Apel-Stop esecurilor la straini!

  • Autor subiect DeletedUser7039
  • Data de început

DeletedUser

Dupa cum zice numele topicului.
Au fost ceva esecuri. Deci.. ar fi bine sa terminati cu aceste "InVaZii" ca degeaba. Singura care a cam fost de folos a fost cea de pe W28, ca in rest...
 

DeletedUser

Nici eu nu ma gandeam ca o sa fie de acord cu martzian vreodata.. !Dar are mare dreptate!
 

DeletedUser

si eu sustin discursul de pe prima pagina...are mare dreptate omul...
 

DeletedUser

rhadookoo
nu stiu care e treaba cu triburile de romani, eu am ce am cu cei ce te lasa balta cand ti-e lumea mai draga aruncand scuze de genul: am nevoie de sitter pentru 3-4 zile iar dupa ce accepti contul in sitting ... nu mai auzi de ei.
sunt membru in consiliul unui trib "rau" de pe w14 (~OU~, rank 1) iar pana acum romanii m-au dezamagit cumplit!

tare as dori sa pot purta o mica discutie cu KTDQML si TheGreatGeneral!
sau, daca esti vreunu ce poti lua legatura cu ktdqml atunci trasmite`i un mesaj: RUSINE!!!

PS: daca cineva abandoneaza jocul iar contul cauta un nou proprietar cel ce conduce tribul pune o singura conditie: NO ROMANIANS! doar sa va dau un mic exemplu despre felul in care suntem priviti pe acolo!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sunt curios cum veti reusi voi sa opriti acei jucatori despre care vorbiti sa joace pe alte servere
 

DeletedUser4610

total de-acord cu ce a zis rhadookoo...! Dar hai sa luam un alt exemplu de pe w28...pentru ca , nu doar noi am fost acolo ca romani ! Am fost noi , - LD - si RO , care acum suntem - RD - . A mai fost RoWar ...despre care nu mai stiu nimic...si a mai fost MoD si academia lor...MoDA..care NU MAI E . Habar nu am de ce , dar nu mai e !
S-a mai format un trib pe serverul din Danemarca..si la maghiari ( unde stiu cativa jucatori . nu m-am uitat pe ce loc sunt , dar cred ca vor face treaba buna ).
Asta e...multi jucatori vor sa reprezinte Romania si le iese un...
 

DeletedUser

sunt curios cum veti reusi voi sa opriti acei jucatori despre care vorbiti sa joace pe alte servere

nu-i putem opri. dar le pot arata aici ca multi dintre noi privesc cu mai putin dezgust un vierme strivit sau o musca betiva decat pe acesti "viteji"
 

DeletedUser

Cred ca se exagereaza .

E greu sa faci un trib doar de romani care sa reziste. E greu sa faci un trib doar dintr-o tara care sa fie competitiv pe termen lung. Nu cred ca doar triburile 100% de romani sunt un esec. Sunt un esec din mai multe cauze: asezarea pe harta, dorinta de a juca, timpul, etc.

Stiu useri foarte buni pe net romani care au condus triburi de elita, de locul 1. Alti useri chiar daca nu au fost lideri erau respectati si considerati jucatori foarte buni. Avem jucatori buni acolo.

Cred ca se exagereaza ca de obicei, se trece de la o extrema la alta. Ori suntem foarte buni ori suntem idioti. Nu e asa. Avem si useri buni, altii nu sunt atat de buni. Fiecare poate invata. Unii e drept ca nu vor invata cine stie ce. Dar nu vad cum ne deosebim din acest punct de vedere de altii.

Acum ca vorbim despre reprezentanti ai popoarelor care joaca acolo favoritii mei sunt userii turci. Nu ptr ca sunt mai buni ci ptr ca dau dovada de o solidaritate mai mare decat restul.
 

DeletedUser

Uite martziane iti demonstrez ca daca pic in zona buna pe orice server de la unguri sau de din orice tara, joc fara stres mult timp...pana incep innobilarile interne,caci nu cred ca unguri imi vor lasa mie sate :))Important e sa nu iti dai mare importanta!Si sunt multi romani care pot face asta...doar ca trebuie sa farmezi in draci si sa nu ** cu nimeni!Si sa pici in zona buna,asta e cel mai important!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu nu am vazut niciun trib de canadieni in romania, iar unul din primii oameni de la care am invatat meserie cu adevarat pe tribal era canadian. nu am vazut niciun trib de polonezi, de unguri sau de turci, si credeti-ma ca si turcii au o groaza de jucatori buni. nici unii nu au venit la noi sa faca un trib nationalist care sa se dea rotund. nu spun ca romanii nu au jucatori buni. dar participarea pe un server facut exclusiv pentru unguri, sau pentru turci, in limba ungara sau turca, e o dovada de infatuare prosteasca, nu de stiinta. si deranjeaza zgomotul care-l fac acesti teribilisti care se duc pe alte servere pretinzand ca se duc sa-si reprezinte tara. mie, de exemplu, mi-e rusine ca ei spun ca reprezinta tara in care eu traiesc. ma deranjeaza spamul lor nerusinat pentru o asemenea prostie pe forumul acestui joc. si eu postez mult pe forum, dar o fac cu un scop definit, acela de a incerca sa responsabilizez jucatorii de pe aceste servere. am reusit sa-i responsabilizez pana la sacrificiu pe cei care imi sunt in echipa. mi-as dori ca macar 1% din responsabilitatea pe care un noobs o are fata de colegii lui sa se regaseasca si in atitudinile playerilor romani fata de ceilalti. din pacate, in acest moment, tribul pe care-l conduc aproape ca a ucis frumusetea jocului: invingem pe bada rulanta orice tribne iese in cale, fara sa mai reusim sa intalnim un trib care sa se lupte cu noi de la egal la egal timp de 5 luni, asa precum a facut-o immo pe l5. spunea rhadookoo intr-un thread ca restul ii par begineri in comparatie cu noobs. restul sunt infatuati, care cred ca sunt buni fara sa dea atentie jocului de echipa. asta a fost singura greseala a immo impotriva noastra: ei au jucat individual, noi in echipa. iar din pacate, cei care se duc sa joace pe extern nu joaca in echipa. au doar unii dintre ei, un joc individual bunicel, dar asta nu este suficient decat pentru 2-3 luni de supravietuire...
 

DeletedUser

eu nu am vazut niciun trib de canadieni in romania, iar unul din primii oameni de la care am invatat meserie cu adevarat pe tribal era canadian. nu am vazut niciun trib de polonezi, de unguri sau de turci, si credeti-ma ca si turcii au o groaza de jucatori buni. nici unii nu au venit la noi sa faca un trib nationalist care sa se dea rotund. nu spun ca romanii nu au jucatori buni. dar participarea pe un server facut exclusiv pentru unguri, sau pentru turci, in limba ungara sau turca, e o dovada de infatuare prosteasca, nu de stiinta. si deranjeaza zgomotul care-l fac acesti teribilisti care se duc pe alte servere pretinzand ca se duc sa-si reprezinte tara. mie, de exemplu, mi-e rusine ca ei spun ca reprezinta tara in care eu traiesc. ma deranjeaza spamul lor nerusinat pentru o asemenea prostie pe forumul acestui joc. si eu postez mult pe forum, dar o fac cu un scop definit, acela de a incerca sa responsabilizez jucatorii de pe aceste servere. am reusit sa-i responsabilizez pana la sacrificiu pe cei care imi sunt in echipa. mi-as dori ca macar 1% din responsabilitatea pe care un noobs o are fata de colegii lui sa se regaseasca si in atitudinile playerilor romani fata de ceilalti. din pacate, in acest moment, tribul pe care-l conduc aproape ca a ucis frumusetea jocului: invingem pe bada rulanta orice tribne iese in cale, fara sa mai reusim sa intalnim un trib care sa se lupte cu noi de la egal la egal timp de 5 luni, asa precum a facut-o immo pe l5. spunea rhadookoo intr-un thread ca restul ii par begineri in comparatie cu noobs. restul sunt infatuati, care cred ca sunt buni fara sa dea atentie jocului de echipa. asta a fost singura greseala a immo impotriva noastra: ei au jucat individual, noi in echipa. iar din pacate, cei care se duc sa joace pe extern nu joaca in echipa. au doar unii dintre ei, un joc individual bunicel, dar asta nu este suficient decat pentru 2-3 luni de supravietuire...

de ce in fiecare din posturile tale trebuie sa mentionezi de performanta tribului noobs si a ta , sincer am inteles toti ideea , trib bun , organizat, lider vorbaret. ai dreptate aproape in tot ce zici dar exagerezi un unele lucruri , nu ti se pare ?

on : am vazut o gramada de turci care au facut fata pe .net si chiar se descurca bine, mai rau ca unii nu stiu engleza ..
 

DeletedUser7039

Dragii mei romani..

Voi presupune prin absurd ca scopul vostru nu este eronat, si anume, dorinta de a umili o natiune la ea acasa, este una corecta..
Bun.. Deci scopul este unul nobil..

Dar nu aveti un plan cap-coada care sa va asigure victoria niciunul dintre voi!


Chiar daca scopul vostru ar fi unul bun, este de neatins! Alte popoare vor creste in palmares, iar noi ne vom castiga titlul de "ciuca batailor"..

Unii nu cunosc bine jocul si umplu forumul ca stiu ce inseamna razboiul si culmea, il vor si in "deplasare"!

@Iurka.. Parca tu vroiai trib la unguri.. Crezi ca ai putea face fata sa imi raspunzi la 3 intrebari cu privire strict la joc, doar la joc, fara sa ma leg de abilitatile tale de leader, public?
 

DeletedUser8266

rhadookoo...martzian si toata shatra ...era o vorba : daca nu iti place nu manca ...

ce draq vezi ca se duce cineva sa fluture steagu romaniei? vezi ca ne ducem delegatzi de guvern sa aratam cine is romani? nici macar nu recomandam sa avem la nume ori la profil ceva offensator la adresa ugurilor sau ceva sa arate ca suntem romani ne ducem pentru o experientza noua nu sa ne aratam muschi de romani

p.s. bine intzeles ca incercam sa facem o figura frumoasa si sunt sigur ca se va reusi ....faza e sa nu se lese lumea de joc ca daca nu se lasa vom ramane in top 10 constant
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

Bun aveti dreptate dar eu dau un exemplu L~D W28 eu nu cred ca s-au facut de ras doar ca s-au lasat cam multi .
 

DeletedUser7039

iurka a spus:
Toti doritorii de a reprezenta Romania pe serverul unguresc sa-si posteze numele aici

Acesta a fost primul post al lui Iurka de la topicul cu l4 la unguri..
Prima voastra dovada de lasitate este ca acum dati inapoi si sustineti ca voi nu doriti sa reprezentati Romania! Credeti ca sunt orb? Si toata lista aia a dat curs proiectului.. Nu numai leaderul.. Toti care v-ati dus cu el!

imperiulmoldav a spus:
rhadookoo...martzian si toata shatra ...era o vorba : daca nu iti place nu manca ...

ce draq vezi ca se duce cineva sa fluture steagu romaniei? vezi ca ne ducem delegatzi de guvern sa aratam cine is romani? nici macar nu recomandam sa avem la nume ori la profil ceva offensator la adresa ugurilor sau ceva sa arate ca suntem romani ne ducem pentru o experientza noua nu sa ne aratam muschi de romani

Cum adica daca nu imi place sa nu mananc??? M-ati obligat sa mananc atunci cand m-ati bagat in aceeasi oala cu voi! Adica v-ati numit Echipa Nationala..

Voi aveti impertinenta sa spuneti ca va duceti acolo sa reprezentati Romania, adica si pe mine si acum imi ziceti sa stau in banca mea ca nu am eu nicio treaba..

Baaaaaaaaaaaaaa!!! Sunt mai roman ca voi de o mie de ori!!! Pentru ca imi respect tara, nu mi-o fac de ras!


Si apropos, nu va duceti sa va aratati muschii.. Va duceti sa o luati in barba nasol de tot, monumental, sa stie lumea ce suntem noi, romanii..
 

DeletedUser

Discutia asta degenereaza in altceva. Sa nu o transform intr-una despre cine e mai roman decat altul. In mod sigur vreun moderator va aparea pe aici si o va inchide.


Ori ca o spunem ori ca nu o spunem suntem dintr-o tara anume si in mod indirect o reprezentam. Hai sa fim totusi ingaduitori, e un joc. Daca tu te distrezi pe un server ce mai conteaza ca ptr altii te faci de ras? Important e cum te simti tu cand joci acel joc.


Nu suntem la Olimpiade de mate, informatica sau la Jocurile Olimpice. Ne putem permite sa o dam in bara. Asta e.
 

DeletedUser7039

nihilus a spus:
Ori ca o spunem ori ca nu o spunem suntem dintr-o tara anume si in mod indirect o reprezentam. Hai sa fim totusi ingaduitori, e un joc. Daca tu te distrezi pe un server ce mai conteaza ca ptr altii te faci de ras? Important e cum te simti tu cand joci acel joc.


Nu suntem la Olimpiade de mate, informatica sau la Jocurile Olimpice. Ne putem permite sa o dam in bara.

Asta e.. Ce sa-i faci.. Numai soarta e de vina.. Iar soarta, bineinteles, este iminenta..

N-ai ce-i face..

Desigur, ne putem permite sa o dam in bara.. Ce naiba.. Doar au mai dat-o si altii innaintea noastra..

Sa nu o transform intr-una despre cine e mai roman decat altul

Suntem amandoi romani si se pare ca vorbim limbi diferite.. Daca asta ai inteles tu ca ar fi nucleul topicului, e nasol..

Sincer.. Nu imi mai doresc contradictii cu voi doar de dragul originalitatii voastre!
 

DeletedUser

Asta e.. Ce sa-i faci.. Numai soarta e de vina.. Iar soarta, bineinteles, este iminenta..

N-ai ce-i face..

Desigur, ne putem permite sa o dam in bara.. Ce naiba.. Doar au mai dat-o si altii innaintea noastra..

Si ce se intampla daca o dam in bara ? Care e tragedia? Nu vad nicio tragedie in a gresi intr-un joc. Nu ne facem de ras tara. Eu stiu de pe net cand se vorbea frumos despre un user nu se discuta si tara ca punct de referinta. Era user X bun, simplu.

Daca o sa joace bine toti userii de pe net romani o sa fie Romania mai bine privita in lume? Vor incepe sa vine avioane cu turisti dornici sa vada tara de origine a marelui user roman X-lescu?

Acum sa luam varianta in care jucam prost. Ce se intampla atat de tragic? Nu mai ai ce manca, bea, etc.
Facem o tragedie din cei care nu joaca asa cum ar dori unii pe net.



Suntem amandoi romani si se pare ca vorbim limbi diferite.. Daca asta ai inteles tu ca ar fi nucleul topicului, e nasol..
Sincer.. Nu imi mai doresc contradictii cu voi doar de dragul originalitatii voastre!

Baaaaaaaaaaaaaa!!! Sunt mai roman ca voi de o mie de ori!!! Pentru ca imi respect tara, nu mi-o fac de ras!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7039

Si ce se intampla daca o dam in bara ? Care e tragedia? Nu vad nicio tragedie in a gresi intr-un joc. Nu ne facem de ras tara. Eu stiu de pe net cand se vorbea frumos despre un user nu se discuta si tara ca punct de referinta. Era user X bun, simplu.

Daca o sa joace bine toti userii de pe net romani o sa fie Romania mai bine privita in lume? Vor incepe sa vine avioane cu turisti dornici sa vada tara de origine a marelui user roman X-lescu?

Acum sa luam varianta in care jucam prost. Ce se intampla atat de tragic? Nu mai ai ce manca, bea, etc.
Facem o tragedie din cei care nu joaca asa cum ar dori unii pe net.

Daca toti ar avea perceptiile tale, am da-o in bara peste tot..

Si te-as ruga sa citesti odata primul meu post..
 
Ultima editare de un moderator:
Sus