "Panarame" au fost numiti din alte motive.
 

DeletedUser12754

Cgale....doar unul care si-a tradat aliatii, partenerii de joc, colegii de o viata si chiar pe el insusi, isi poate cataloga fostii colegi niste panarame

Sa=ti fie clar un lucru....nu te mai lua de colegi mei din Master si sa injuri asa cum m-ai injurat tu pe mine si apoi pe gabby...tot ce ai comentat tot ce ai facut am totul salvat si te asigur ca in seara asta sau maine am sa postez pe extern si sa vezi durere pt tine, sa vada toata lumea ce fel de om esti pana si cei ramas din gtc schimba parerea despre tine.
Cgal, de la inceputul jocului L4 ai jucat murdar, ai tradat oameni, aliati etc etc, mi-e mila de tine .....
 

DeletedUser12754

De ce lasi ? Ca am cerut niste explicatii si ni s-a bagat pumnul in gura ? Cu se judeca cu talere diferite cazuri similare.
Nu uita ca stiu exact ce se intampla in master, cine mai joaca si cine nu si pe ce conturi.
De ce nu se lasa forumul liber pentru a dezbate? De ce se sterg posturile care deranjeaza ? Chiar asa suntem buni numai sa bagam bani in premium, dar avem doar dreptul de a tacea ?
Iar demnitate am si o sti foarte bine. Am demonstrat asta zi de zi. Ca unii dintre voi va complaceti in morcila asta e partea a doua. Nu stiu cine e lasul.

Te rog, nu mai spune minciuni, sti si tu foarte bine ca gasti si geany joaca cu mulyticonturi, folositit cu proxy, cel putin, geany si gasti au peste 27 conturi mari
Ma bucur ca am determinat pe geany sa cedeze psihic dand mai multe atacuri pe conturi de-ale ei, in sfarsit a clacat :))))

Degeaba acuzati pe admini, pentru simplu fapt ca nu va merge jocul cum vreti voi, dati vina pe admini,

CCat despre excess, ma bucur ca a fost banat, a facut mizerie mare mare mare dar nu va pot spune cauza, deocamdata...
Dar tarleea, geany, sa-ti fie rusine, pt jignirea la adresa colegei mele, oricum ai facut un gest urat de tot, dar ai meritat, ai determinat sa o pateasca si tarleea...bravo

Vlaicule, te rog sa nu negi ca nu sti nimic de treaba asta, eu stiu tot, stiu toata miscarea voastra de la A la Z asa ca nu mai cauta motive.
 

Deleted User - 213220

Lucrul acesta chiar s-a intamplat. Si nu e vorba de curaj. Mai degraba demnitate. E un protest fara precedent la care au aderat oamenii benevol.
Nu e vorba nici macar de plistiseala, din moment ce am inceput de la zero in alta parte.

Si marmota ce facea?:))) protest fara precedent :D:D:D.Ati sters toate multiconturile blondei si gata numai joaca lumea, magia tu oricum stiai care este butonul de stergere deci nu a fost greu sa o faci, greu a fost pt blonda ca se uita din 5 in 5 minute sa vada cine mai ia sate:D.
S-a dovedit inca odata ca suntem mai presus de orice trib!!!
 

DeletedUser

Nu e vorba de nici un protest, cu atat mai putin fara precedent avand in vedere ca s-a mai facut si pe alte lumi. Pur si simplu raspunsurile primite prin sistemul de tichete nu se pupa deloc cu ceea ce se intampla in realitate si prin urmare am decis ca nu se justifica sa se continue cat timp situatia se putea repeta oricand si cu oricare dintre noi. 16k sate de barbari, mai stati 2-3 zile si se vor face 40k. Se va ajunge pe la 50k in maxim o saptamana. Restu dumnezeu cu mila, cum pe ei nu i-a interesat cand noi tineam granitele asa nu ne intereseaza nici pe noi ce se intampla cu ei deacuma incolo.
 

Deleted User - 213220

Daca asa ai gandit tu asa s-a intamplat, dar sincer te cramponezi degeaba pe adm pentru ca e clar ca cine a fost inchis nu a fost degeaba, la tarleea stim amandoi ca numai juca de mult fostul propietar, asa si la alti.Eu personal cred ca tu te-ai plictisit cristi.
 

Deleted User - 213220

Cristi in ceea ce zici nu vreau sa imi dau parerea si nu ma intereseaza subiectul, dar prin actiunea pe care ai facut'o cu stergerea a avut de castigat tot armada, trebuia sa ii scoti dupa harta cand ai avut ocazia.
 
Sus