Anunt circ

  • Autor subiect DeletedUser3061
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3061

incepand din aceasta seara tribul Circ declara razboi tribului repb,conform intelegeri facute la data stabilirii aliantei atacurile vor incepe in 14 zile incepand de acuma.
 

DeletedUser2032

cred ca e cam mult 14 zile :) eu zic ca data de 23 februarie :D ar fi ideal ... fix 8 luni de la infiintarea noastra :p
 

DeletedUser2147

15 zile e prea mult dani? tu ai cerut 15 zile atunci, cand am facut PNA-ul.

Acum spui ca nu iti mai amintesti, sunt curios, acum ca ti-am dat notepadul cu conditiile PNA-ului puse atunci, ti-ai amintit?


Persoane de legatura din partea REPB: shukru, dichisitul
Persoane de legatura din partea CIRC: hetfield, Morpheaus


PNA cu REPB, conditii:

Recrutare:
-nu se recruteaza de la un trib la celalalt, decat cu acordul conducerii celor 2 triburi(ambele) si cu respectarea regulilor interne ale triburilor;
-nu se recruteaza in zone comune jucatori de la inamici decat cu acordul celuilalt trib(repb, respectiv CIRC);

Rezervari:
-satele de barbari care apar ca urmare a stergerii contului vreunui jucator din tribul REPB/CIRC vor ramane in tribul respectiv, prin innobilarea lor de catre jucatorii tribului. In cazul in care sunt luate de catre un jucator al celuilalt trib, vor fi golite si date inapoi. Exceptie fac cazurile in care tribul caruia au apartinut satele isi exprima acordul in scris de a ceda satele celuilalt trib(REPB/CIRC);
-claimurile pe satele de barbari care nu au apartinut nici unuia dintre triburile CIRC/REPB se vor rezerva pe forumul comun;
-in cazul in care apar probleme legate de rezervari, se vor rezolva pe cale amiabila intre cei 2 jucatori, daca nu se rezolva, se va lua legatura cu persoanele de contact stabilite ulterior, prin prezentarea de rapoarte si link catre rezervarea de pe forum;

Diplomatie:
-in cazul razboaielor celor 2 triburi, se vor stabili anticipat pozitia celuilalt trib legata de acest razboi;
-in cazul in care se va stabili ca este o pozitie de neutralitate, si se va dovedi ca un jucator al unuia din aceste 2 triburi ajuta un jucator al dusmanului celuilalt trib, jucatorul care a ajutat va primii o penalizare de 5% din numarul total de sate, pe care le va da jucatorului care prezinta rapoartele;


Expansiune:
- k77, k78, k79, k87, k97, k98 sunt continente inchise ale REPB, membrii tribului CIRC au voie sa innobileze doar sate apartinand tribului DST;
- k67, k68, k69, k88, k89, k99 sunt continente inchise ale CIRC, membrii tribului REPB au voie sa innobileze doar sate ale dusmanilor lor, in cazul in care nu sunt si dusmanii tribului CIRC; in cazul in care dusmanii vor fi comuni, se va discuta si ajunge la un comun acord la momentul respectiv;
- k76 va fi continent comun de expansiune, tribului CIRC revenindui jumatatea nordica, iar tribului REPB revenindui jumatatea de sud a continentului. In cazul in care unul dintre cele 2 triburi reuseste mai repede sa cucereasca partea lui de continent, se va discuta la momentul respectiv.



Ruperea PNA-ului:
-ruperea PNA-ului, de catre oricare dintre cele 2 parti, va fi anuntata cu 15 zile inainte, cu prezentarea motivelor ruperii PNAului.
 

DeletedUser13059

imi dai o impresie proasta stiindute ca aliat .. sa stiu sa ma sprijin pe langa voi ca nu stiu cand si din ce motive ma vad atacat :|
 

DeletedUser

asa este; pe viitor conteaza cum arata statisticile, dar ca orice razboi la inceput, statisticile imediate dau moral tribului in avantaj

PS. Inteligent nu ?
 

DeletedUser3061

asa este; pe viitor conteaza cum arata statisticile, dar ca orice razboi la inceput, statisticile imediate dau moral tribului in avantaj

PS. Inteligent nu ?



asa au avut toate triburile ... si ry si voi si dst si toate... si uite ca noi tot aici sus suntem
 

DeletedUser2147

a fost greseala mea de cand am facut PNA-ul.

Am fost prevenit atunci "hetfield, astia ne-o vor trage pe la spate la un moment dat". Eu am spus ca nu, nu e asa. Eu si morpheaus am fost singurii aproape care sustineam PNA-ul care ulterior s-a transformat in alianta.
Am pus delimitarile teritoriale in conditii, ca sa ne asiguram ca nu vor fi probleme, si pentru a incerca sa fac o alianta facuta cu cap, in care sa fie clar totul.

Cand a fost cazul, am cedat sate de la obelix si tribului REPB, pentru ca ii consideram aliati. Acum ma vad nevoit sa ii dau dreptate lui baghera, da ai avut dreptate, au asteptat momentul sa ne-o traga pe la spate, doar ca nu si l-au ales neaparat bine, si lui Coupe, care spunea undeva ca nu ai cum sa faci o alianta cat de cat buna pe L1, pentru ca ai de-a face cu romani, si asta iti incurca planurile.

