Bancuri

DeletedUser4374

Stateau o soparla si o koala intr-un copac... si fumau marijuana... La un moment dat i se face sete soparlei si se duce la un rau sa bea apa. In rau era un crocodil, si zice crocodilul la soparla "Ce-i cu tine ma, ce esti asa de ametzita?" si soparla ii zice " io si cu koala stam si fumam marijuana". Se supara crocodilul si se duce la copac, sa o certe pe koala. Se duce crocodilul, ajunge intr-ul final, se uita sus la koala, la care koala se uita la el uimita si zice " CATA APA AI BAUT, FA???"
 

DeletedUser4374

Un tip statea necajit pe un scaun la bar. Vine prietenul lui si il intreaba:
- Ce s-a intamplat cu tine de esti asa distrus?
- Iti amintesti de fata aia superba de care ti-am povestit data trecuta? Tipa nou angajata la firma?
- Da, da.
- Cea pe care numai trebuie sa o privesc si am o erectie puternica.
- Si ce s-a intamplat?
- Pai mi-am luat inima in dinti si am rugat-o sa iesim seara la o cina in oras si la ora 8 trebuia sa o iau de acasa.
- Si, si ??
- Pai ca sa n-o sperii din prima seara mi-am legat p..a de picior si asa am plecat la ea acasa. Am sunat la usa si a aparut intr-o rochie mini mini cu un decolteu imens.
- Si ce s-a intimplat?
- I-am tras un picior in gura...
 

DeletedUser23722

Prietenia intre femei:
O femeie nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotului ca a dormit la o prietena. Ca sa verifice, el a sunat la cele mai bune zece prietene ale nevestei. Nici una nu stia nimic despre cele intamplate.

Prietenia intre barbati:
Un barbat nu a ajuns acasa intr-o noapte. In urmatoarea dimineata i-a spus sotiei ca a dormit la un prieten. Ca sa verifice, ea a sunat la cei mai buni 10 prieteni ai sotului. Opt dintre ei au confirmat ca a dormit la ei, doi au explicat ca el inca este acolo.
 

DeletedUser

O femeie vine la dentist.
Suna telefonul ei dar nu poate raspunde.
In 5 minute ii suna mobilul din nou dar nu poate raspunde.
A treia oara incepe se sune, doctorul enervat raspunde:
- Alo ? Cine este ?
- Sunt sotul doamnei ! Tu cine esti ? Unde e nevasta mea ? Da-mi o la telefon !
- Scuze, frate ! Ea nu poate vorbi acum. Asteapta 5 minute! Eu termin, ea scuipa si te suna inapoi, ok ?
 

DeletedUser

O REVISTA ARGENTINIANA
a facut o ancheta in rindul cititorilor, pe tema:
"De ce se sinucid teroristii islamici?"
Dintre raspunsuri, am selectat citeva:

TINERII MUSULMANI SE SINUCID PENTRU CA:

- Nu au voie sa se apropie de femei
- Alcoolul e interzis
- Baruri nu exista
- La televizor vezi numai barbosi care se roaga
- Internetul e cenzurat
- Nu se organizeaza manifestari culturale, sportive, petreceri
- Cotletul de porc si carnatii sunt interzisi
- In loc de haine se imbraca intr-un cerceaf
- Au voie sa manince numai cu mina dreapta, stinga fiind destinata sa te stergi la fund
- Nu se barbieresc niciodata
- E interzisa muzica occidentala dar
- De cinci ori pe zi asculta rugaciunea muezinului
- Se roaga cu fundul in sus pina le iese un cucui in frunte de la temenele
- Maninca gratar de oaie pe carbuni din balega de camila
- Femeile transpira sub galabie dar nu se spala
- Sotia le este aleasa de altcineva
- Si e asa de mascata ca numai dupa sase luni constata ca are barba
- Li se promit in rai 72 de fecioare frumoase, culte si parfumate...

POTI SA REFUZI?
Tu in locul lor nu te-ai sinucide??
 

DeletedUser

Ramses al II-lea câştiga o mare bătălie. Evident, isi cheama scribul
pentru a imortaliza momentul si începe să dicteze:
− Eu, Ramses al II-lea…
Scribul începe şi el sa picteze hieroglife.
− Cel mai mare dintre conducători…
Scribul notează.
− Şi cel mai viteaz…
Scribul desenează in continuare...
− Şi cel mai viril…
Scribul stă un moment nedumerit, apoi întreabă:
− Prea-Marite, cum se scrie viril, cu două p..i sau cu trei c..ie?
 

DeletedUser

Intr-o seara, un cetatean cu o galeata intr-o mana, cu o nicovala in cealalta, cu cate o gaina sub brat, se uita nedumerit, cand spre stanga, cand spre dreapta drumului. Din spate il ajunge o blonda. Cetateanul, necajit de-atata bagaj, o intreaba: - In ce directie e gara, domnisoara? - Mergeti cu mine ca si eu merg intr-acolo. Dupa vreo suta de metri blonda zice: - Daca ma gandesc bine, eu n-ar trebui sa merg cu dumneata. - De ce domnisoara? - Pai, ai putea profita sa ma violezi. - Cum asa domnisoara? Cu atatea lucruri in brate? - Sigur, ai putea pune galeata jos, nicovala in galeata si gainile le tin eu.

Cum incepe o reteta tiganeasca de prajituri ???... Se fura patru oua ...

Un tip intra intr-un bar tinanand in mana un cacat imens si zice: - Fiti atenti in ce era sa calc!

O blonda o intreaba pe alta: - Draga, ai folosit vreodata vibratorul? - Nu! - Nici sa nu-l folosesti ca eu aseara mi-am spart 2 dinti !

Un cuplu este invitat la un bal mascat. Ea acuza o durere mare de cap si ramane acasa; sotul isi ia costumul si pleaca la petrecere singur. Sotia, dupa ce a dormit o ora, simtindu-se mai bine,decide sa mearga si ea la petrecere, sigura ca sotul nu ii cunoaste costumul, vrea sa se distreze urmarindu-l pe acesta. Ajunsa la serbare, isi vede sotul mascat, dansand si pipaind pe toate tipele cu care s-a intalnit. Ea decide sa vada pana in ce punct poate sa ajunga sotul ei cu distractia asa ca sa aseaza langa el, incercand sa il atraga; in fine, el nu rezista si o trage intr-o camera intunecoasa si fac sex nebun. Fara sa isi spuna nimic si fara sa isi dea jos mastile cei doi se despart; ea, fuge acasa smechereste, isi ascunde masca si se baga in pat ca sa vada cum se comporta el cand ajunge acasa. Cand el soseste, ea se face ca abia s-a trezit si il intreaba cum a fost la petrecere. El zice: ca de obicei, stii ca ma distrez foarte bine.Cum? insista ea. Ai dansat mult? El: - Iti jur ca nu am dansat deloc. Cum am ajuns acolo m-am intalnit cu Pietro, Antonio si Giovanni si cu alti prieteni si am urcat la mansarda sa jucam carti, asa ca am jucat poker toata noaptea, nici macar nu am auzit muzica, desi cred ca a fost o petrecere speciala, pentru ca tipul caruia i-am imprumutat costumul meu m-a asigurat ca s-a distrat la nebunie!!!!

Un tip îsi tatueaza pe p*** "WANDA"... Merge omul la mare, intra în apa si i se strânge... de se mai vedea doar "WA" Merge el pe plaja si vede alt tip la care se vedea tot "WA" si-l întreaba: - "Si tu tot cu WANDA?" la care tipul raspunde: - "Nu, eu…WELCOME TO MIAMI BEACH, WHERE YOU CAN MEET WANDA."

Doua prietene virgine isi povesteau tot ce faceau. Una dintre ele pleaca

intr-o excursie si se intoarce ne-mai-virgina.

Cealalta o intreaba:

- Cum e? Povesteste-mi!

- Prima data este oribil, doare de nu-ti imaginezi; dar apoi e

nemaipomenit!

Prietena sa, intrigata, intreaba:

- Cam cum doare? Ca durerea de cap, de stomac?

- Nuuuu!

- Atunci cum? Ca durerea de spate, de masea, de urechi?

- Da! E ca durerea de masea!

- De ce ca durerea de masea?

- Pentru ca te doare, dar nu vrei sa ti-o scoata!!!



Un tip mergea pe strada, cand aude de dupa un gard: - Cu verdele in sus! Mai face el cativa pasi, dupa care din nou se aude: - Mai, tu ala de acolo... cu verdele in sus! Dupa cateva momente din nou: - Toata lumea atentie, de cate ori sa va spun! Cu verdele in sus! Nemaiputandu-si stapanii curiozitatea, tipul se urca pe gard sa vada ce se intampla dincolo. Era sediul politiei, iar angajatii iesisera in gradina la plantat pomi.

Iisus pe cruce. Iisus: Psst! Cel din stanga: Da! Ce vrei? Iisus: Vino mai aproape! CDS: Esti nebun? Sunt prins pe cruce! Cum vrei sa vin mai aproape? Iisus: Vino ma mai aproape! CDS: ESTI cretin? Nu intelegi ca nu pot?! Iisus se intoarce catre cel din dreapta: Psst! CDD: Ba, il lasasi pe ala si ma luasi pe mine in primire? Iisus: Vino ba mai aproape! CDD: NU POT BA! SUNT PRINS IN CRUCE! Iisus: Treaba voastra! Daca nu vreti sa apareti pe icoana...
(Doamne Iarta-ma :))

un tip in Italia opreste la o prostituata, cit? 50 euro oral, 50 anal etc, la care tipul OK un oral, a doua zi la fel acelas tip, aceias tipa, a treia la fel, a patra la fel, a cincea zi fata i spune: tu nu esti cumva din romania, el:da sunt, ea: nu esti cumva din satul........, ba da, pai noi nu ne cunoastem?, ba da, dar mi-a dat taicatu sa i-ti aduc 500 euro si a spus sa nu tii dau pe toti de o data ca i cheltui

Un tip se plimba prin Tel Aviv cand vede in vitrina unui magazin un ceas expus. Intra in magazin si spune: − Buna ziua, as vrea sa cumpar ceasul acela. − Stiti.. nu e de vanzare.. dar daca vreti, va putem face o circumcizie! − Nu, multumesc... as vrea sa cumpar ceasul acela din vitrina.. e un ceas foarte frumos.. − V-am spus ca nu e de vanzare.. dar daca veniti cu un prieten, va facem 2 circumcizii la pret de una! Tipul se enerveaza si izbucneste: − Dar mai lasati-ma in pace cu circumciziile! Eu vreau ceasul!! Vanzatorul ofteaza si spune: − Stiti.. noi aici nu vindem ceasuri.. Aici facem circumcizii. Tipul intreaba: − Pai atunci de ce ati pus ceasul in vitrina? Vanzatorul: − Pai... ce era sa punem?

O femeie si o suta de barbati naufragiaza pe o insula pustie. Dupa un an, scarbita de ceea ce facea, femeia se sinucide. Dupa inca un an, scarbiti de ceea ce faceau, barbatii o ingroapa. Dupa inca un an, scarbiti de ceea ce faceau, barbatii o dezgroapa.

Pe holul Facultatii de medicina din Cluj-Napoca se afla un penis. Trece pe acolo femeia de servici, il ia in mana il studiaza, il intoarce pe toate fetele si zice: - A instalatorului nu-i, a fochistului nu-i, a electricianului nu-i, nu ma intereseaza, il pune la loc si pleaca mai departe. Vine apoi profesoara de anatomie, tot asa il ia in mana, il studiaza si zice: - A decanului nu-i, a rectorului nu-i, a prorectorului nu-i, nu ma intereseaza, pleaca mai departe. In sfarsit vine o studenta si trece pe linga obiect, se uita discret cu coada ochiului si zice: - Asta nu-i din Cluj !

Un bărbat stătea culcat in pat cu noua lui prietenă... După o partidă fierbinte de sex ... ea a petrecut următoarea oră mângâind testiculele lui ...o chestie care îi plăcea la nebunie ei şi care îi producea şi lui o deosebită plăcere... La un moment dat s-a întors şi a întrebat-o: "De ce îţi place atât de mult să îmi mîngâi testiculele? "Din cauză" ... răspunse ea ... că mi-e tare dor de ale mele...

Doi naufragiati intr- o barca in mijlocul oceanului. Dupa cateva zile, gasesc plutind lampa lui Aladin. Iese duhul si zice: − Ba, baieti, io nu mai am putere decat pentru o dorinta ... Unul din naufragiati, insetat, zice: − Transforma oceanul in bere rece! Duhul se conformeaza. Celalalt naufragiat zice: − Boule! Acum trebuie sa ne pisam in barca!

Cica luni dimineata, la prima ora, în biroul maistrului vidanjor suna telefonul. -"Alo, alo, dom'le, la intersectia strazilor Parpalache cu Groapa Neagra s-a-nfundat un canal si e nenorocire.. Locatarii din patru blocuri sînt în suferinta. Refuleaza, dom'le." -"OK, OK, venim imediat." Apoi maistrul catre ucenic: -"Baiete, adu trusa de scule." Cara ucenicul din greu trusa. -"Nu aici, baiete, la masina ca plecam pe teren." Tîrîie ucenicul trusa la masina. Ajung ei la locul cu pricina, ridica maistrul capacul si... canalul plin ochi cu cacat. -"Baiete, adu trusa de scule de la masina." Cara ucenicul din greu trusa lînga canal. -"Baiete, fii atent la mine." Îsi sufleca maistrul mînecile, coboara în canal, îsi tine nasul cu mîna si... capul la fund. Iese dupa vreun minut. -"Cheie de pais'pe." Ia cheia întinsa si... capul la fund. Dupa alt minut.. -"Sarpele." Ia capatul sarpelui si.... capul la fund. Dupa înca vreun minut se aude zgomotul specific si canalul se goleste de cacat. Iese maistrul mîndru pe margine, se sterge cu dosul palmei pe obraji si frunte, se scutura, îl bate parinteste pe umar pe ucenic si-i spune. "Baiete, asculta aici la mine. Sa pui mîna sa-nveti meserie ca alfel toata viata numa' o sa cari la trusa aia de scule."
 

DeletedUser

Un elicopter cade intr-un cimitir. Vin jandarmii, incercuiesc locul accidentului, si politistii vin sa cerceteze cauzele incidentului. Dupa 3 zile de cercetari raportul se prezinta astfel:
- Pana acum am gasit 300 de morti. Cercetarile continua…
 

DeletedUser

Culmea cutremurului: sa chemi liftul si sa vina etajul.

Culmea lacomiei: sa iei pumni si sa nu te saturi.

Dialog in pat:
--- Dragul meu, tu ma iubesti?
---Da'tu ce crezi ca fac aici? Flotari?

Culmea ghinionului: sa cazi dintr-un avion care se prabuseste pe un vapor care se scufunda.

Sunt roz-rosiatica, lunga de cam 19 cm, am un cap si toate gagicile ma plac nevoie-mare.....Ce sunt eu?......Bacnota de 10 lei...!!!

Un electrician isi gaseste bandajat la un deget baietelul;
---Ce ai patit?
---Am prins o albina care avea un capat neizolat.

Razuieste aici ██████████ cu o surubelnita si poti castiga marele premiu... o bataie de la taica-tu ca ai stricat monitorul si o noapte de cazare pe covorul din fata usii...
 

DeletedUser24860

Bune,bune astea Atlant .......:)


On topic:
La o partida de vanatoare, un barbat elegant din Stockholm impusca o rata. Pasarea cade insa in ograda unui fermier, care sustine ca vanatul ii apartine.

– E pasarea mea, insista oraseanul.

Fermierul sugereaza sa fie transata disputa in stil vechi, cu un "sut neaos":

– Eu iti trag un sut cat pot de tare in boase, apoi tu faci la fel cu mine. Cine urla mai putin ia pasarea.

Barbatul e de acord. Fermierul ii trage un sut strasnic in partile sensibile. Cand isi revine, oraseanul sopteste cu greu:

– Bine. Acum e randul meu.

– Lasa, zice taranul. Poti sa pastrezi rata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34257

promisiuni de la guvern

Guvernul roman a promis ca va asigura slujbe pentru someri pe perioada crizei financiare.Ele vor fi oficiate de preoti , episcopi si mitropoliti.
 

DeletedUser

Dialog la examenul de Metrologie:
Prof.: „Ce reprezinta un cal putere?”
Student: „Aceasta este forta, dezvoltata de un cal cu inaltimea de un metru si greutatea de un kilogram”.
Prof.: „Dar unde ati vazut un astfel de cal !?”
Student: „Nu este asa de simplu sa-l vezi. El se pastreaza in Paris, in Camera marimilor si greutatilor”.

Examen la electrotehnica. Raspunsul studentului este excelent. Profesorul emotionat ii pune nota 10, dupa care il intreba:
- In realitate, dvs ati inteles tot materialul atat de bine?
- Nu prea, - raspunde studentul, - Am o intrebare nelamurita. Curentul alternativ este astfel – traseaza cu degetul o sinusoida in aer. Asa, dar cum curge acest curent prin conductoare drepte?

- Care este unitate de masura a intensitatii curentului electric?
- kilometrul.
- ???
- Pai, firele se intind, se intind...

Se intalnesc 3 studenti: de la UTM, de la colegiul Electomecanic si de la Academia de Politie si discuta subiectele de la examen:
UTM:
„Care este unitate de masura a curentului?”
a) ohmul; b) amperul; c) voltul.
Colegiul Electromecanic:
„Nu cumva aprErul este unitatea de masura a curentului?”
a) DA; b) NU; c) pass.
Academia de Politie:
„Unitatea de masura a curentul este amperul !”
a) DA; b) Intocmai; c) Sa traiti !.


Profesorul: Povestiti-mi cum lucreaza transformatorul.
Studentul: J-j-j-j-j-j-j-j-j-j
Profesorul: Gresit. Transformatorul lucreaza astfel – U-u-u-u-u-u-u


Examen la mecanica cuantica:
Profesorul: Scrieti expresia lui Schrodinger.
Studentul: HÔ = EÔ
P: Ce reprezinta H?
S: Campul magnetic.
P: Dar, E?
S: Campul electric.
P: Si ce reprezinta aceasta expresie?
S (in dificultate): …
P (sugerandu-i): Dar Ô poate fi redus!

Profesorii primeau examene si calmante.
Picau studentii si nervii.

Profesorul, obosit, dorind sa-i puna macar o nota de 5 studentului la examen, il intreaba:
- Bine, dar despre ce s-a discutat la lectii?
tacere
- Dar, … cine va predat aceasta disciplina?
Studentul tace in continuare
- O intrebare ajutatoare: tu sau eu ?

Examen la "Masini". Studentul raspunde destul de slab si intr-un final se opreste.
- Nu-i nimic, - zice profesorul, - nu va jenati. Poti fi un om bun fara a cunoaste "Masinile".
- Si invers, domn profesor, - il sustine studentul.

- Dvs. nu vorbiti prin somn? – intreaba medicul.
- Nu, dar adesea se intampla sa vorbesc cand altii dorm.
- ??????
- sunt profesor...

Un student la cantina. Gaseste un loc liber linga profesor.
Profesorul: Lebada porcului nu-i este prieten.
Studentul: Bine, atunci eu am zburat.
Profesorul se supara si hotaraste sa-l pice la examen. Ii da cele mai grele intrebari, dar studentul raspunde foarte bine. La sfarsit, profesorul ii pune o ultima intrebare:
- Mergi pe drum si vezi doi saci: unul cu aur si unul cu minte. Pe care il alegi?
- Pe cel cu aur.
- Dar eu l-as lua pe cel cu minte.
- Asta pentru fiecare ce-i lipseste.
Profesorul innebuneste si scrie pe lucrare „Magar”. Studentul, fara sa se uite in ea, se ridica si pleaca. Peste un timp, se intoarce si spune:
- Dle profesor, ati semnat, dar nu mi-ati pus nota.

Studenta sustine examenul la Economie. Subiectul: teoria economica a lui Adam Smith. Profesorul, in varsta, observa ca studenta nu are idee despre teoria economica si dorind, totusi, s-o promoveze o intreba:
- Dar care este prenumele lui Smith?
Fata se uita in sala – poate vre-un coleg ii va sopti, dar in zadar.
- Hai amintiti-va, este atat de simplu!
Fara rezultat. Profului i se face mila de studenta si parinteste o intreaba:
- Atunci, spune-mi: cum il chema pe primul barbat?
Fata rosind si evident rusinata raspunde:
- Petrica…

Universitate. Examen. Tema „Lumina si Sunetul”
Profesorul intreaba:
- Ce este mai rapid – sunetul sau lumina?
Studentul raspunde:
- Lumina.
- Foarte bine, dar de ce?
- Cand conectez radioul, initial apare lumina, iar mai tarziu sunetul!
- Afara, prostule!
Intra al doilea student. Intrebarea se repeta.
- Sunetul!
- Justificati.
- Cand conectez televizorul, initial apare sunetul, iar mai tarziu lumina!
- Afara, idiotule!
Profesorul a cazut pe ganduri: „Sau studentii sunt prea prosti, sau intrebarea e prea dificila”. A intrat al treilea student.
Profesorul il intreaba:
- Dvs. stati pe un deal. Pe dealul opus – un tun. Din el se impusca. Ce observati, mai intai, flacara din teava sau bubuitul impuscaturii?
- Desigur ca flacara din teava!
Profesorul rasufla cu usurare si-l intreaba:
- Cum poate fi explicat acest lucru?
Studentul, dupa o mica retinere, raspunde:
- Doar ochii se afla mult mai inaintea urechilor!


