bonus de noapte!!!!

  • Autor subiect AbelarTaisha
  • Data de început

DeletedUser10726

eu am pierdut foarte multe trupe datorita acestui bug si am ramas descoperit.
din acasta cauza e posibil sa pierd cateva sate din trib.
daca nu se da un rollback sa ne recuperam trupele eu si toti cei care sunt colegii cu mine vom renunta la acest joc. chiar daca mai am cont premium inca o luna nu ma intereseaza.
chiar daca am pierdut timpul aiurea, daca nu se da rollback noi vom renunta
 

DeletedUser35286

fix aceasi problema am avut pe l17,bonus de noapte activ la ora 8:50...am depus ticket si a fost un mare fas,evident ca nu au facut nimic dragii nostrii admini...am ramas cu fullurile pierdute in copac...
 

DeletedUser35739

toti cei care au atacat au avut aceasta "surpriza"
ar trebui sa se dea rollback.
daca nu se va face nimic si eu voi renunta
 

DeletedUser35286

eu nu vreau rollback...ca am luat sat destul de gol...n-am avut pierderi mari,desi am dat pe bonus de noapte :D
 

DeletedUser

Salut daca nu se da rollback eu ma las de joc ma am pierdut o multime de armata sa se face ceva si nu sunt singurul care a patito azi. la ora 8:10 sa aiba bonus de noapte ce inseamna asta?
VREM ROLLBACK
Cu respect,
Alex
 

DeletedUser

inccubus nici eu nu vreau rollback =)) la fel am facut si eu ca tine :)))) (da nu pe bonus)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Pentru cei care au pierdut trupe ca atacator in conditiile de astazi ( bonus de noapte eronat dupa ora 08.00 ) sunt rugati sa faca ticket si vor primi trupele pierdute ca urmare a acestei erori de server, si numai daca rapoartele de atac sunt rosii.
Trebuie sa intelegeti ca reparatiile dureaza avand in vedere numarul mare de jucatori si numarul mic de administratori care se ocupa de acest lucru ( totul se face manual ).
Un rollback nu este posibil in acest caz.
 

DeletedUser

Pentru cei care au pierdut trupe ca atacator in conditiile de astazi ( bonus de noapte eronat dupa ora 08.00 ) sunt rugati sa faca ticket si vor primi trupele pierdute ca urmare a acestei erori de server, si numai daca rapoartele de atac sunt rosii.
Trebuie sa intelegeti ca reparatiile dureaza avand in vedere numarul mare de jucatori si numarul mic de administratori care se ocupa de acest lucru ( totul se face manual ).
Un rollback nu este posibil in acest caz.

Dureaza ,cat...?

daca dureaza o saptamana atunci mai bine refaci trupele,intreb asta sa stiu daca intrerup trupele date la refacut,sau mai degraba le lasam...
 

DeletedUser

1. de ce "numai daca rapoartele de atac sunt rosii"? daca nu sunt rosii nu s-au pierdut trupe din cauza unei erori?
2. inca un tiket, sau o sa primim intr-un final raspuns la cele depuse?
 

DeletedUser

În unele cazuri mai există şi rapoarte Albastre şi Galbene

# Mişu , depinde cum le ia şi când îţi pică rându presupun !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
O restituire in integrum ar dura zile, poate saptamani ( sunt multi factori de luat in seama ). Dar avand in vedere ca atacatorii au fost cei mai dezavantajati de acest bug s-a luat decizia restituirii trupelor pierdute numai in cazul in care atacul s-a pierdut in mod integral.

Reparatiile vor dura probabil pana maine, sunt 2 persoane care pot face asta si trebuie sa intelegeti ca nu sunt roboti si mai au si viata persoanala acei oameni.
 

DeletedUser

O restituire in integrum ar dura zile, poate saptamani ( sunt multi factori de luat in seama ). Dar avand in vedere ca atacatorii au fost cei mai dezavantajati de acest bug s-a luat decizia restituirii trupelor pierdute numai in cazul in care atacul s-a pierdut in mod integral.

Reparatiile vor dura probabil pana maine, sunt 2 persoane care pot face asta si trebuie sa intelegeti ca nu sunt roboti si mai au si viata persoanala acele persoane.

intelegem,am vrut doar sa fim informati


multam fain!
 

DeletedUser

raka, tinand cont de faptul ca mie dintr-un full mi-au scapat vreo 80 de usori, pierderea mea se considera infima, nu? nu se ia in calcul ca totusi am piertut juma' de full total aiurea, sau... in functie de ce s-a luat decizia asta? a gandit cineva inainte sa spuna asta? 50 de topoare daca trimit si daca in loc de 10 pierd 20 din cauza unui bug, alea 10 pierdute aiurea le vreau inapoi, ca sunt facute pe timpul si munca mea, nu pe a programatorilor care au uitat sa puna ceasu sa sune la 8.
http://ro21.triburile.ro/public_report/6d0fe9f6e751b0a600fd99a6ffe510bf
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Imi pare rau dar nu putem multumi pe toti, daca am face ce zici tu ar trebui sa stam cu saptamanile sa vedem cat ai fi pierdut fara bonus, sa facem diferenta si sa tragem linie...sorry, dar este imposibil.
 

DeletedUser

ok, mersi mult. maine dau stergere cont daca nu imi gasesc trupele pierdute din cauza ALTORA. si eu am stat cu saptamanile sa imi fac trupe, stau cu saptamanile la munca (totusi de aici am bani de pp-uri) si nu am cum sa accept chestia asta. daca un bou iti loveste masina doar 95% (nu ti se sparge un far), inseamna ca poti sa mergi asa cu ea, nu trebuie sa ti-o faci pe asigurarea lui, nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi pare rau dar nu putem multumi pe toti, daca am face ce zici tu ar trebui sa stam cu saptamanile sa vedem cat ai fi pierdut fara bonus, sa facem diferenta si sa tragem linie...sorry, dar este imposibil.

cei cu CP ar trebui sa aiba prioritate :)

dar rapoartele rosii care au ajuns dupa 9 fara bonus de noapte nu se pun? pentru ca daca mergeau bine curatarile date pina la 9 astea nu mai erau rosii
 

DeletedUser

cred ca cei cu cp au numai anumite facilitati dar aceleasi drepturi ca si cei fara cp
 

DeletedUser

cred ca cei cu cp au numai anumite facilitati dar aceleasi drepturi ca si cei fara cp

eu zic sa se ia in calcul viteza lumilor,e normal ca pe o lume cu viteza 2 sa ai trupe cat mai repede ca pierzi din dezvoltare,pe cand pe viteza 0,5 nu e lafel de grav...parerea mea
 

DeletedUser

"daca mergeau bine" unele chestii, imediat dupa ce s-a sesizat problema s-ar fi dat rollback. asa era corect... si pt atacator si pt aparator. mai ales ca daca o luam altfel, dau clean pe unu, imi mor trupele (sau, mai funny, imi scapa un spion si nu mi se dau trupele inapoi ca nu e raport rosu) da' ala nu pierde apararea care ar fi trebuit. ala e in avantaj, eu in pierdere. pai pot sa o platesc si pe mama lu' punctu' premium, ca n-ai cum sa echilibrezi asta.
daca am face ce zici tu ar trebui sa stam cu saptamanile sa vedem cat ai fi pierdut fara bonus
asta sa o spui la servici sefului tau cand iti da ceva de lucru... "asta nu fac, ca ar trebui sa stau 3 ore sa o termin... si eu vreau sa stau sa imi beau cafeaua". cand s-a intrat in team cred ca s-a anuntat ca o sa fie si de munca. nu e vina mea, nu e vina ta, doar ca v-ati asumat niste "posturi" care mai cer si sacrificii. facem cheta fiecare de cate 2-3-5 puncte premium si mai luati 2-3 admini sa va ajute daca asta e problema. daca eu vad ca salariatii mei nu fac fata, mai angajez. daca ii vad ca freaca menta, ii dau afara. ideea e ca lucrarile pe care le am de facut sa fie gata la timp.
 
Sus