Nu-i nimic, se pare ca nu imi ramane decat sa fac ce stiu, sa atac, sa ma apar, si sa incercam, ca trib, si probabil sa si reusim, sa le aratam ca au facut o greseala :)
 

DeletedUser

asa au avut toate triburile ... si ry si voi si dst si toate... si uite ca noi tot aici sus suntem

noi si RY inca stam foarte bine in statisticile cu voi; totul tine de cat reusesc conducerile sa-si tine oamenii conectati la joc, sa atace si sa trimita sprijin pe granita.
si acum intre noi ......... fara baghera si mutu, CIRC nu cred ca ar mai fi existat pe harta......bv. voua .
 

DeletedUser13059

noi si RY inca stam foarte bine in statisticile cu voi; totul tine de cat reusesc conducerile sa-si tine oamenii conectati la joc, sa atace si sa trimita sprijin pe granita.
si acum intre noi ......... fara baghera si mutu, CIRC nu cred ca ar mai fi existat pe harta......bv. voua .

un trib niciodata nu sta in 1-2-3 jucatori ;) asta ii grav daca nu ai invatat pana acuma .... si TLD dupa mine cand a plecat Valiusha imd toti pff vara el tld nu exista .. pai dc ? 1 om da viata tribului ? sau toti care ajuta la cresterea lui ? si in circ si in oricare trib nu cred ca se poate zice ca 2-3 sunt acolo care tin tribu si fara ei ar fi 0 .... poate mai bine spui ca sunt conducatori buni care stiu sa isi coordoneze colegii asta suna altcumva ..
 

DeletedUser

un trib niciodata nu sta in 1-2-3 jucatori ;) asta ii grav daca nu ai invatat pana acuma .... si TLD dupa mine cand a plecat Valiusha imd toti pff vara el tld nu exista .. pai dc ? 1 om da viata tribului ? sau toti care ajuta la cresterea lui ? si in circ si in oricare trib nu cred ca se poate zice ca 2-3 sunt acolo care tin tribu si fara ei ar fi 0 .... poate mai bine spui ca sunt conducatori buni care stiu sa isi coordoneze colegii asta suna altcumva ..

la asta m-am si referit; ca au stiut sa-si conduca bine tribul, si au ramas sus pe harta L1 [ dar tu ai inteles ce si cum ai vrut - oricum, bine ca ne-am lamurit :D ].
 

DeletedUser8678

Acum ma vad nevoit sa ii dau dreptate lui baghera, da ai avut dreptate, au asteptat momentul sa ne-o traga pe la spate, doar ca nu si l-au ales neaparat bine, si lui Coupe, care spunea undeva ca nu ai cum sa faci o alianta cat de cat buna pe L1, pentru ca ai de-a face cu romani, si asta iti incurca planurile.
:)

nu iau partea nimanui si nu dau nici un exemplu aici, asa ca sa nu se simta nimeni vizat, insa ce vreau sa zic este ca romanii au cam tradat in istorie in functie de interese ... asa ca ... cui nu-i place sa joace pe serverul nemtilor ... sau al engezilor, ala neam adevarat, la un moment dat au avut jumatate din europa, jumatate din africa, si ceva din america
 

DeletedUser32773

Ne-am razgandit :) din seara asta intram in razboi !

Surprinzator. Iti place sa joci poker ? Iti place sa blufezi ?

Totusi cu ce o sa atacati CIRC daca incepeti din seara asta ?
Daca imi aduc bine aminte, sunteti responsabili cu o crestere a mea ca aparator de 15 000 000 in 7 zile.
( 7 zile destul de apropiate de ziua de azi )

Cate ferme incap in 15 000 000 ? Ca nu am stat sa numar ?
Eu v-am spus ca ceea ce incercati sa faceti este un pariu pierdut din start.

Eu cred ca ar fi mai intelept sa profitati din plin de cele 14 zile.

Personal nu cred ca veti arata prea bine in statistici.
 

DeletedUser3061

Surprinzator. Iti place sa joci poker ? Iti place sa blufezi ?

Totusi cu ce o sa atacati CIRC daca incepeti din seara asta ?
Daca imi aduc bine aminte, sunteti responsabili cu o crestere a mea ca aparator de 15 000 000 in 7 zile.
( 7 zile destul de apropiate de ziua de azi )

Cate ferme incap in 15 000 000 ? Ca nu am stat sa numar ?
Eu v-am spus ca ceea ce incercati sa faceti este un pariu pierdut din start.

Eu cred ca ar fi mai intelept sa profitati din plin de cele 14 zile.

Personal nu cred ca veti arata prea bine in statistici.



lanci spade arcasi, spionii)))))) cu turpe de atac.... :)))))

e o vorba la roamni unde nu este cap e vai de picioare... sukrule trebuie sa iti multumesc... veti lua 100-200-300 de sate... da pe urma ? vine jihadu peste voi, tu ai vazut ca patriarhu cand a zis ceva pana acuma asa a fost, de la finalul acetei saptamanii sa vezi surprizele...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus