About WRATH! Rushinik:P

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Deci, uite care e povestea:
Un amic imi cedeaza un sat de 6k!
Pentru a fi sigur ca il voi cuceri eu si nu vreun aliat sau chiar coleg de trib trimit mesaje la o arie destul de larga din jurul satului respectiv, mesaje prin care imi rezerv satul respectiv!
Dupa aproximativ 12 ore lansez primul atac cu nobil! Deja dupa al doilea atac adeziunea era 3;)) Mi-am dat seama ca cineva mai ataca! Dupa ce mai trimit un nobil+cva armata ma uit pe harta, si, ce sa vezi, satul era cucerit de Alienware din WRATH(aliati)! :| Ma uit sa vad daca lui i-am trimis mesaj cu rezervarea, si... ciudat, era, si era si citit:) Il intreb de ce totusi a atacat si imi spune sec : "Unde l-ai rezervat ca eu nu am vazut nici un mesaj!" dupa care mai si ameninta : "Opreste atacul sau devine razboi!" Las atacul sa ajunga si iau satul dupa care Alienware incepe sa ma atace, aliat fiind:) Dupa ce imi "toaca" 2000 lancieri si 1500 luptatori cu spada, trimite si nobilul, eu nefiind online. Cu putin noroc satul ramane la mine, dar cu adeziune 6:) Dupa care bine-inteles ca am avut o reactie mai "violenta", dar nu exagerat, si atunci a intervenit unul dintre cei 2 diplomati WRATH... si anume interistul!:)

sall a spus:
interistul în data de 13.12. la ora 19:35
vezi cum vb cu colegii mei
ai mare grija
s-ar putea sa mi se puna pata pe tine

Sir-NyCkY în data de 13.12. la ora 21:16
O sa te lamuresc cand o sa am timp despre ce e vorba! Sunt un jucator respectuos, dar cand un aliat joaca impotriva mea imi pierd rabdarea!

interistul în data de 13.12. la ora 21:19
stiu despre ce e vorba
dar nu asa se vorbeste

Sir-NyCkY în data de 13.12. la ora 21:38
Pai daca stii de ce nu iei masuri?! Tie t-i s pare normal sa se atace aliatii intre ei?:O

Sir-NyCkY în data de 13.12. la ora 21:41
Tu ai probleme cu limbajul meu, dar totusi gandeste-te ca aici jucam un joc care are niste reguli... parerea mea ca alea trebuie respectate in principal! Adica na... omul ma ataca cu tot ce are si incearca si sa ma innobileze si tu ai probleme cu limbajul meu. Sunt constient ca daca se vrea disparitia mea, cu siguranta ve-ti reusi... dar nush ce ai tu de castigat la afacerea asta...

interistul în data de 13.12. la ora 21:43
man daca tu ai dreptate vei avea satul
ai rapoarte ca iai spart apararea?

Sir-NyCkY în data de 13.12. la ora 21:50
1. Nu avea aparare pentru ca satul mi-a fost cedat de un coleg din [ally]GD[/ally]!
2. Primul atac cu nobili a fost al meu.
3. Pe sat am facut Claim cu 12 ore inainte sa atac! Mesaj primit si de el... am dovada!
4. Dupa ce a cucerit satul pe care eu pusesem claim a raspuns simplu k nu a primit nici un mesaj.
5. Apoi a inceput frumos sa imi toace apararea cu Zid 2!:|

Nu vreau sa fac din asta o parere generala asupra [ally]WRATH[/ally]. Daca tu continui sa tii asa oameni in trib inseamna k toti sunteti asa! Nu o lua ca pe o jignire personala.

interistul în data de 13.12. la ora 21:51
:)))
dar tu cum ai lua-o?

Sir-NyCkY în data de 13.12. la ora 21:53
Daca tu continui sa tii asa oameni in trib inseamna k toti sunteti asa!
Deci doar daca...

Sir-NyCkY în data de 13.12. la ora 21:56
Ai primit dovezile... sper ca acum te-ai lamurit ca nu vorbesc doar asa ca sa treaca timpul!

interistul în data de 13.12. la ora 22:02
o sa vb cu el
nu poti da afara un membru asa usor

Sir-NyCkY în data de 13.12. la ora 22:05
In cazuri ca acesta...! Dar in fine... las-o asa atunci. Lasa-i sa continue ca o sa fiti respectati de tot clasicul pentru actiunile unor asemenea jucatori! Faci cum stii... eu ti-am zis despre ce e vorba!

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:11
Mai esti online?

interistul astãzi la ora 00:12
da

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:13
[player]Alienware[/player] ma ataca din nou! :| Mai intai mi-a cerut despagubiri, ca parca am eu vreo vina ca el face ce vrea... ataca aliati, nu respecta claim`uri!:(

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:15
Acum a retras atacul... :| Dar maine dimineata s-ar putea sa am o surpriza!

interistul astãzi la ora 00:15
cum sa te atace
resursele ptr nobil mi se pare normal sa le dai
dar cum sa te atace?

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:16
A fost doar o intentie de a ataca! Cum omule sa`i dau resursele pentru nobil?! L-a pierdut din vina mea?

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:17
Da-mi te rog un ID de mess daca se poate sa vb! Deci regulile acestui joc se pare ca le cunoastem diferit :|

interistul astãzi la ora 00:24
prefer sa vb aici

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:26
Huh, e mult mai greu de comunicat aici, dar cum crezi.

interistul astãzi la ora 00:29
deci eu asa consider si asa s-au rezolvat toate problemele de genul asta intre triburi pana acum.s-au dat resursele ptr nobil innapoi

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:33
Oricum daca cineva din WRATH ma va muta la marginea hartii prin orice trib unde voi merge va sti lumea de voi! Si te asigur k dak spun povestea asta la toti jucatorii adevarati de triburile, cel putin 90% dintre ei imi vor da dreptate! Dar nah, aici vad ca sunt alte interese, nu se respecta nici un fel de regula! Va urez spor la joc, daca voi asa numiti asta... Cu tot respectul pt. tine, esti pe locul 2, cu siguranta jocul asta il stii foarte bine, dar atunci cand te complaci la niste oameni de nimic, te alaturi lor! O seara placuta in continuare si spor la innobilarea mea... daca voi chiar asta doriti! Poate o sa ne mai intalnim si pe alte lumi, pe care poate voi avea mai multa influenta ca aici. Sunt curios cine te-a mazilit pe L3;))

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:35
interistul a spus:
deci eu asa consider si asa s-au rezolvat toate problemele de genul asta intre triburi pana acum.s-au dat resursele ptr nobil innapoi
Si daca eu ii platesc lui nobilul, el nu trebuie sa imi plateasca trupele pe care le-am pierdut?! Dar in nici un caz eu nu sunt obligat sa ii platesc lui nobilul!

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:38
Asa ca las-o moarta... poate ca dupa cva timp, si cand vei acumula mai multa experienta in ceea ce priveste diplomatia, iti vei da seama k ai facut o nedreptate! Eh... pana la urma e doar un joc... pacat ca unii il joaca cinstit, iar altii se ghideaza dupa propriile lor reguli!

interistul astãzi la ora 00:39
merci

interistul astãzi la ora 00:40
am sa incerc sa mai acumulez
in primul rand daca citeai profilul meu nu apelai la mine
dar in fine nu mai conteaza
noapte buna

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:43
Da, corect, prima data am vrut sa apelez la tine, dar am vazut k esti rank 2 si mi-am dat seama k s-ar putea sa nu ai destul timp pentru asemenea probleme. Am vb cu celalalt diplomat, care nici nu a binevoit sa imi raspunda la mesaje! In al doilea rand tu ai deschis subiectul!:)

Sir-NyCkY astãzi la ora 00:43
Noapte buna si tie!:)

Vreau sa stiu si parerea voastra!:D Oare am gresit eu... sau ei? :| Oare sa fiu eu cel care a gresit?;))
 

DeletedUser

Deci, uite care e povestea:
.....
Vreau sa stiu si parerea voastra!:D Oare am gresit eu... sau ei? :| Oare sa fiu eu cel care a gresit?;))



hehe asta mi se pare a fi genul cosminion( asta ramane intre noi ;))

Nu, nu ai gresit cu nimic, e clar ca omul din Wrath a atacat dupa ce ai facut tu Claim-ul, chiar o urmare a acelui claim!


good luck,

may the power of the farms be with you!
 

DeletedUser1526

omul din WRATH a gresit; practic tu ar fi trebuit sa iei acel sat.:)
ei ce sa-i facem, nu toti le au cu jocu', mai ales ca diplomatia e o parte nu tocmai usoara.
 

DeletedUser764

Nu poti generaliza acum ca tot tribul Wrath e asa, dar mai sunt si oameni limitati in joc, alearga dupa puncte ca dupa bani, pacat e totusi un joc.

Dreptatea e de partea ta.
 

DeletedUser

Are dreptate Legolas, nu poti generaliza ca toti din Wrath sunt asa. Dar cel cu care ai vorbit tu, este. Din moment ce iti cere sa platesti nobilul. Nu trebuie sa platesti nici un nobil, din moment ce ai facut claim. El a fost fraier si prost.
 

DeletedUser

o sa iau masuri;)

Postul asta e chiar amuzant, de parca tu ai vreo functie in Wrath. :)

Alien a gresit. Asta e, nu toti le au cu jocul(vorba unora). Insa, nimeni nu poate judeca 600 de membri dupa 1 singur om. Gandeste'te ca majoritatea celor din Wrath au probleme de claim'uri cam in 2/3 din cuceririle lor. Macar acum, in razboi, nu mai au asa multe probleme.

Parerea mea e ca ai facut o greseala de incepator, totusi. Daca aveai 3 nobili pregatiti pentru ofensiva , si luai satul in maxim 4 atacuri, fara sa anunti pe nimeni, probabil ca ai fi avut sanse mai mari sa eviti un astfel de conflict. Putina experienta nu strica, cateodata. Ar trebui sa inveti din aceasta situatie si pe viitor sa fii mai prompt in ceea ce priveste cuceririle tale.

Salut!
 

DeletedUser

Postul asta e chiar amuzant, de parca tu ai vreo functie in Wrath. :)

Alien a gresit. Asta e, nu toti le au cu jocul(vorba unora). Insa, nimeni nu poate judeca 600 de membri dupa 1 singur om. Gandeste'te ca majoritatea celor din Wrath au probleme de claim'uri cam in 2/3 din cuceririle lor. Macar acum, in razboi, nu mai au asa multe probleme.

Parerea mea e ca ai facut o greseala de incepator, totusi. Daca aveai 3 nobili pregatiti pentru ofensiva , si luai satul in maxim 4 atacuri, fara sa anunti pe nimeni, probabil ca ai fi avut sanse mai mari sa eviti un astfel de conflict. Putina experienta nu strica, cateodata. Ar trebui sa inveti din aceasta situatie si pe viitor sa fii mai prompt in ceea ce priveste cuceririle tale.

Salut!
Ce ironic esti... ;)) Daca tu la prima innobilare, ai la dispozitie 3 nobili, atunci esti bun! Adica totusi, e un inceput, si dureaza ceva timp pana aduni reurse pentru taleri, respectiv nobili. Si din moment ce satul a fost cedat, puteam sa il iau linistit, bineinteles, daca nu existau persoane ca Alienware in joc;)) Daca tot imi vorbesti de experienta, imi spui si mie ce experienta ai tu in acest joc? In afara de pozitionarea de pe Lumea Clasica, ca acolo m-am lamurit!:)

double1 a spus:
Are dreptate Legolas, nu poti generaliza ca toti din Wrath sunt asa. Dar cel cu care ai vorbit tu, este.
legolas frunza verde a spus:
Nu poti generaliza acum ca tot tribul Wrath e asa, dar mai sunt si oameni limitati in joc, alearga dupa puncte ca dupa bani, pacat e totusi un joc.

Cred ca interistul este un jucator reprezentativ al WRATH-ului, din moment ce este diplomat si este rank 2 in Top General. Nu am vrut sa generalizez neaparat, dar m-am ghidat dupa ceea ce am scris cu 2 randuri mai sus;)
 

DeletedUser

Daca tot imi vorbesti de experienta, imi spui si mie ce experienta ai tu in acest joc?

Sunt un incepator pe triburile. Am doar putina experienta din TW, nimic mai mult. Ar trebui sa'ti dai si tu seama de experienta mea din moment ce ti'am explicat o strategie des intalnita dar nu la incepatori ... ca tine.
 

DeletedUser

interistul astãzi la ora 00:40
in primul rand daca citeai profilul meu nu apelai la mine
dar in fine nu mai conteaza
:D mare filozofie sa umblii la profilul tribului... un mesaj catre conducere si gata
 

DeletedUser

Sunt un incepator pe triburile. Am doar putina experienta din TW, nimic mai mult. Ar trebui sa'ti dai si tu seama de experienta mea din moment ce ti'am explicat o strategie des intalnita dar nu la incepatori ... ca tine.
No comment!
Esti un incepator p triburile, dar in TW esti pro... hai frate, ne lasi!:) Tu te vezi ce spui? Daca stii TW, cu siguranta ca ar trebui sa stii si triburile. Nu incerca sa mai motivezi cele 0 puncte de pe Clasic, incerci degeaba! Oricum noi te stim... esti celebru deja.:cool:
Zici ca nu stiu sa joc nu?! Si ca nu am experienta?:) Uite cum sta treaba baiatule. Pacat ca nu suntem vecini pe vreo lume. Aroganta ta depaseste orice limita... Daca tu crezi k eu nu stiu sa atac te inseli amarnic!;)) In fine, crezi ce vrei, oricum nu demonstrezi nimic. Sunt curios care e cea mai buna pozitionare a ta, pe orice lume, nu neaparat pe .ro, pe .net, pe .de... oriunde!;) Hai noroc. Si incearca sa fii mai rezervat in afirmatii... nu ma cunosti si nu stii ce stiu!:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

No comment!
Esti un incepator p triburile, dar in TW esti pro... hai frate, ne lasi!:) Tu te vezi ce spui? Daca stii TW, cu siguranta ca ar trebui sa stii si triburile. Nu incerca sa mai motivezi cele 0 puncte de pe Clasic, incerci degeaba! Oricum noi te stim... esti celebru deja.:cool:
Zici ca nu stiu sa joc nu?! Si ca nu am experienta?:) Uite cum sta treaba baiatule. Pacat ca nu suntem vecini pe vreo lume. Aroganta ta depaseste orice limita... Daca tu crezi k eu nu stiu sa atac te inseli amarnic!;)) In fine, crezi ce vrei, oricum nu demonstrezi nimic. Sunt curios care e cea mai buna pozitionare a ta, pe orice lume, nu neaparat pe .ro, pe .net, pe .de... oriunde!;) Hai noroc. Si incearca sa fii mai rezervat in afirmatii... nu ma cunosti si nu stii ce stiu!:)

Haha! Esti inteligent, ce sa mai vorbim. Ar trebui sa inveti sa citesti printre randuri "copilule". Asta inseamna propaganda, politica, etc. Simt ca nu ai mai mult de 18 ani, deci nu am cu cine sa vorbesc despre lucruri "savante" gen TW poate chiar triburile.

Nu te cunosc si nici nu vreau. Nu stiu ce stii dar nici nu vreau sa stiu pentru ca nu ai ce sa stii daca nu ai jucat macar pe o lume din TW, "smechere".

Si, "baiatule". Invata sa respecti oameni. Nu avem aceeasi varsta, intelegi unde bat?

Ca un apropo. Cea mai mare realizare a fost acumularea de 1756 de sate pe W1 - TW. Ca sa'ti inchidem gura frumusel, in prezent ma gasesti pe W10 , inconjurat de inamici, avand numai 16 sate. Te astept pe W10, ai grija sa dai sa fii aproape de K51 , sa vedem ce stii "smechere". Daca nu stii linkul , apasa aici, "smechere".

Bafta in continuare la cucerit sate.
 

DeletedUser

Ok, mi-ai demonstrat ce stii! Dar de cand si pana cand te indoiesti de calitatile mele ca jucator de triburile.ro. Din moment ce satul ala era cedat de un amic (fost coleg de trib), deci FARA TRUPE, de ce sa mai astept sa fac 3 nobili? In fine, se pare ca discutia noastra duce intr-o cu totul alta parte... si nu as vrea sa umplem acest topic cu niste post-uri interminabile... care nu ne intereseaza decat pe noi. Ti-as accepta provocarea, dar joc pe 4 lumi aici pe .ro, si imi ajunge:)
 

DeletedUser

Si aici s-ar putea sa ai dreptate! Oricum, hai sa nu deviem de la subiect! Consumul excesiv de off-topic dauneaza grav unui forum:))
 

DeletedUser1627

Am ºi eu de împãrtãºit ceva pe aici...

În primul rând dacã ºtii TribalWars (TW) clar ºtii ºi Triburile, doar mentalitatea oamenilor diferã.
Când a început Lumea 1 am intrat aici... M-am jucat... Nu ºtiam ce tre sã fac adicã... Prima mea clãdire a fost Statuia, dupaia ascunzãtoare, un nivel la principalã o minã de fier (mã gândeam cã fieru e important...) Asta acum f f mult timp...
Dupã ce am acumulat destulã experienþã (mã prind repede de un joc cum se joacã ºi care's regulile) auzeam cã marii jucãtori joacã pe TW... Aºa cã m-am gândit ºi eu sã vãd carei faza cu TribalWars-ul ãlã... Am intrat pe Lumea 6... ªi m-am jucat cam o lunã ºi umpic... Iar dupã o lunã aveam 18 sate... Adicã pe triburile.ro e cam imposibil dupã o lunã sã ai atâtea sate... Aici aveam! ªi nu mici ci mari! ~8000 puncte fiecare sat... Mã rog... Eu consider cã TW-ul este faimos doar pentru... Lumea 1 / 2 si Speed... Restul... Cel puþin 6 m-a pus pe gândit... A da... dupã ce aveam 18 sate m-am lasat de L6 :)
 

DeletedUser

Haha! Esti inteligent, ce sa mai vorbim. Ar trebui sa inveti sa citesti printre randuri "copilule". Asta inseamna propaganda, politica, etc. Simt ca nu ai mai mult de 18 ani, deci nu am cu cine sa vorbesc despre lucruri "savante" gen TW poate chiar triburile.

Nu te cunosc si nici nu vreau. Nu stiu ce stii dar nici nu vreau sa stiu pentru ca nu ai ce sa stii daca nu ai jucat macar pe o lume din TW, "smechere".

Si, "baiatule". Invata sa respecti oameni. Nu avem aceeasi varsta, intelegi unde bat?

Ca un apropo. Cea mai mare realizare a fost acumularea de 1756 de sate pe W1 - TW. Ca sa'ti inchidem gura frumusel, in prezent ma gasesti pe W10 , inconjurat de inamici, avand numai 16 sate. Te astept pe W10, ai grija sa dai sa fii aproape de K51 , sa vedem ce stii "smechere". Daca nu stii linkul , apasa aici, "smechere".

Bafta in continuare la cucerit sate.

Urat post...:eek:
Pe viitor abtine-te de la a trimite mesaje pe forumul extern, te faci de ras cu limbajul de mahala si aroganta de care dai dovada...nu-i prima oara:rolleyes: Sir-NyCkY a dat dovada de mai multa maturitate decat tine, deci orice remarca de genul "Si, "baiatule". Invata sa respecti oameni. Nu avem aceeasi varsta, intelegi unde bat?" e o bila neagra pt tine, nu pentru el ;)

On-topic: Sir-NyCkY, ai avut dreptate, ambii jucatori Warth au gresit. Am ceva experienta in diplomatia tribala si parerea mea este ca ai procedat cat se poate de corect.:) Multa bafta in continuare!
 

DeletedUser

Post facut in calitate de jucator

Ii dau dreptate lui Sir-NyCkY dar nu prea are ce face atata timp cat harta e populata predominant de jucatori fara caracter.

Ca un apropo. Cea mai mare realizare a fost acumularea de 1756 de sate pe W1 - TW

Nu m-am prins.. despre ce server vorbesti? Despre .net, pe care-l stim cu totii? :confused:
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus