admini care incalca regulile: Dave

DeletedUser

Primita de pe forumul =A= :D

In cazul in care faci atata caz de cinstea si onestitatea cu care joci acest joc. :rolleyes:

De la jucatorii aia 3 poti sa-ti iei adio. Din partea ta e clar un indemn la nerespectarea si eludarea regulilor jocului.

PS: Nu e problema ta de unde imi obtin informatiile, in cazul in care doresti sa intrebi. Sunt n variante posibile asa ca ai de unde alege. :D


e11 ala ... citat , prelucrare sterge, ori ai pus klumea ori ala ti-a dat mesaj... oricum va fi oput din trib .
 

DeletedUser

nu are omul vina si nu vreau sa-l acuzam. acum m-a lasat pe mine pe sitting. e oka.

lasa ca nu e primul care vine pe la noi in trib si citeste tot de pe acolo... tribul care ne este inamic acum a avut doi oameni pe forum si au luat tot. la ce folos... tare mult au pierdut zilele aste? :)
 

DeletedUser310

mda

sincer....as cam fi vrut sa nu postez nimic pe aici, dar ma enerveaza cand sunt aruncate acuze aiurea, mai ales de o persoana ca tine lizardking, care desi nu am avut nici o treaba cu voi pana acuma, m-am trezit cu un razboi pe cap, fara nici un motiv intemeiat.
Hai sa-ti spun o poveste, poate te lamureste putin ca vad ca esti in ceata rau de tot. Faceam parte din *IM* si eram in razboi cu TA. Aveam un al doilea cont, declarat, din care nu faceam push, ca nu aveam cum, fiind declarate pe acelasi IP. Il foloseam doar la spionat in cadrul TA si atat. Ce s-a intamplat? Contul respectiv a fost inchis, eu am fost banat, si mi-am luat o pedeapsa, reducere cu 7 nivele la toate minele. Dave era si el cu mine in *IM*. Am si eu o intrebare, de ce nu a intervenit sa nu primesc pedeapsa? Ah, stai, pentru ca el imi tinea mie partea. Dintre toate persoanele, ar trebui sa taci cand e vorba de corectitudinea lui Dave. A fost la un moment dat acuzat ca a sprijinit TLD, e posibil sa ma insel, ma lasa memoria. Cum naiba sa fi ajutat TLD, cand noi eram in razboi cu ei? Nu aveti in cine da?
Lizardking....vrei sa-ti arat mesajele de la quicksilver in care recunostea singur ca nu prea are nici o sansa sa ia satul meu si al lui Hazily? Cu toate atacurile? Ti le inaintez daca doresti, nu e problema.
N-am nimic cu tine, si nici cu tribul tau, chiar daca voi aveti o problema cu al meu. Ati declarat razboi, ok, m-am conformat, ne aparam, castigam, pierdem, e un joc pana la urma.
Ai idee prin cate razboaie a trecut tribul asta? Crezi ca am supravietuit pana acuma pentru ca ne-au ajutat adminii? Suntem pe locul 2-3 in top si eu nu-mi dau seama? Ce te deranjeaza? Omule....atunci cand acuzi de ceva, ar fi bine sa ai dovezi altfel se numeste calomnie. Nu stiu, daca in acest joc, am intalnit persoana mai corecta ca Dave. Nu ne-a ajutat nici cand ne-am batut cu TA, nici cand ne-am batut cu TLD si cu parte din Familia Lorzilor.
Te rog mult, daca ai vre-un pic de bun simt in tine, adu intai probe, si apoi acuza. Nu stau sa intru in polemici cu tine, pentru ca nu-si are sensul.


P.S.: rog moderatorii, si nu pe cei din tribul meu (ca sa nu se zica apoi ca ma ajuta si moderatorii pe mine), sa mute acest topic in alta parte, de exemplu Politica si Propaganda, sau cel putin o parte din el. Lasati mesajul de inceput al topicului, pentru ca tine de Forumul Principal.
 

DeletedUser

si cum explici depunctarea unor oamei care nu au gresit cu nimic, daca nu influentarea unui razboi?

nu eu am adus discutiile aici... eu am pus accent pe ce am patit noi si am cerut dreptate!

partea in care sunt conturi duble nu o neg. si in =A= au fost 2, care erau 1 si spionau pt **IM** ;)
 

DeletedUser310

lol

Am stat pana acuma si am citit cam tot forumul, si se pare ca ai transformat totul intr-o cruciada proprie impotriva lui Dave. LOL, chiar nu te inteleg. Din respectul pe care l-am avut la un moment dat pentru tribul Magic, si asta datorat in parte lui Nidofu si a altor lideri care au ramas in NWO, s-a ales praful. Daca tu esti vocea tribului tau, atunci inseamna ca tipati cu totii. La un moment dat, ai facut o acuza tampa, iar daca gresesc cu ceva, rog a fi corectat. Ai spus ca satele mele implicit ale lui Hazily au fost umplute de trupe de catre Adminul Dave ca sa rezistam atacurilor voastre? Ma faci sa rad, serios. Am o rugaminte, daca se poate, la ceilalti admini, sa se observe numarul de trupe care au intrat in satele noastre incepand de vineri pana duminica seara, de la colegii nostrii de trib. Hai sa-ti spun ceva, in afara de al doilea sat al meu, ati fi avut o sansa sa luati satul principal si satele lui Hazily doar daca, atacau toti jucatorii indiferent de trib, pe o raza de 5 ore. Asta pentru ca trupele de la colegii mei de trib, veneau intr-un ritm alarmant. Iarasi, pot sa-ti demonstrez printr-o conversatie avuta cu quicksilver, ca, aceasta afirmatie este corecta si el deja era constient de acest lucru.
Asa ca nu te inteleg de ce, il acuzi pe Dave aiurea. Sau probabil nu stii, ca a banat colegi de trib, doar pentru faptul ca au incalcat regulamentul.
Uita-te prietene in gradina ta, si apoi in gradina vecinului. Daca si quicksilver a recunoscut ca a gresit, si-l respect foarte mult pentru faptul ca si-a recunoscut vina.
Inca ceva, pot sa demonstrez prin mesaje, daca te intereseaza, ca domnul quicksilver, stia imediat ce s-a intamplat pe alt cont care a dat atac asupra la Hazily. Te intereseaza? Eu nu am aruncat cu noroi in tribul vostru, asa ca inceteaza sa-mi ataci verbal oamenii, atata timp cat nu ai dreptate, si culmea, nu ai nici cea mai mica proba in sprijinul celor spuse de tine. Si cu asta am incheiat.

P.S.: rog inca odata moderatorii sa mute acest topic in alta sectiune, pentru ca aceasta sectiune a forumului a devenit o debandada totala, un circ declansat de stimabilul meu omolog, domnul Lizardking.
 

DeletedUser310

inca ceva

Mai am o intrebare stimate omolog: daca in loc de Dave, ar fi fost carmi, sau alt admin, atunci ce ai mai fi zis? Cumva carmi tine cu BPS-ul? Ii stiu numele pentru ca am depus cateva tickete si mi-a raspuns ea, asta ca nu cumva sa intrii la idei. Din pacate, a fost Dave cel care a aplicat sanctiunea, si chiar daca era in tribul meu doar cu numele, a devenit tinta principala a unor atacuri nejustificate din partea unei persoane care se pare ca sufera mult, pentru ca dupa DWCC (asta daca tin eu minte ca repet, ma inseala memoria cateodata), un alt trib mic, nici macar pe primele 20 de locuri in clasament, rezista si el acolo cat de cat. Apropo, ati innobilat. Ce? Sate mici, sau sate deja slabite datorita altor atacuri? Asta va face necrofagi. In nici un caz magicieni. Te salut cu deosebit respect.
 

DeletedUser

ai transformat totul intr-o cruciada proprie impotriva lui Dave

@lizardking, legionaire are dreptate, desi sustii sus si tare ca a incalcat reguli etc, etc... nu ai adus nici pana in acest moment dovezile despre care ai vorbit in posturile anterioare. Nu cred ca trebuie sa arunci cu noroi in Dave pentru esecurile personale(sau ale tribului din care faci parte), de-a lungul timpului s-a dovedit ca e o persoana care isi face treaba, deci nu are rost sa mai perseverezi in aceasta atitudine fara dovezi solide. Multa bafta!
 

DeletedUser

@legionarul: nu am sustinut ca ai satele pline de trupe? de unde ai scos perla asta? :) OMG!
 

DeletedUser310

asd

greseala mea atunci, imi cer scuze. se main intampla, oameni suntem.


Editat: stai ca mi-am adus aminte. Nu dau cu citat, pentru ca ar insemna sa fac sapaturi arheologice, dar spuneai tu undeva, sau quicksilver, nu-mi aduc aminte la perfectie, ti-am mai explicat faza cu memoria, ca, datorita ajutorului primit de la Dave, Hazily este acum pe locul 2 ca aparator. Sau insinuai, tot cam la aceeasi gara se ajunge.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:) iar gresesti.

eu nu am spus nimic iar quicksilver a spus pe forumul tribului (iar ma intreb daca aveti spioni in trib sau asa ca prin miracol ajung la voi aceste informatii) si incerc sa citez: "va dati seama cat suport aveau cei 2! de unde au tot primit?"

ceva de genu' a fost... nimeni nu a zis ca a pus domnul dave trupe in sat. :)

dar e ok si eu m-am lasat luat de avant ca si dvs si am gresit in multe din posturile mele. ;)

o zi buna,
LizardKing

ps: oricat de mult incercati (nu ma refer la ultimul utilizator care a postat, ci la un intreg grup) sa ma convingeti sau sa convingeti ca totul e ok si frunos, prin niste posturi nu o sa reusiti, indiferent de cat de smart sunt ele. oamenii isi schimba parerea in urma actiunilor dvs si atata timp cat unii sunt jigniti si e tolerat si altii pt nimicuri sunt pedepsiti, 1000 de cuvinte nu va ajuta!
 

DeletedUser310

:)

Problema este alta stimate omolog, tu la randul tau nu ai nici o proba ca sa demonstrezi faptic acuzatiile tale. Jigniri, nedreptati, vorbesti de parca aici, ar fi mafia triburilor. Si problema care m-a deranjat pe mine cel mai mult este ca, ai aruncat cu noroi in tribul meu, in oamenii mei, in tot ceea ce reprezinta BPS. Nu inteleg altceva, tribul tau, un trib de top, se impiedica de micul meu trib. Cand ai declarat razboi, te-am intrebat: "care este motivul?". Mai tii minte ce ai raspuns?
Oricum, trebuie sa-ti multumesc Stimate LizardKing pentru un lucru. Daca nu declarati voi razboi, eu paraseam acest joc de mai bine de o saptamana, dar pentru faptul ca m-am trezit atacat atat eu cat si colegii mei din zona de toata armata a 14-a, am decis sa raman, sa-i sprijin si apoi dupa ce lucrurile se calmeaza, sa dau satul unui coleg si sa ma retrag in glorie.
Ce spui tu, cu Locul 2 ca aparator Hazily, nu este de pe forumul vostru, n-am treaba, n-am spioni, este un fragment cules de pe acest forum.
Lasa-l pe Dave sa-si faca treaba, ca si-o face bine, lasa cruciadele tale personale, pentru ca niciodata nu aduc la nimic bun. Ai deschis n topicuri cu acelasi subiect. Why? Nu era de ajuns unul? Sau trebuia sa te asiguri ca se vede mare ce ai tu de spus, si se impune punctul tau de vedere. Un singur lucru iti cer, lasa atacurile verbale la adresa tribului meu, daca vrei, din respect pentru mine care cred ca nu am jignit cu nimic tribul Magic. Daca vrei sa fi respectat, invata sa respecti, altfel nu ajungi la nici un consens. Si hai sa incheiem aici aceste discutii care nu-si au rostul.
Uite, daca te simti mai bine, poti sa ceri la alt admin sa ia tot tribul BPS la puricat, sa vedem ce si cum, si la randul meu am sa cer sa fie luat tot tribul Magic la puricat. In felul asta, scapam de trisorii din ambele triburi daca exista. Esti de acord?

Te salut cu deosebit respect, si-ti doresc o zi buna in continuare.
Legionaire.
 

DeletedUser

da, sa fie luate la pruticat toate triburile.

nu vreau sa-mi impun parerea! nu e cruciada mea pt ca in aceasi barca cu mine sau de aceeasi parere ca si mine sunt multi jucatori... si nu ma refer la cei din MAGIC.

nu inteleg de ce se simt asa lezati administratorii de faptul ca la un feedback democratic reiese ca: nu se doreste sa fie admini jucatori.

de ce nu se face un sondaj oficial si se trimite o circulara catre toti jucatorii prin care sunt invitati sa voteze.

circulare s-au mai trimis si nu e greu sa se mai trimita una din partea triburile.ro
de ce nu se face un sondaj... este extrem de simplu.

daca stiti ca nu aveti nimic de ascuns (ma refer la toate triburile) cu ce v-ar incurca un sondaj asupra administratorilor care sunt impartiali si oricum nu influenteaza jocul!
 

DeletedUser310

Asta ca sa nu raman dator.

Vechi 07/15/07, 00:06:43 #13
quicksilver
Junior Member

Adaugã data: 07/14/07
Discuþii: 13

Arrow
ghiciti cine a ajuns pe locul 2 la aparare ? exact jucatorul care urma sa fie inobilat de cei din magic :| va dati seama ca multe trupe de aparare numai avea, dar are nevoie de un ragaz (mai lung) sa se refaca...
quicksilver este offline Report Post Reply With Quote
------------------------------------------------------------

Stimate omolog, asta este ca sa nu-mi mai spui ca am spioni la tine, sau ca s-a postat de pe forumul Magic. Nici o legatura, am facut sapaturi arheologice(cu toate ca mi-a placut istoria, nu am studiat pana acuma arheologia, dar deh, pentru toate exista un inceput.), si am gasit pana la urma ce si cum. Ti-am spus, nu este vorba de refacut, sau ragaz dat de catre Dave ca sa ne refacem, COLEGII de trib sunt cei care ne-au dat ragazul, trimitand trupe continuu, pentru a ne putea reface si a ne apara ulterior. Diferenta intre mine si tine, este ca pot sa vin oricand cu dovezi in sprijinul lucrurilor afirmate, te-as ruga foarte mult, cu tot respectul din lume, ca sa faci si tu acelasi lucru. Nu sa vi numai si numai cu supozitii. Si desi nu-mi place sa ma repet, as ruga adminii, ceilalti nu Dave, ca sa nu exista urma de suspiciune, sa faca verificarea tuturor jucatorilor din BPS si Magic, pentru a fi eliminati trisorii daca exista, sa se faca o analiza a lucrurilor intamplate, si sa vedem daca ceea ce s-a intamplat este corect sau nu.(nu am nici o indoiala ca lucrurile s-au petrecut in mod corect.) Asa ca te salut LizardKing si iti urez inca odata o zi buna.
 

DeletedUser

Eu sunt total de acord cu legionarul, il felicit sincer.
@LizardKing eu as spune ca ar trebui sa iti lasi garda jos, si sa asculti cuvintele RATIONALE ale lui legionarul:D:D:D
 

DeletedUser

@legionarul: unde vezi tu acolo ca este acuzat domnul dave? ca a pus trupe in sat! se spune doar ca prin rapirea satelor de la MAGIC cei din BPS au castigat timp, timp in care isi refac pierderile. ce nu este clar? cred ca deja exagerati.

oricum nu are rost sa incercati sa ma convingeti si nu stiu unde vreti sa ajungeti?! foarte multi jucatori sunt nemultumiti de faptul ca adminii sunt si jucatori. din aceasta cauza se cere retragerea lor din joc sau renuntarea la functia de admin pt a continua jocul. unde e garda sus aici?

nu avem voie sa ne spunem parerea? va rog atunci sa ne spuneti ce sa gandim si cum sa gandim si noi o sa ne supunem? alte doleante mai aveti?

hai sa nu mai deviem de la subiec cu discutii filozofice! imi cer scuze iar pt toate acuzatiile pe care nu am putut sa le dovedesc, parerile imi sunt aceleasi si acum incerc doar sa imi exprim parerea legat de faptul ca: nu e ok ca administratorii sa fie si jucatori.
 

DeletedUser310

:)

Tocmai de aceea, stimate omolog, Dave s-a retras ca jucator si a ramas doar admin. Deci, in consecinta, cred ca ti-a fost aprobata doleanta. Si cred, si sper, ca acest subiect este inchis. Imi cer scuze daca exagerez dar, cand toata lumea exagereaza, imi permit si eu acest lux. Sau mi se poate refuza? Asa ca, daca la pace in joc nu ajungem, macar la pace pe forum sper sa se ajunga.

@Sir Gulos: multumesc foarte mult pentru apreciere. Nu sunt genul care sta sa publice pe forum, il citesc in mare parte pe tot si destul de des sunt pe aici, dar public doar in momentul in care sunt aduse acuze nefondate la adresa mea.

Asa ca, va salut pe toti cu profund respect, si sper sa ne intalnim pe aici la discutii mult mai amiabile.
 

