atac sitter

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Totusi se pare ca hell-ena are dreptate:D Este ciudat, deoarece neimplementarea regulii permite anumite posibilitati de beneficiere de pe urma sittingului a loctiitorului in sine:D
 

DeletedUser6558

Interactiunea este clara din punctul meu de vedere. Jocul este aproape acelas si regulile la fel. Sunt doar mici diferente. In cazul acesta interactiunea este ca se poate considera ca ataci jucatorul care a luat satul doar pentru a ii distrage atentia si pentru a oprii viitoare atacuri asupra accountului sittarit. Aceasta era ideea regulii.

Asta are sens, dar eu cred ca nu mai putin sens are si faptul ca, daca respectivul care e atacat ar fi fost online, ar fi dat un semnal ca este atacat, si oricum atacatorul ar fi fost in situatia de suporta un contraatac. Regula aceasta practic spune ca nu ai voie sa te comporti ca si cind ai avea control asupra satelor celui la care esti sitter, adica sa tratezi contul cela ca si cum ar fi complet izolat de cadrul general, tot ce faci de pe el sa nu aiba contact cu restul afacerilor tribului, de ex. nu ai voie sa folosesti informatiile de pe contul acela, cum ar fi informatia ca este atacat, care informatie ar duce la un atac de pe contul tau asupra inamicului. Mie mi se pare o regula bizara, asta. Desigur, respect regulile, dar asta nu inseamna ca nu am voie sa ma mir...

LE. Daca se permite, atunci asta e un lucru bun. :)
 

DeletedUser

La fel e si cu atacurile coordonate daca o iei asa. Daca jucatorul era online, puteai foarte usor sa te coordonezi cu el. Dar asa e mai bine, pentru ca se pot depista mult mai usor infractiunile.
 

DeletedUser6558

Da, dar cind e vorba de atacuri coordonate , de pe 2 conturi asupra unei singure tinte, avantajul e mai mare, de multe ori am dat atacuri coordonate cu colegii care numai coordonate nu au fost... eu zic ca teoretic ar fi mult mai usor cind unul singur controleaza mai multe conturi sa trimita atacuri multiple, probabil ca si de aia e interzis, nu numai pt multicont..., ori in celalalt caz, unde e doar un singur atac, de pe un cont, singurul avantaj e ca stii ca ti-a fost atacat sitterul, si ca ai control asupra inca unui cont de unde ai putea reactiona. E si asta un avantaj, dar mult mai mic.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus