Top10 Lumea1 peste 3 luni ???

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Hai mai fii serios.........................Cand aduci niste acuzatii, trebuie sa vii si cu ceva dovezi.
Se vede clar ca e rea intentie si nu aveti de ce sa va legati .

sezi bland tata......s-au depus tichete,s-au adus dovezi dar nu s-au luat masuri
cand petzy a argumentat cu dovezi ce se intampla i-au inchis gura
ce vrei sa fac?sa spun aici chestii p care le-am trimis si eu si multi altii la suport?ce rost are sa ma invart in jurul cozii?sa-mi iau ban p degeaba?pt ce?
lasa ca nu mai are rost sa devin eu martirul l1;)...voi sa fiti sanatosi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

are treaba indirect dar are...se mai poate spune ceva inmomentul in care eu postez de pe alte nickuri penru ca altfel nu as putea sa postez..el poate si tot se ascunde in spatele altor nickuri din joc...exemplul cel mai bun fiind cazul donerborner.....asa a fost el gasit ca isi trimitea sprijin de pe contul ala pe wassaby...a facut greseala sa trimitafara sa mai schimmbe Ip sau sa intre pe aol inainte.... asa practicacircarii.....ca sa fie in stare de un atac decent .....never....acum psteaza si de pe alt nick... un are rost sa ii mai dau numele...doar ca trebuie sa stie ca mi-am dat seama;)
iar ref la SOF in top10 alinroscat ai mare dreptate o sa ramaneti in topul asta mult timp...nush daca pana la sf L1....( stu ca nu ati vrut sa intrati in razboi contra RIP ca va era frica de ei...) poate daca inceeti sa abordati cu mai mult curaj niste razboaie mari.... o sa dati dovada inca o data ca aveti skill.....care din acate incepe sa se piarde pe L1 in favoarea inobilarilor interne.
parere pesonala- inobilarile interne trebuie sa aiba loc numai in caz de necesitate....se pate tine contul pe sitting si folosit in mod corect, tu sa lupti de pe contul tau....dar "geniile" precum wassaby sau adimutu prefera "calea usoara" repet- la crearea "noului circ" am sfatuit personal sa intre jucatorii de pe k75 in TLD sau alt trib, motivul stiam ca pe circarii mentionati mai sus nu ii intereseaza decat de zona lor si de conturile care ii pot ingrsa pe ei....k75 au votat la vremea aia altfel...dar pana la ura s-au convins...puteti sa vedeti unde sunt acum acei jucatori....si ca sa fiu intele...nu a pstat nici unul pe forumul extern..... si nu s-au pus sa imi ia mie partea sau ceva....si-au vazut de joc....s-au dezvoltat si au crescut impreuna, in mod corect....cand s-a lasat un jucator satele au fost impartite si nu doar intre primii2 sau 3 ci s-au dat sate in functie de zona de influenta a fiecarui jucator.....mai marii circari fac altceva- impart satele intrei ei....si profita de lipsa de omogenitate a tribului si a membrilor ca sa pata creste ei nestingheriti....dar nu ii vezi sa mai intre intr-un razboi mare.....le este frica ca or sa piarda tot....wassaby- este praf...verificati si voi cum a luat satele si de la ce "dusmani" dupa puteti sa ziceti daca este un mare jucator sau nu... despre trisor- am demonstrat ca este trisor poate la fel de mare ca si petzy;)oricum la caracter seamana...numai ca petzy a avut taria si caracterul necesar sa recunoasca greselile....astalalt nu.....vine si posteaza de pe alte conturi chiar daca are propriul cont la dispozitie( dif este ca eu nu si trebuie sa recurg la asa ceva pentru a spune ce am de zis)
parere personala: mai bine badaran dar corect decat mincinos cu manusi albe....cine vrea intelege:D:D:D:

Disputele personale rezolvatile intre voi. Daca erai un om de caracter asa cum te dai ,te rezumai la disputa ta si cei in cauza. Nu cred ca membrii tribului CIRC merita tarati in disputele voastre.
Sunt nspe mii de metode de a rezolva.
E clar ca frustrarea nu-ti incape in tine,rautatea si reaintentia. Orice jucator poate observa usor ca nu ai nici o treaba si ca nu cunosti absolut deloc ceea ce se intampla pe l1, insa poate le convine aceasta situatie si iti canta in struna.
Probabil tot ce scrii o faci din inertie, si o vei face mult timp deacum incolo.
Singurul lucru pe care ai reusit sa-l demonstrezi este ca valoarea ta morala este egala cu 0(zero) si nu numai.
 

