Ati blocat jucatorii de la un birou intreg!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Mi-am convins colegii de muca sa se inscrie in lumea 2. Avem o singura conexiune de internet dar toate conturile au fost trecute la "imparte conexiunea de internet". Nu am facut schimb de resurse intre noi si nu am trimis nici trupe intre satele noastre. Consider ca am respectat toate regulile jocului.
Astazi toti am gasit conturile blocate.
Nu cred ca e corect ca fiecare sa interpreteze reguliele dupa bunul plac si sa inchida niste conturi fara a da o explicatie clara.
Chiar daca se vor debloca conturile vom ramane mult in urma celorlalti!
 

DeletedUser698

Ghinion o luati de la inceput, cam nasoala faza si O BILA neagra PT cei/cel care se ocupa cu depistarea trishorilor ... se pare mai baiati ca voi nu aveti pile ::D
 

DeletedUser

am studiat regulile!
nu am facut nimik ilegal
cel mai mult ma enerveaza ca raspunsurie lor par de genu "esti blocat nu mai ai ce face" fara sa iti ofere un motiv clar
 

DeletedUser

@Lord Killer

- TOATE conturile aduse in discutie au o adresa similara de mail, aceeasi parola si sunt jucate de pe acelasi calculator. In plus, nu cred ca biroul vostru functioneaza 24/24. :D

@Atmosf

- Ai vreun motiv intemeiat sa aduci vreo acuzatie la adresa adminilor? Daca ai, te astept cu un mesaj pe privat. Daca e doar o afirmatie gratuita, considera ca ai un avertisment.
 

DeletedUser

what

Dave,dupa cum aici esti moderator,si cum forumul este deparat de joc,nu inteleg de ce aduci in discutie asemenea fapte..:D
vrei dovezi?..iti dau eu daca vrei,da s-ar putea sa facem pe cineva de kko cu ocazia asta...poate ti-e coleg.....:rolleyes:
 

DeletedUser

1. Dave,dupa cum aici esti moderator,si cum forumul este deparat de joc,nu inteleg de ce aduci in discutie asemenea fapte..:D
2. vrei dovezi?..iti dau eu daca vrei,da s-ar putea sa facem pe cineva de kko cu ocazia asta...poate ti-e coleg.....:rolleyes:


1. Nu am inteles la ce te referi exact!
2. Daca ai dovezi, le poti adresa pe privat.
 

DeletedUser

pei de ce sa nu le afisez aici sa vada toata lumea?
:D
daca tot sunt dovezi nu?
 

DeletedUser

Daca ai o nemultumire, o contestatie sau orice altceva la adresa echipei de admini, ai la dispozitie sistemul de tichete sau mesajele private. Forumul este folosit pentru propaganda, intrebari sau eventuale sugestii. Clar?
 

DeletedUser

logik...

nu ,nu este clar
clar?;)

daca ti-e frik ca cineva se face de kko din stafful tehnic spune,nu ma lua pe mine cu "clar"...


si apropos,portiunea asta a forumului este folosita pentru chestiuni GENERALE privind jocul de triburile,asta incluzand si actiunea adminilor
sau poate incerci si tu sa-ti folosesti "puterea" in scop prea "autoritar"?
 

DeletedUser

@Lord Killer

- TOATE conturile aduse in discutie au o adresa similara de mail, aceeasi parola si sunt jucate de pe acelasi calculator. In plus, nu cred ca biroul vostru functioneaza 24/24. :D

Cum pot avea mai multe conturi adrese similare de mail?
Nu exista un filtru care nu mai permite o a doua adresa similara de mail?
Care ar fi problema daca biroul ar fi deschis 24/24 de ore daca nu s-a incalcat regulamentul referitor la impartirea legaturii pe net?

Sa inteleg ca regulamentul poate fi interpretabil!

Ma asteptam la un raspuns de genul ca unul din acele conturi sa fi sprijinit cu armata sau resurse alt cont de pe aceelasi ip.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu ,nu este clar
clar?;)

daca ti-e frik ca cineva se face de kko din stafful tehnic spune,nu ma lua pe mine cu "clar"...


si apropos,portiunea asta a forumului este folosita pentru chestiuni GENERALE privind jocul de triburile,asta incluzand si actiunea adminilor
sau poate incerci si tu sa-ti folosesti "puterea" in scop prea "autoritar"?

Daca regulile forumului sunt greu de inteles, probabil e nevoie de detalierea lor.
Nu-ti baga nimeni pumnul in gura decat daca sari calul.

PS: De ce nu te plangi de actiunile adminilor si pe forumul .net? :p
 

DeletedUser

Cum pot avea mai multe conturi adrese similare de mail?
Nu exista un filtru care nu mai permite o a doua adresa similara de mail?
Care ar fi problema daca biroul ar fi deschis 24/24 de ore daca nu s-a incalcat regulamentul referitor la impartirea legaturii pe net?

Sa inteleg ca regulamentul poate fi interpretabil!

Ma asteptam la un raspuns de genul ca unul din acele conturi sa fi sprijinit cu armata sau resurse alt cont de pe aceelasi ip.

Daca ai 10 conturi cu adrese de mail de gen SilkOne1@yahoo.com, SilkOne2@yahoo.com, ............., SilkOne10@yahoo.com, cu aceeasi parola si jucate cam la aceleasi ore, 24 din 24, asta inseamna ca sunt 10 persoane?
 

DeletedUser

Daca regulile forumului sunt greu de inteles, probabil e nevoie de detalierea lor.
Nu-ti baga nimeni pumnul in gura decat daca sari calul.

PS: De ce nu te plangi de actiunile adminilor si pe forumul .net? :p

1.ce regula scrie ca nu am voie sa scriu pe forum despre cum a gresit un admin in joc?
:eek:

asta-i cenzura pe fata!!!

2.pe .net nu sunt activ pe forum,o gramada de tampanii akolo
 

DeletedUser

lamurie

Normal ca toate adresele sunt asemanatoare pentru ca eu le-am facut pe toate. Eu am facut adresele de mail si eu am inregistrat toti userii pe triburile pentru ca multi e la mine nu stiau. Nu am folosit adresele noastre curente de mail pentru ca nu vrem sa fim invadati e tot felul de mesaje nedorite cum se mai intampla la unele jocuri.
Dupa ce am facut conturile fiecare a jucat pe cont propriu. Eu stiu ce s-a intamplat cu contul meu ceilalti mai putin.
In regulament nu scrie nimik ca este interzis ca doi jucatori s aiba adrese de mail asemanatoare asa ca nu e nici un temei legal cu banarea jucatorilor.
In privinta programului de lucru al biroului nu cred ca sti cum lucreaza cei la la AUDIT. Nu cred ca vrei sa ai asemenea program desi se castiga proportional.
In concluzie ai dreptate cu adresele de mail dar cauza este ca eu le-am facut pe toate. Eu i-am inregistrat pe toti pe triburile si am pus aceiasi parola ca sa nu ne incurcam. Programul e mai mult dacat prelungit.
Macar cel care ne-a blocat conturile putea sa asculte niste explicatii sau macar sa astepte incalcam regulile!
Astept raspunsul tau!
 

DeletedUser

Nu stiau sa-si faca singuri o adresa de mail? Cu asta m-ai dat gata.
Nu stiu daca e adevarata povestea ta (eu inclin sa cred ca nu) dar oricum, nu stiu cine-o sa-ti dea credit la ea.
 

DeletedUser

Cusuta cu ata alba e putin zis! Mie mi se pare clar totul! Omul a inceput cu 10 usere, vroia sa le dezvolte individual si il pastra pe cel care era cel mai frumos si cu vecini mai slabi. :) Asa cum au facut multi in lumea 1 la inceput (numai ca aia au avut si scapari de trimis resurse)...
Daca mai este careva care are motive sa se incline spre varianta lui Lordkani sa se exprime liber(in limita decentei)!
 

DeletedUser

Ha ha

Mi se pare mie sau in regulament e voie sa fie mai multi useri la aceiasi conexiune de internet? Exista si o chestie care se cheama "imparte legatura de internet".
Chestia e ca nu poate dovedi nimeni ca nu am dreptate, si pana atunci sunt nevinovat. Am procedat ca la carte si am fost banat. Daca sunt asa siguri ca au dreptate atunci sa schimbe regulamentul si sa scrie acolo ca nu ai voie sa ai aceiasi parola sau adrese de mail asemanatoare.
Pana cand se schimba regulamentul m-ati banat pe cand jucam legal dragi administratori!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus