Apel-Stop esecurilor la straini!

  • Autor subiect DeletedUser7039
  • Data de început

DeletedUser

rhadookoo degeaba iti bati gura cu cei care nu inteles din primul mesaj ce ai vrut sa zici ca nici nu or sa inteleaga.
Sunt lideri precum danimaxxx care desi s-au facut de ras intr-un mod original pe triburile.ro ei au contnuat si pe celelalte servere si se mandresc ca au fost luati la misto de englezi sau germani, parca nu ar fi fost de ajuns la noi :eek:

Asta e mentalitatea unora si nu ai cum sa schimbi ceva ;)


Macar tu daca nu ai avut sanse pe .ro nu ai mai jucat nicaieri!Te admir!Cred ca esti mandru de tine!Nu ti-ai facut de rusine tara...un adevarat patriot!
 

DeletedUser523

dar ce, crezi ca e cineva incordat pe aici?suntem pe forum nu la sala:).
rhadookoo incearca misiune imposibila[nu ma refer la film] prin acest topic.

daca am fi la sala fiecare am umple barele cu discuri sa ne dam mari cu cat de mult putem impinge/ridica;):rolleyes:insa chiar asa mi se pare ca lumea sa cam incordat si e cam stresata si trebuie sa se mai relaxeze, sa respire si sa mai i-a o pauza ca alte probleme sunt mai importante decat faptul daca noi suntem buni la un joc pe .net;):rolleyes:
 

DeletedUser12196

Nu au inteles multi multe..

Topicul asta se adreseaza tuturor romanilor care intra in categoria depravata de jucatori dezorganizati pe care am subliniat-o in primul meu post..

Tribul de pe lumea 4 care are sa se infiinteze la unguri a intervenit aici.. Oare de ce? Eu nu zisesem nimic despre ei.. Probabil s-au simtit cu musca pe caciula.. Nu-mi dau seama de ce.. Nu dadusem niciun nume..

Nu stiu de ce si-au dat atata importanta, dat fiind faptul ca ei sunt, probabil, al 100-lea trib de genul asta.. Nu ma intereseaza ei.. Ei sunt doar o mica parte din gunoiul care se intampla.. Semnicativitatea lor in universul esecurilor noastre e precum un ambalaj in ghena..

Nu se mai cunoaste inca un esec in plus sau in minus.. Total neimportant..

Ceea ce nu imi place mie e ca se joaca dezorganizat afara, unde lumea e mereu cu ochii pe triburile nationale, iar noi suntem adesea un subiect de caterinca si o cantitate neglijabila.. Iar toate astea datorita superficialitatii si neindemanarii leaderilor care solicita..

@GodL1ke Tiesto: Am spus ca am cunoscut si esecul, nu ca numai asta am cunoscut..
asta numesc eu mania de a face din orice nimic un intreg roman.
sarim unul in gatul celuilalt pentru nimic.
ca mai toate lucrurile din lumea asta si acest "rau" are o parte buna:suntem in garda tot timpul:D
timpul va arata daca si acest trib va fi un esec.personal sper ca cei ce au mai trecut prin esecuri similare pe alte servere vor fi invatat ceva si ne vor "lumina "si pe noi,incepatorii ...:);)
 

DeletedUser14354

Macar tu daca nu ai avut sanse pe .ro nu ai mai jucat nicaieri!Te admir!Cred ca esti mandru de tine!Nu ti-ai facut de rusine tara...un adevarat patriot!

Vorbesti sa te afli in treaba. De unde stii u ce sanse am avut io pe .ro daca am jucat cu alt nick si ultima data a fost acum mai bine de 1 an ...
 

DeletedUser7039

Falcon Lady a spus:
timpul va arata daca si acest trib va fi un esec.

A fost doar o problema de conjunctura sa fie vorba si despre ei.. Anuntul intemeierii tribului lor a coincis cu deschiderea topicului meu.. Nu despre ei am vrut sa vorbesc aici, insa s-au incadrat bine ca un exemplu.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

A fost doar o problema de conjunctura sa fie vorba si despre ei.. Anuntul intemeierii tribului lor a coincis cu deschiderea topicului meu.. Nu despre ei am vrut sa vorbesc aici, insa s-au incadrat bine ca un exemplu.

Conjuctura a plecat de la afirmatia asta,nu de la primul tau post:


sustin cu tarie punctul lui de vedere: nu va mai faceti de ras pe alte servere. la ce este necesar un trib de romani pe un server ungar. ca sa fugiti cu coada intre picioare? cati de acolo va vor fi aliati? ce veti realiza daca dupa doua luni de mancat rahat (ma refer la produsul de cofetarie) incep aia sa va atace masiv? ce rezolvati? o sa se zica despre romani ca sunt lasi, nesimtiti si prosti. si asta pentru ca voi cei care alegeti sa luptati pe un server intre straini, cu o interfata scrisa intr-o limba pe care nu o cunoasteti, o sa dati in mod sigur, chix. pentru ca ei se vor alia toti impotriva intrusilor cu gura mare dar care nu fac altceva decat sa demonstreze ca romanii sunt mincinosi, prosti si lasi. si indiferent de dorintele care va anima in goana dupa fudulie prosteasca pe alte servere, sa stiti cei care va duceti acolo si mancati bataie: strainii cred despre romani ca sunt prosti, lasi si mincinosi pentru ca intalnesc numai oameni prosti, lacomi si lasi. vreti sa va luptati pe alte servere? de ce nu demonstrati aici intai ca sunteti buni? daca alegeti sa va faceti de ras pe alte servere inseamna ca v-ati dus acolo chiar numai ca sa demonstrati ca sunteti asa cum strainii cred ca sunt romanii. iar voi nu faceti decat sa le intariti perceptia.


Si de aici a urmat toata tevatura asta.
 

DeletedUser7708

Lăsaţi-l pe martzian, el consideră că un trib fără alianţe e epic-fail. Sau altfel spus, un trib de succes e doar cu alianţe.
 

DeletedUser

Lăsaţi-l pe martzian, el consideră că un trib fără alianţe e epic-fail. Sau altfel spus, un trib de succes e doar cu alianţe.

de ce sa il lasam? are rezultate ca lider? are...atunci ar trebui sa ascultam ce zice el nu sa il ignoram.

Ideea este ca (chiar daca vreti sa recunoasteti sau nu) nu ne simtit bine cand suntem luati peste picior pe alte servere din cauza unor pusti care au facut un trib pe un server strain si si-a luat suturi in fund mai multe decat isi luau la gradinita de la pustii mai mari.

Eu pot da un singur exemplu: pe .net am castigat 8 runde, mi-am facut prieteni de toate natile si toti aveau numai cuvinte de lauda asupra mea.M-am lasat de joc lasand in spate o reputatie, pentru jucatorii romani...acum daca intri pe forum nu vezi decat "romanian noobs' si alte vorbe urate...nu ma sinucid pentru asta, nu ma tai cu lama, nu e o problema mondiala dar totusi am un sentiment de rau cand vad cum am ajuns.
Tin sa mentionez ca am fost mai multi romani care am ajutat la reputatia noastra in acea vreme.

Nu fac referire la nici un trib, nu va simtiti cu musca pe caciula.
 

DeletedUser7708

A avut rezultate cu un mod de organizare, dar oare nu se poate mai mult, sau măcar la fel de mult cu efort mai mic?
 

DeletedUser

A avut rezultate cu un mod de organizare, dar oare nu se poate mai mult, sau măcar la fel de mult cu efort mai mic?

o dam in altele.
A avut rezultate, asta e tot ce conteaza.
Eforturile pot fi mai mici sau mai mair...asta conteaza mai putin
 

DeletedUser7708

Vezi, asta-i problema cu românii. Joacă la cacealma, dacă le iese, continuă aşa, dar nu vor să progreseze.
 

DeletedUser

Vezi, asta-i problema cu românii. Joacă la cacealma, dacă le iese, continuă aşa, dar nu vor să progreseze.

Sunt de acord cu tine...si eu imi amintesc de vremurile cand m-am apucat sa joc triburile, am luat multe suturi in fund dar am progresat.Nu m-am facut de ras pe nici un server strain, am stat cuminte in banca mea si am invatat.
 

DeletedUser7039

Si eu cu amandoi..:p

Mda.. Se pare ca unii dintre prietenii nostri de pe lumea 4 de la unguri s-au bagat pe forumul lor extern.. Asa.. Cu handicapul la vedere..
 

DeletedUser

@Lugal - am inteles ca intelegi romana si de asta poti sa iti raspund :d
- eu am folosit un program de traducere sa inteleg ce ai scris si daca a tradus bine am inteles in mare ideeile tale si ai dreptate. Nu trebuie sa ne uram pentru faptul ca uni au avut un teritoriu si acu nu il mai au ca atunci italieni ce ar trebui sa ceara jumate de europa inapoi? Britanici jumate de Africa , Austria jumate din balcani etc etc? ...faza asta e indusa de politicieni din ambele tari si istoria care in fiecare e altfel in functie de interese nu ai sa gasesti niciodata istoria in 2 tari interpetata la fel mai ales 2 tari vecine...fiecare are interesul sa o faca favorabila , si minoritati au toate tarile daca ai minoritati intr-o tara nu acorda dreptu asupra unei teritoriu , asta ar insemna ca Rusii sa ia cate jumate din teritoti de la mai toti vecini Elvetia sa nu mai existe austria sa fie a germanilor ca si luxemburgul si lichtenshtein-ul , ori ca Moldova si Ardealu pana la tisa e a romanilor ori viceversa Ardealu a Ungariei etc.

Trebuie sa invetam sa coexistam impreuna fara sa ne uram ca nici romani nu poata sa le zica la unguri din Ardeal sa se duca acasa ...ca practic aia e casa lor , parinti lor sau nascut acolo ,bunici lor la fel strabunici la fel is locurile copilarii lor, si nici unguri sa le spuna la romani din ungaria asta pentru acelasi motiv , trebuie sa ne obisnuim ca tara noastra e cea in care neam nascut nu cea din care avem origini , bine asta nu inseamna sa ne uitam originele ci doar sa intelegem daca suntem romani ca ardealu e si casa ungurilor de acolo cum ungaria e si casa romanilor nascuti acolo...

sper ca nu mam facut gresit inteles faza e ca ura asta reciproca nu e una normala ci una indusa de politicieni ambelor tari si de cartile de istorie a ambelor tari care sunt facute in asa fel sa puna pe celalat intr-o lumina proasta ,nu sunt obiective facute

i agree with u bokorapor....but if we have each other even in a stupid game how can we understand each other in the real life?:p
we should try to be more tolerate with each other...me for egg. i can accept every hungarian people that comes to play on the romanian server and proves that he is a good player and it will have my respect...
i came here to play not to laugh of you or to show u that u are noobs or we are super stars i am trying to make some more experience:p on a different country

rhadookoo,si ce vezi rau in asta?
 

DeletedUser7039

Iurka.. Aici este doar o mica parte dintre posturile nesimtite..

mai ungurasilor sa va fie rusine ca nu sunteti in stare sa deschideti o amarata de lume , iar ai nostri romani prosti cum ne credeti voi au la activ 9 lumi normale , una clasica si periodic cate un sped (nu cred ca stiti ce e ala)

culmea au reusit sa faca update pachetelor grafice intr-o zi la toate lumile de joc si voi nu sunteti in stare sa deschideti o amarata de lume 4 )))))
sunteti de tot rasul



cine vorbea de furat ....
ma parvenitilor
inapoi in mongolia cu voi ) natie de fino-ugrici
si avem niste cuvinte frumoasa care daca ti le spun faci ulcer )

cat despre speed : speed e un server cu viteza de 200 de ori mai mare decat un server normal



adevaruri de baza ale lumii :

poporul roman s-a format in urma invaziilor romane asupra dacilor

poporul ungur s-a format prin migrarea (deci sunteti nomazi) unu grup de oameni de origine fino-ugrica
deci ati ocupat ceva ce nu va apartine adica pamantul care credeti ca e al vostru desi nu vi se cuvine


As posta si eu acolo ceva.. Si anume: "cei care au postat asa ceva pe forumul unguresc sunt cea mai proasta parte din Romania.. Ei sunt poluarile.. Nu ii luati in seama.. Noi restul nu suntem asa!" Bine ca ma abtin..

Deci am avut dreptate cand am spus ca voi o sa va duceti acolo si o sa ne faceti pe toti de ras.. Nu puteati decat sa jucati.. Trebuia sa stie si ungurii aia care ne simaptizeaza mult al naibii pe noi, cat suntem de idioti..
 

DeletedUser

Te consideri idiot...Multumim de recunoastere!M-am saturat de mancatori de ....
e timpul sa spunem lucrurilor pe nume!
 

DeletedUser7039

Cum spui tu..

Poate ca sunt un mancator de rahat, dar nu imi place sa ma fac de ras.. Si mai ales nu imi place sa ma faca altii de ras..

Daca ar fi sa spun lucrurilor pe nume, ar trebui sa fiu necivilizat cum esti tu, copile.. Dar ma respect, spre deosebire de tine.. Eu am avut niste parinti care au avut ce sa ma invete si cercurile in care ma invart nu sunt nici satre, nici de oameni in cutii de cartoane..

Am incredere ca fiecare om are macar un milimetru de bun simt.. Si cred ca daca ai citi chiar si tu primul meu post, ti-ai da seama ca initiativa mea nu a fost rau intentionata.
 

DeletedUser

Acele postari ... intotdeauna o padure va avea si uscaturi... dar astra nu inseamna ca toti sunt asa..nu inseamna ca numai cativa alesi sunt buni si restul sunt "uscaturi"... nu e bine sa generalizezi..
 
Sus