Ati blocat jucatorii de la un birou intreg!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

despagubire

Atat timp cat am avut conturile puse la imparte legatura de internet si nu am transferat resurse sau trupe intre conturi nu am gresit cu nimik pentru ca nimeni nu poate demostra ca eu joc cu toate conturile sau nu.
Ati facut un abuz si vreau sa fiu despagubit pentru asta!
 

DeletedUser

tiai cam dat arama pe fatza.
vad ca acu nu mai susti ca juca tot birou.
 

DeletedUser

pai am si eu o limita!
vreau sa sustin ca si in cazul in care as fii jucat singur pe toate conturile tot nu ar fii trebuit sa ma blocheze.
Nu am incalcat nici o regula deci nu trebuiau sa ma blocheze nici pe mine nici pe colegii mei. Nu am trasferat resurse si nici armata toate conturile sunt trecute la impartirea legaturii de internet. Perfact legal!
Toata povestea ne spune ca fiecare administrator interpreteaza regulilie dupa bunul plac.
 

DeletedUser

Explicatiile pe care mi le dau administratorii jocului sunt hilare. Tot tribul meu stie ca sunt contabil si cat lucrez. Ma faceti sa rad pentru ca nu in cazurile in care jucatorii jignesc grav nu se ia nici o masura asupra lor desi exista o regula pentru asta, iar pe mine m-ati blocat fara nici un temei. Daca am incalcat vreo regula as vrea sa stiu care e si sa dovediti ca am incalcat-o!

daca dovediti ca am incalcat vreo regula din regulament eu nu mai zic nimik!
daca nu vreau sa redeshietio conturile si despagubiti cu puncte fiecare membru!
sunteti o rusine pentru un asemenea joc frumos!
 

DeletedUser

:) deja incepem sa transformam forumul intr-o telenovela. Ai fost prins, deci iesi cu capul sus din joc. Orice site isi rezerva dreptul de a-si selecta utilizatorii. Propun inchiderea acestui topic deoarece nu mai are niciun rost.
 

DeletedUser

Explicatiile pe care mi le dau administratorii jocului sunt hilare. Tot tribul meu stie ca sunt contabil si cat lucrez. Ma faceti sa rad pentru ca nu in cazurile in care jucatorii jignesc grav nu se ia nici o masura asupra lor desi exista o regula pentru asta, iar pe mine m-ati blocat fara nici un temei. Daca am incalcat vreo regula as vrea sa stiu care e si sa dovediti ca am incalcat-o!

daca dovediti ca am incalcat vreo regula din regulament eu nu mai zic nimik!
daca nu vreau sa redeshietio conturile si despagubiti cu puncte fiecare membru!
sunteti o rusine pentru un asemenea joc frumos!


1. TOATE conturile sunt jucate de pe acelasi calculator
2. TOATE conturile se logheaza, indiferent de ora, la interval foarte scurt unul dupa altul(~1 min).
3. Nu e prima sanctiune pe care o primesti pentru conturi multiple.

Regula pe care ai incalcat-o este:
§1) Un cont pro jucãtor

Fiecare jucãtor are voie sã aibã maximum un cont pro lume (excepþie jucãtor vacanþã).
 

DeletedUser

e clar un caz de interpretare a regulamentului...pt ca...eu pot sa am un frate..sau o prietena care joaca de la mine...caz in care conturile sunt declarate..resurse,sprijin armata nu s`a trimis..pe cine intereseaza ca se logheaza de la timpi relativi apropiati..atat timp cat s`au respectat regulile...


warangel..orice site are voie sa isi selecteze utilizatori..dar nu are voie sa isi bata joc de timpul si bani oamenilor,cat se respecta regulile...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

warangel..orice site are voie sa isi selecteze utilizatori..dar nu are voie sa isi bata joc de timpul si bani oamenilor,cat se respecta regulile...
La fel de adevarat e ca userii site-ului nu au dreptul de a-si bate joc de cei care joaca corect! (asta faci trisnd, nu?)... Cum am spus... Topic CLOSED din pct meu de vedere... insisti degeaba tocmai pentru ca stii si tu ca nu e nimic de facut...
 

DeletedUser

La fel de adevarat e ca userii site-ului nu au dreptul de a-si bate joc de cei care joaca corect! (asta faci trisnd, nu?)... Cum am spus... Topic CLOSED din pct meu de vedere... insisti degeaba tocmai pentru ca stii si tu ca nu e nimic de facut...

nu insist...discut o chestiune de principiu...si atentie mare la fazele astea..pt ca is chestii pt care www.triburile.ro poate fi dat in judecata...da ma rog...poate nu realizezi..daca vrei continuam discutia asta pe mess...


cum ziceam..nu insist pt ca nu e problema mea..eu am vrut doar sa inteleg atitudinea unor mods.
 

DeletedUser

e clar un caz de interpretare a regulamentului...pt ca...eu pot sa am un frate..sau o prietena care joaca de la mine...caz in care conturile sunt declarate..resurse,sprijin armata nu s`a trimis..pe cine intereseaza ca se logheaza de la timpi relativi apropiati..atat timp cat s`au respectat regulile...


warangel..orice site are voie sa isi selecteze utilizatori..dar nu are voie sa isi bata joc de timpul si bani oamenilor,cat se respecta regulile...

Cred ca e un caz clar de dat cu parerea.
Inainte de a posta, fa un efort si citeste macar toata discutia.
 

DeletedUser

Sa ma bag ca musca-n lapte si sa inot impotriva curentului, pentru ca se pare ca impresia generala este deja bine stabilita: avand in vedere ca (asa reiese din ce s-a discutat pana acum aici) motivele (cumulate) pentru care au fost blocate acele conturi sunt acelea ca respectivele conturi aveau adrese de email asemanatoare, parole identice si ore de joc apropiate nu sunt specificate in regulament ca fiind interzise, inchiderea acestor conturi este mai mult decat abuziva. REPET, este abuziva daca DOAR acestea sunt motivele. Eu, personal, pentru astfel de motive, m-as adresa ANPC-ului, care, btw, chiar este prompt in rezolvarea plangerilor provenite din mediul comertului electronic sau al jocurilor on-line. Insa daca se dovedeste ca acele conturi s-au sustinut intre ele sub orice forma si in orice perioada a jocului, atunci evident ca ban-ul este mai mult decat bine-meritat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

uite de ce aceste cereri sunt rezolvate de niste oameni si nu de niste calculatoare care ar respecta in tocmai regulile...pentru ca oameni sunt in stare sa citeasca printre randuri.
 

DeletedUser

Si totusi regulile sunt facute tot de oameni. Regulile sunt litera legii, si de aceea trebuie sa fie extrem de clare. Daca regulile nu interzic in mod EXPLICIT o practica, aceasta trebuie considerata permisa.
 

DeletedUser

Sa ma bag ca musca-n lapte si sa inot impotriva curentului, pentru ca se pare ca impresia generala este deja bine stabilita: avand in vedere ca (asa reiese din ce s-a discutat pana acum aici) motivele (cumulate) pentru care au fost blocate acele conturi sunt acelea ca respectivele conturi aveau adrese de email asemanatoare, parole identice si ore de joc apropiate nu sunt specificate in regulament ca fiind interzise, inchiderea acestor conturi este mai mult decat abuziva. REPET, este abuziva daca DOAR acestea sunt motivele. Eu, personal, pentru astfel de motive, m-as adresa ANPC-ului, care, btw, chiar este prompt in rezolvarea plangerilor provenite din mediul comertului electronic sau al jocurilor on-line. Insa daca se dovedeste ca acele conturi s-au sustinut intre ele sub orice forma si in orice perioada a jocului, atunci evident ca ban-ul este mai mult decat bine-meritat.


Singurul motiv pentru care acele conturi nu s-au sustinut intre ele este ca sunt conturi din lumea 2, de abia create.
Restul de coincidente, consider ca sunt prea flagrante ca sa fie considerate drept coincidente. Fa un efort si imagineaza-ti 10 oameni care se logheaza de pe acelasi calculator, cu aceeasi parola, la intervale de un minut, si practic la aceleasi ore.
Mai mult, argumentarile de acest gen au devenit o practica obisnuita. Fiecare multiaccount investigat are, brusc, 10 frati/vecini/colegi/copii saraci fara calculator, etc.
 

