Die. vs CEATA

DeletedUser45629

Nu am intrat acolo ca sa fim folositi strict pentru a trimite sprijin. Cateva zile de cand am intrat nici macar pe conferinta skype nu am avut voie,jumatate dintre colegi ne vroiau plecati..acum cand "ardea" treaba aveau nevoie de noi?

da pentru ce ati intrat acolo? daca sa nu trimiteti sprijin? Ca sa va refaceti si apoi dupa ce va-ti asigurat un loc in alt trib, sa plecati? daca sincer, Ceata in genere nu trebuiau sa va ia in trib. Un jucator care isi schimba triburile ca chilotii, pentru a fi intr-o pozitie mai buna de joc...nu e un jucator demn. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar imi voi zice strict parerea mea....nu stimez jucatorii care pleaca din trib in trib, pentru mine is ca curvele :)


desi au plecat si au satele full ,nu au atacat CEATA

de asta nici nu ati trimis sprijin, ca s-a organizat totul din timp. Ei au facut organizat, si voi ati schimbat tabara ...frumos :)


PS. sa nu inteleaga altii gresit, nu sunt pentru Ceata. Din contra sunt neutru, dar imi dau cu parerea. Am amici in ambele tabere :)
 

DeletedUser45629

iar ei nu au fost in stare sa treaca peste orgolii sa ne vada ceva mai mult decat ca si niste "vechi dusmani". Noi aveam limita de rezervare de 3 zile si dragii nostrii aliati "flags" rezervau sate langa mine pentru 2 saptamani ca sa imi faca in ciuda.

asa a fost si la noi la inceput, cand au intrat United. Acum e cu totul diferit ;)
In legatura cu rezervarile, nu cred ca cineva vroia sa-ti faca in ciuda...daca e cineva de aici care a jucat sau joaca in RS de pe L41, stie ca acolo limita era de un sat :) Aliatii aveau drept la mai multe sate, dar noi 1...apoi sa schimbat
 

DeletedUser41812

Sincer sa fiu, Ceata si-a cam meritat tratamentul dur din ambele parti, adica die si trupa ex-undecided. In momentul in care ai arfe de superioritate si le mai si etalezi cu nonsalanta prin actiuni si moduri de a face sau zice nerespectuoase nu te poti astepta ca interlocutorii sa stea si sa se uite la tine ca idiotii ca te chemi tu x sau y. Totul este cauza efect, analizati atenti si cauzele, nu doar efectele.
 

DeletedUser13059

astept atacu de la insidious sa vad daca poate ataca atat de tare incat sa nu pot apara :(
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: Die.
Parte 2:
Triburi: CEATA

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 44
Tabăra 2: 6
Diferență: 38

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 362,696
Tabăra 2: 50,807
Diferență: 311,889

chart




CEATA au trecut 3 zile deja...tot nimic...cand aveti de gand sa echilibrati situatia?
pierderea de sate in primele 24 de ore sunt de inteles..dar daca nici dupa 3 zile nu v-ati reorganizat. degeaba ati ocupat locul 1 ..

cat despre Die. ..par destul de organizati dar sa vedem cum se vor descurca cand din k45 vor dezerta acei traseisti ce se duc dupa cum bate vantul...un continent unde 90% sunt dezertori pana in maduva oaselor.
 

DeletedUser1685

Razboiul lui peste prajit :)))) Ceata, un grup de jucatori, dealtfel buni, care joaca individual, fiecare dupa cum il taie capul si Die. condus de selenax(player bun, cu viziune) care se pare ca a luat-o pe aratura, de-a lungul vremii a preluat apucaturile conducatorilor slabi si fara nicio farama de respect (a uitat de gentelmen's agreement), dar care prin asta castiga...hmmm, interesant. Nu mai e ce-a fost pe L3, iar Die. asta de pe L44 e o mare vrajeala de trib. Ma asteptam ca Die. sa-si respecte blazonul. Cat despre Ceata, praf si pulbere(jucatori adunati ca sa joace, ce?)... bag de seama ca nu au conducere, nu au organizare, nu au nimic, joaca ca bezmeticii...probabil au vrut doar sa faca o impresie buna la inceput de lume :)))

Die. mereu si-a respectat blazonul! Cam ce te-ai astepta sa faca Die. cand vede actiuni repetate contra lor, sa stea sa se uite?! A avea blazon nu inseamna sa ai ca stai ca un strut cu capul in pamant. Pentru cei care nu stiu ce inseamna Die. ii anunt eu, este tribul in care jucatorii au mentalitate de invingatori! Asa a fost Die pe L 3, asa este Die. si aici! Niciodata Die. n-a rupt aliantele fara motiv, nici in cazul de fata n-a fost fara motive, pentru ca nu a fost unul singur.

Colegul meu insidious, a avut mai multa rabdare ca mine si a expus motivele, ii multumesc. Cat priveste conducatorii slabi sau puternici, sa lasam timpul sa decida cine e sau nu puternic.
 

DeletedUser46812

astept atacu de la insidious sa vad daca poate ataca atat de tare incat sa nu pot apara :(

Tu cred ca ai ceva personal cu mine, e al 2-lea sau al 3-lea post in care faci aluzie la cele postate de mine fara ca eu macar sa am ceva cu tine, cauti polemici unde nu trebuie.

Ps: Daca erai primit in DK sau in Die nu cred ca mai erai atat de agitat pe aici. Spor la joc iti doresc..
 

DeletedUser13059

polemici ? oare trebuie sa iti aduc aminte mai pe la inceputu lumii cum ai venit la mine cu aere de mare player ? cand aveam atacuri pe simax si faceai pe durul acolo iar dupa te-am farmat nitel ca doar le-ai trecut fake , deci ai venit singur la mine , dar ai nimerit bine , ca mie oricum imi plac oamenii caterinca
 

DeletedUser46812

"Aere" ?
In primul rand Simax se afla in tribul gentle, trib in care eu am avut drepturi de intemeietor in primele 3 saptamani de joc (sau ceva de genul acesta), in al 2lea rand spliturile din cate imi aduc aminte au iesit foarte ok .. iar in al 3lea rand daca a demola 2ua ziduri unui jucator care are 2-3 sate aruncate pe un continent crezi ca arata cat de zmeu esti tu .. prefer sa te las in lumea ta.

urssmircea iul 27, 13:35
ai ie\sit din ceata ?{

Unicul2012 iul 27, 13:35
mda

urssmircea iul 27, 13:35
pai ?

urssmircea iul 27, 13:39
cer invitatie pt tine aici ? daca nu mai ai chef de L44 poti \sa imi la\si \sitter ca ma bag acolo pe\ste ei :))

Unicul2012 iul 27, 13:46
???

Asta te deranjeaza pe tine, pe o parte ceri sittere/conturi/etc pentru a lupta cu Die si pe de alta ii vrei de aliati sau de colegi :))

Ps: Stim cu toti cum ai ajuns la finalul atator servare, ai avut baxul de "sosete" dupa tine! Pacat ca pe 44 nu prea iti iese schema..
 

DeletedUser44124

ursulica, dar tu ce stii sa faci? vad ca esti al nimaui pe harta.Ce s-a intamplat? nimeni nu il vrea pe ursu:))) off talentatule
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45629

hai ca sunteti cu totii buni, numai zmei pe aici :D

de cateva lumi incoace nu am vazut o lupta corecta. In care aliatii sa-si respecte promisiunile. Acum cuvantul nu mai inseamna nimic
 

DeletedUser44124

hai ca sunteti cu totii buni, numai zmei pe aici :D

de cateva lumi incoace nu am vazut o lupta corecta. In care aliatii sa-si respecte promisiunile. Acum cuvantul nu mai inseamna nimic

Mare dreptate ai.Daca ceata isi tinea cuvantul eram aliati pana la sfarsitul lumii !
 

DeletedUser46904

lasati ma vrajeala odata,voi ati intrat la o zi sau doua dupa ceata exact in zona lor numai ca sa ii incurcati
 
Sus