DeletedUser

sezi bland tata......s-au depus tichete,s-au adus dovezi dar nu s-au luat masuri
cand petzy a argumentat cu dovezi ce se intampla i-au inchis gura
ce vrei sa fac?sa spun aici chestii p care le-am trimis si eu si multi altii la suport?ce rost are sa ma invart in jurul cozii?sa-mi iau ban p degeaba?pt ce?
lasa ca nu mai are rost sa devin eu martirul l1;)...voi sa fiti sanatosi!

Daca sau depus tichete si nu s-au luat masuri inseamna ca dovezile aduse nu erau plauzibile.
Nu cred ca e nimeni in echipa Triburile.ro care sa vrea sa avantajeze tribul CIRC. Nu au dc.
Cu dovezi inventate si fabricate nu o sa rezolvi nimik niciodata.
Iti recomand sa faci un tur al neregulilor din lumea1 si ai sa vezi ca multe triburi au fost acuzate de fel si fel de manarii , daca-mi aduc aminte TLD-ul era printre cele mai acuzate. Au fost jucatori si admini care au incalcat fel si fel de regului. Cand dovezile sau verificat masurile au fost luate destul de corect.
 

DeletedUser

Daca sau depus tichete si nu s-au luat masuri inseamna ca dovezile aduse nu erau plauzibile.
Nu cred ca e nimeni in echipa Triburile.ro care sa vrea sa avantajeze tribul CIRC. Nu au dc.
Cu dovezi inventate si fabricate nu o sa rezolvi nimik niciodata.
Iti recomand sa faci un tur al neregulilor din lumea1 si ai sa vezi ca multe triburi au fost acuzate de fel si fel de manarii , daca-mi aduc aminte TLD-ul era printre cele mai acuzate. Au fost jucatori si admini care au incalcat fel si fel de regului. Cand dovezile sau verificat masurile au fost luate destul de corect.

atata timp cat wassaby e un trisor prins el nu are ce cauta in echipa d admini,indiferent d lume
credeti voi ca ii pare rau?regreta si nu va mai face?povesti......
eu am incheiat acest subiect
 

DeletedUser

Disputele personale rezolvatile intre voi. Daca erai un om de caracter asa cum te dai ,te rezumai la disputa ta si cei in cauza. Nu cred ca membrii tribului CIRC merita tarati in disputele voastre.
Sunt nspe mii de metode de a rezolva.
E clar ca frustrarea nu-ti incape in tine,rautatea si reaintentia. Orice jucator poate observa usor ca nu ai nici o treaba si ca nu cunosti absolut deloc ceea ce se intampla pe l1, insa poate le convine aceasta situatie si iti canta in struna.
Probabil tot ce scrii o faci din inertie, si o vei face mult timp deacum incolo.
Singurul lucru pe care ai reusit sa-l demonstrezi este ca valoarea ta morala este egala cu 0(zero) si nu numai.

