Apel-Stop esecurilor la straini!

  • Autor subiect DeletedUser7039
  • Data de început

DeletedUser

Da, ma intereseaza parerea lor ca jucatori de triburi..De fapt am mai zis-o, pe triburi, jocul e tot ceea ce ma intereseaza.. Deci, dupa cum ai spus si tu, poti incheia orice comentariu..

p.s. La el ca si tine am jucat si eu pe servere straine si nici eu nu am fost ciuca batailor.. din contra.. dar nu despre mine si tine e vorba aici..

rhadooko asa suntem noi , avansam mai incet, ne dam seama de lucruri mai incet, ce incerci tu sa faci e cu intentie buna dar asculta-ma in mare parte inutil ... suntem mai in urma, avem conceptii mai proaste, ne dam seama mai greu , asa suntem noi, asa sunt ROMANII . Intram pe .hu , jucam cat de bine putem , cei care joaca la vrajeala sau nu au destul de mult timp si nu joaca cu dorinta nu au ce cauta ( concediati ) , cei mai buni sa ramana si sa joace cat de bine pot ei , sa arata culoarea Romanei , astia suntem noi . Si nu cred ca e chiat atit de tragic cum dramatizezi tu , nu ne vom pleca toti cu coada in picioare, gandeste-te ca sunt inca multi unguri care nu fac diferenta intre unitati defensive si cele ofensive ...

bafta. si ROMANIA FTW !!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1383

Parerea mea e ca nu trebuie sa va agitati atat pentru NIMIC.

E un joc si indiferent cat o sa scrieti aici oricine va juca pe orice server daca asa vrea. Credeti ca daca scrieti pe forum 1235187263812 de cuvinte contra celor care nu-si dau interesul pe servere straine o sa rezolvati ceva? Eu cred ca nu.:)
 

DeletedUser

Bine bine...si daca altii se duc pe alte servere si joaca intr-un trib cu numele "Romania" (spre exemplu), si-s farmati, cu ce va afecteaza pe voi? Sunteti jucatori buni, OK, am inteles, dar cu ce drept opriti voi pe altii sa joace CUM VOR EI ?

Faptul ca unii dintre voi au jde milioane de pct pe vreo lume aici pe .ro nu cred ca va confera acest drept.
Mirificu, daca tu ai castigat speed-uri pe .net sau pe unde ai jucat tu, ai dreptul de a contesta ca X sau Y vrea sa joace intr-un trib cu nume referitor la Romania? Nu cred...nici macar aztecul, care a inceput asa ceva acum cativa ani nu are dreptul asta.

E un joc, lasati aiurelile cu Romania si marii jucatori romani de pe alte servere...Lasati lumea sa joace cum vrea ea.

Mie imi pasa pentru ca pe .net de exemplu eu alaturi de stil, b3st si inca vreo 4-5 romani am adus faima Romaniei, ne laudau, iar acum joaca niste copii si nu cred ca vrei sa sti ce zic despre noi pe forumul speed .net, mie unul mi-e rusine...ce sa mai zic ca am muncit destul de mult sa ne facem auziti? pentru ce? sa joace Vasile si Gheorghe si sa ne faca de ras pe toti.
 

DeletedUser

Si ce ai castigat ? Vreo casa, masina, un loc de munca pe la ei pe acolo platit cu *0000 euro? Trezeste-te...statistica arata clar, peste 75% din jucatorii de triburi au varsta cuprinsa intre 15 - 21 ani. Nu-ti cunosc varsta, e irelevanta oricum, dar daca pe tine te intereseaza parerea lor ca jucator de triburi ...atunci am incheiat orice comentariu.
Peste 1-2 ani, va fi dificil sa-si aminteasca cineva (dintre cei care vor mai juca) de userul x, sau y, sau z...indiferent cat de "mare" era pe triburi :))

P.S. Am jucat si eu pe alte servere si desi se stia ca sunt roman, nu am fost niciodata "ciuca batailor". Probabil conteaza si felul cum se comporta fiecare dintre noi...nu crezi? Nationalitatea e prea putin importanta atunci cand e vorba sa fi OM.

N-ai inteles, ma doare in cot de parerea lor despre noi in legatura cu triburile...dar comportamentul/stilul/mentalitatea reflecta viata noastra de zi cu zi si modul in care gandim, mai ales ca este un joc in care se pune accent pe respect/onoare.
 

DeletedUser

Mie imi pasa pentru ca pe .net de exemplu eu alaturi de stil, b3st si inca vreo 4-5 romani am adus faima Romaniei, ne laudau, iar acum joaca niste copii si nu cred ca vrei sa sti ce zic despre noi pe forumul speed .net, mie unul mi-e rusine...ce sa mai zic ca am muncit destul de mult sa ne facem auziti? pentru ce? sa joace Vasile si Gheorghe si sa ne faca de ras pe toti.


Faima Romaniei.. Fi serios.. Era sa pic jos de pe scaun. E un joc. Nu e vreo Olimpiada de matematica, informatica sau mai stiu eu ce. Sa fim totusi cu picioarele pe pamant.


Ce conteaza atat de mult ce spun unii sau altii ? Credeti ca toti userii din Germania sau mai stiu eu din ce tara sunt asi sau prosti?

Fiecare joaca cum poate, cum stie. Nu veti impiedica pe nimeni sa joace pe net sau pe alte servere daca vrea. Multi intra pe servere straine sa joace la distractie, nu joaca ptr pct, faima , etc.
 

DeletedUser4610

De data asta trebuie sa fiu de-acord cu nihilius...

Credeti ca eu daca vorbesc pe .net cu niste polonezi ( dau un exemplu aiurea )..si vorbim frumos , vad ca sunt oameni de treaba etc etc...eu cand ma ridic de pe scaun respect Polonia si polonezii sau ii respect pe oamenii aia cu care am vorbit ? fiti seriosi...
 

DeletedUser

Avem opinii si gandiri diferite...nu are rost sa ne mai agitam
traiti in continuare cu "asta e" si veti ajunge departe :) repet, comportamentul din joc reflecta viata reala.
 

DeletedUser8715

Fiecare are dreptul si totodata, datoria, de a fi cel mai bun in ceea ce face. A-ti atinge un tel, de orice fel, o poti considera o realizare. Spunea cineva de olimpiade internationale vs tribal wars. A ajunge la o olimpiada internationala inseamna sa ajungi la o olimpiada nationala, in primul rand, apoi sa intri in lotul largit...si dupa aceea ajungi sus. Pentru a fi un jucator bun pe triburi, trebuie doar sa ai mult timp liber, inspiratie, si sa cunosti unele chestii pe care altii nu le stiu. Ceea ce nu inteleg multi este ca triburile, pe orice server s-ar juca, este doar un JOC. De la urmatoarea lume pot juca cu nick-ul "gigel", si am cu totul alta identitate pe triburi.
In alta ordine de idei, pentru iubitorii si impatimitii acestui joc poate fi considerata o ofensa esecurile pe serverele straine; le dau dreptate.
Insa pentru cei carora le e indiferent, care doar JOACA acest joc, nu conteaza ceea ce se intampla pe restul server-elor cu romanii. Le dau si lor dreptate.
 

DeletedUser7039

shoortyking a spus:
rhadookoo ai tu vreo dovada ca acest trib va fi un esec?

Da.. Am!

Dovada sunt playerii, leaderul, scopul nedeterminat, lipsa ideilor, plafonarea intr-un concept de trib clasic.. si lista poate continua..

Nu ma intelege gresit.. Nu zic ca sunteti slabi, voi, playerii.. Dar tribul va fi slab..
Nu ma indoiesc de abilitatile voastre individuale.. Insa in formula asta nu veti face nimic..
 

DeletedUser

Da.. Am!

