Atacurile si defensivele amuzante

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

exact asta e si motivul . a trimis 3 astfel de sprijinuri :) . oricum pana acum nu am mai intalnit situatii asemanatoare.
 

DeletedUser2821

Tot ce e posibil, chiar si daca a gresit ( desi daca zici ca sunt 3 cam greu ), nimeni nu e perfect si nu exista colectiv fara niciun jucator mai slab !

Cat despre metoda, asa mai fac eu cateodata pt. ca de multe ori eviti sa te trezesti noaptea sau ceva asemanator.
 

DeletedUser

tocmai ca am zis ca mi s-a parut amuzant

acu' nu stiu ce-i mai funny , un nobili trimis sprijin ( intentionat-greseala ) sau fake-urile trimise de deo de la 40 ore cu topoare ?
bre rook , scoate si tu din scriptul ala sa nu mai arate si distanta cand redenumesti ca e enervant carnatul ala :(
 

DeletedUser

exact asta e si motivul . a trimis 3 astfel de sprijinuri :) . oricum pana acum nu am mai intalnit situatii asemanatoare.

E greu de spus care a fost motivul:
- poate a gresit si in loc sa apese pe atac a apasat pe sprijin
- poate a vrut sa se incadreze cu sprijinul si nu a mai avut rabdare sa astepte ca sa trimita cu catapultele
- poate nu are experienta si confunda mutatul paladinului cu cel al nobililor (desi mi se pare putin probabil)
Pana nu apare si ne lamureste o sa fie un mister ... sau poate il deconspirati voi si il intrebam noi ... promitem ca va spunem si voua. :D

acu' nu stiu ce-i mai funny , un nobili trimis sprijin ( intentionat-greseala ) sau fake-urile trimise de deo de la 40 ore cu topoare ?
bre rook , scoate si tu din scriptul ala sa nu mai arate si distanta cand redenumesti ca e enervant carnatul ala :(

imi este cam lene acum ... dar promit ca il modific dupa ce imi trece lenea :cool:
 

DeletedUser

Poate a bagat nobilul in sprijin pentru a micsora viteza de deplasare a trupelor :D
E greu de spus care a fost motivul:
- poate a vrut sa se incadreze cu sprijinul si nu a mai avut rabdare sa astepte ca sa trimita cu catapultele
ce ai spus tu a spus si adenauer inainte ta . iti spun eu sigur ca asta a fost motivul caci cunosc cel mai bine situatia :rolleyes: . sprijinul asta a fost trimis dupa ce a atacat cu nobili care din pacate nu i-au intrat :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce ai spus tu a spus si adenauer inainte ta . iti spun eu sigur ca asta a fost motivul caci cunosc cel mai bine situatia :rolleyes: . sprijinul asta a fost trimis dupa ce a atacat cu nobili care din pacate nu i-au intrat :D

atunci putem sa dormim linistiti ... credeam ca avem vreun amator in trib :rolleyes:
la prima vedere pare ciudat sa trimiti sprijin cu nobilul ... la fel ca si trimiterea a 2-3 nobili intr-un atac
 

DeletedUser16966

atunci putem sa dormim linistiti ... credeam ca avem vreun amator in trib :rolleyes:
la prima vedere pare ciudat sa trimiti sprijin cu nobilul ... la fel ca si trimiterea a 2-3 nobili intr-un atac

Nu uita de metoda brevetata de CEATA: FAKE cu Nobil
Acum nu stiu daca mai are cineva atat de multi nobili incat sa isi permita sa mai dea fake cu ei...
 

DeletedUser

Nu uita de metoda brevetata de CEATA: FAKE cu Nobil
Acum nu stiu daca mai are cineva atat de multi nobili incat sa isi permita sa mai dea fake cu ei...

metoda asta se folosea inca de pe L5 dar pe vremea aia multi faceau asta (in special noobi care credeau ca o sa ia satul cu un atac cu 4 nobili)
asa ca metoda avea un prost renume si cine trimitea era considerat noob
a fost mult timp o metoda contestata si inca e contestata
 

DeletedUser24374

da tu nu vezi ca el joaca doar pt INQ....deci INQ trimiteti trupe acolo....cat de multe puteti
 

DeletedUser

lasa bre ca ei nu 'stie' nici de ce se trimit cate 2 sau mai multi nobili intr-un singur atac , nu 'stie' ei ca daca in sat sunt prezente un anumit numar de trupe 1 dintre nobili moare si al 2 lea isi face treaba ( asta daca nu sunt trupe destule incat sa ii omoare pe amandoi ) . astea 'e' discutii din alea tehnice care trebuiesc discutate cu manualul in fata ;)

Nokia E50 a spus:
hmmm
la 2 mil de puncte ataca cu 2 nobili odata?
vai si amar
hurhui a spus:
Unde-s doi puterea creste :)))
 
Ultima editare de un moderator:

ricautza

member
Scor reacție
10
sincer prefer sa dau 2 nobili unu dupa altul. pt ca poate sprijini satul sa cada amandoi si sa nu scazi adeziunea deloc. poti da si cu 3 nobili sau 4 intr-un atac. la fel ca si cu 2 nobili iti mor proportional cu numarul lor. adica la 4 nobili intr-un atac daca iti moare jumatate din atac raman 2, daca moare 75%din atac tot ramane unu dar e riscant. mai bine dai unul dupa altul
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus