10 ani de Tribalwars !

DeletedUser201

cred ca o furnica ar cauta-o cu lupa dar asta e alta poveste .
esti noob si nu intelegi ca erorile din acest joc si nu este prima, fac sa scada numarul jucatorilor care platesc.
aia de nu inteleg mare lucru, oricum nu platesc.
 

DeletedUser

vorba asta ai auzit-o si tu la 1 si o duci mai departe ca asa e frumos probabil , daca ar fi asa inseamna ca cei ce fac ceea ce zici tu sunt perfecti .

ti-am mai zis data ca sunt noob si sunt mandru de asta
 

DeletedUser201

vorba asta ai auzit-o si tu la 1 si o duci mai departe ca asa e frumos probabil , daca ar fi asa inseamna ca cei ce fac ceea ce zici tu sunt perfecti .

ti-am mai zis data ca sunt noob si sunt mandru de asta
joc extrem de rar din X motive, nu am auzit nici o vorba la nimeni, nu sunt genul sa citez din clasici sau sa merg cu turma, ai centura neagra la dat cu parerea si esti si noob.
 

DeletedUser

;) te cam repeti ca o placa de pick-up zgariata

daca joci destul de rar si nu auzi nimic de la nimeni de unde stii de ce renunta unii ? esti vreun pui de nostradamus reincarnat , ruda cu mama omida sau ghicesti in cafea ?
 

DeletedUser201

Misiunea cu Autocontrol (Satele bonus nu au existat dintotdeauna - Să ne prefacem că nu există) este de-a dreptul imbecila.
Am trimis atacuri de farm cu mult inainte de ora 00:00 cand aflai ce presupune aceasta misiune.
Dimineata m-am trezit ca aceasta misiune ca NU o mai pot executa intrucat un atac de farm a ajuns dupa ora 00:00.
Logica de rahat a celui ce a gandit asa ceva, desi nu ma mira.
P.S.
rog noobii sa se abtina sa comenteze.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Daca atacurile au fost lansate pana in ora 00:00, nu este nicio problema. Important e sa nu fi lansat si sa nu lansezi de la ora 00:00 si pana la finalul etapei cu numarul 2.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
ia o pauza..de vreo 2 saptamani,mananca cerealele si lasa-ne cu prostiile tele.cauti nod in papura la orice.
ps:si eu sunt noob,ca asa o sa zici.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pe perioada fazei 2, daca doriti sa indepliniti misiunea "autocontrol" nu trebuie sa atacati sate bonus ( sate parasite care au un bonus, daca vreun jucator are un nume de sat "sat bonus" nu conteaza ).

Nu ataca sate bonus atâta timp cât faza evenimentului este activă. - Atacurile lansate inainte de inceperea fazei 2, NU se iau in considerare.


Legat de trofeul aniversar - problema va fi remediata luni ( 24.06 ) si se va afisa corect la cei care il au.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Intrebare la misiunea cu cruciade:merge sa atac doar cu cate 20 de spioni?adica,practic indeplinesc conditiile.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Intrebare la misiunea cu cruciade:merge sa atac doar cu cate 20 de spioni?adica,practic indeplinesc conditiile.

O bătălie trebuie să aibă în componență cel puțin 20 de unități de ambele părti, atacurile asupra satelor proprii nu contează.
Si spionul tot unitate e, nu ? :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pentru cei care se vaita de lipsa de nobili si implicit imposibilitatea terminarii misiunilor pe Lumea 34, exista o explicatie simpla si logica :

Este un eveniment aniversar lansat cu ocazia celor 10 ani de joc ( global ), drept urmare este dedicat in special celor care joaca de mai mult timp, deci lumilor mai vechi. La eventurile trecute ( vikingi si paste ) lumile vechi au fost excluse, acum este exclusa lumea 34 prin prisma unor misiuni din faza 2.

PS. @ noneone :

Logica de rahat
a celui ce a gandit asa ceva, desi nu ma mira.

Si eu rog nihilstii ( asta daca sti sensul cuvantului ) sa se abtina, logica ta este sublima si tinde sa lipseasca cu desavarsire. Crezi ca oamenii aia nu s-au gandit ca pe acest joc se poate ataca si la 200 de ore, de exemplu ?
 

DeletedUser

trebuia sa se gandeasca , au alta treaba de facut ? :cool: :p

cineva intreba ( nu mai stiu unde anume ) daca trebuie sa castige o batalie ca sa duca la bun sfarsit misiunea . misiunile cu paladin si pe satele cu biserica nu le-am facut inca insa cea cu nobilii chiar daca mor indepliniti misiunea ( ma refer la pct 2 )

Extinde-te

Atacă alte sate de cel puțin 10 ori cu nobil în componența armatelor tale.
 

liana

member
Scor reacție
35
Da da,
ca si eu am comentarii...
In loc de 5 zile cp,preferam "faceti click pt a primi 10 nobili":D
Ca niciodata n.am...

Legat de joc,si de momentul aniversar..
Ma plictiseam,si cineva mi.a povestit de Travian...Am facut click...si nu m.a retinut deloc..
La intamplare mi.a zis "mai,mai e un joc,Triburile,oarecum asemanator..."..
Si vreau sa va spun ca a fost dragoste la prima vedere.:)
In prima faza...ce incantata priveam cum creste zidul...Era tot mai frumos satul meu!
Am dus targul la maxim,doar sa vad tarabele alea...cand au fost..
Bradul de Cracuin,si acum il astept cu aceeasi incantare,si retin ce de ma topeam seara,cand se aprindeau luminitele in sat...
Mai tarziu am observat cum se instruiec trupele,cand inca recrutezi,si cum se opreste totul,cand e ferma 24/24//
Poate altora le pare ilar,
dar privesc si azi pe "privire grafica" doar de dragul satelor,a graficii,
si toate imi plac la fel de mult..
Ca jucam bine sau prost,
hai sa ne bucuram de acest joc,care ne place,
fara critici si carcoteli..

La Multi Ani! si eu,
pt zidul ala,care m.a atras prima data la joc :)
 

DeletedUser43921

Are cineva grafica satului din faza a II-a, as vrea sa o salvez si sa o folosesc pe asta tot timpu :)

Imi aduce aminte de vremurile in care chiar jucam triburile :p
 

DeletedUser44035

Poti sa-ti pui grafica din faza a2-a chiar jos sub imaginea satului unde poti pune sa se vada si Privire generală clasică asupra satului
 

DeletedUser34055

Misiunea cu Autocontrol (Satele bonus nu au existat dintotdeauna - Să ne prefacem că nu există) este de-a dreptul imbecila.
Am trimis atacuri de farm cu mult inainte de ora 00:00 cand aflai ce presupune aceasta misiune.
Dimineata m-am trezit ca aceasta misiune ca NU o mai pot executa intrucat un atac de farm a ajuns dupa ora 00:00.
Logica de rahat a celui ce a gandit asa ceva, desi nu ma mira.
Unde vezi tu asta: NU o mai pot executa, si eu am trimis atacuri dar nu vad nicaieri asa ceva
 

DeletedUser42487

Nu trebuie sa ii scrie... si eu am intrat pe cont dupa ce s-a activat faza a doua, intai am trimis la farmat si apoi am deschis misiunile, deci nu trebuie sa imi scrie undeva ca nu mai pot executa misiunea respectiva.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus