Bancuri

DeletedUser23722

Un tip vrea sa cumpere un papagal si merge la Pet-shopul din oras.
− Aveti papagali vorbitori?
− Avem unul dar are o problema, vorbeste urat.
− Pai, ce sa fac? Da-l incoace ca ma omoara familia daca vin acasa fara papagal.
Il ia asta si il duce acasa. In hol il asteptau nevasta si cei doi copii. Cand intra in casa, incepe papagalul recitalul:
− Ce, ma, asta e nevasta? Urata asta poate sa aiba parte vreodata de barbat? Copiii astia is reali? Pe bune, exista asemenea hidosenii in realitate? etc.
Tipul nostru, speriat, il ia si ii pune o patura peste colivie, moment in care papagalul tace. Trec vreo 6 ore si se duce omul la colivie sa vada ce face bietul animalut. Ridica usor coltul de la patura, la care papagalul:
− Te manca-n ***, ha?
 

DeletedUser

In fata portii raiului, o femeie discuta cu Sfantu' Petre:
- Sotul meu este cumva aici ? Il cheama Nicu!
- Aici sunt multi oameni cu numele asta, raspunde apostolul. Pentru a-ti putea da un raspuns, am nevoie de mai multe amanunte.
- Pai cand era pe patul de moarte mi-a spus ca daca l-am inselat se va rasuci in mormant..
- Aaaa, pai de ce nu spui asa mai femeie? Intra si'ntreaba de Nicu Titirezu'!
 

DeletedUser

Itic avea o problema mare, asa ca-i trimite o scrisoare Papei, sperand ca o sa-i raspunda. Chestia asta se intampla zilnic. Peste vreo 30 de ani vine Papa in vizita, se intalneste cu rabinul, vorbesc ei ce vorbesc si inainte sa plece Papa, rabinul ii zice de Itic, iar Papa il invita la el. Vine Itic si incepe:
- Eu am un restaurant pe care il am de la tata.
- Bravo.
- Si tata il are de la tatal lui.
- Bravo, o afacere de familie.
- Si tatal lui il are de la tatal lui.
- O adevarata afacere de familie.
- Si tatal lui il are de la tatal lui.
- Domne',ma exasperezi! Ma duci pe vremea lui Hristos!!!
- Uite, aici vroiam sa ajung... Cina cea de Taina nu a fost platita
 

DeletedUser23722

La un indian vine fiul cel mare si-l intreaba:
− Tata, tata, pe mine de ce ma cheama Pana de Vultur ?
− Pentru ca in timp ce te nasteai un vultur zbura deasupra wigwamului
nostru.
Vine si fiul mijlociu:
− Tata, tata, pe mine de ce ma cheama Lup de Preerie ?
− Pentru ca in timp ce te nasteai un lup dadea tarcoale wigwamului
nostru.
Vine si fiul cel mic:
− Tata, tata...
Dar indianul i-o reteaza cu dispret:
− Tu sa taci, Cauciuc Gaurit...
 

DeletedUser7708

Citez semnătura lui ** beau iar: Din explozie de cauciuc te naşti, din explozie de cauciuc mori.
 

DeletedUser

Bărbaţii sunt pur şi simplu nişte oameni mai fericiţi--

La ce să te aştepţi de la aşa nişte creaturi ?

Numele tău de familie rămâne neschimbat.
Garajul este al tău pe de-a-ntregul.
Planurile de nuntă se rezolvă de la sine.
Ciocolata este doar o altă gustare.
Poţi să devii preşedinte.
Niciodată nu poţi să fii gravid.
Poţi purta un tricou alb într-un parc acvatic.
Poţi SĂ NU porţi nici un tricou într-un parc acvatic.
Mecanicii de automobile îţi spun adevărul.
Lumea întreagă este toaleta ta.

Niciodată nu trebuie să conduci până la o
altă staţie de benzină ca să cauţi o toaletă deoarece aceasta în care
eşti este prea scârboasă.
Nu trebuie să te opreşti să te gândeşti înspre ce parte trebuie să
învârţi o piuliţă sau un şurub.
Acelaşi loc de muncă, salar mai mare.
Ridurile adaugă caracter.
Rochia de mireasă - $5000. Închirierea unui frac - $100.
Oamenii nu se holbează niciodată la pieptul tău atunci când vorbeşti cu ei.
De la tine se aşteaptă practic să mai scapi ocazional "câte un sunet"
bine armonizat...
Pantofii noi nu taie, jenează sau mutilează piciorul.
O singură dispoziţie sufletească mereu.
Conversaţiile telefonice se termină în exact 30 de secunde.
Ştii tot felul de lucruri despre tancuri.
O vacanţă de cinci zile necesită o singură valiză.
Poţi să-ţi deschizi toate borcanele.
Eşti copleşit cu laude pentru cel mai mic act de gândire.
Dacă cineva uită să te invite, el sau ea mai poate încă fi prietenul tău.
Lenjeria intimă costă $8.95 trei perechi.
Trei perechi de pantofi sunt mai mult decât suficiente.
Nu ai aproape niciodată probleme cu cureluşa de pantof în public.
Nu eşti capabil să vezi cute pe hainele tale.
Totul de pe faţa ta rămâne în culoarea originală.
Aceaşi freză ţine ani de zile, poate chiar decade.
Trebuie să-ţi razi doar faţa şi gâtul.
Te poţi juca cu jucării toată viaţa ta.
Burta de obicei îţi ascunde şoldurile mari.
Un portofel şi o pereche de pantofi de o singură culoare pentru toate sezoanele.
Poţi purta pantaloni scurţi, indiferent de cum îţi arată picioarele.
Poţi să-ţi "faci" unghiile cu un briceag.
Ai libera alegere privitor la a-ţi lăsa mustaţă...
Poţi să faci cumpărăturile de Crăciun pentru 25 de rude în ziua de 24
decembrie în 25 de minute..

Nu-i de mirare că bărbaţii sunt mai fericiţi.
Trimite acest mesaj femeilor care pot să-i facă faţă şi bărbaţilor care se
vor distra citindu-l.
 

DeletedUser2748

Un puşti de 14 ani intră într-un bar şi vede acolo un spectacol de streptease. Iese la un moment dat în fugă din bar şi se întâlneşte cu un prieten.
-Ce-ai păţit mă, de fugi ca nebunul?
-Mi-a spus mie bunica că dacă mă uit la femei dezbrăcate mă voi transforma în stană de piatră! Şi cred că am început să mă pietrific.
 

DeletedUser26904

Un orator motivational foarte cunoscut isi intretinea publicul. La un moment dat a spus:
- Cei mai buni ani din viata mea au fost petrecuti in bratele unei femei care nu erasotia mea!
La auzul acestei afirmatii, publicul a ramas uimit. Oratorul a adaugat:
- Iar acea femeie a fost mama mea!
Rasete si aplauze.
O saptamana mai tarziu, un manager instruit de catre acest orator a incercat sa plaseze aceasta gluma de efect acasa. Fiind usor afumat, a spus:
- Cei mai buni ani din viata mea au fost petrecuti in bratele unei femei care nu era sotia mea!
Sotia sa a inceput sa spumege de furie. Incercand sa-si aminteasca pret de 20 desecunde a doua parte a glumei, managerul a trantit in cele din urma:
- Si nu-mi amintesc cine era.
 

DeletedUser

A guy suspected that his wife was cheating on him, so he hired a Chinese detective... The cheapest one he could find. This is his report:

Most honorable sir,

You leave house. I watch house. He come house. I watch. He and she leave house. I follow. He and she go hotel. I climb tree. I look window. He kiss she. She kiss he. He strip she. She strip he. He play with she. She play with he. I play with me. I fall off tree. I no see.

No fee,
Chang Lee
 

DeletedUser

Rima e amuzanta si draguta la sfarsit si chiar e mult mai amuzanta in engleza.
 

DeletedUser

Un african, tocmai recunoscut ca azilant, se plimba mândru pe strazile noului sau oras.
El se adreseaza primului întâlnit, spunându-i: " Multumesc draga germanule, va multumesc ca m-ati primit în tara voastra minunata, ca mi-ati oferit ajutor, adapost si asigurare medicala."
Cel caruia i se adresase raspunde : " Va înselati, eu sunt albanez."
Omul merge mai departe si se adreseaza unei alte persoane : " Multumesc pentru ca m-ati primit în asa o tara frumoasa ca Germania ! "Acesta îi raspunde: “Eu nu sunt neamt, eu sunt român...”
Mai întalneste o persoana si spune din nou: “Multumesc pentru minunata Germanie !”. Cel interpelat ridica din umeri si zice. “Eu nu sunt german, sunt egiptean.”
Apoi vede el o femeie ceva mai vârstnica si o întreaba. “Sunteti nemtoaica ?”
“Nu”, zice femeia, “sunt turcoaica.”

Nedumerit, o întreaba: “Dar unde sunt, femeie, toti nemtii astia ?”
Femeia se uita la ceas si spune: “Probabil la munca...”
 

DeletedUser23722

Urmatoarele intrebari despre Australia provin (sau ar putea) de la potentiali vizitatori. Raspunsurile sunt cele oferite in realitate de catre oficialii site-ului care au, in mod evident, simtul umorului...

I: Bate vreodata vantul in Australia? Nu am vazut niciodata la televizor ca ar ploua, deci cum cresc plantele? (intrebare venita de la cineva din UK)
R: Importam toate plantele gata crescute iar dupa aceea doar stam prin preajma privindu-le cum mor

I: Voi putea vedea canguri pe strada? (intrebare venita din USA)
R: Depinde cat de mult alcool veti bea.

I: As vrea sa merg pe jos de la Perth la Sydney - pot urma sinele de cale ferata? (intrebare venita din Suedia)
R: Sigur, sunt numai trei mii de mile, luati multa apa cu dvs.

I: Este periculos sa umbli prin tufisuri in Australia? (Suedia)
R: Deci este adevarat ce se spune despre suedezi.

I: Exista ATM-uri in Australia? Imi puteti trimite o lista a locurilor unde se afla acestea in Brisbane, Cairns, Townsville si Hervey Bay ? (UK)
R: Cumva ultimul dvs. sclav a murit?

I: Imi puteti da cateva informatii despre cursele de hipopotami in Australia? (USA)
R: A-fri-ca este continentul acela in forma de triunghi la sud de Europa. AUSTRALIA este insula aceea mare din mijlocul Pacificului care nu are.....sau mai bine nu. Sigur, hipopotamii se intrec in fiecare marti noapte in Kings Cross. Veniti dezbracat.

I: In care directie este nordul in Australia? (USA)
R: Stati cu fata la Sud apoi rasuciti-va cu 180 grade. Contactati-ne cand sositi si va vom da si restul detaliilor.

I: Pot aduce cu mine tacamuri in Astralia? (UK)
R: De ce? Folositi-va degetele cum facem si noi.

I: Imi puteti trimite programul Corului de baieti din Viena (Vienna Boys' Choir)? (USA)
R: Austria este tara aceea micuta invecinata cu Germania , a carei......sau mai bine nu. Sigur, Vienna Boys Choir canta in fiecare marti noaptea in Kings Cross, imediat dupa cursa de hipopotami. Veniti dezbracat.

I: Pot purta tocuri inalte in Australia? (UK)
R: Sunteti politician britanic, nu-i asa?

I: Exista supermarket in Sidney si laptele se gaseste pe tot parcursul anului? (Germania) R: Nu, noi suntem o civilizatie pasnica de vanatori/taietori de lemne. Laptele este ilegal.

I: Va rog trimiteti o lista a tuturor medicilor din Australia care pot distribui ser impotriva veninului de sarpe cu clopotei. (USA)
R: Serpii cu clopotei traiesc in America, care este locul de unde veniti dvs. Toti serpii australieni sunt perfect inofensiv, pot fi prinsi in siguranta si tranformati in animale de casa.

I: Am o intrebare despre un animal faimos in Australia dar i-am uitat numele. Este un fel de urs si traieste in copaci. (USA)
R: Se numeste urs cazator (Drop Bear). Se numeste astfel pentru ca pica din arborii de cauciuc si mananca creierul oricui trece pe sub acestia. Ii puteti speria stropindu-va cu urina umana inainte de a iesi la plimbare.
 

DeletedUser23722

Un vanator, urmarind un mistret ranit, s-a afundat in padure si fara
sa-si de-a seama l-a prins noaptea si s-a ratacit. Intr-un tarziu vede undeva o lumina si tot mergand catre ia
ajunge la un canton silvic. Ba te la usa si apare padurarul.
− Te-ai ratacit spune omul si il pofteste in casa. Este tarziu, ramai
aici pana dimineata cand iti arat drumul. Pana atunci stai la masa cu
noi, dar avem numai mamaliga cu branza.
Padurarule, pot sa mai iau un pic de mamaliga? Uite, mi-a ramas un pic
de branza...
Nu trece mult si intreaba din nou:
− Padurarule, pot sa mai iau un pic de branza? Uite ca mi-a mai ramas
mamaliga...
Dupa ce acestea se repeta de mai multe ori, adorm toti in singura camera
unde era cald, padurarul cu nevasta in pat si vanatorul pe o saltea pe
jos.
Dupa miezul noptii vuietul vantului este acoperit de urletul unei haite
de lupi.
Padurarul sare din pat ca ars se imbraca pe intuneric rasturnand cateva
scaune si cat ai clipi dispare in noapte. In urma lui a ramas liniste.
Dupa un timp vanatorul intreaba in intuneric:
− Oare sta mult?
− Sta mult, ii raspunde femeia in soapta.
− Oare nu ma prinde ? intreaba din nou vanatorul.
− Nu te prinde mai omule, ca pana iese el in calea lupilor la capatul
paraului, poate sa treaca toata noaptea.
− Zici ca nu ma prinde...
− Nu te prinde fii sigur. Hai, curaj!
− Atunci, spune vanatorul, ma duc sa mai iau un pic de mamaliga cu
branza...
 

DeletedUser23722

Diferenta dintre un frigider si un WCCare este diferenta dintre un frigider si un WC?
R. In frigider ouale stau asezate, in WC stau atarnate!
 

DeletedUser

Rachela pe patul de moarte: - Itzic, trebuie să-ti mărturisesc ceva. Ştrulică ăsta mic, copilul nostru, nu e al tău. - Dar cu cine l-ai făcut?! - Cu studentul care a fost în gazdă la noi. - Pai, cum l-ai convins? - I-am dat bani. - De unde ai avut tu bani? - Din buzunar, de la tine. - Şi atunci, de ce zici că nu e al meu?


Doua tinere casatorite,serbeaza ziua de 8 Martie intr-un club.la intoarcere catre casa le trec "necesitatile" in dreptul unui cimitir.Neavand cu ce se sterge,una isi foloseste chilotii iar cealalta o hartie din cimitir.A doua zi se intalnesc sotii lor si se plang:
- Bai a mea a venit acasa fara chiloti pe ea,sigur a fost la unul !
Al doilea:
- Sa fii fericit,a mea a venit cu o hartie in fund pe care scria "NU TE VOM UITA NICIODATA !" fratii Popescu.

Un barbat se trezeste la spital bandajat din cap pana-n picioare. Doctorul ii spune: - Ah, vad ca te-ai trezit. Probabil nu-ti mai amintesti dar ai fost implicat intr-un accident multiplu. O sa te faci bine, dar… s-a intamplat ceva. Incerc sa fiu cat de delicat pot, asta nu schimba faptul ca penisul tau a fost taiat si nu am putut sa-l gasim. Barbatul ofteaza adanc in timp ce doctorul continua: - Vei primi $9.000 de la asigurare. Avem tehnologia sa-ti construim un nou penis ce va functiona la fel de bine ca precedentul, mai bine chiar! Dar costa $1000 pe inch. Barbatul se ridica si se uita curios la doctor. - Deci, zise doctorul, trebuie sa te decizi cati inch vrei. Dar iti recomand sa discuti decizia asta cu sotia ta. Adica, daca aveai 5cm inainte si te decizi sa-l faci de 9, e posibil sa nu-i placa ce-i in plus. Daca il aveai de 9 si il faci de 5 e posibil sa fie dezamagita. Asa ca ea joaca un rol important in decizie. Barbatul este de acord ca trebuie sa discutie cu nevasta. A doua zi doctorul se intoarce: - Sa vedem, zise doctorul, ai vorbit cu nevasta ta? - Da, raspunse barbatul. - Si te-a ajutat sa iei o decizie? - Da. - Si la ce concluzie ati ajuns? - Renovam bucataria!

Care e diferenta dintre un politist si o baliga ? Baliga nu incurca circulatia ...


Ion si Maria in sura. Ion catre Maria: - Marie, da jos fusta... - Vai, Ioane, e rusine... - Da-o jos ca eu sunt barbat si stiu de toate... Maria da jos fusta... - Marie, da-ti jos ciorapii... - Vai, Ioane, nu pot, e rusine... - Da-o jos cum iti spun ca eu sunt barbat si stiu de toate... Maria da jos ciorapii... - Marie, da jos chilotii... - Vai, Ioane, e rusineee... - Marie, da jos chilotii ca eu sunt barbat si eu stiu de toate... Maria da jos chilotii. - Pe aici, dupa cum mi-o zis Vasile, ar trebui sa fie o gaura...

Un individ iese din cazinou lefter si se duce la singurul taxi care se afla in parcare: - Sefule, zice catre taximetrist, cat ma costa sa ma duci pana la Giurgiu? - 3 milioane - N-am bani la mine dar, daca ma duci, iti dau 4 milioane cand ajungem acolo. E bine? - Pleaca de-aici fraiere! Cateva saptamani mai tarziu acelasi tip iese din cazinou dupa ce castigase cateva zeci de milioane. In parcare il asteptau un sir intreg de taxi-uri din care ultimul era al tipului care l-a refuzat. Dupa ce pune la cal un plan de razbunare pe taximetrist, se duce la primul taxi si zice: - Sefule, cat ma costa sa ma duci pana la Giurgiu? - 3 milioane - Iti dau 10 daca la sosire facem sex. - Pleaca de-aici bulangiule! Se duce la al doilea taxi: - Sefule, cat ma costa sa ma duci pana la Giurgiu? - 3 milioane - Iti dau 10 daca la sosire facem sex. - Pleaca de-aici poponarule! Face acelasi lucru cu toti iar cand ajunge la ultimul zice: - Sefule, cat ma costa sa ma duci pana la Giurgiu? - 3 milioane - Iti dau 4 milioane daca inainte de plecare te lauzi la toti ceilalti taximetristi ca pleci la Giurgiu.

La varsta de 50 de ani femeia primeste din partea barbatului o sticla cu lapte. Nedumerita il intreaba: - Dar de ce draga tocmai o sticla cu lapte? - Pai draga mea nevasta: * la 20 de ani erai fermecatoare ti-am adus o floare. * la 30 erai dulce. ti-am adus o cutie cu bomboane de ciocolata si o sampanie. * la 40 erai fierbinte... ti-am adus o paine calda. * insa acu la 50 te-ai facut cat o vaca si ti-am adus niste lapte. Insa femeia ii da replica: - Da dragul meu asa e, dar: * la 20 de ani eram eu ca o floare, insa nu tu ai rupt prima petala. * eram eu la 30 ca o sampanie de dulce. insa tu ma agitai... altzii ma sorbeau. * la 40 eram eu fierbinte ca o paine, insa tu lingeai coaja, altzii mancau miezul. * iar acum la 50 oi fi eu ca o vaca, insa cand pleci tu de acasa..vin taurii la usha si intreaba: "Boul e acasa?

Un negru si un alb Un negru si un alb, pe malul unui lac, amandoi cu scula atarnand in apa. Albul: - Ce rece este apa! Negrul: - Si ce nisipos e fundu'!

Studentii aveau examen, dar fara prezenta la cursuri nici macar nu-si cunosteau profa. Vine o tipa faina cu un sal in jurul gatului, iar unul din studenti zice: - Iata vine un sol de pace c-o naframa-n varf de batz. Si toti se prapadesc de ras. Se uita tipa atent la ei si intra in sala. - Waw! Am pus-o! E profa. Sigur ma pica. Dar isi incearca totusi norocul si intra in sala. Cand sa traga biletu` cu subiectu`, profa intreaba: - Tu esti Mircea? - Eu sunt doamna. Dau acum sau vin la toamna?!

Erzsi era servitoare la domni în Cluj. În fiecare joi,avea liber si se întorcea acasa seara foarte bine dispusa. Într-o joi seara,domnul o întreaba: Erzsi, ce faci tu joia de vii asa vesela acasa?

Erzsi: O, domnu', noi joi întilneam cu Ildiko si cu Feri si Pista si mergem pe Feleac si jucam de-a ghicitul.

Domnul: Cum e jocul asta, Erzsi?

Erzsi: Mergem la căpiţa, noi fetele punem capul în căpiţa si baietii vin pe la spate si f..e la noi,iar noi trebuie ghicit cine fost. Chite un date vine mai multi tineri si noi nu putem ghici si atunci râdem si râdem si ei f..e pâna ghicim cine fost.

Domnul: Mai Erzsi , e tare interesant jocul asta, as veni si eu !

Erzsi: Veniti domnu', ca joia trecuta fost si doamna si nu ghicit de 6 ori...

Ion catre Gheorghe......?Ma Gheorghe daca eu ma culc cu nevastata ce suntem?cuscri sau cumnati?La care Ion raspunde..........auzi ma Gheorghe eu cred ca suntem chit....!

> Ieri seară stăteam cu nevastă-mea de vorbă despre eutanasiere. Şi i-am spus: > - Să nu mă laşi niciodată să stau într-o stare vegetativă, să fiu dependent de o maşină şi alimentat cu lichide. Dacă o să fiu vreodată într-o astfel de stare te rog să debranşezi toate aparatele care mă ţin în viaţă. > Şi atunci ea s-a ridicat, a închis televizorul şi calculatorul şi mi-a aruncat berea

Un tip isi gaseste nevasta in pat cu un prieten bun. Scoate pusca din dulap si-l omoara pe loc. Nevasta-sa: Cu o asa atitudine, ai sa ramai fara prieteni...

Sambata dimineata, Bula sare vioi din pat si ii spune Bubulinei:

- Azi e zi de mers la curve!

- Cum adica?!? intreaba socata Bubulina.

- Uite asa! Eu ma duc la Mimi de la 3, iar tu te duci la ma-ta!


Nevasta lui Bula isi pune picaturi in ochiul stang, apoi in cel drept si, la sfarsit, intre picioare. - Esti nebuna? Acolo de ce pui? O intreaba Bula, siderat de gestul ei. - Cum de ce? Raspunde femeia. A trecut multa vreme de cand nici ea n-a mai vazut nimic!

-Amu m-oi duce, Marie, ca mi-a sosit ceasul. Asculta aici ce-ti spun. -Zi, Ioane, si asa oi face! -Sa tii gospodaria, Marie, sa nu vinzi nimic, sa aiba copiii astia cand or creste mari unde sa vina. -Asa oi face, Ioane... -Sa dai copiii la scoala, sa iasa invatati, Marie! -Asa oi face, Ioane... -Si mai vreau, Marie, ca dupa ce m-oi duce sa te mariti cu Gheorghe! -Dara cum, Ioane, ca eu credeam ca Gheorghe e dusmanul tau de moarte? -Pai... tocmai de-aia!

Era odata un tip cu ,colegii lui de munca la un poker.Tipul isi insela nevasta.Il suna amanta: -Ok.Hai ca sunt cu baietii la un poker.Termin imediat.Incepeti voi si vin si te rup... Colegii lui mirati il intreaba: -Cine era ba? -O tipa pe care o f...t eu... La nici 5 minute dupa suna nevasta. Le zice colegilor sa taca ca el nu ar trebui sa fie acolo.Dupa se ridica de la masa si raspunde: -Ce faci iubi? Simteam ca esti tu... Pai ce sa fac,la munca..Ce?Vrei sa iti cant cantecul nostru ?Acum? Ok... ,zice tipul pe o voce de copil ,dupa care se apuca sa cante... Se intoarce la masa si il intreaba iar colegii: -Cine era acum ba? -Una de ma f...te pe mine!


Un mos si o babă, soţ şi soţie, mor într-un accident şi ajung în Rai. Acolo îngerul de serviciu îi duce pe o plajă plină de palmieri şi cu o casă de lemn şi le spune ca acum, tot ce au de făcut ei în Rai este să stea acolo şi să se bucure de ce le-a fost oferit. Moşul se întoarce nervos către babă şi îi zice: − Vezi ce proasta ai fost? Puteam să fim aici de 10 ani dar nu,?.. tu vroiai sa mancam sanatos!

Un cioban ardelean stătea pe iarbă, în apropierea unei fântâni. După puţină vreme, un om se duce la fântână cu intenţia de a bea apă. - Nu bea, omule, că-i otrăvită! îl avertizează ciobanul. - Nem tu dom, zice celălalt. - Apoi bea, atunci, da' încet, că-i rece.

O menajera facea curatenie in dormitor. Cand a dat patura la o parte pt. a face patul, a vazut un prezervativ. Ramanand un pic blocata, a aparut stapana casei, care vazand-o cu o privire asa uimita, o intreaba: - Ce-i, domnisoara, dumneata n-ai facut dragoste niciodata? - Ba da, conita, dar chiar asa sa iau pielea de pe om...

Intrebare: - De ce prezervativul e transparent? Raspuns: - Pt ca spermatozoizii sa se bucure macar de priveliste, daca oricum nu pot intra!!!

Un terorist intra intr-un pet-shop la parterul unui zgarie nori si striga: - Am o bomba, in 30 de secunde sa fiti toti afara! Din fundul magazinului o broasca testoasa: - Ce bulangiu esti bah!
 

DeletedUser4374

-Care ti-e ultima dorinta? il intreaba directorul inchisorii pe condamnatul la moarte.
-O cafea filtru.
-Bine. Cat zahar?
-Cu zaharina, va rog, sufar de diabet si nu as vrea sa mor din asta...


La inchisoarea de femei:
-Fetelor, am doua vesti: una rea si una buna.
Pe care o vreti prima?
-Pe cea buna...
-Miine va dam morcovi...
-Uraaaa!
Si aia rea?
-Rasi.
 

DeletedUser4374

Un paznic de la inchisoare catre un coleg:
-Inchipuieti, condamnatul de la celula 152 a evadat azi noapte!
-Doamne ajuta! De trei nopti nu pot sa dorm din cauza fierastraului lui...
 

DeletedUser23722

Un barbat se trezeste la spital bandajat din cap pana-n picioare.
Doctorul ii spune:
- Ah, vad ca te-ai trezit. Probabil nu-ti mai amintesti dar ai fost implicat intr-un accident multiplu. O sa te faci bine, dar… s-a intamplat ceva.
Incerc sa fiu cat de delicat pot, asta nu schimba faptul ca penisul tau a fost taiat si nu am putut sa-l gasim.
Barbatul ofteaza adanc in timp ce doctorul continua:
- Vei primi $9.000 de la asigurare. Avem tehnologia sa-ti construim un nou penis ce va functiona la fel de bine ca precedentul, mai bine chiar! Dar costa $1000 pe centimetru.
Barbatul se ridica si se uita curios la doctor.
- Deci, zise doctorul, trebuie sa te decizi cat centimetrii vrei. Dar iti recomand sa discuti decizia asta cu sotia ta. Adica, daca aveai 5cm inainte si te decizi sa-l faci de 9, e posibil sa nu-i placa ce-i in plus. Daca il aveai de 9 si il faci de 5 e posibil sa fie dezamagita. Asa ca ea joaca un rol important in decizie.
Barbatul este de acord ca trebuie sa discutie cu nevasta. A doua zi doctorul se intoarce:
- Sa vedem, zise doctorul, ai vorbit cu nevasta ta?
- Da, raspunse barbatul.
- Si te-a ajutat sa iei o decizie?
- Da.
- Si la ce concluzie ati ajuns?
- Renovam bucataria!
 

DeletedUser

Pe vremea lu' Nea Nicu vine la scoala o inspectie din China! Trece ziua cu bine, inspectia e satisfacuta si se gandeste ca elevii merita sa puna si ei intrebari pentru ca

au fost cumintei si destepti! Ma rog, elevii pun intrebari gen: "unde e China?", "ce populatie are?" etc... Vine si randul lui Bula... Invatatoarea care-l stia pe elevul Bula il atentioneaza pe inspector ca mai bine nu-l asculta, dar asta zice ca nu ii e frica de ce-l poate intreba...

Asadar Bula ii zice:

- Domnule inspector, dumneavostra cati tati aveti?

Inspectorul ca sa para smecher:

- 5, Bula!

La care Bula raspunde:

- Ma gandeam eu, n-aveai cum sa iesi asa de galben numai din doua oua!!!
 
Sus