Apel catre moderatori ...

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser

Man, nu inteleg curentul hi5.
De ce ar interesa pe cineva cine sunt, ce varsta am si ce marca de chiloti port?
Are cineva rabdare sa citeasca "romanele" alea de auto-descriere si sa se uite la toate pozele alea total plictisitoare (marea majoritate...)?
Mi se pare ceva de genul: Priviti ce tare sunt!
:confused:
 

DeletedUser

ai sa razi maistre. da cred ca toti care sunt acolo asta fac. se numeste alimentara de barfe, smenuri, susanele. ce fac acolo e treaba lor, pot sa isi puna poze si cu tampoanele folosite, problema este sa nu vina sa polueze tot internetul cu pasareasca lor. cat timp se mai foloseste limba romana in scris si vorbit, eu zic ca trebuie sa o respectam. daca nu ne respectam limba si istoria suntem pierduti. o sa ajungem chiar tiganii europei.
 

DeletedUser3366

..cine imi poate explica si mie ce inseamna mai exact cuvantul "tigan"?

se refera la o etnie sau doar la cei pe care ii stim noi ca trag in jos imaginea romaniei in lume

scuzati de off topic
 

DeletedUser

Nu ne referim la o etnie.
"Tigan" a capatat sensul de prost-crescut, necivilizat.
 

DeletedUser

si nu stiu de ce, am impresia ca in momentul de fata, stam exact pe marginea regulamentului...
 

DeletedUser

nu sunt nici celelalte natii europene mai civilizate dar au un respect fata de cine sunt si de unde se trag. sunt extremi de mandri ca limba lor este cea mai vorbita (englezi, francezi, spanioli etc..). cati dintre romani stiu ca limba noastra este una din cele mai vechi din europa? cati dintre romani stiu ca, exista niste zvonuri, niste lingvisti studiaza cum ca cele mai vechi scrieri in europa s-au gasit la sud si nord de dunare, ca alfabetul ar putea fi inventia noastra, ca am putea fi cel mai vechi popor din europa (herodot parca zicea, ca singurele asezaminte gasite au fost la sud si nord de dunare). pe mine asta ma intristeaza mai mult, mai ales postul anterior care zice ca sa ne mandrim cu mutu si hagi...
 

DeletedUser

nu sunt nici celelalte natii europene mai civilizate dar au un respect fata de cine sunt si de unde se trag. sunt extremi de mandri ca limba lor este cea mai vorbita (englezi, francezi, spanioli etc..). cati dintre romani stiu ca limba noastra este una din cele mai vechi din europa? cati dintre romani stiu ca, exista niste zvonuri, niste lingvisti studiaza cum ca cele mai vechi scrieri in europa s-au gasit la sud si nord de dunare, ca alfabetul ar putea fi inventia noastra, ca am putea fi cel mai vechi popor din europa (herodot parca zicea, ca singurele asezaminte gasite au fost la sud si nord de dunare). pe mine asta ma intristeaza mai mult, mai ales postul anterior care zice ca sa ne mandrim cu mutu si hagi...

Ce sa ceri?
Generatia Messenger...
 

DeletedUser

Ati deviat rau de la subiect....stiu asta din proprie experienta , desi initial tema era Apel catre moderatori ... voi vorbiti acum despre orice numai in legatura cu tema nu....cine ma contrazice..???:D:)


Si ca sa nu mai deviez de la subiect fac un apel la moderatori sa inchida aceasta tema total nefolositoare...nu ?? sau poate ca ma insel....in legatura cu ban-ul multi ar merita si totus nu sunt banati...oare de ce ???



Numai bine !!!
 

DeletedUser3366

..nu iti trebuie multa minte ca sa iti dai seama cat de mult ne pasa noua romanilor de cultura si mostenirea culturala lasata de inaintasii nostri..

cel mai simplu exemplu...la noi o casa veche de peste o suta de ani e lasata in paragina sau daramata pentru a face loc unui chiosc modern..pe cand in alte tari cele mai multe cladiri vechi au o importanta istorica,culturala uriasa si sunt protejate,transformate in muzee..la noi pana si muzeele propiu zise se inchid pe zi ce trece din lipsa de fonduri..nu ca nu ar fi fonduri..doar ca celor cu putere nu le pasa de cultura ..ci doar de cultura banului din buzunarul propiu..

oare cati tineri din ziua de azi mai prefera sa viziteze un muzeu...mai degraba se duc la Mcdonalds sa manace un bigmac si sa o dea p anglicisme

p.s...pacat ca nu au existat mai multi pruteanu
 

DeletedUser

Ati deviat rau de la subiect....stiu asta din proprie experienta , desi initial tema era Apel catre moderatori ... voi vorbiti acum despre orice numai in legatura cu tema nu....cine ma contrazice..???:D:)


Si ca sa nu mai deviez de la subiect fac un apel la moderatori sa inchida aceasta tema total nefolositoare...nu ?? sau poate ca ma insel....in legatura cu ban-ul multi ar merita si totus nu sunt banati...oare de ce ???



Numai bine !!!

"Apelul catre moderatori" avea un subiect, iar noi discutam in jurul lui.
Nu suntem off-topic, ci incercam sa-i mai culturalizam pe cei ce se mandresc cu Mutu si Nicolita.
 

DeletedUser

Ei bine vedeti...??? ce am spus eu....nu ma inetreseaza asta.....pe voi va intereseaza......:confused::D:cool: lol....sper ca nu am suparat pe nimeni.....
 

DeletedUser3366

in cel mai rau caz acest topic ar putea fi mutat la general sau unde crede un moderator ca ii este locul
 

DeletedUser

"Apelul catre moderatori" avea un subiect, iar noi discutam in jurul lui.
Nu suntem off-topic, ci incercam sa-i mai culturalizam pe cei ce se mandresc cu Mutu si Nicolita.

Apelul pentru moderatori care....nu e ceva despre joc nu ?? e inafara acestuia....haideti sa discutam despre orice numai despre joc nu.........despre ce discutati voi se discuta la scoala nu la un joc de strategie........
 

DeletedUser

Ei bine vedeti...??? ce am spus eu....nu ma inetreseaza asta.....pe voi va intereseaza......:confused::D:cool: lol....sper ca nu am suparat pe nimeni.....

notice.jpg


si acum poti sa ne lasi sa ne continuam aberatiile.
 

DeletedUser

Apelul pentru moderatori care....nu e ceva despre joc nu ?? e inafara acestuia....haideti sa discutam despre orice numai despre joc nu.........despre ce discutati voi se discuta la scoala nu la un joc de strategie........

Ok.
Sunt un tampit.
Fericit?
Bine.
Acu' poti sa dormi linistit.
 

DeletedUser

Ideea topicului e buna...dar se pare ca orice topic de-al aztecului aduce participanti care se ciocnesc in orgolii la un moment dat.

Hai sa fim de acord ca niste domni (doamne) ce suntem si sa ne intoarcem la tema topicului, ce ziceti? :D
 
Sus