bineinteles ca sunt cu rea itentie...mai ales amenintrile primite de mine, la fel si faptul ca membrii k75 au ales singuri cand s-au convins sa plece in TLD...moralitatea ea este cu zero, iar a voastra( si te includ si pe tine acum-cine se aseamana se aduna) este imaculata sfintisorii lui tata....usi de biserica ....nu cunosc absolut deloc ce se intampla mai ales ca zic azi si se intampa n ceva timp...pe viirot...cunosti foarte bine tu e se intampla;)
eu nu cunosc nimic...doar dau din gura...atuci de ce mai postezi contra mea????mie nu imi canta nimeni in struna....mi-ati cantat voi cat am fost la putere...cand m-am retras si am anuntat ca nu mai vreau sa fac parte din jocurile voastre de 2 lei..a-t inceput sa aruncati si voi cu "bune intentii" desi nu aveati nimic mai presus ca mine in ceea ce tine de banarea mea;)
in acelai timp....planurile voastre de viitor erau si sunt si acum=0, directia voastra este sa va inobilati proprii jucatori si nu sa luptati, pe harta exista un razbi SH vs ROD cu atacuri frumoase si cuceriri, exista un razboi ykz vs circ uned s-au dar n ataui si v-au luat n sate.....tot din indiferenta voastra si din "planurile voastre" la fel si cu k75.....ati avut atata indemanare incat ati scapat de k75 intr-o luna......mari lideri sunteti voi....userii din k56 si 57 stau in trib ca sa nu ii inobilati ....nu ca le place....o sa vina si moentul in care o sa se vada si mai clar modul in care este condus tribul- 3 fondatori, sunteti de rasul lumii....si veniti sa mai faceti amenintari pe forum ca o sa vada trbu x sau y ce se intampla-v-o luati in freza...asta se intampla, iar relele mele inentii nu au cum sa influeteze asta....voi va faceti jocurile cum vreti;)
PS: o sa se ajunga iar la vba mea;)
asa cum s-a ajuns de fiecare data....
 

DeletedUser

bineinteles ca sunt cu rea itentie...mai ales amenintrile primite de mine, la fel si faptul ca membrii k75 au ales singuri cand s-au convins sa plece in TLD...moralitatea ea este cu zero, iar a voastra( si te includ si pe tine acum-cine se aseamana se aduna) este imaculata sfintisorii lui tata....usi de biserica ....nu cunosc absolut deloc ce se intampla mai ales ca zic azi si se intampa n ceva timp...pe viirot...cunosti foarte bine tu e se intampla;)
eu nu cunosc nimic...doar dau din gura...atuci de ce mai postezi contra mea????mie nu imi canta nimeni in struna....mi-ati cantat voi cat am fost la putere...cand m-am retras si am anuntat ca nu mai vreau sa fac parte din jocurile voastre de 2 lei..a-t inceput sa aruncati si voi cu "bune intentii" desi nu aveati nimic mai presus ca mine in ceea ce tine de banarea mea;)
in acelai timp....planurile voastre de viitor erau si sunt si acum=0, directia voastra este sa va inobilati proprii jucatori si nu sa luptati, pe harta exista un razbi SH vs ROD cu atacuri frumoase si cuceriri, exista un razboi ykz vs circ uned s-au dar n ataui si v-au luat n sate.....tot din indiferenta voastra si din "planurile voastre" la fel si cu k75.....ati avut atata indemanare incat ati scapat de k75 intr-o luna......mari lideri sunteti voi....userii din k56 si 57 stau in trib ca sa nu ii inobilati ....nu ca le place....o sa vina si moentul in care o sa se vada si mai clar modul in care este condus tribul- 3 fondatori, sunteti de rasul lumii....si veniti sa mai faceti amenintari pe forum ca o sa vada trbu x sau y ce se intampla-v-o luati in freza...asta se intampla, iar relele mele inentii nu au cum sa influeteze asta....voi va faceti jocurile cum vreti;)
PS: o sa se ajunga iar la vba mea;)
asa cum s-a ajuns de fiecare data....

Imi pare rau dar va trebui sa te contrazic.
Tribul CIRC este cel mai combatant trib de pe l1, si nu sa ferit niciodata de vreun razboi. Studiaza putin statisticile si revino cu alta parere.
Cei din K75 au fost indepartati voit. Eu personal am vrut ca ei sa fie indepartati din trib.
Motivele? Sunt foarte simple, au refuzat sa lupte, le era frica de razboiul cu UNITED, razboi pe care-l conducem detasat, ei merg pe principiul ca vor aliante si PNA cu toate triburile, sa creasca satele pana se plictisesc dupa care sa se nobileze intern( ei se incadreaza perfect in descriere data de tine mai sus). Le-am oferit aceasta sansa si le-am dat un imbold spre tribul TLD, unde probabil este locul ideal ptr ei.
Au avut asigurate toate conditiile necesare ptr o dezvoltare prospera si eficace, insa nu au fost instare sa profite de ele.
Pe langa toate asta am gasit ca este inadmisibil sa negocieze pe forumul tribului plecarea lor in TLD.
 

DeletedUser

Imi pare rau dar va trebui sa te contrazic.
Tribul CIRC este cel mai combatant trib de pe l1, si nu sa ferit niciodata de vreun razboi. Studiaza putin statisticile si revino cu alta parere.
Cei din K75 au fost indepartati voit. Eu personal am vrut ca ei sa fie indepartati din trib.
Motivele? Sunt foarte simple, au refuzat sa lupte, le era frica de razboiul cu UNITED, razboi pe care-l conducem detasat, ei merg pe principiul ca vor aliante si PNA cu toate triburile, sa creasca satele pana se plictisesc dupa care sa se nobileze intern( ei se incadreaza perfect in descriere data de tine mai sus). Le-am oferit aceasta sansa si le-am dat un imbold spre tribul TLD, unde probabil este locul ideal ptr ei.
Au avut asigurate toate conditiile necesare ptr o dezvoltare prospera si eficace, insa nu au fost instare sa profite de ele.
Pe langa toate asta am gasit ca este inadmisibil sa negocieze pe forumul tribului plecarea lor in TLD.


Tin eu sa te contrazic, au vrut sa schimbe aerul pt. ca se simteau ignorati si pt. ca nu li s-a dat un leader care sa organizeze atacuri si asa mai departe, mi-au zis ca au ridicat problema la leaderii CIRC care au ramas surzi la cererile lor, ma indoiesc ca le e frica de UNITED care practic era de 2 ori mai mic decat zona CIRC de acolo si care are jucatori de maxim 400.000 K puncte, sa fim seriosi, au plecat la mai bine pt. ca au fost dezamagiti de CIRC

Daca ati vrut sa-i indepartati voit, dc l-ati dat pe Vycky afara acuzandu-l ca vrea sa va ia jucatorii din zona si sa-i duca in TLD?Sa fim seriosi si sa spunem totusi adevarul chiar daca doare :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

atata timp cat wassaby e un trisor prins el nu are ce cauta in echipa d admini,indiferent d lume
credeti voi ca ii pare rau?regreta si nu va mai face?povesti......
eu am incheiat acest subiect

Wasaby a incalcat o regula minora ptr care a si fost pedepsit(imprudenta).
Daca cei din echipa triburile.ro i-au dat credit, e treaba lor si isi asuma intreaga raspundere.
 

DeletedUser

Tin eu sa te contrazic, au vrut sa schimbe aerul pt. ca se simteau ignorati si pt. ca nu li s-a dat un leader care sa organizeze atacuri si asa mai departe, mi-au zis ca au ridicat problema la leaderii CIRC care au ramas surzi la cererile lor, ma indoiesc ca le e frica de UNITED care practic era de 2 ori mai mic decat zona CIRC de acolo si care are jucatori de maxim 400.000 K puncte, sa fim seriosi, au plecat la mai bine pt. ca au fost dezamagiti de CIRC

Asta e ceea ce ai aflat tu, si poate ceea ce au vrut ei sa aflati.
Povestea e cu totul alta.

Si ca sa citez un fost coleg :. la ora 19:14 treaba cu TLD nu stiu daca rezolva situatia
vom fii aceiasi jucatorii cu aceleasi probleme:((

Si cel mai important, retineti important motiv ptr care au ales TLD-ul, este urmatorul :"Ca o ultima mentiune, de o importanta deloc de neglijat, precizez ca TLD are alianta cu Diablo! - Acum am aflat si eu." Poti trage singur concluziile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Atunci nu era nici un motiv ca Vycky sa fie dat afara sub acuzatia de recolarea a zonei K75 CIRC pentru ca aceasta sa fie adusa in TLD :)

Cum am zis si mai sus, le-am dat un imbold, ca urmare a atitudinii si reactiei unor jucatori. A fost unpic fortata treaba.

Stai linistit, ca nu plange nimeni dupa ei, sa-i stapaniti sanatosi.

Ramanem datori:)
 

DeletedUser

Pai nici ei nu plang, din contra cred ca regreta ca nu au facut pasul asta mai inainte, cu privire la datorie nu-i nimic...ne dati 100 de sate si suntem chit :rolleyes:
 

DeletedUser

Cat priveste razboiul CIRC-ykz, si CIRC-UNITED, intradevar sau dat multe atacuri si sau luat multe sate, insa majoritatea luate de noi.
Cei din YKZ au un mic avantaj creat prin faptul ca au atacat fara sa anunte schimbarea diplomatiei( cica au uitat:) ), insa lucrurile nu vor ramane asa.

Side 1: CIRC

Side 2: UNITED YKZ

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,916
Tabăra 2: 2,739
Diferență: 823

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 223
Tabăra 2: 96
Diferență: 127

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 13,360,269
Tabăra 2: 10,981,894
Diferență: 2,378,375

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,877,734
Tabăra 2: 939,511
Diferență: 938,223

image.php



Per total e clar care dintre triburi a iesit in avantaj.
 

DeletedUser

Wasaby a incalcat o regula minora ptr care a si fost pedepsit(imprudenta).
Daca cei din echipa triburile.ro i-au dat credit, e treaba lor si isi asuma intreaga raspundere.

treidei3 te-ai apucat de mintit??? k75 este cea mai combativa zona...acolo au luptat fara sprijinul a 3 k-uri contra RIP si Diablo, circul este atat de combatant incat nu este in stare sa isi recupereze 30 de sate pierdute, wassaby a incalcat N reguli, nu exista reguli majore sau minore, toate sunt reguli ,si stim amandoi ca toti ati primit "bomboane" ca si mine.....numai ca la voi au ajuns mai putine ca deh adimutu nu a vrut sa imarta si cu voi prea mult....mai rau este ca voi stiati despre ce era vba si insistati....dupa ca sa o dam pe fata- imboldul e care l-ati dat voi este scuza, si cine se scuza se acuza;)
sa nu uitam si de gestul lui adimutu cand aseara a iesit kmy ...l-a anuntatca vrea sa bage contul in TLD, pana sa scoata sitterul de la el...i-a luat drepturile....HOTULUI DE HOT II este frica!!!!
mai departe cu AOL( ca cica nu pot fi prinsi) este deja moda intre voi...si inca ceva....treidei3;;) daca tuesti acum ce ziceai tu pe mess in legatura cudecizia ta de a-l insoti pe wassaby in cric??? e messenger??? ca din cate stiu eu...treidei3 nu era omul care sa minta;)
PS: ce ati strigat cand s-a facut gura pe forumul intern al elite ca nu sprijiniti K75??? ca vo va ocupati de ei si faceti tot ce puteti....hmmm acum se vede nu puteti sa i iinobilati intern si v-au dat lectii de joc, de unitate si de corectitudine!!!
 

DeletedUser

Pai nici ei nu plang, din contra cred ca regreta ca nu au facut pasul asta mai inainte, cu privire la datorie nu-i nimic...ne dati 100 de sate si suntem chit :rolleyes:

Normal ca regreta ca nu au plecat mai devreme, cat au fost in CIRC , au avut razboaie de dus.
Acum sunt fericiti, visul lor sa implinit, si vor sta sa creasca satucele lor in liniste si pace pana la adanci batraneti. Pana cand incet ,incet se vor plictisi si se vor nobila intern sau va mai aparea cate un sat parasit pe zona.
Aduti aminte ca pe vremea CA-ului a fost cea mai mare rata da inactivitate in TLD, si ghici dc? Mult timp sau chinuit dupa sa rezolve problema si nici acum nu sunt sigur ca e rezolvata.
 

DeletedUser

Side 1: CIRC

Side 2: YKZ

Timeframe: Luna trecută


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27
Tabăra 2: 76
Diferență: 49

image.php



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 277,958
Tabăra 2: 766,977
Diferență: 489,019

image.php


cam asta este adearul cu YKZ, bineinteles ca voi bagati in oala zona de 7 jucatori united din k56/46 granita aia ....adica 100 de sate in total...
aici este statistica cu bataia pe care o ;luati de la YKZ...de united ii zisesem lui mutu de mult sa ii ature ca nu au nici o sansa.....el voia PNA pe vremea aia-vai ce combatanti sunteti voi.... de ce nu pui satele parasite ca statistica acolo conduceti detasat....
UNITED saracii sunt un alt TA adica nimic important pe L1.....la gramada adunati si coeziune 0 de la ei iau toate triburile......asa ca te lauzi cu 0
 

DeletedUser

PS: ce ati strigat cand s-a facut gura pe forumul intern al elite ca nu sprijiniti K75??? ca vo va ocupati de ei si faceti tot ce puteti....hmmm acum se vede nu puteti sa i iinobilati intern si v-au dat lectii de joc, de unitate si de corectitudine!!!

Stii proverbul ala: Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in sac.

Nu ne-au dat nici o lectie nici de unitate nici de corectitudine. Singurul lucru de care au dat dovada a fost de lasitate si de incapacitate de organizare.( si asta e si lucrul pe care-l au incomun). Ce sa-i faci , asta este mentalitatea de roman, cand dai de greu cauti cea mai usoara solutie, in cazul lor fuga.
 

DeletedUser

Normal ca regreta ca nu au plecat mai devreme, cat au fost in CIRC , au avut razboaie de dus.
Acum sunt fericiti, visul lor sa implinit, si vor sta sa creasca satucele lor in liniste si pace pana la adanci batraneti. Pana cand incet ,incet se vor plictisi si se vor nobila intern sau va mai aparea cate un sat parasit pe zona.
Aduti aminte ca pe vremea CA-ului a fost cea mai mare rata da inactivitate in TLD, si ghici dc? Mult timp sau chinuit dupa sa rezolve problema si nici acum nu sunt sigur ca e rezolvata.

de asta desi au inceput mult dupa vo s-au batut singrui contra RIP /Avalon si Diablo...fara 3 k-uri in spate...ca nu stiau sa joace....
PS: fiti atenti ca asta nu este treidei3:D
inca ceva k75 s-a dezvoltat din razboaie exclusiv, in timp ce voi primeati sprijin de la 2000 de sate de pe k56 ei primeau 0 si se sprijineau unul pe altul;)
deja "treidei3" esti ca wassaby cu planul maret...egal cu 0 la actica si strategie;)

PPS: nu ai raspuns la intrebare...oare de ce o eviti????
 

DeletedUser

Normal ca regreta ca nu au plecat mai devreme, cat au fost in CIRC , au avut razboaie de dus.
Acum sunt fericiti, visul lor sa implinit, si vor sta sa creasca satucele lor in liniste si pace pana la adanci batraneti. Pana cand incet ,incet se vor plictisi si se vor nobila intern sau va mai aparea cate un sat parasit pe zona.
Aduti aminte ca pe vremea CA-ului a fost cea mai mare rata da inactivitate in TLD, si ghici dc? Mult timp sau chinuit dupa sa rezolve problema si nici acum nu sunt sigur ca e rezolvata.

fata de CIRC stam f bine in ceea ce priveste inactivii;)
mai jucati 15-20 p acolo?:D
 

DeletedUser

cam asta este adearul cu YKZ, bineinteles ca voi bagati in oala zona de 7 jucatori united din k56/46 granita aia ....adica 100 de sate in total...
aici este statistica cu bataia pe care o ;luati de la YKZ...de united ii zisesem lui mutu de mult sa ii ature ca nu au nici o sansa.....el voia PNA pe vremea aia-vai ce combatanti sunteti voi.... de ce nu pui satele parasite ca statistica acolo conduceti detasat....
UNITED saracii sunt un alt TA adica nimic important pe L1.....la gramada adunati si coeziune 0 de la ei iau toate triburile......asa ca te lauzi cu 0

Cum spuneam, cei din ykz au luat un avantaj datorita marlaniei grosolane, de a ataca fara sa anunte schimbarea diplomatie, si au luat numai satele complet izolate. Insa lucrurile se vor schimba stai linistit.
Imi pare rau ca refuzi sa vezi ca si-au creat un avantaj pe o marlanie atat de mare, si imi pare rau ca-i mai si vezi mari jucatori. Imi pare rau ca mai sunt si altii ca tine care considera ca ceea ce sa intamplat este ok.
Cum am mai zis de n ori, este reeeeaaaa intentie din parte ta.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus