Arme paladin:

DeletedUser1754

Creste cu cat ataci mai mult cu paladinul. daca stai cu paladinul in sat si se plictiseste, o sa creasca foarte greu :)

de fapt creste suplimetar cu cat omori mai multi inamici in atac, si banuiesc ca si in aparare - nu sunt sigur, nu prea am experienta pe segmentu' asta :p.

nu conteaza daca ataci sau te aperi cu armate care contin sau nu paladinul, totul este sa omori inamici.
 

DeletedUser19341

de fapt creste suplimetar cu cat omori mai multi inamici in atac, si banuiesc ca si in aparare - nu sunt sigur, nu prea am experienta pe segmentu' asta :p.

nu conteaza daca ataci sau te aperi cu armate care contin sau nu paladinul, totul este sa omori inamici.


asa e , daca paladinul este inarmat cu o arma corespunzatoare trupelor nu conteaza daca ataci sau esti atacat, conteaza sa omori trupele inamicului ... dar daca ataci un sat de barbari k paladinul sau un sat fara trupe , progresul armei este normal :rolleyes:
 

DeletedUser

Toporul lui Thorgard

Toporul lui Thorgard: Măreşte puterea de atac a luptătorilor cu toporul cu 40% şi cu 30% în apărare.

Am avut noroc :)
 

DeletedUser

Sceptrul lui Vasco
Nobilimea coboară adeziunea unui sat dusman cu cel puţin 30. In afară de aceasta, puterea de luptă se măreşte cu 30% la atac şi cu 20% la apărare


pare-se k majoritatea au sceptru'
 

DeletedUser

Si eu tot sceptru,si 99% din a doua arma..azi pleaca paladinul in patrula..:D
 

DeletedUser1754

black, eu daca eram in locul jocului iti dadeam numai arme de lancieri si spade. si alea cu "bonus" negativ :D
 

DeletedUser

Obiect nou

Paladinul tău a găsit următoarele obiecte la patrularea prin împrejurimi:

Banner Baptist

După cercetarea mai exactă, reiese că are următorul efect:

Banner Baptist: Măreşte puterea de atac a cavaleriei grele cu 30% şi cu 20% în apărare.

În camera de arme îţi poţi înarma paladinul cu acest obiect.

Spre camera de arme


pff,supeeeer :)) mm(h)


2.11. Silence please,thank you!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7072

si eu tot ala il am :| mie nu-mi place cavaleria grea nici in faza avansata a lumii. cu atat mai putin la 1300 de puncte
 

DeletedUser574

si eu tot ala il am :| mie nu-mi place cavaleria grea nici in faza avansata a lumii. cu atat mai putin la 1300 de puncte

cavaleria grea e sfanta...:D
1. viteza mare de deplasare, pentru sprijin e vital lucrul asta, si cum jocul acesta e un joc de echipa.....
2. putere mare de aparere
contrastand cu
3. putere buna de atac

:p
 

DeletedUser20174

daca te ataca unu cu cavaleria usoara sa vezi ce matura cu ei pe jos
 

DeletedUser1198

cavaleria grea e sfanta...:D
1. viteza mare de deplasare, pentru sprijin e vital lucrul asta, si cum jocul acesta e un joc de echipa.....
2. putere mare de aparere
contrastand cu
3. putere buna de atac

:p

1. de acord.. probabil singurul lucru pozitiv e ca se deplaseaza repede
2. de unde pana unde? ocupa 6 locuri la ferma.. adica echivalentul a 6 spade, care sunt cu aproape 50% mai eficiente decat 1 cav. grea ;)
3. daca tu ataci cu cav. grea.. m-am convins..:rolleyes:

si daca te ataca cu topoare sau arcasi calareti?

statistica spune ca in medie pe .ro, intr-un sat ofensiv, ponderea cavaleriei usoare este cea mai mare. cu alte cuvinte, apararile bazate pe spade/cavalerie grea sunt cele mai ineficiente. cum am zis.. in medie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

statistica spune ca in medie pe .ro, intr-un sat ofensiv, ponderea cavaleriei usoare este cea mai mare. cu alte cuvinte, apararile bazate pe spade/cavalerie grea sunt cele mai ineficiente. cum am zis.. in medie.

iar statistici?:rolleyes: stiu persoane care folosesc arcasi+CG in aparare deci mi se pare o prostie statistica si aici conteaza si cat timp aloci jocului,norocul etc.:)
 

DeletedUser574

1. de acord.. probabil singurul lucru pozitiv e ca se deplaseaza repede
2. de unde pana unde? ocupa 6 locuri la ferma.. adica echivalentul a 6 spade, care sunt cu aproape 50% mai eficiente decat 1 cav. grea ;)
3. daca tu ataci cu cav. grea.. m-am convins..:rolleyes:



statistica spune ca in medie pe .ro, intr-un sat ofensiv, ponderea cavaleriei usoare este cea mai mare. cu alte cuvinte, apararile bazate pe spade/cavalerie grea sunt cele mai ineficiente. cum am zis.. in medie.

2. in contrast cu 3.

Ipotetic, daca vrei sa ataci o si poti face, nu e ca si cum ai ataca cu lancierii, spadele sau arcasi.
Nu am atacat cu ei insa m.am aparat foarte bine, mai ales ca pot sa.i plimb dintr-un sat in celalalt, fie al meu fie al colegilor de trib foarte usor.
Si sunt convins ca si tu ai cav grea in satele tale de aparare.


Cavalerie grea

Cavaleria grea este elita trupelor tale. În majoritate nobili, călăreţii dispun de arme puternice şi armuri tari.
Costuri Populaţie Rapiditate Duce prada
200 150 600 6 11 minute pro câmp 50

Putere de atac Putere de atac 150
Apărare în general Apărare în general 200
Apărarea prin cavalerie Apărarea prin cavalerie 80
Apărarea prin arcaşi Apărarea prin arcaşi 180
 

DeletedUser1198

Stiu si eu povestile cu elita trupelor.. dar daca ai folosi simulatorul ai vedea ca sunt doar povesti. Stii ce e aia eficienta? Sau faptul ca se poate ataca cu ei e suficient pt. tine? De ce ai trecut cu bold putrerea de atac? Daca vorbim de cavalerie grea in sate ofensive.. vezi ca mai au locuri in Abc..;)

Si da.. am cav. grea in satele defensive.. maxim 300, sa umplu ferma mai repede. Cand e ferma plina.. ii "sacrific" si ii inlocuiesc cu spade si arcasi. De ce? 6 locuri in ferma inseamna:

1 cav grea:
Apărare în general 200
Apărarea prin cavalerie 80
Apărarea prin arcaşi 180

6 spade:
Apărare în general 50 * 6 = 300
Apărarea prin cavalerie 15 * 6 = 90
Apărarea prin arcaşi 40 * 6 = 240

Tu ce-ai alege? pun pariu ca prima varianta :rolleyes:

2. in contrast cu 3.
nu vad ce legatura au cele 2 afirmatii.. poate imi explici tu unde e contrastul..


iar statistici?:rolleyes: stiu persoane care folosesc arcasi+CG in aparare deci mi se pare o prostie statistica si aici conteaza si cat timp aloci jocului,norocul etc.:)

Stiu si eu persoane care ataca cu arcasii.. si care se apara cu topoarele. Asta in seamna ca e bine? Ia spune-le tu persoanelor respective sa pastreze arcasii, locurile din ferma alocate CG sa le imparta 75%-80% spade si de restul sa mai faca ceva arcasi. Sa vezi ca se vor apara si mai bine.Daca ti se pare o prostie statistica si inca te lasi la mana norocului.. pregateste-ti unditele ca pe la 5 a.m. musca cel mai bine ;)
 
Sus