DeletedUser

domnule dava, va rog sa aplicati regulamentul asa cum ati facut si in cazul MAGIC.... la cateva minute de la intamplarea accidentului.

cunoasteti regulamentul? jignirea e perminsa? e tolerata? unde scrie? atunci ce asteptati? sa incalce regulamentul cineva care nu va tine partea pt a-l bana?

doar nu vreti sa ma dezamagiti chiar acum. spuneati ceva de respect! cum vreti sa va respect cand nu ma respectati? sunt membru al acestei comunitati si daca sunt jignit ma astept sa fie luate masuri!

astept... astept si tot astept!

LizardKing
 

DeletedUser722

oricum nu are rost sa incercati sa ma convingeti si nu stiu unde vreti sa ajungeti?! foarte multi jucatori sunt nemultumiti de faptul ca adminii sunt si jucatori. din aceasta cauza se cere retragerea lor din joc sau renuntarea la functia de admin pt a continua jocul. unde e garda sus aici?

nu avem voie sa ne spunem parerea? va rog atunci sa ne spuneti ce sa gandim si cum sa gandim si noi o sa ne supunem? alte doleante mai aveti?
[/b]

Omule intelege si tu odata . Toti facem presupuneri , dar de la a presupune pana la a face acuzatii de genul celor care le aduci tu si fara dovezi se numeste calomnie , nu stiu daca intelegi sensul acestui cuvant dar iti dau un exemplu : voi toti acesti jucatori care "presupuneti" ca dave ar fi batut o pisica va-ti fi prezentat in fata instantei si toti cu gura mare ca dave a batuto , instanta fara o dovada certa il va declara pe dave NEVINOVAT , mai rau dar puteti fi voi dati in judecata la randul vostru pt calomnie si acuze aduse aiurea . deci pana nu ai o dovada taci . iar acesta nu este un forum de propaganda daca stii ce inseamna aceea propaganda(actiune de raspandire a unor idei care prezinta si sustin o teorie, o conceptie, cu scopul de a convinge si de a castiga adepti) , asa ca din respect pt ceilalti utilizatori ai forumului inchide acest subiect si mutal pe "Politica si Propaganda" , sincer ? te faci de ras daca mai continui sa faci atata valva pe aici , defapt te-ai facut deja de ras cu aceste acuze aduse pe nedrept si fara dovezi , felicitari :D you are the MEN
Multa bafta .
 

DeletedUser310

@lizardking: Stimabile, cine v-a jignit si unde? Cu tot respectul cuvenit, am impresia ca dumneavoastra chiar "traiti" in acest joc, sfatul meu, luati o gura de realitate. Este trist cand jocul incepe sa-l joace pe jucator. Ciudat este un alt lucru: observati ca domnului Dave, nu Dava cum ati specificat dumneavoastra in postul anterior, este un om apreciat nu numai de membrii tribului BPS, ci si de membrii altor triburi. Nu va da de gandit acest lucru? Cred ca dumneavoastra ati fi persoana potrivita pentru a il intruchipa pe, Petrica, in povestea nemuritoare si cu talc "Petrica si Lupul".
Stimabile, vorbiti de democratie, dar am impresia ca o interpretati complet gresit. Democratia, iti da dreptul de a spune liber, ceea ce gandesti, dar si pedepseste ineptiile si aberatiile, calomniile si ce mai vreti dumneavoastra din acest arsenal de cuvinte pe care recunosc, nu-l stapanesc prea bine.
Stiti ce as propune? Sa fiti dumneavoastra adimin. Chiar v-as da votul meu democratic. Sincer, dumneavoastra ati reusit ca persoana, sa murdariti tot ceea ce insemna numele de Magic. Va felicit. Multi il respectau acest nume, dar cred ca numarul acelor persoane a scazut considerabil. Respectul meu pentru tribul Magic, nu a scazut cand ati declarat razboi fara nici un motiv, ci cand v-am vazut toate aberatiile scrise pe forum.
Va salut, de data asta nu cu atata stima ca inainte. S in nici un caz cu acelasi respect.
 

DeletedUser

@legionarul: domnule dupa cum spuneati... faceti presupuneri! nu aveti de unde sa stiti ce fac eu si cum este viata mea. dar daca vreiti putem discuta pe private cu ce ma ocup si in ce activitati sunt implicat. atunci poate o sa va intrebati cum de mai am timp de forum si triburile.

eu doar nu vreau sa renunt pana nu simt ca administrastorii vegheaza asupra unui joc egal pt toti.
 
Sus