DeletedUser

Pai si nu era mai corect sa fie lasate sa comita o ilegalitate evidenta? Mai mult decat sigur ca intr-adevar este vorba despre o singura persoana, dar...chiar si asa, nu trebuie sa i se acorde prezumtia de nevinovatie, pana la proba contrarie? Nu am pregatire juridica, dar din cate stiu eu, oricine este nevinovat atata timp cat respecta regulile. Nu poti aresta un om doar pentru ca arata suspect (chiar foarte suspect) si este foarte probabil ca la un moment dat va comite o infractiune, nu? Trebuie ca mai intai sa o comita, zic eu.

Oricum, este mai mult vorba de principii, sa nu credeti ca sunt absurd si merg pana in panzele albe doar de dragul contradictiei.
 

DeletedUser

eu spun ca s-a procedat bine. daca se astepta sa apara nereguli iar incepeau certuri si discutii privin echidistanta si eventualele diferente de pedeapsa.
 

DeletedUser

de acord cu brainiac...a explicat foarte bine cum trebuia procedat ca sa nu apara discutii de nici un fel.
 

DeletedUser

acceasi problema numai ca fara explicatia cu mailurile

acceasi problema numai ca fara explicatia cu mail- urile mi s-a intamplat si mie... oare ar trebui sa ii interzic prietenului meu sau colegilor lui de serviciu sa foloseasca pc-ul meu?? ar trebui sa le interzic prietenilor care vin in vizita sa isi acceseze contul in conditiile in care si eu cand ma duc la ei in vizita fac acelasi lucru??oare chiar nu ati putut verifica inainte sa le blocati ca eram 3 persoane conectate(pe conturi blocate acum) la aceeasi ora dar de pe ip-uri diferite???oare am fi fost atat de idioti sa platim conturi premium si sa riscam sa ne fie inchise conturile?? verificati de pe ce numere de telefon s-a platit!!!
daca in cazul precedent ati avut scuze.... acum chiar nu aveti!!! rog sa luati masuri imediat
precizez ca nu au fost trimise resurse si trupe intre conturi cu toate ca aveam si trupe si resurse pe plus( cel putin pe contul meu aveam aproape 2000 fier...) deci nu cum s-a sustinut ca nu aveam cand sa strang si de aceea nu s-a trimis!
 

DeletedUser

acceasi problema numai ca fara explicatia cu mail- urile mi s-a intamplat si mie... oare ar trebui sa ii interzic prietenului meu sau colegilor lui de serviciu sa foloseasca pc-ul meu?? ar trebui sa le interzic prietenilor care vin in vizita sa isi acceseze contul in conditiile in care si eu cand ma duc la ei in vizita fac acelasi lucru??oare chiar nu ati putut verifica inainte sa le blocati ca eram 3 persoane conectate(pe conturi blocate acum) la aceeasi ora dar de pe ip-uri diferite???oare am fi fost atat de idioti sa platim conturi premium si sa riscam sa ne fie inchise conturile?? verificati de pe ce numere de telefon s-a platit!!!
daca in cazul precedent ati avut scuze.... acum chiar nu aveti!!! rog sa luati masuri imediat
precizez ca nu au fost trimise resurse si trupe intre conturi cu toate ca aveam si trupe si resurse pe plus( cel putin pe contul meu aveam aproape 2000 fier...) deci nu cum s-a sustinut ca nu aveam cand sa strang si de aceea nu s-a trimis!

Sigur! De asta 3 dintre conturile banate au aceeasi adresa de mail cu alt provider, unul are o adresa foarte similara, samd.

Cred ca e de ajuns, discutia se incheie aici. Orice alta reclamatie va fi facuta strict prin intermediul sistemului de suport. Aducerea sanctiunilor in discutie pe forum constituie infractiune si se pedepseste.

GESCHLOSSEN
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus