Arena

  • Autor subiect DeletedUser5596
  • Data de început

DeletedUser25836

c.k sunt cei care nu stau decat 2-3 luni pe o lume sau ma insel?
 

DeletedUser

Va hraneste karma cu medicamente tari sau care e faza de visati toti la top? Pun pariu daca intrebi ferma tribului o sa-ti spuna ca si el va fi in top in 2 - 3 saptamani :D:D:D:D

Aici exista o problema. Nu se stie cine e mai mare si mai buna ferma din tribul C.K.. Intradevar sunt o mana de jucatori care stiu jocul insa niciodata nu au rabdare sa stea mai mult de 2-3 luni pe o lume, in rest aduna tot felul de noobi din astia care mai apoi se lauda si te trimit sa ii saluti pe x sau pe y ca spera ca isi mai aduce cineva minte de ei. Eu niciodata nu am inteles ce avantaje iti aduce sa colectezi tot felul de noobi prin trib, dar probabil strategia e sa ii ia si mai apoi sa ii innobileze intern ca sa nu se oboseasca sa isi distruga trupele.
Daca e alta strategie va rog sa ma corectati.
 

DeletedUser12737

Aici exista o problema. Nu se stie cine e mai mare si mai buna ferma din tribul C.K.. Intradevar sunt o mana de jucatori care stiu jocul insa niciodata nu au rabdare sa stea mai mult de 2-3 luni pe o lume, in rest aduna tot felul de noobi din astia care mai apoi se lauda si te trimit sa ii saluti pe x sau pe y ca spera ca isi mai aduce cineva minte de ei. Eu niciodata nu am inteles ce avantaje iti aduce sa colectezi tot felul de noobi prin trib, dar probabil strategia e sa ii ia si mai apoi sa ii innobileze intern ca sa nu se oboseasca sa isi distruga trupele.
Daca e alta strategie va rog sa ma corectati.

sti si tu ca e alta strategie.. adica noi ne luam jucatori pentru inobilare interna? da noi in 2-3 luni plecam pe celalalta lume?
ca sa nu mai zic ca avem cel mai mare scor la atacatori/defenderi.
Crezi ca avem nevoie de inobilare interna? acu pe bune blandy tu gandesti inainte sa zici ceva?
 

DeletedUser

Pai tocmai ca sunt curios de ce racolati tot felul de noobi care nici scrie corect nu stiu, care e ideea? La asta cu innobilatul intern m-am gandit eu, daca voi spuneti altceva nu va contrazic. Oricum nu inteleg logica de aia nu pot gandi coerent in aceasta privinta.
 

DeletedUser12737

pai e normal sa facem recrutari pe langa gasca uzuala.. cum toti am fost recrutati la un moment dat de ce sa nu dam si altora sansa sa se simta bine in cadrul tribului nostru. Amu ca mai luam si uscaturi/inactivi/ferme.. asta e ..
 

DeletedUser28810

pai e normal sa facem recrutari pe langa gasca uzuala.. cum toti am fost recrutati la un moment dat de ce sa nu dam si altora sansa sa se simta bine in cadrul tribului nostru. Amu ca mai luam si uscaturi/inactivi/ferme.. asta e ..

Tu fiind cea mai buna dovada ca CK recruteaza ferme :D:D:D Ce-mi plac glumele mele:D:rolleyes:
 

DeletedUser28810

Nu are rost sa repet, cineva mi-a sters mesajul :mad:

Totusi idea era ca ingus se poate bate doar cu fetitele :D
 

DeletedUser

Nu te contrazic deoarece a demonstrat treaba asta. :D
Poate el stie si chiar e mai bun insa e de apreciat ca nu se lauda.
 

DeletedUser

OD - 1 Crusader Knights 288.788
2 Aventurile lui habarnam 215.858

ODA - 1 Crusader Knights 266.330
2 Aventurile lui habarnam 194.229

ODD - 5 Crusader Knights 22.458

nu stiu cat sunt de buni! dar daca spuneti k sunt asa de buni(posturile anterioare referittoare la L5 respectiv L9) deabea astept sa am ceva conflicte cu ei! nu m-am mai distrat asa de cand am lasato mai moale in L3 :)) deabea astept sai vad pe harta!

Un om care pricepe mesajul nostru! Felicitari domnule!Fie ca harta sa ne scoata in calea ta!
Daca nu eram nu ne admira(contrazicea/blama/etc) lumea peste tot...Din cauza noastra topurile OD,ODA nu vor fi accesibile...De cand a inceput aceasta lumea am spus clar...CK si Habar sunt cele mai tari triburi..Vecinii nostrii directi(majoritatea-ca vom avea si pierderi),crede-ma...se lasa pe capete :D...Si daca nu se lasa,ne vor furniza ceva sate bune!

Pai tocmai ca sunt curios de ce racolati tot felul de noobi care nici scrie corect nu stiu, care e ideea? La asta cu innobilatul intern m-am gandit eu, daca voi spuneti altceva nu va contrazic. Oricum nu inteleg logica de aia nu pot gandi coerent in aceasta privinta.

Nu suntem innobilatori interni :D
Logica e simpla...pe fiecare lume pe care jucam incercam sa racolam 5-10 playeri noi...Daca joci pe o lume fara sa inveti macar 1 incepator...esti zero
 

DeletedUser

Logica e simpla...pe fiecare lume pe care jucam incercam sa racolam 5-10 playeri noi...Daca joci pe o lume fara sa inveti macar 1 incepator...esti zero

E foarte frumos ce spui si de omenie, dar daca ramane doar la nivel declarativ, e degeaba si se cheama lauda inutila.
Ce i-ati invatat voi pe jucatorii vostri!? Sa devina ferme? Si atunci cand au devenit, i-ati dat afara? Ii invatati si ii ajutati mai mult daca-i scpati de acel pericol si daca ii faceati sa treaca peste si sa ajunga undeva sus, asa descotirosindu-va de ei, nu ati facut absolut nimic.
 

DeletedUser

E foarte frumos ce spui si de omenie, dar daca ramane doar la nivel declarativ, e degeaba si se cheama lauda inutila.
Ce i-ati invatat voi pe jucatorii vostri!? Sa devina ferme? Si atunci cand au devenit, i-ati dat afara? Ii invatati si ii ajutati mai mult daca-i scpati de acel pericol si daca ii faceati sa treaca peste si sa ajunga undeva sus, asa descotirosindu-va de ei, nu ati facut absolut nimic.

Nu este chiar asa...daca solicitau sprijin...erau ajutati...aia au fost insa invizibili...
 

DeletedUser28810

Mda, moderatorii tin cu CK. Cum scriu ceva cum dispare mesaju.

Voi faceti cu schimbu in trib? Care cum se face de rahat ii cedeaza locul urmatorului? Cred ca am ajuns deja la echipa de rezerve, din ce in ce mai slabe raspunsurile voastre


Asta de mai sus e un citat din clasici, adica io, ca mesaju original s-a evaporat
 

DeletedUser

Tinand cont ca acest trib , C.K. , se mentine in top inca de la inceputul acestei lumi , precum si pozitia la aparatori si atacatori ne indica clar faptul ca acest trib e bun , insa ramane de vazut daca va iesi invingator din lupta pentru centru si daca se va mentune in joc o perioada mai indelungata de timp.
 

DeletedUser

Insa un alt trib ce se anunta puternic , cnoobs , a cazut destul de urat , deci totul e posibil...

Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8607

Tinand cont ca acest trib , C.K. , se mentine in top inca de la inceputul acestei lumi , precum si pozitia la aparatori si atacatori ne indica clar faptul ca acest trib e bun , insa ramane de vazut daca va iesi invingator din lupta pentru centru si daca se va mentune in joc o perioada mai indelungata de timp.

Se vor menţine toate triburile din top, chiar dacă vor pierde membri, ceilalţi care rămân nu vor avea pe unde să-şi găsească un trib mai bun, limita find de 80, aproape toate triburile au ocupat posturile. Fuziuni nu vor fi, poate peste 12 luni când vor fi mulţi retraşi din joc.
 

DeletedUser

Mda, moderatorii tin cu CK. Cum scriu ceva cum dispare mesaju.

Asta de mai sus e un citat din clasici, adica io, ca mesaju original s-a evaporat

fafanelu :

Nickul tau imi spune ca esti o simbioza intre fafa si nicu...Nu?
Poi mai amice,tie nu necesita sa iti raspundem...Dar,in acest moment ai onoarea de a vorbi cu mine...totusi,am o reticenta in a comunica cu fafanei sau nelishori,pana nu ne spui matale ca nu esti o cucuvea gen cuka,alin09,Florinel,sau alte vedete degerate,replici de la noi nu meriti :))

Noi vorbim cu jucatori...daca am avea pile la moderatori,aveai bann definitiv...si 80% din n00bi...Pe extern eram 30 posturi maxim...dar alea meritau citite...

Asa ca sa ascultam fafanei pe extern,crede-ne,prindem si noi OTV-ul!

Cu aceste cuvinte si cu increderea ca tu Fafa si Nelu,o sa ne povestesti cine esti,imi inchei aceast ultim bland raspuns :d
 

DeletedUser28810

Tu fiind eroul necunoscut din CK? Stimabile necunoscut, ca icsulescu (clona de-a stii tu cui, chiar cand iti expira banu? :D ) care scrie pe extern, colegii tai te-au batut pe umar pentru mesaj? Ti-au zis ca esti cel mai tare? S-au simtit bine cand i-ai redus pe toti la tacere ca pe niste nulitati cand ai spus ca nu-mi vor oferi niciunul un raspuns? :eek: N-ai avut motiv sa te iei de mine si te-ai gandit sa faci misto de numele meu de joc? Ts ts

Poti sa-mi spui iulica daca vrei, am vazut mai sus ca fetitelor din CK le place sa se bata cu fetite, nu-i asa ingus? :D:D:D:D:D
 
Sus