3 zile de pace

  • Autor subiect DeletedUser1945
  • Data de început

DeletedUser

vorba lui tomasito .... ar fi frumos sa facem ceva cum a fost pe 3 la disparitia lui el comandante .... daca cineva cunoaste familia , prietenii... cineva care sa il fi cunoscut , daca familia are nevoie de sprijin financiar ar fi bine sa se posteze un cont aici ( sper ca in momente de genul acesta sa existe seriozitate )

suntem o comunitate de 200000 de oameni , unii mai noi , unii cu state vechi pe jocul acesta .... trebuie sa dam dovada de compasiune si de solidaritate... sa lasam ura .. pana la urma urmei suntem cu totii o mare familie !!!

Dumneazeu sa il odihneasca in pace !!!
 

DeletedUser

Totuna-i dacă astăzi sau mâine o să mor,
Când voi să-mi piară urma în mintea tuturor,
Când voi să uiţi norocul visat de amândoi.
Trezindu-te, iubito,iubite cu anii înapoi,
Să fie neagră umbra în care-oi fi pierit,
Ca şi când niciodată noi nu ne-am fi găsit.

Făclie de veghe pe umezi morminte,
Un sunet de clopot în orele sfinte,
Un vis ce îşi moaie aripa-n amar,
Astfel ai trecut de al lumii hotar.

O, moartea e-un chaos, o mare de stele,
Când viaţa-i o baltă de vise rebele;
O, moartea-i un secol cu sori înflorit,
Când viaţa-i un basmu pustiu şi urât.

Citat din Mihai Eminescu

Un gând de mângâiere, compasiune şi sincere condoleanţe familiei din partea tribului Dec 89, care se alatură pe aceasta cale deciziei de a lua 3 zile de pace încetand ostilitatile in această perioadă.

Dumnezeu sa il ierte.
 

DeletedUser

vorba lui tomasito .... ar fi frumos sa facem ceva cum a fost pe 3 la disparitia lui el comandante .... daca cineva cunoaste familia , prietenii... cineva care sa il fi cunoscut , daca familia are nevoie de sprijin financiar ar fi bine sa se posteze un cont aici ( sper ca in momente de genul acesta sa existe seriozitate )

suntem o comunitate de 200000 de oameni , unii mai noi , unii cu state vechi pe jocul acesta .... trebuie sa dam dovada de compasiune si de solidaritate... sa lasam ura .. pana la urma urmei suntem cu totii o mare familie !!!

Dumneazeu sa il odihneasca in pace !!!

Regele Thomas astăzi la ora 13:06
bine mai kracis...tu daca asa vrei`...
tracis astăzi la ora 10:44
MESAJ PENTRU G.W.!
3 zile (72 de ore) incepand aztazi (19.07.09) de la ora 24:00 nu voi ataca pe nimeni in memoria jucatorului transilvania care acuma cateva zile a decedat!
Sa`i fie tarana usoara!
***In caz de neastamparare voi fi nevoit sa raspund in mod agresiv!***
_________________
Esti chiar penibil cu asemenea prezentari.
In 72 de ore nu ataci si in 74 primesti sprijin;))

BAfta la joc!




unii nu gandesc la fel`...
asta este`...ma bucur ca triburile cu traditie precum GEMINA au facut pace...
 

DeletedUser2863

Ce am mai putea sa spunem ?... Am pierdut deja cativa prieteni de cand s-au "lansat" triburile.ro ... Din diverse motive , pe care numai bunul Dumnezeu le stie rostul ... Dar ei vor continua sa existe prin cei care le-au fost alaturi , in viata reala sau aici , in cea virtuala ... Noi ne dorim doar ca Dumnezeu , cunoscand mai bine decat oricine calitatile lor spirituale , sa ii aseze de-a dreapta Sa si sa le dea voie sa-si dea cu parerea atunci cand va avea nevoie de o parere cu privire la cei ce le vor urma ... Dumnezeu sa va odihneasca si sa ne revedem in pacea spirituala cand va sosi ceasul ! Caci necunoscute sunt caile Domnului ! Amin ! Sa nu lasam colbul uitarii sa se astearna pe amintirea lor ! Sper ca urmasii Avalon-ului sa gaseasca intelepciunea sa se abtina de la actiuni ofensive timp de 3 zile incepand din acest moment !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1945

KD, Avalon a fost un trib ce a pus mare pret pe onoare, iar conducatorii lui, de-a lungul lumilor, sau cei care au facut parte din acel trib, au cerut intotdeauna respectarea unor principii si mai presus de toate, respectarea tuturor celor ce participa la acest joc, fie ei colegi de trib sau aflati in alte triburi, inclusiv in cele ce ce apar cu rosu pe harta lor. Nu am nici un dubiu ca o vor face si de aceasta data. Multumesc si celor din Gemina si tuturor celorlalti care au inteles ca prin acest marunt gest sa fie pentru ultima data alaturi de fostul nostru coleg din Hold2.
 

DeletedUser

ce treaba ai tu thomas cu baiatul ala care s-a dus?
ce-i cu mesajul ala??????????????

ai pus in prezentate ca nu ne ataci,,,, de parca ai fi mare vedeta
si un sfat
ia sate de la jucatori activi nu mai lua de la mameluci,,,,,sau poate nu poti?=)))
uita-te putin in oglinda thomas,,,,,,,,,,,,,,,,
 

DeletedUser

ce treaba ai tu thomas cu baiatul ala care s-a dus?
ce-i cu mesajul ala??????????????

ai pus in prezentate ca nu ne ataci,,,, de parca ai fi mare vedeta
si un sfat
ia sate de la jucatori activi nu mai lua de la mameluci,,,,,sau poate nu poti?=)))
uita-te putin in oglinda thomas,,,,,,,,,,,,,,,,



nu cred ca trebuie sa am treaba cu el`...
un sfat si tie`...mai dormi si tu baiatule`..

stii de ce are G.W. reputatie de W.C.`u?
din cauza ta mah`...ca esti un fel de Becali ai triburilor...nu ai un pic de bun simt si diplomatie..

 

DeletedUser

tracis si Regele Thomas nu va certati pe un thread trist ca asta....
Nu se cuvine :confused:

Condoleante familiei
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Baieti !!! putin respect pt durerea altora !!!
Personal nu l-am cunoscut pe TRANSILVANIA ,doar am auzit cate ceva despre el si se pare ca a fost un jucator ok...oricum a fost un jucator de TRIBURILE.
Ar trebui sa ne respectam mai mult !
E trist cand se intampla o astfel de nenorocire !

Respect !
 

DeletedUser



nu cred ca trebuie sa am treaba cu el`...
un sfat si tie`...mai dormi si tu baiatule`..

stii de ce are G.W. reputatie de W.C.`u?
din cauza ta mah`...ca esti un fel de Becali ai triburilor...nu ai un pic de bun simt si diplomatie..



daca tribul meu are reputatie de W.C.? atunci de ce toti vreti sa mancati din el?

tocmai asta va spuneam,,,,, e posibil sa intrati pana la gat in W.C.
dar voi nu si gata:))))


am bun simt cu cei care-l merita thomas
 

DeletedUser

daca la tine, diplomatia este arta de a pupa in fund,,,,,,,,atunci da-i bataie thomas
 

DeletedUser

se vede cat de mult respecti acest topic si cat de mult te respecti thomas
ai pus in prezentare a ta ca tribul GW sa se potoleasca pentru moartea acestui baiat si vii sa folosesti cuvinte gen W.C. pe acest topic

mai uita-te in oglinda thomas,,,,,poate-ti dai seama pana la urma
 

DeletedUser

cred ca ar trebui sa va certati pe privat sau la off topic aveti putin respect
 
Sus