Studentul de intoarce de la examen, parintii il asalteaza:
- Hai spune, cum a fost?
- Nimic deosebit, numai ca examinatorul s-a nimerit o persoana foarte credincioasa, dupa fiecare fraza zisa de mine ridica ochii spre cer si repeta „Doamne fereste!”.

Studentul sta in fata usii salii de examen. Evident emotionat, retraieste, mainile ii tremura. Pe neasteptate scapa din maine matricola, ... cineva din trecatori o atinge cu piciorul, si ... ea isi ia zborul pe sub usa salii ... ajungand in fata profesorului. Studentul incremenit de frica nu poate sa scoata nici un sunet. Deodata matricola pe aceiasi cale, pe sub usa, se reintoarce in zbor, ... iar in dreptul disciplinei - „sustinut”. In momentul urmator profesorul deschide usa:
- Diversi smecherasi am vazut, dar cu o astfel de metoda originala de a sustine colocviul ma ciocnesc intaia oara ...

Studenta la Arhitectura, sculpteaza figura lui Apollonios. Profesorul:
- Destul de bine! Insa, draga, de unde ai luat ca Apollonios a fost evreu?

Profesorul: „Cine iese primul la raspuns va primi un punct in plus la nota”.
Studentul (sculandu-se): „Bine, puneti-mi un cinci, eu plec...”

Mos Ion urca berbecul in microbus. Soferul il intreaba:
- De ce urci berbecul?
- Care berbec? Berbecul meu invata la Academie, dar acesta este Cadoul

Langa decanat, doi profesori intretin o discutie amicala:
- Daca, la examen, voi pune macar un sapte, intreaga grupa ma va duce pe maini!
- Iar daca eu, la al meu, voi pune macar un sase, intreaga grupa ma va duce pe maini!
Pe alaturi trece decanul si se include in discutie:
- Daca eu va voi concedia pe amandoi, atunci intreaga facultate ma va duce pe maini!

- Teza dvs. este scrisa intr-un limba de lemn, - ii spune proful studentului. – Lucrarea trebuie scrisa astfel incat fiecare berbec sa o poata intelege.
- Da domn profesor. Aveti cumva nelamuriri?

Decanat. Studentul intra fara sa bata la usa. Secretara:
- Iesiti si intrati din nou.
Studentul:
- !? De parca asi fi in Windows.

Fata face dragoste cu un student.
- Cum, ai terminat?
- Nu, eu sunt la anul trei...

- Tinere, - explodeaza profesorul, - a treia oara va apreciez cu nota patru. De ce nu invatati? Din cate stiu, nimeni n-a murit invatand!
- Stiu, - zice studentul, - dar mai bine nu risc.

- Domn profesor, dar cum va uitati dvs. la aceea ca studentele se machiaza?
- Foarte pozitiv, aceste studente, dupa ce primesc o nota negativa, nu mai plang.

- Daca decanul nu-si va lua cuvintele inapoi, - ii spune un student altuia, - am sa plec de la universitate.
- Interesant, dar ce ti-a zis?
- „Afara din Universitate!”...

La examen studentul trage un bilet – nu stie. Trage alt bilet – nimic. Al treilea – aceiasi situatie. In acelasi mod al patrulea, al cincilea... Proful ia matricola si-i trece nota cinci. Ceilalti studenti sunt indignati: - Cu ce ocazie?
- Cum cu ce ocazie?, - le lamureste proful, - daca cauta ceva, inseamna ca ceva stie.

- Dle student, cum deosebesti un inginer moldav de unul strain?
- Dupa pasaport.
- Cum asta?
- In toate fotografiile este imbracat in acelasi costum.

Examen. Studentul scanceste:
- Domn profesor, eu nu merit nota doi!
- Stiu, dar note mai mici eu nu pun!

- Numiti-mi vre-un savant-energetician din secolul optsprezece.
- Toti sunt morti!

Un matematician sta la birou si munceste din greu. De el se apropie feciorul si-l intreaba:
- Tata, cum se scrie cifra opt?
- Foarte simplu. Ia infinitul si roteste-l la pi pe doi.

- Profesore, mi se spune ca vad obiectele in culori diferite de cele reale.
- Aveti sindromul Doppler, incercati sa reduceti din viteza.

- Profesore, mi se pare ca totul, din fata ochilor, pluteste.
- Incetati sa va mai uitati in pahar.

O domnisoara vine la examen si privindu-l gingas pe profesor ii spune:
- Domn profesor! Pentru a lua examenul, sunt gata la orice!
- La orice?
- La orice!
- Bine, ... atunci duceti-va si invatati.

Profesorul o intreaba pe studenta:
- Si dvs. puteti demonstra, ca apa atrage electricitatea?
- Da! De fiecare data cand ma bag in cada, suna telefonul.

Examen. Profesorul:
- Iarasi, nu v-ati pregatit? Data trecuta mi-ati promis ca in acest semestru veti fi un om nou...
Studentul:
- Eu am devenit un om nou, dar si acesta s-a dovedit un lenes

Universitate. Sala de lectura. Sesiune. Toata lumea se pregateste de examene. De un student se apropie altul.
- Asculta, de ce tii carte cu picioarele in sus?
- Dar tu iesti Freud sau ...?
- Ce legatura are Freud?
- Aceasta este o carte! Ce fel de picioare sa aiba?! Mai spune ca eu ma uit intre pagini...

Prelegere la Universitatea Agrara. Profesorul:
- Un buhai-producator poate avea, zilnic, pana la paisprezece imperecheri...
Un glas feminin din primul rand:
- Scuzati, domn profesor, cate?
- Pana la paisprezece.
- Repetati, va rog, pentru ultimul rand!
Un glas masculin, din ultimul rand:
- Spuneti, profesore, imperecherile trebuie sa fie cu o vita sau cu mai multe?
- Cu paisprezece, desigur...
- Va multumesc, repetati si pentru primul rand...

Cinci studenti au fiert coltunasi. Inarmandu-se cu furculite au inceput trapeza. A ramas un singur coltunas. Fiecare a inceput sa-l propuna unul altuia. Pe neasteptate s-a stins lumina si ... intunericul a fost strapuns de un urlet.
- A-a-a-a-a!
Lumina s-a aprins: in farfurie o mana, cu patru furculite infipte in ea, strangea coltunasul.

Mama il scrie o telegrama fiului:
- Cum a decurs examenul? Anunta-ma urgent!
- Examenul a decurs excelent, profesorul a fost in extaz. M-a rugat sa-l repet si la toamna.

Stapanul apartamentului:
- Eu n-am sa va permit sa iesiti din odaie, pana cand dvs. nu veti plati pentru ea!
Studentul:
- In sfarsit! Pentru mai mult timp sunt asigurat cu o casa.

Dupa absolvirea universitatii:
- Ia mers lui Ivan. Ieri a primit diploma, iar astazi, deja, lucreaza la universitate.
- Asistent?
- Nu, portar.

Studentul isi cere voie sa iasa de la ore.
- Domn profesor am febra!
Dupa prelegeri, profesorul se intoarce acasa si-l vede pe student cu o doamna splendida. Profesorul il cheama pe student si-i zice:
- Draga, cu o astfel de febra ar trebui sa stai in pat.

Se intalnesc Ileana Cosanzeana, Ileana Preadesteapta si Baba Cloanta.
Ileana Cosanzeana: - Am devenit studenta la ULIM. Acolo sunt cea mai frumoasa.
Ileana Preadesteapta: - Eu sunt studenta la USM si sunt cea mai desteapta.
Baba Cloanta: Am intrat la Universitatea Agrara. Sunt cea mai frumoasa, dar si cea mai desteapta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Studentul se duce la examen. In cap i se rotesc diverse ganduri: „am sa sustin – ma imbat, nu sustin - ma imbat”. Cumpara o sticla si o baga in buzunar. Examen. Raspunde la subiecte. Proful:
- Ce ai in buzunar?
- Nimic, nimic deosebit.
- Hai scoate, sa vedem.
Studentul scoate sticla, proful paharul. Isi toarna si-l arunca peste cap:
- Bine. Un castravete murat ai?
- Nu.
- Pacat, - completand matricola, - puteai sa obtii nota zece.

Fost student la electrotehnica s-a transferat la Institutul Teologic. Prelegere. Atipeste. Parintele se apropie si-l intreaba:
- Ce este forta Dumnezeiasca?
Studentul trezandu-se, raspunde momentan:
- Masa Dumnezeiasca pe acceleratia Dumnezeiasca si ...

Profesorul se plange decanului:
- Insist pentru o pedeapsa aspra a studentului Petrescu. Parca nu era suficient sa-l prind in bar la ora doua de noapte, el mi-a mai anuntat si sotia!

Profesorul studentilor:
- Daca printre dvs. este vre-un tampit, sa se scoale in picioare.
Dupa o pauza indelungata, in ultimele randuri se scoala un baiat.
- Asa, sa intelegem ca va considerati un tampit? – uimit intreaba proful.
- Nu, pur si simplu, mi s-a facut incomod ca stati singur in picioare.

- Numiti doua cuvinte, cele mai des utilizate la universitatea dvs.?
- Nu stiu ...
- Corect!

Iese studentul de la examen. Colegii la el:
- Cum, ai luat nota?
- Cred ca da...
- Dar ce te-a intrebat?
- De unde sa stiu, el vorbea in engleza.

- Inainte de a incepe examenul, sunt careva intrebari?
- Da, - o voce din fundul clasei, - ce examen sustinem astazi?

In timpul examenului, proful il intreba pe student :
- Stiti oare dvs. ce este un Examen?
- Acesta este o discutie a doua persoane destepte.
- Dar daca unul dintre ei este un idiot?
- Al doilea nu va avea bursa.

Noaptea inainte de examen. In apartamentul profesorului suna telefonul. O voce iritata:
- Alo
- Dormi?
- !?
- Dar noi invatam!...

Studentii s-au plans decanului despre mancarea proasta din cantina. Decanul a chemat bucatarul si l-a preintampinat, daca lucrurile nu se vor schimba – il va concedia.
- Domn decan, - se justifica bucatarul, - nu trebuie sa trageti atentie la cele spuse de studenti. De exemplu, in cantina ei spun acelasi lucru despre lectiile Dvs.

Profesorul:
- Care este cel mai important produs, pe care ni l-a daruit Chimia?
- Blondele...

Examen. Studentul iese la raspuns tinand in mana o fituica, pe care sunt scrise cateva propozitii.
Profesorul: - Dar unde va este raspunsul?
- In cap.
- Dar aceasta ce e? – indicand spre fituica.
- Aceasta n-a incaput.

In timpul examenului profesorul il intreba pe student:
- De ce sunteti asa de tulburat? Va temeti de intrebarile mele?
- Nu, domn profesor! Ma tem de raspunsurile mele.

Examen la fizica. Studentul raspunde foarte prost. Profesorul incearca sa-l ajute:
- Spuneti-mi, macar, la ce temperatura fierbe apa?
- Domn profesor, eu nu stiu la ce temperatura fierbe apa, insa, stiu ca la 40 de grade se transforma in vodca!

Un student plin de sine, colegului sau:
- Peste cativa ani oamenii, uitandu-se la cladirea facultatii, vor zice: „Aici a invatat Tarlev!!!”.
O voce din decanat:
- Daca nu-ti lichidezi restantele, oamenii vor vorbi astfel incepand cu luna urmatoare!

Studentul la anul IV ii zice mamei:
- Astazi am examen.
- La ce disciplina?
- Inca nu stiu. Cand voi ajunge la facultate am sa aflu.

Examen. Studenta iese fericita din sala. Colegii:
- Ai dat?
- Am dat!!!
De dupa usa iese obosit profesorul si bombaneste sub nas:
- Sa presupunem ca nu ea a dat, ci eu am cedat.

Un student catre colegul sau:
- Ce-ai facut cu camasa mea?
- Am pus-o la spalat.
- O Doamne, ce am sa fac eu? Pe manecile ei era scris tot conspectul la microelectronica!

Profesorul – studentului:
- Ati fost in armata?
S: - Nu, dar de ce intrebati?
P: - Pur si simplu, iti pot organiza...

Un matematician ii zice prietenii sale:
- Iesti asa de compacta.
- Ce ai in vedere?
- Iiii, inchisa, limitata...

Studentul se plange medicului:
- De patru zile n-am mai fost la WC, ajutati-ma...
Medicul la examinat, a scos portmoneul si ii intinde studentului 20 de lei:
- Du-te si mananca ceva.

Discutia intre doi studenti:
- Cate examene ai picat?
- Cu cel de maine – patru.

Examen la anatomie. Profesorul:
- Ce organ al corpului omenesc reprezinta simbolul dragostei?
- La barbat sau la femeie? – concretizeaza o studenta.
- Of, Doamne, - ofteaza profesorul, - pe timpul meu era, pur si simplu, inima.

Seara. Ploua. Doi studenti se intalnesc in fata cinematografului.
- Asculta, - zice primul, - dar de ce ai imbracat pardesiul meu?
- Dar ce, ai vrut sa-ti ud noul costum?

Studenta este intrebata:
- Ce diferenta este intre decan, student si troleibuz?
- Intre decan si student – nici una, iar sub troleibuz, inca n-am fost.

- Ascultati, - ii zice decanul studentului, - ieri ati fost vazut in caminul de fete. Sunteti amendat cu 10 lei. Daca incalcarea se va repeta, amenda va fi de 20 lei. A trei oara, amenda va constitui 25 de lei, a patra oara ...
- Lasati domnule decan, - il intrerupe studentul, - spuneti-mi cat costa un abonament lunar.

La examen, studentul este intrebat:
- Cum se numeste vasul in care se pastreaza benzina?
- Prezervuar.
- In principiu corect, - zice proful, - dar fara „P”.
- Atunci, rezervativ.

Cantina studenteasca. Meniul:
1. Ciorba cu costita – 3 lei.
2. Ciorba fara costita – 1 leu.
Intra un student, aruncand demonstrativ 3 lei, comanda „Ciorba cu costita”. Chelnerita il serveste cu o farfurie cu apa. Studentul:
- Dar costita, unde-i?
- Imediat, se elibereaza ...

Un student in troleibuz, tine in mana un pardesiu. O batranica i se adreseaza:
- Ce slab mai esti, probabil esti eminent.
- Nu, fruntas.
- Aseaza-te, am sa-ti cedez locul meu.
- Multumesc, nu e cazul.
- Daca nu doresti, da, macar, sa-ti tin pardesiul.
- Acesta nu e pardesiu, este colegul meu, el e eminent.

Dupa sustinerea urmatorului examen, trei studenti stau, deja aghezmuiti, la terasa unui bar. Savurand berea din halbe urmaresc persoanele ce intra / ies din bar. La un moment dat, in bar intra doua persoane dar peste cateva minute ies trei. Primul student, fiind metrolog, zice:
- Masurarile initiale au fost eronate.
Al doilea, student la biologie, lamureste situatia:
- Omul are proprietate de a se inmulti.
Al treilea, matematician, a pus punctul pe „i”:
- Daca in bar va intra o persoana, atunci va rezulta ca in bar nu va fi nimeni.
 

DeletedUser

5:00- M-a trezit surioara mai mica, iarasi a venit beata. Stie doar sa bea sis a mearga la concerte, ea nu ma iubeste¡ Eu cand eram de varsta ei aveam colectie de timbre. Iarasi nu pot sa adorm, va trebui sa-mi rod lacul de pe unghii.
6:00- Imi rod lacul de pe unghii.
7:00- A proape ca m-a vazut maicamea ca imi rod lacul de pe unghii. Mi- azis sa imi ridic din pat fundul de poponar necajit sis a ma duc la scoala. She makes me cry.
7:05- Am inceput sa ma pregatesc de scoala, mi-am imbreacat pantalonii, stramti. Mai multe insigne, mai multe, mai multe. Fuck! Mi-a pierdut o insigna! I hate this stupide world. Sa nu imi uit caciula si sa-mi fac ochii cat mai negri.
7:20- M-a vazut sormea. A inceput sa rada. Punkista dracului!
7:21- Mi-a cazut o insigna. Am agatat-o la loc.
7:28- Mi-a cazut o insigna. Am agatat-o la loc.
7:35- Mi-am pus caciula in cap, ies din casa si observ ca imi lipseste o insigna. Am gasit-o,am agatato la loc.
7:50- Mi-am pus un ciorap pe cap, nu caciula(ma gandeam de ce ma strange atat de rau caciula asta).!@#$ happens. M-am intors acasa, mi-am luat caciula, m-am dus la scoala.
8:20- Am intarziat la ora, nu m-au lasat sa intru in clasa,stau pe hol. Plang.
8:41- S-a terminatora, am intrat in clasa, mi-am aruncat geanta, am iesit pe sala si stateam trist.
8:43- I hate my life. Stam cu emokids in cinci, plangem.
9:00- Stau la ora si plang.
9:10- M-au dat afara de la ora, stau pe sala, plang.
9:15- M-m dus la baie.
9:16- Am ajuns la baie sa ma pis. Am inceput sa plang, am uitat sa ma pis.
9:17- Iesind de la baie mi-a cazut o insigna. In buda. L-am luat, l-am agatat la loc.
9:18- Ma uit in oglinda, sunt dragut. Ar trebui sa-mi fac o poza.
9:31- (pauza) Au venit emokids si au zis ca sunt tru. Trecea sormea pe langa mine si a inceput sa rada. I-am zis ca e rea. Ea mi-a dat un bocanc in fata. She makes me cry.
9:35- Emokids i-au zis ca nu are dreptate. A inceput sa ii bata pe toti cu bocancii.
9:37- Am vrut sa fug, m-a batut din nou.
9:44- Stau la ora , ma dor venele.
10:10- Am scris scrisoarea de ramas bun pe banca.
10:12- M-a vazut profa, m-a dat afara de la ora. Stau si plang.
10:21- Stau la cantina. Am inceput sa plang, am uitat sa mananc. A trecut sormea pe langa mine si mi-a dat un capac. Iesind de la cantina mi-a cazut o insigna in vasul cu resturi. L-am luat, l-am agatat la loc.
10:29- M-au vazut emokids si au zis ca sunt tru.
10.40- Stau la ora, imi scriu scrisoarea de ramas bun. Inca fara sange. Da-l in plm de sange, principal e sa fie cat mai trista.
10:50- Am terminat de scris, am incercat sa citesc si profa m-a dat afara. Iesind din clasa mi-a cazut o insigna, a cazut dupa calorifer, am ridicat-o si am agatato la loc.
11:11- (pauza) Emo kids au vazut insigna, auzis ca sunt tru. Le-am dat si lor sa citeasca scrisoarea. Au zis ca sunt si ma tru. Trece fratimiu, a citit si el scrisoarea si mi-a zis ca sunt un idiot, si ca ce fac nu e tru. Eu l-am intrebat ce e tru? El mi-a dat mp3-ul sa ascult la ore. Ramones si Sex Pistols.
12:30- Ascultam muzica la ore si m-am speriat, am inceput sa plang! Am fugit din clasa. (eu steam ca fratimiu asculta cacaturi, dar nu credeam ca atat de oribile). In timp ce fugeam mi-a cazut o insigna. Al ridicat-o, am pus-o la loc. M-a ajuns profu din urma, m-a luat de guler, m-a adus in clasa si mi-a spus ca sunt poponar. Dupa m-a dat afar ape sala.
 

DeletedUser9860

În noaptea nunţii, Maria îi vede lui Ion p**a sculată şi se sperie şi fuge la mamă-sa.
- Vai, mamă, mi-e frică de p**a lui Ion.
- Lasă, draga mea, că îl rog eu pe Ion să o bage puţin cîte puţin să nu te doară.
După pregătirile de rigoare, Ion trece la treabă şi înaintează cu prudenţă.
- Mai! îl îndeamnă Maria.
Ion mai înaintează un centimetru.
- Mai, mai, mai!
Ion mai intră 5-6 cm.
- Bag-o toată, Ioane!
- Gata, fă, e toată înăuntru.
- Mincinosule! Ia să te controlez, zise Maria, care întinse mîna şi nimeri peste c****le lui Ion. Aha, şmechere, ai înnodat-o!

====================================================================

Un puşti vine revoltat de la şcoală şi îi spune tatălui său că acolo îl pun să înveţe numai inutilităţi. Tatăl îl întreabă uimit:
- Cum adică?
- Păi la istorie ne pune să memorăm nişte ani: 1848/1877-1878/1907/1944/1989. Cică sînt importanţi!
- Altceva...
- Păi la geografie tot aşa trebuie să reţinem tot felul de denumiri, ca de exemplu: Carpaţii "Scurburii", Strîmtoarea "Fosfor" şi Dardanele, de parcă mi-ar folosi la ceva chestiile astea! Dacă mă întrabă careva merg repede la un Internet Cafe, dau search pe Google şi aflu... simplu, nu?
- Da, fiule, da' să zicem că ieşi şi tu cu o fată, şi cum vă ţineţi voi aşa, de mînă, ea te întreabă ce înălţime are vîrful Chomolugma?
- Nu-i problemă! Merg repede la un Internet Cafe, că-i deschis non-stop, dau search pe Google, aflu şi mă întorc să-i spun...
- Da, da' pînă te întorci tu să-i spui că are 8848 m s-ar putea să o găseşti ocupată!
- Cu cine?
- Păi, tot cu un prost aşa ca tine, da' care are laptop!
 

DeletedUser

O femeie saraca merge la doctor şi-i cere ceva să nu mai rămână gravidă.
- Îţi dau o aspirină, e cel mai bun anticoncepţional, zice doctorul.
- O simplă aspirină? se miră femeia. Şi cum se foloseşte?
- Cu cât o ţii mai strâns între genunchi, cu atât efectul e mai mare.
 

DeletedUser

La poarta Raiului asteapta trei barbati.
Sf. Petru ii ia la intrebari: - Mai, voi de cate ori v-ati inselat nevestele?
Primul zice: - Eu numai de cateva ori, dar imi pare rau ca am facut-o...
- Bine, uite, treci pe norisorul ala si asteapta ca o sa mergi in Rai.
Al doilea: - Eu am inselat-o de foarte multe ori, dar in rest nu prea am alte pacate.
- Bine, urca si tu pe norisor si asteapta.
Al treilea: - Sf Petre, eu nu sunt asa de pacatos, eu nu mi-am inselat niciodata nevasta...
- Mars, ma' de-aici, in Iad cu tine! Hai, dispari!
- De ce? Nu inteleg de ce astia doi ajung in Rai si eu nu?
- Pai, ba', aici iertam pacatele, nu prostia!



****


O blonda catre Mos Craciun: Draga Mos Craciun, Anul acesta am fost fetita cuminte si te rog sa-mi aduci un vibrator mai mare, pentru ca cel de anul trecut mi-a ramas mic.



****


# Necazul mi-l inec in alcool, dar bestia stie sa inoate...

# Ariciul e o pasare incapatanata. Nu vrea sa zboare decat daca ii trag un sut.

# Cand cazi, incearca sa ratezi pamantul.

# Intotdeauna beau cu masura. Masura mea e galeata.

# Exista doua tipuri de oameni: cel care spune intotdeauna ce gandeste, si cel care are prieteni.

# Berea fara alcool e primul pas spre femeia gonflabila.

# Daca nimeni nu te intelege, nu inseamna ca esti artist.


****



Doua surori, una de 18, cealalta de 10 ani, fac pentru prima oara baie impreuna.Cea mica observa ca cea mare are niste par intre picioare. - Ce e asta dintre picioarele tale? - Par pubian ! - Si nu te deranjeaza cind te f***?
 

DeletedUser

"Băi, stăteam ieri la biserică şi o doamnă de lîngă mine scoate o ţigară, o aprinde şi incepe să fumeze. Să-mi scape berea din mîna nu alta!"


****


Doi lilieci isi faceau siesta, atarnati intr-un copac cu capul in jos.
"Auzi, care a fost cea mai naspa zi din viata ta?"
"Cand am avut diaree"...


****


Gheorghe: - Ba, Ioane, tie iti plac femeile grase?
Ion: - Nu.
Gheorghe: - Dar iti plac femeile cu fundu' mare?
Ion: - Nu, ma.
Gheorghe: - Dar femeile cu celulita asa, pe picioare?
Ion: - Nu, ma.
Gheorghe: - Atunci de ce te culci, ma, cu nevasta-mea?


****


-Mamico, ce faci goala pe taticu?
-Sar pe el ca sa-i dezumflu burta...
-Te obosesti de pomana!..... in fiecare dimineata, vine vecina si ingenuncheaza si i-o umfla la loc....


****


Dumnezeu il trimite pe Sf. Petru sa vada ce fac studentii in sesiune. Se intoarce Sf. Petru si zice: - Pai aia de la Medicina invata de rup, aia de la Drept, la fel... iar aia de la Politehnica... aia petrec. Nu trece mult timp si iar este trimis Sf. Petru. Se intoarce, si tot asa, aia de la Medicina invatau de rupeau, aia de la Drept, la fel, la Politehnica, tot bairam. Se mai intampla faza de cateva ori, in cele din urma Dumnezeu zice: - Sfinte Petru, ia vezi ce mai fac studentii in sesiune. Se intoarce Sf. Petru si da raportul: - Pai, Doamne, aia de la Medicina se rup cu invatatul, aia de la Drept, la fel, rup randurile.... - Si Politehnica?, intreaba Dumnezeu. - Pai, Politehnica se roaga... - Bun! Pe astia ii trecem.


****


Un hipiot se urca in autobus si se aseaza langa o foarte frumoasa si tanara maicuta.
La un moment dat o intreaba: Ce zici? Putem sa facem sex?
"Nu", raspunse ea, "sunt maritata cu Dumnezeu".
Si, la urmatoarea statie, se ridica si coboara.
Soferul de autobuz, care auzise discutia, se intoarce catre hipiot si ii spune:
"Iti pot spune cum sa faci sex cu ea."
"Da?", intreba hipiotul.
"Da!", raspunse soferul de autobuz. " Ea se duce la cimitir in fiecare marti noapte sa se roage, deci te duci acolo imbracat cu o mantie alba, iti dai cu o crema alba pe fata si zici ca esti Dumnezeu"
Hipiotul se decide sa incerce si ajunge la cimitir asa cum i-a sugerat soferul de autobuz, in prima marti noaptea.
"Sunt Dumnezeu" zise el maicutei, tinandu-si fata acoperita. "Fa sex cu mine!"
Maicuta isi da acordul fara intrebari, dar il ruga ca intrucat tine la virginitatea ei sa faca doar sex anal.
"Dumnezeu" a fost de acord si a trecut la treaba.
Dupa ce a terminat, el sari bucuros in sus, descoperindu-si fata:
"Ha-ha", tipa el. "Eu sunt hipiotul!".
"Ha-ha", tipa maicuta. "Eu sunt soferul de autobuz".


****


Vine Ion acasă de la oraş şi zice către Maria, hotărît:
- Marie, stinge lumina, trage perdelele şi în pat iute.
- Mă Ioane, da' mai am de lucru.
- Dac-am zis, am zis!
Vede Maria că n-are încotro, se conformeaza. Se pune şi Ion în pat, trage plapuma peste ei şi zice:
- No, acum Marie, să-ţi arăt ce ceas cu fosfor mi-am cumpărat.

****


O banana si un vibrator pe un sertar:
Banana: -Este pentru prima data ?
Vibratorul: - Nuuu!!!
Banana: - Atunci ce p*** mea tremuri asa ?
 

DeletedUser

Tatal intra in camera fiicei sale si gaseste o scriosoare pe pat. Avand deja ganduri negre, desface totusi scrisoare si citeste:





Dragi parinti,


Cu parere de rau va anunt ca eu am fugit cu noul meu prieten. Am aflat ce inseamna adevarata dragoste si el este un dragut cand gonim goi cu motorul cu toate piercing-urile, cicatricele, tatuajele care ii acopera tot corpul! Dar nu e numai asta. Sunt insarcinata si Ahmed zice ca vom trai fericiti in rulota lui din padure. Vrea sa avem multi copii, ceea ce stiti ca imi doresc si eu.


Am invatat ca marijuana nu face rau nimanui asa ca o crestem pe langa casa pentru el si prietenii lui care ne aduc toata cocaina pe care ne-o dorim. Intre timp ne rugam sa se gaseasca leacul pentru SIDA, in asa fel incat sa se faca si Ahmed bine. Sa stiti ca merita! Nu va faceti griji in ceea ce priveste banii. Ahmed a aranjat ca eu sa joc intr-un film pe care il fac prietenii lui Leroy si Jamal in pivnita. Deocamdata castig 50 $ pe scena, dar pot sa iau inca 50$ bonus daca sunt cu 3 barbati si un bonus de 100 $ daca se foloseste un cal. Ahmed a zis ceva si despre niste caini, asa ca am mai multe posibilitati. Mama, sa nu-ti faci griji pentru mine, de acum am 15 ani si stiu sa am grija de mine. Dupa cum vezi eu si Ahmed ne-am gandit la toate! Intr-o zi o sa trecem in vizita pe la voi sa va cunoasteti nepoteii. Ahmed chiar se gandea sa-si puna un atas la motor ca sa putem veni cu toti o data!


Va pup pe amnadoi


Fiica voastra, Maria


....................


PS. Tata, am glumit......... sunt la vecini, ma uit la TV.


Voiam doar sa iti arat ca sunt si lucruri mai rele in viata decat SA PIARDA ROMANIA IN MINUTUL 90 DIN NOU!!!



******



Calatorie lunga cu avionul, un domn si o fetita au locurile repartizate unul langa altul. Domnul zice:
- Ce-ar fi sa stam de vorba? Se pare ca timpul trece mai repede conversand.
- Bine, zice fetita inchizand cartea pe care abia o deschisese, despre ce ati dori sa vorbim?
- Pai, zice domnul, o tema interesanta ar fi despre fizica atomica nu crezi? si surade superior.
- De acord, dar intai vreau sa va intreb ceva: o vaca, un cal si o oaie mananca acelasi lucru, iarba, dar oaia excreta niste bilute, vaca o placinta iar calul niste mingi uscate. Cum va explicati fenomenul?
- Habar n-am, zice domnul, minunandu-se de inteligenta fetitei.
- Atunci cum vreti sa vorbim de fizica atomica daca nici despre cacat nu stiti nimic?

******



O fetita o intreaba pe mama sa:
- Mama, de ce tata e asa de chel?
- Deoarece are multa minte.
- Dar de ce tu ai asa de mult par pe cap?
- Mananca si taci!


*****


O fetita se duce la un magazin de animale si intreaba:
- Va log, aveti iepulasi dlagalasi?. Inima vanzatorului se topeste brusc. Se aseaza pe vine langa fetita, si o intreaba
- Vlei un iepulas dlagalas alb, sau unul dlagalas moale si neglu si pufos? Sau poate pe cel dlagalas si maloniu de acolo?. Fetita se inroseste, se leagana putin pe calcaie, isi pune manutele pe genunchi, se apleaca in fata si raspunde in soapta...
- Cled ca pe pitonul meu il doale in cul de cale...

*****


Lectie de gramatica la Tirgu Mures. Profesoara le explica elevilor despre gradele de comparatie ale adjectivelor. Dupa ce termina, vrea sa vada ce au inteles copiii si le cere sa dea exemple:
- Ionel, spune profesoara, da un exemplu de adjectiv la cele trei grade de comparatie.
Se ridica Ionel si spune: frumos, mai frumos, cel mai frumos.
- Bravo Ionel, spune profesoara, ai inteles perfect. Ai nota 10! Ia sa vedem acum daca Anisoara a inteles cum e cu gradele de comparatie. Seridica Anisoara si spune: inalt, mai inalt, cel mai inalt.
- Bravo Anisoara, ai si tu un 10. Ia s-o vedem acum si pe Ildiko.
Se ridica Ildiko si incepe: adanc, mai adanc, ioi!

*****


O adolescenta, luata mai mult cu forta de ma-sa, ajunge in cabinetul ginecologului. A batrana ramane in sala de asteptare, pustoaica intra in cabinet unde, dupa o discutie preliminara si completarea fisei individuale, medicul o invita sa se dezbrace si sa urce pe capra, pentru consultatie, dar se loveste de refuzul fetei, datorat timiditatii:
- D-le doctor, nu pot sa ma dezbrac, mi-e rusine sa mi se vada pasarica. Sa stiti ca pasarica mea nu a fost vazuta de nimeni si nici nu vreau sa imi vada cineva pasarica. O convinse medicul, pana la urma, o urca pe capra, incepu s-o examineze, dar pe masura ce o atingea, in egala masura lua fata "foc", asa ca, nu peste mult timp, se aprinse rau de tot, il trase pe ginecolog peste ea, apoi cazura de pe capra si... dupa o vreme... ciufulit, cu hainele smulse de pe el, ametit si dezechilibrandu-se, ginecologul aparu de sub capra, se uita la pustoaica si spuse:
- Fata mea, niciodata, dar asculta-ma cu atentie, niciodata sa nu-i mai spui unui barbat ca ai intre picioare o pasarica! Ala e vultur curat!

****

O fetita isi intreaba tatal:
- Care-i diferenta dintre a excita si a enerva?
- Sa-ti dau un exemplu, acum 15 ani mama ta ma excita, acum ma enerveaza.


****


Fiul unui cioban nu stia cum sa-i spuna tatalui sau ca e gay. Dupa cateva pahare de palinca, isi ia inima in dinti si-i spune:
- Tata, eu sunt gay!
Dupa cateva secunde de cugetare, ciobanul il intreaba:
- Fiule, costum Armani ai?
- Nu, raspunde fiul.
- Cu parfum Boss te dai?
- Nu, raspunde fiul.
- Masina Porsche conduci?
- Nu, tata, stii bine!
- Atunci nu esti gay, ma p***, esti un poponar de rand!


*****


- Mama, pot sa fiu pedepsita pentru ceva ce nu am facut ?
- Sigur ca nu.
- Deci nu poti sa ma pedepsesti pentru ca nu am facut curat in camera mea?


*****

Mama ii spune fiicei sale inainte sa plece la intalnire:
- Daca nu esti in pat pana la zece, vino acasa.


*****


Un tip intra intr-o farmacie. Multa lume, inghesuiala.
- Nu va suparati, va rog sa ma lasati sa intru in fata ca am pe cineva la pat.
Oamenii cumsecade ii fac loc si ajunge la ghiseu. Tipul se apleaca la ghiseu si spune:
- 3 prezervative va rog.


*****


O doamna intra la farmacie si ii cere farmacistului arsenic. Farmacistul intreaba:
- Doamna, la ce va trebuie arsenicul?
- Pentru ca sa-l omor pe sotul meu!
- Doamna, nu pot sa va vind arsenic pentru acest motiv, imi pare rau, spune farmacistul.
Atunci doamna scotoceste in poseta si scoate o fotografie cu sotul ei care facea dragoste cu sotia farmacistului. Acesta se uita la fotografie si spune:
- Ah, scuzati-ma, n-am stiut ca aveti reteta.
 
Sus