noobs. cine suntem si ce vrem.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7708

nu mai faceti spam vorbind despre un trib care a pierde sate mai ceva ca sita apa...aici este vorba despre noobs. cine suntem si ce vrem. despre mod... gasiti amanunte in recycle bin

Când mă vei avea din nou duşman, nu vei ajunge la recycle, îţi voi da direct shift+delete. MoD va reveni, ai promisiunea mea.
 

DeletedUser

Când mă vei avea din nou duşman, nu vei ajunge la recycle, îţi voi da direct shift+delete. MoD va reveni, ai promisiunea mea.


Ceva de genu : Mod nu este mort, Mod se transforma .

Oricum ar fi nu vei face parte din el :D
 

DeletedUser7708

ce MoD ma?? tu esti in plus .. cum ai fost si in MoD-ul de pe lumea asta... du-te si linge o suzeta in alta parte.......

Căţeluşul a venit să-şi apere stăpânul. Hai marş, n-am oase azi.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt.

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

Avertisment primit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ideea e simpla:

Orice user care nu posteaza legat de tribul noobs, de actiunile acestui trib, de diplomatia acestui trib, de razboaiele acestui trib, de brandul acestui trib si doreste sa faca referire la orice altceva, o sa fie avertizat, urmand ca mai apoi, daca se continua, sa fie luate masurile de rigoare.

Multumesc de atentie.
 

DeletedUser

cat ma bucur ca exista zeitati care ne apara macar de spam daca de altceva nu....
 

DeletedUser1627

cat ma bucur ca exista zeitati care ne apara macar de spam daca de altceva nu....

Iar tu ? :) Parca erai plecat... :)))

Ba... Am o veste proasta :-s cred ca ti-a murit paladinu... Nu era pe cal... si a dat cu capu in zid :-s sorryyyy :(((
 

DeletedUser

Ideea e simpla:

Orice user care nu posteaza legat de tribul noobs, de actiunile acestui trib, de diplomatia acestui trib, de razboaiele acestui trib, de brandul acestui trib si doreste sa faca referire la orice altceva, o sa fie avertizat, urmand ca mai apoi, daca se continua, sa fie luate masurile de rigoare.

Multumesc de atentie.

sau doar te-ai bagat in seama ca sa arati ca mai existi?
 

DeletedUser

inteleg ca eu ca si initiator al acestui topic am dreptul sa cer inchiderea lui. rog moderatorii sa inchida acest topic.
 

DeletedUser

Topic redeschis la cerere.

Tema ramane aceeasi. O singura deviere in offtopic, topicul urmand sa fie din nou inchis.
 

DeletedUser

multumesc, stimate moderator. de asemenea tin sa imi cer scuze public de un mesaj gresit redactat ceva mai sus.

iata postul:


Text original Zeitate
Ideea e simpla:

Orice user care nu posteaza legat de tribul noobs, de actiunile acestui trib, de diplomatia acestui trib, de razboaiele acestui trib, de brandul acestui trib si doreste sa faca referire la orice altceva, o sa fie avertizat, urmand ca mai apoi, daca se continua, sa fie luate masurile de rigoare.

Multumesc de atentie.


acest text a fst citat de mine martzian cu urmatoriul comentariu:

sau doar te-ai bagat in seama ca sa arati ca mai existi? prin care se putea crede ca

intentia mea era ca impreuna cu mesajul citat de la moderatorul forumului, comentariul meu sa se adreseze unui coleg de joc ce facea spam aici.


si acum, ca am scapat de ce aveam pe suflet sa revin:

in numele tuturor jucatorilor din noobs, tin sa urez intregii comunitati de playeri de pe aceste servere, craciun fericit, sarbatori calde si un an nou mai bun.


mai voiam si sa explic unui jucator care ne acuza de inobilari interne ca noobs niciodata nu a facut un secret ca nobilarile interne se practica in cadrul tribului. exista cedari de sate pentru repozitionari, exista sentinte ce duc la stergerea de pe harta a jucatorilor care nu dau spirit de echipa, dar acum sa zicem doar sarbatori fericite si atat!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pentru dfa1 care vorbeste despre noobs in topicuri dedicate altor triburi:

Martzian, ştim foarte bine amândoi că voi aveaţi singura deschisă cu MoD în zonă. În rest era albastru. Tu vrei să-mi spui că nu e mai uşoară înnobilarea internă sau evitarea lipsei de sate în aceste condiţii?

Cum majoritatea era albastru la voi şi având un nucleu, fiind o pată nu un semicerc ca MoD sau DIABLO, era uşor să blindaţi graniţele. Or fi pierdut MoD şi restul sate mai multe ca voi, dar au şi cucerit cu mult mai mult ca voi, raportat la pierderi.

noobs, cand a inceput razboiul cu mod avea doua aliante: cu die. si cu -sl-. die era la mare distanta de noi, neavand practic granita comuna, iar sl intre timp ne-a devenit academie, recapatandu-si numele de m.t.

in ceea ce priveste grija fata de aliantele noobs te asigur ca triburile este nu numai un joc de razboi ci si unul de diplomatic. cine ignora acest aspect al jocului, dar se da jucator bun, da dovada de o prostie fara margini si de o fudulie pe care o intrece doar prostia... faptul ca ai facut parte dintr-un trib care nu a avut aliante sa am iertare, dar asta nu denota nimic altceva decat faptul ca ai facut parte dintr-un trib prost condus, si avut incredere in conducatorii acelui trib (ca sa nu mai zic ca imi amintesc parca un mail de la tine in care imi spuneai la un moment dat ca esti singurul intemeietor ramas in joc... sau gresesc?)

in ceea ce priveste numarul de sate cucerite raportate la pierderi... uite mai jos o statistica de la inceputul lumii. aceasta statistica vorbeste si despre relatiile noastre de alianta din jurul granitelor, dar si de eficienta noobs.

Side 1:
Tribes: noobs
Players:

Side 2:
Tribes: DIABLO, SoS, MoD, [?], Aliens, Knight, US, US 1, REGII, NOI, Taypan
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,060
Tabăra 2: 44
Diferență: 1,016

image.php




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9,273,210
Tabăra 2: 388,021
Diferență: 8,885,189

image.php





cand vei conduce o echipa care va avea o statistica asemanatoare, poti vorbi despre noobs. pana atunci insa, ciocu' mic! ...ai pierdut satele imbolnavindu-te subit tocmai cand noobs a inceput sa te atace, desi incercai disperat sa te refugiezi din mod intr-un alt trib aliat noua... nu mai vorbi ca te faci si mai rau de ras...


este foarte adevarat ca multe din triburile trecute acolo nu au fost tinta unui razboi cu noi. ele insa au pierdut sate in favoarea noastra pentru ca noobs are prostul obicei ca in cazul in care un jucator spioneaza un sat noobs, acel jucator este trimis la margine. de intreaga echipa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8715

din ce am observat, noobs-ul are "prostul" obicei si o "impertinenta" acuta de a distruge "brand"-urile precum MoD si "nemuritori" precum IMMO(l5), triburi care atat timp cat se luptau cu triburi de incepatori si prost organizate, le plecase modestia in tinuri indepartate. Insa triburi precum noobs tot sa existe. O.S-ul (l5) ar intra in aceeasi categorie.
mentionez ca nu am avut nicio legatura pe harta nici cu MoD, nici cu IMMO. Am facut aceasta precizare pentru a elimina orice suspiciune de fustrare asupra mea.
Respectul nu ti-l castigi prin cat de activ esti pe forum, aberand in fel si chip si avand un comportant pe care Becali ar fi invidios, ci prin statistici precum cele de mai sus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

atunci cand am deschis topicul prezentare trib, pe data de 3 august anul trecut, am anuntat ceva. am spus ca noobs nu vrea sa piarda niciun om din echipa scos la iarba de adversari. asta a fost obiectivul nostru nr 1. nu ma refer la nobilarile interne pentru ca echipa a avut intotdeauna dreptul de a se apara impotriva celor care nu au respectat-o.

al doilea obiectiv, nu mai stiu daca declarat sau nu, a fost sa pierdem cat mai putine sate. suntem singurul trib infiintat la inceputul lumii a 7-a care a pierdut sub 200 de sate. multe dintre satele pierdute au fost recuperate. de asemenea o buna parte din satele care in statistici apar ca pierdute de noi au fost cedate aliatilor din diverse motive (strategice sau snipuiri involuntare)

un al treilea obiectiv a fost sa nu umbalm niciodata dupa puncte, dar sa ne impunem punctul de vedere in eventualele confruntari pe plan diplomatic. astazi, in centrul hartii, noobs este alaturi de aliatii sai un important pol de putere care are un cuvant hotarator de spus.

ca tot am ajuns la aliati: ne-am dorit aliati alaturi de care sa luptam si pe care sa ne bazam. chiar daca nu intotdeauna lucrurile au fost roz intre noi si aliatii nostri, am avut si noi si ei suficienta deschidere pentru a fi alaturi mereu. noobs nu a renuntat la nicio alianta incheiata pana in momentul de fata, si nici nu intentioneaza sa o faca.

ma uit pe lista aceea de oameni care si-au inscris triburile la prezentare trib... cati mai sunt pe L7? cate triburi mai sunt din cele descrise acolo?
 

DeletedUser

vin aici cu o precizare pentru ca este vorba de noobs, si vreau sa raspund la acest atac la adresa noobs dat pe alt thread:

pe L5 intr-o singura saptamana, LOD, tribul de la ai carui conducatori primisesem zeci de asigurari ca imi vor ramane aliati, au intors armele si s-au alaturat adversarilor nostri. tot atunci aqvila, un trib cu care aveam pna si ei ne curtau insistent pentru a transforma pna-ul in alianta ne-a declarat razboi. mai era un trib, format dintr-o factiune desprinsa din lod la care aderasera si oameni din MVP si alte triburi marunte, 300 se numea, care de asemenea ne-a declarat razboi. tot atunci tribul condus de megara, care pana atunci ne fusese aliat fidel si luptase alaturi de noi impotriva immo a incheiat pace cu immo. iar toate aceste triburi (cu exceptia celui condus de megara, dar care era si cel mai mic dintre cele despre care vorbim aici) care ne inconjurau din toate partile, au format o familie cu scopul declarat de a distruge noobs. dupa o luna familia respectiva nu mai exista, lod se sfaramanse, 300 ne cerea pna-ul iar immo era in prag de colaps...
totusi, trebuie sa recunosc: aici, pe L7 nu am intalnit niciun adversar de talia celor din Immo de pe L5. acela a fost un razboi teribil de dificil, de solicitant si am avut adversari care merita tot respectul nostru. si totusi am castigat. aici, cel mai mare inamic pe care-l avem este timpul, care devine parca prea putin.


iar in ceea ce priveste respectul aratat de noi aliatilor... sa vorbeasca aliatii despre corectitudinea noastra. faptul ca de la inceputul lumii si pana acum nu am renuntat la nicio alianta, iar aliatii ne sunt alaturi, inseamna ca am stiut si sa ne alegem, dar si sa ne respectam prietenii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Martiane nu mai vreau sa ne certam sunte-ti mai buni asta tine de voi!

Dar zi si mie ce faci cand cade DIABLO! cu Die. alianta cu TSA alianta cu TSL alianta cu ~TFO~ alianta ! deja nu mai aveti ce ataca doar sa mergeti spre ~Fr~ cu ei nu mai stiu ce diplomatie aveti!

Te gandesti ca daca se rup aliantele alea veti fi la mijloc exact cum suntem noi acuma! Sa vedeti ca nu e usor sa rezisti si in plus pe partea SUD unde dati voi ne aparam cu 5 au 6 jucatori .
 

DeletedUser3919

tot atunci tribul condus de megara, care pana atunci ne fusese aliat fidel si luptase alaturi de noi impotriva immo a incheiat pace cu immo. iar toate aceste triburi [/B](cu exceptia celui condus de megara, dar care era si cel mai mic dintre cele despre care vorbim aici) care ne inconjurau din toate partile, au format o familie cu scopul declarat de a distruge noobs.

Tot cu o precizare...
Asta este o minciuna sfruntata. Eram curioasa pana unde poti merge cu minciuna. Noi nu am incheiat niciodata pace cu IMMO si nici nu ne-am intors impotriva voastra. Ai renuntat la L5 cand a inceput L7 si noi am continuat sa luptam impotriva IMMO alaturi de OS caci ordinul tau la plecare a fost ca cei din noobs sa intre in OS. Cu exceptia noobs si Die noi nu am avut nici o alta alianta iar dupa plecarea noobs in OS am continuat sa luptam impotriva IMMO avand doar PNA cu OS (PNA incheiat la cererea catorva membri noobs caci OS nu vroiau nimic). A fost o perioada in care eram singuri impotriva IMMO.
Apoi, cand in IMMO au ramas doar 17 membri, am primit un mesaj de la LizardKing cum ca dupa caderea IMMO, are presiuni din partea membrilor OS de langa noi (adica fostii noobs) ca PNA-ul nostru nu mai are nici o justificare. Ori intram in OS, ori avem razboi cu ei. Asa ca am hotarat impreuna cu zmeurik sa nu mai atacam ramasitele IMMO si sa ne apucam de facut aparare. Insa au fost colegi de-ai mei care au continuat sa dea in IMMO. Am fost strict alegerea noastra ca eu si zmeurik sa nu mai atacam IMMO dar ne-am sustinut colegii cu trupe de sprijin si nu am incheiat niciodata pace cu IMMO.
Cam tot in aceeasi perioada, am primit un mesaj de la nemesys3000 cum ca ar fi cazul sa schimbam diplomatia caci ei (IMMO) intra in MT si o sa aiba razboi cu OS. Cu toate ca OS ne inselasera, am refuzat si am continuat sa asteptam declaratia de razboi a OS. Insa aceasta nu a venit caci simtindu-se incoltiti de MT din care faceau parte acum si IMMO, s-au intors la noi cu cerere de alianta, ba chiar sa intram in alianta veteranilor. Am acceptat alianta dar am refuzat intrarea in Alianta veteranilor.
In momentul de fata, noi tot tribul continuam sa luptam impotriva MT in timp ce cei mai fideli aliati ai noobs, adica Die, au intrat toti in MT si acum ne ataca si pe noi. Din noobs au ramas 3-4 membrii care au intrat in 3A si continua lupta alaturi de noi insa noi am ramas tot tribul pe aceeasi pozitie inca de la inceput.

Cred ca orice jucator noobs (cu exceptia ta bineinteles) poate sa-ti confirme cele spuse de mine precum si orice membru IMMO.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Martzian, chiar daca am citit, nu am postat niciodata pe extern pana acum. Insa avand in vedere ca Megara m-a amintit in mesajul ei, dar mai ales din cauza neadevarurilor spuse de tine probabil cu scopul de a o denigra, ma simt obligat sa confirm spusele Megarei.
DARK nu a incheiat niciodata pace cu IMMO. Am rugat-o sa schimbe diplomatia inainte de intrarea noastra in MT si m-a refuzat preferind sa ramana alaturi de aliatii sai de la inceput. Sunt convins ca stia ca alegerea ei nu este tocmai una fericita insa a preferat sa nu se invarta dupa cum bate vantul.
Si cererea mea nu a fost singura caci au mai existat incercari de a-i aduce tribul de partea MT si intotdeauna ne-am lovit de un refuz. "Mai bine la margine dacat in MT" asta imi spunea mereu. Si in momentul de fata tribul ei lupta impotriva MT, implicit al fostilor IMMO caci noi ne aflam pe langa ea. Chiar eu, care acum sunt la granita ei, am atacat-o de cateva ori impreuna cu fostii mei colegi din IMMO,si vom mai ataca pana va deveni un castigator ca si tine pe l5...Nu te mai victimiza atat ca toti s-au intors impotriva ta caci niciodata noobs nu a fost singur impotriva tuturor asa cum a fost MoD pe L7 si cu care incerci acum sa te compari.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus