admini care incalca regulile: Dave

DeletedUser

salutare,

urmatorul jucator incalca regulile:

Sat satul lui Dave
satul lui Dave
Coordonate: 999|999
Puncte: 75
Jucãtor: Dave
Trib: Hoarda Paladinilor
» Centrarea hãrþii
» Trimitere de trupe
» Trimitere de materii prime

se poate verifica si in joc.

inteleg testele dar nu si teste pe jucatori activi care conduc triburi.

acest jucator a profitat de drepturile lui si face ce vrea cu acest sat.

cum un admin trebuie sa fie impartial rog retragerea lui din grupul de admini mai ales cand a dovedit ca pe langa faptul ca face abuz de privilagii nu stie sa fie obiectiv.
 

DeletedUser

poti sa ne spui ce a facut cu acest sat domul Dave?
:D
ca nu ne-ai aratat nimic pana akum....
 

DeletedUser

pai daca ti se pare ok... vreu sa mut si eu toate satele membrilor MAGIC in K54 si sa-i duc pe altii de aici.

e ok? adica nu e mare lucru din ce spui tu. eu de ce nu am voie sa-mi mut satul dupa bunul plac?
 

DeletedUser

dude,esti confuz
satul lui Dave este in coltul plansii esti cu capu'?:D
e clar ca e test:rolleyes:
 

DeletedUser

pai daca ti se pare ok... vreu sa mut si eu toate satele membrilor MAGIC in K54 si sa-i duc pe altii de aici.

e ok? adica nu e mare lucru din ce spui tu. eu de ce nu am voie sa-mi mut satul dupa bunul plac?

Fa un efort si citeste regulile forumului ;) Nu e fizica atomica.
Nu ai voie sa le muti.
 

DeletedUser

pai si al tau ce cauta acolo.

daca scria sat test atunci era ok... dar pt mine apare ca sat BPS trecut la rating si in trib!

separa de joc si atunci e test... pana atunci nu e diferenta intre satul ala si altul de 75 de pct => incalcare de regulament prin abuz de prvilegii

@hades1234: $%#%#@%# -ta
 

DeletedUser574

LizardKing, e usor sa faci acuzatii insa nu vad cu ce a incalcat Dave regulile jocului??? Ce naiba aveti cu adminii? Mereu va luati de ei fara rost...ba ca ajuta ~TLD~...acu aveti ceva si cu BPS...
 

DeletedUser

pai si al tau ce cauta acolo.

daca scria sat test atunci era ok... dar pt mine apare ca sat BPS trecut la rating si in trib!

separa de joc si atunci e test... pana atunci nu e diferenta intre satul ala si altul de 75 de pct => incalcare de regulament prin abuz de prvilegii

@hades1234: $%#%#@%# -ta


daca nu ti-a clar ca un sat aflat in coltul plansii la mama naibii e "sat test" atunci....
65.gif
s
76.gif
19.gif
...stii tu..adica 75 puncte WOW! iti dai seama...ce sat tare....pacat ca nu-l poti nobila nu?

...ramane sa ne inchinam tie ,Maeste,ca ne-ai luminat
77.gif
ca altfel muream prosti nu?
 

DeletedUser

pai si al tau ce cauta acolo.

daca scria sat test atunci era ok... dar pt mine apare ca sat BPS trecut la rating si in trib!

separa de joc si atunci e test... pana atunci nu e diferenta intre satul ala si altul de 75 de pct => incalcare de regulament prin abuz de prvilegii

@hades1234: $%#%#@%# -ta

OK, e iesit din BPS. Abuz de privilegii in ce sens? Ca sunt in BPS sau ca port comunicatiile via IGM, Yahoo nu e acelasi lucru?
Ma rog, gata, sunt ronin. :D Satisfacut?
 

DeletedUser

LizardKing, e usor sa faci acuzatii insa nu vad cu ce a incalcat Dave regulile jocului??? Ce naiba aveti cu adminii? Mereu va luati de ei fara rost...ba ca ajuta ~TLD~...acu aveti ceva si cu BPS...

ce am cu BPS? cand va vad ca postati cu asa usurinta ca nu s-a intamplat nimic.

tribul meu era calare pe BPS acum am pierdut 9 oameni fruntasi din trib!
cine castiga: BPS! :)))) e chiar asa de greu de urmarit.

@dave: iti dai singur cu firma in cap... in alt thread pui accent pe reguli si pe corectitudine si ca ai fost nevoit sa pedepsesti pe toata lumea pt au avut incredere sa-i lase contul pt o zi, 2 sau mai multe cuiva care a facut o greseala. iar aici zice: "hai mah, ca nu moare nimeni daca ocolim un pic regulile si punem un jucator care tehnic nu difera de mine sau altu (chiar daca are 75 pct) intr-un colt si facem teste pe el."

asa cu teste se pot justifica multe.

@hades1234: asta e cea mai buna aparare. ti-am vazut posturile. faci misto si carcota indreptat discutia in alta parte.... pt ca logic si argumentat nu ai cum sa atragi atentia.

acum mai ramane sa iasa anumiti membri PSD la TV si sa zica: "mah ce tot ii anchetati si luati la intrebari pe colegii nostrii. voi nu intelegi ca au facut avere prin munca!". de ce nu vine cineva din alt trib si spune asta? asa iti aduc si eu multi membri care sa spuna ca eu am dreptate si atunci am castigat pt ca daca pun toti membrii MAGIC la un loc cu alte tribrui care va contesta suntem mai multi. deci faptul ca ii iei aparare si pt ca sunteti 3 care il sustineti nu inseamna ca si aveti dreptate

eu pana ieri nu avem treaba cu forumul... dar de acum o sa fiu prezent aici si o sa atrag atentie pt fiecare rahat care se intampla! tot se bate lumea in piept ca "legea si regulile sunt la fel pt toti"

@jucatori: daca aveti nelamuriri sau nemultimiri legate de anumite "ciudatenii" din joc puteti sa mi le trimiteti mie... nu imi pasa daca o sa fiu furat, pana la urma tot o sa fiu pedepsit intr-un mod sau altul!

@admini: va recomad sa faceti un poll unde sa voteze lumea. ceva de genul.

influenteaza adminii jocul? legea o aplica la fel pt toti? sunteti multumiti de ei?:
da
nu

pariem pe rezultat?
 

DeletedUser816

Sincer sa fiu Lizard are dreptate cu anumite lucruri..cam multe:)
 

DeletedUser816

Later edit : Nevermind
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@LizardKing datorita faptului ca si adminii sunt oameni, nu roboti, ei mai fac greseli, trec cu vederea sau omit anumite lucruri. Nu vad ce interes ar avea Dave sa influenteze jocul in favoarea BPS, fara ca ceilalti admini sa observe, bineinteles.
Sincer eu nu vad care este problema, a intrat in BPS, are si el un sat de 75 de pct, la marginea k99. Ma indoiesc profund ca ar fi facut modificari in baza de date a jocului, sau ar fi aplicat sanctiuni mai drastice inamicilor BPS, doar asa, pentru a influenta jocul in favoarea BPS. El riscand a fi prins.

Cum ar spune hades:
"Nu ai avut ce face, si ai facut topicul asta?"
 

DeletedUser

mersi gulos...dar ma tem ca va mai trece timp pana va intelege regele-soparla care e treaba
:D

tsk...tsk...tsk
 

DeletedUser

Ce stiti voi mai baieti, dave are in satul lui de 75 de punte 1000000000000000000000000000000000 de cavalerie grea si ii va distruge pe toti inamicii tribului BPS >:))), ca sa nu mai spunem ca are si turboreactoare la copitele cailor, altfel ar face 10 ani pana la satele din lumea 1, din pozitia lui.
:))).:D :D :D
 

DeletedUser

oka... am sa incerc sa va explic in asa fel sa pricepeti si voi.

explicatie pt iq sub 20.

1.MAGIC e in razboi cu BPS.
2.MAGIC ataca niste sate din BPS si urma sa le cucereasca azi sau maine.
3.un mambru MAGIC a gresit si a cerut sa-i fie luate toate satele si sa-i ramana doar primul sat => pierdea 4 sau 5 sate dezvoltate bine
5. 9 membri din MAGIC au fost depunctati... cu 50% si 25% din puncte... oameni care nu aveau nimic cu acea greseala si care nu au influentat soarta razboiului
6. oamenii astia au pierdut sate care acum se afla la alti jucatori din alte triburi si urmaza sa fie cucerite... in special s-au luat satele care erau pozitionate pe langa anumiti mebri. ex: vezi quicksilver... satele luate erau langa mambru TLD si BPS.
7. cei care azi sau maine urmau sa fie cuceriti scapa miraculos si au sansa sa se refaca sau chiar sa cucereasca nistre sate dezvoltate devenite peste noapte parasite (evident cu ajutorul domnului administrator Dave)

nu stiu daca chestia asta nu se numeste influentare a razboiului si daca nici acum nu ati inteles, maimute nu am ca sa puteti comunica cu ele! :)

@lordu: nu am contestat ca are milioane de trupe.... dar cum a putut sa intervina asupra unui jucator, care tehnic difera de mine prin pct, asa a putut sa o faca si in alte cazuri.

@hades: daca vorbesti despre mine imi spui LizardKing pt ca eu nu ti-am spus tie putica-manelaru, desi esti unu!

@sir Gulos: corect... e om si poate gresi asa cum a facut si in cazul acestei sentinte unde a facut un exces de zel! daca regulile se aplica, sa fie la fel pentru toti!

@dave: in ce fel a abuzat quicksilver cand oamenii aia au atacat si ininte tintele respective. el pur si simplu a trimis un atac in numele lor dupa ce au comunicat pe mess si alte tooluri de acest gen? ;)
 

DeletedUser

... Putem incerca sa nu ne certam? Te rog spune-mi cand vii cu ceva nou. Repeti aceleasi lucruri de 100 de ori. Puteai sa le spui doar 1 data, cu bold dak tineai asa de mult sa te faci auzit....
explicatie pt iq sub 20.
Stii, ce ai spus tu poate fi interpretat:D. Unii pot spune ca i-ai facut prosti:)
 

DeletedUser

@dave: in ce fel a abuzat quicksilver cand oamenii aia au atacat si ininte tintele respective. el pur si simplu a trimis un atac in numele lor dupa ce au comunicat pe mess si alte tooluri de acest gen? ;)

Prietene regulile sunt reguli. Toata lume trebuie sa li se conformeze.
Reguli-Triburile a spus:
Jucãtorii cu o legãturã comunã de internet nu au voie sã atace acelaºi jucãtor.
Precum stii asta se aplica si in cazul loctiitorului.
Deci asta este, trebuia sa citeasca mai intai regulile.
 

DeletedUser

ahahahahaha

..........
1.explicatie pt iq sub 20.

2. cei care azi sau maine urmau sa fie cuceriti scapa miraculos si au sansa sa se refaca sau chiar sa cucereasca nistre sate dezvoltate devenite peste noapte parasite (evident cu ajutorul domnului administrator Dave)

3.nu stiu daca chestia asta nu se numeste influentare a razboiului si daca nici acum nu ati inteles, maimute nu am ca sa puteti comunica cu ele! :)

4.@lordu: nu am contestat ca are milioane de trupe.... dar cum a putut sa intervina asupra unui jucator, care tehnic difera de mine prin pct, asa a putut sa o faca si in alte cazuri.

5.@hades: daca vorbesti despre mine imi spui LizardKing pt ca eu nu ti-am spus tie putica-manelaru, desi esti unu!


uite aici regele soparla,5 motive pentru care ar cam trebui sa-ti iei ban pe forum....:D
vrei sa-ti dau si citate din reguli?....sau poate inveti sa le citesti tu pana una alta...:rolleyes:
 
Sus