Dovada sunt playerii, leaderul, scopul nedeterminat, lipsa ideilor, plafonarea intr-un concept de trib clasic.. si lista poate continua..

Nu ma intelege gresit.. Nu zic ca sunteti slabi, voi, playerii.. Dar tribul va fi slab..
Nu ma indoiesc de abilitatile voastre individuale.. Insa in formula asta nu veti face nimic..

Sa o luam pe rand:
-leaderul inca nu sa ales,sau cel putin cei din conducere inca nu s-au stabilit
-jucatorii cred ca sunt destul de experimentati
-scopul??hm,ce scop poti avea pe triburi in afara de acela de a castiga?
-ideii?cred ca intr-adevar ducem lipsa :)
-trib clasic?asta ramane de vazut,conteaza cat de mult comunicam intre noi
si lista poate continua ...:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7039

In primul rand nu voi trebuie sa alegeti leaderul.. Cititi in posturile lui Martzian despre cum ar arata unul capabil..

Playeri experimentati.. Un n00b motivat e mai pretios decat un experimentat delasator..

Scopul.. Pai din cate s-a afirmat pana acum, concluzionez ca scopul vostru nu e sa castigati, ci sa jucati cu deviza ce-o fi o fi.. Scopul e sa jucati ca s-o vedeti si p-asta.. O experienta noua si inedita..

Idei.. ??? N-aveti niciuna.. Nimic original, insa nici vreo invatatura mai putin originala dar sanatoasa cu care sa veniti..

Trib clasic.. Constituit pe deviza "cine vrea, sa vina!", fara nici cea mai mica selectie.. CARPATI FARA FILTRU.. Si comunicare.. Pai n-aveti ce..
 

DeletedUser

In primul rand nu voi trebuie sa alegeti leaderul.. Cititi in posturile lui Martzian despre cum ar arata unul capabil..
Atunci sa il punem pe martzian sa ne aleaga leaderul.Sau cum?

Un n00b motivat e mai pretios decat un experimentat delasator
Daca nu eram motivati nu mai faceam atata zarva pe forum.

Scopul e sa jucati ca s-o vedeti si p-asta.. O experienta noua si inedita.
O jucam,o vedem,daca castigam:bine,,,daca pierdem eu unul nu o sa incep sa plang,dar voi da totul ca sa castigam,si voi de ce ati plange?

Idei.. ??? N-aveti niciuna.. Nimic original, insa nici vreo invatatura mai putin originala dar sanatoasa cu care sa veniti..
Scuze,am gresit.Eu nu am ideii,de ceilalti nu stiu.

Trib clasic.. Constituit pe deviza "cine vrea, sa vina!", fara nici cea mai mica selectie.. CARPATI FARA FILTRU.. Si comunicare.. Pai n-aveti ce..
si -LD- s-a format la fel,si se zice ca e singurul trib de romani care a reusit pe alt server in ultima vreme,desi mai e mult pana departe,de ce nu am reusi si noi?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Lasa-te de vorbe copiate din melodii si vorbeste cu cuvintee tale daca esti in stare.

Si daca te duci acolo sa pierzi de ce te mai duci ? Sa arati si ungurilor cat de "ingusti la minte" sunt romanii cum spuneai mai devreme ?

Altul...ceva de joc nu ai gasit de care sa te iei?Sau v-ati specializat pe atacuri la persoana si aere de mari leaderi?

Nu ma duc sa pierd,eu intodeauna ma duc sa castig!Stiu eu de ce va temeti voi,va temeti ca daca ve-ti juca pe severul x din tara y,o sa va zica,asta e roman,aha e noob,hai pe el....Incercati sa aruncati vina pentru fiecare esec al vostru in carca altora!Tipic romanesc,nu am ce zice!Degeaba incerca cineva sa va explice,nu intelegeti si gata ,dar vorba asta se potriveste perfect aici,oricat de mult ati nega voi:Triburile nu inseamna real-life...Putin ar trebui sa va pese de ce zic unguri,polonezi,bulgari,etc!Tot ce insirati voi aici mi se pare comunism!Rusine ar trebui sa ne fie ca nationala de fotbal joaca bambilici,handbalul baieti e varza,campionatele interne la majoritatea sporturilor sunt considerate de nivelul 2 sau 3 in Europa,ca coruptia este in floare si de toate bubele pe care le avem....Dar voua pe pasa de triburi....Satul arde si baba se piaptana!De asta suntem cu 50 de ani in urma americanilor!
 

DeletedUser

Cum ar dori cei care considera ca Romania e grav prejudiciata de noobi pe extern sa se aleaga cine poate intra acolo si cine nu?

Infiintam o Comisie ptr alegerea de useri de elita ptr extern ? :confused:



De asta suntem cu 50 de ani in urma americanilor
Am vrea noi, daca eram cu 50 de ani in urma nu venea acum criza la noi :|
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7039

GodL1keTiesto a spus:
Tot ce insirati voi aici mi se pare comunism!Rusine ar trebui sa ne fie ca nationala de fotbal joaca bambilici,handbalul baieti e varza,campionatele interne la majoritatea sporturilor sunt considerate de nivelul 2 sau 3 in Europa,ca coruptia este in floare si de toate bubele pe care le avem....Dar voua pe pasa de triburi....Satul arde si baba se piaptana!De asta suntem cu 50 de ani in urma

Am inteles ce vrei sa zici.. Probabil e ca tine.. Dar aici pe triburi, triburile ar trebui sa ne preocupe, la fel cum intr-un pub ne preocupa berea, fetele si ce mai gasesti acolo.. Jocul e singura distractie aici.. Nu-mi place sa amestec modul meu de viata, ocupatiile de zi cu zi, coruptia etc. cu ce se intampla aici..

Crede-ma sunt satul de toate astea.. Le vad, le aud zi de zi in ziare, in discutii..
Mai da-le naibii aici! Am alt timp alocat acestora care nu se intersecteaza cu ceea ce fac pe aici..

@Shoortyking
Da, puneti-l pe Martzian sa va aleaga leaderul.. Cred ca as putea sa ii anticipez reactia.. Motivatia voastra echivaleaza cu entuziasmul patetic de inceput de lume.. Motivatia trebuie sa vina din ceea ce are tribul de oferit si leaderul, in mod cert nu va aparea din, simplu, clasic..
Mda.. Poate o sa imi para mai rau mie decat voua daca pierdeti.. Nici eu nu stiu de ce, dar cred ca asa va fi..

nihilius a spus:
Am vrea noi, daca eram cu 50 de ani in urma nu venea acum criza la noi :|

Dar nici daca eram cu 50 de ani innaintea lor nu cred ca venea criza la noi.. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu am vrut sa zic altceva,dar se pare ca sa inteles gresit!Si tu gogule te iei de viata mea?V-am mai zis...De joc,luati-va,daca puteti,in rest nu stiti nimic!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

...

:D incredibil! atata tam-tam pentru un nimic... domnule, dar pe tot forumul se discuta "soarta neagra" ce va sa vina peste acest trib de romani ce vrea sa se infiinteze pe site-ul maghiar?
zici ca la altii le e ciuda ca vrem sa facem asta... nu inteleg care e problema celor care oricum nu vor sa intre.
si daca o sa mancam bataie, ce? doar nu pierdem Ardealul! mai scutiti-ne cu previziunile vostre sumbre si cu mama dreakului.
si inca ceva, nu se va face nici o selectie pt ca nimeni nu are dreptul sa refuze altcuiva placerea unui joc
 

DeletedUser7039

Felicitari! Mai ai 91 de posturi pana sa ajungi "Senior member"..

In replyul tau ai uitat sa pui "quote"..

@GodL1keTiesto: Eu am inteles Gogule, dar tu?:p
 

DeletedUser4901

ma indoiesc ca ai inteles ca din posturile tale nu am observat altceva decat faptul ca esti mult prea disperat de jocul asta
 
Sus