bonus de noapte!!!!

  • Autor subiect AbelarTaisha
  • Data de început

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@ eyeonme

Nu are rost sa ma contrazic cu tine, atata timp cat tu vorbesti in necunostiinta de cauza, este usor sa dam din gura fara sa avem habar despre niste mecanisme si metodologii care trebuie respectate intocmai. Reparatia unui cont care a avut 10 atacuri intrate in acest bug dureaza in medie 30-40 de minute, gandeste-te ca sunt 2 oameni care mai au si viata reala pe langa asta si sunt cateva sute poate mii de atacuri/trupe care trebuie returnate, varianta ta ar lungi "vizita" pe un cont la cateva ore, pana am ajunge la sfarsit trupele ar putea fi refacute prin recrutare normala de cateva ori.

Te invit sa faci imparti cu noi salariul, nu de alta dar poate imi demonstreaza si mie cineva ca, ceva impartit la zero da altceva decat zero.

@graur2000
Nimeni nu are prioritate, toate sunt preluate in ordinea in care apar.

@AbelarTaisha
Nici asta nu este o varianta valida.
 

DeletedUser

"daca mergeau bine" unele chestii, imediat dupa ce s-a sesizat problema s-ar fi dat rollback. asa era corect... si pt atacator si pt aparator. mai ales ca daca o luam altfel, dau clean pe unu, imi mor trupele (sau, mai funny, imi scapa un spion si nu mi se dau trupele inapoi ca nu e raport rosu) da' ala nu pierde apararea care ar fi trebuit. ala e in avantaj, eu in pierdere. pai pot sa o platesc si pe mama lu' punctu' premium, ca n-ai cum sa echilibrezi asta.

asta sa o spui la servici sefului tau cand iti da ceva de lucru... "asta nu fac, ca ar trebui sa stau 3 ore sa o termin... si eu vreau sa stau sa imi beau cafeaua". cand s-a intrat in team cred ca s-a anuntat ca o sa fie si de munca. nu e vina mea, nu e vina ta, doar ca v-ati asumat niste "posturi" care mai cer si sacrificii. facem cheta fiecare de cate 2-3-5 puncte premium si mai luati 2-3 admini sa va ajute daca asta e problema. daca eu vad ca salariatii mei nu fac fata, mai angajez. daca ii vad ca freaca menta, ii dau afara. ideea e ca lucrarile pe care le am de facut sa fie gata la timp.

cred ca exagerezi, din nestiinta, din neintelegerea exacta a fenomenului, sau cu rea credinta. optiunile vin, intotdeauna, in 3.
deci:
1. s-a spus foarte clar ca toate trupele atacului vor fi returnate. TOATE! spionii nu sunt afectati de bonusul de noapte, deci nu exista motiv sa fie luati in calcul. tot ce trebuie este sa aveti rabdare, sa faceti ticket si sa nu faceti presiuni degeaba.
2. iarasi s-a spus ca cei care platesc puncte premium au FACILITATI, in plus si NU drepturi. deci, inutil sa insinuati ca ne platiti din munca dvs. iarasi, e inutil sa incercati sa organizati dvs. sistemul suport. miscarea de angajati, pe care o faceti dvs. cu atata usurinta, e pura demagogie, aici. chiar se lucreaza intens la rezolvarea acestei probleme, diferenta este ca nu putem sa batem din calcaie, ca sa auziti dvs. si sa va simtiti bine ca stam drepti.
3. nu ne putem asuma o vina pentru o situatie tehnica, daca o putem numi asa, dar chiar muncim sa o rezolvam, cu instrumentele si mijloacele pe care el avem al indemana. e foarte simplu sa umfli efortul tau si sa arunci la cos munca celorlalti, minimizandu-i importanta, sau, sa vii cu solutii "logice", fara sa cunosti detaliile.

morala: descarcati-va nervii pe altceva si incercati sa respectati munca celorlalti. nu e nevoie decat de rabdare.
 

DeletedUser

recrutarea normala cu ce o fac? nu cu resurse? iti las sitter da ca vrei si imi farmezi tu... intru saptamana viitoare cand am trupele refacute. Si nu, nu vorbesc in necunostinat de cauza, stiu ca dureaza, dar sincer nu e problema mea. Problema mea e ca din cauza unei erori (nu a mea, nu a ta) mi s-au bulit trupe. Si, logic, le vreau inapoi pt ca sunt ale mele.
salariul meu?! ok, il impartim, dar te tine sa impartim si munca? sau, ca sa scoti un ban cinstit, la mine e vorba de un singur sat de atac. daca vrei, iti fac eu simularea si iti spun ce trupe s-au pierdut din cauza bugului si tu doar le bagi. o sa iti ia cateva minute... cat ma costa?
in alta ordine de idei, de ce anuntul asta a fost facut pe forum, unde nu intra toata lumea si nu se anunta si in joc? poate sunt mai multi cei cu rapoarte rosii care nu stiu ca trebuie sa va depuna tiket. daca afla saptamana viitoare, dupa ce isi refac trupele, mai e valabila oferta?
 

DeletedUser

oricum cum ai da-o nu iese bine,macar avem vreo siguranta ca nu se va mai intampla asa ceva? cel putin in timp scurt...


chiar nu are rost sa pierzi nopti pt a-ti lua teapa...eu unul chiar nu sunt multumit,am pierdut noaptea,asta mi-o reda cineva?nu cred...


am dat pe 2 sate,unul l-am luat(bineinteles cel mic) altul nu(cel de 8200) nu are foarte mare importanta punctajul lor,dar erau 2 sate strategice,foarte importante pentru viitorul contului meu...acum ni se reda o parte din trupe pt. a ni se inchide gurile,insa moralul pe acel jucator a scazut f mult,si cine isi permite sa atace din nou pe moral 50??? 500 de lanci daca a primit sprijin la moral mic deja se simte...aiurea ce sa zic?:(


oricum,cel mai important pt. toti cred ca este timpul pierdut:(


morala: descarcati-va nervii pe altceva si incercati sa respectati munca celorlalti. nu e nevoie decat de rabdare.

munca noastra cine o respecta? timpul si banii pierduti in joc?
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@ eyeonme

Eu m-am referit la salariul meu ca admin si nu la al tau ( zero pentru cei care nu au cititit paginile anterioare ), dar ca deobicei romanul intelege numai ce vrea, ce poate sau ce ii convine.


Probabil daca primeati numai mesajul standard cu "se cunoaste problema si se remediaza" fara a primi nimic inapoi scandalul era si mai mare ( dupa cum foarte bine a si inceput odata cu acest topic ). Evident ca suntem constienti ca niciodata nu vom reusi sa multumim pe toti indiferent ce am face, deh, face parte din riscul lucrului cu oamenii.

§ 5 Garanţii pentru vicii
Utilizatorul este conştient de faptul că jocurile oferite de InnoGames – la fel ca orice alt program – nu pot fi pe deplin lipsite de vicii. În consecinţă, se consideră că un astfel de viciu al jocului există doar în cazul unei defecţiuni grave şi permanente.
Cu toate acestea, InnoGames garantează o accesibilitate medie anuală a jocului de 97%. De la aceasta fac excepţie întreţinerea obişnuită a jocului, care, este posibilă doar în modul offline al jocului, precum şi forţa majoră sau inaccesibilitatea datorată unei manipulări externe.

Acum sa o luam neoficial, prea mult caz pentru nimic...nu ai luat un sat azi ? Il iei maine, ca trupele le ai intacte...sau poimanie...mare lucru, zici ca s-a terminat tarlaua.
 

DeletedUser33163

@ eyeonme

Eu m-am referit la salariul meu ca admin si nu la al tau ( zero pentru cei care nu au cititit paginile anterioare ), dar ca deobicei romanul intelege numai ce vrea, ce poate sau ce ii convine.


Probabil daca primeati numai mesajul standard cu "se cunoaste problema si se remediaza" fara a primi nimic inapoi scandalul era si mai mare ( dupa cum foarte bine a si inceput odata cu acest topic ). Evident ca suntem constienti ca niciodata nu vom reusi sa multumim pe toti indiferent ce am face, deh, face parte din riscul lucrului cu oamenii.

§ 5 Garanţii pentru vicii
Utilizatorul este conştient de faptul că jocurile oferite de InnoGames – la fel ca orice alt program – nu pot fi pe deplin lipsite de vicii. În consecinţă, se consideră că un astfel de viciu al jocului există doar în cazul unei defecţiuni grave şi permanente.
Cu toate acestea, InnoGames garantează o accesibilitate medie anuală a jocului de 97%. De la aceasta fac excepţie întreţinerea obişnuită a jocului, care, este posibilă doar în modul offline al jocului, precum şi forţa majoră sau inaccesibilitatea datorată unei manipulări externe.

Acum sa o luam neoficial, prea mult caz pentru nimic...nu ai luat un sat azi ? Il iei maine, ca trupele le ai intacte...sau poimanie...mare lucru, zici ca s-a terminat tarlaua.

Hmm...ea se plange ca din atacul ei au mai ramas 70 usori,intradevar,mai are trupe !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce trupe am eu intacte? aia 80 de usori care mi-au ramas? daca stiam, mai bagam eu sprijin in satul ala ca sa am si eu raport rosu si sa primesc despagubiri, dar din nefericire nu am fost anuntata. satul, da, l-am luat... ca la 10 jumate cand am trimis inca un clean nu a mai fost bonus de noapte. legat de ce tot zici de salariu, nu am facut referire la remuneratie, ci doar la functia pe care o ai in team. inteleg ca e voluntariat, dar asta nu inseamna ca treaba se face pe sarite din acest motiv.
Tot neoficial, daca tot vrei sa o luam asa... daca tu ai intra acum pe cont is nu ti-ai mai gasi trupele tot din cauza unui bug ce ai face? te-ai apuca sa le faci iar si sa zici "asta e, se mai intampla sa greseasca altii si sa isi bata joc de munca mea" sau le-ai umple frigiderele si ti-ai cere drepturile?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
@eyeonme

"dar asta nu inseamna ca treaba se face pe sarite din acest motiv." - sincer te inteleg ce zici, de aia as fi preferat sa nu se acorde nici o despagubire din simplul motiv ca nu pot fi toti multumiti.

Iar legat de voluntariat, tare as dori sa stai nu 10 ore pe zi ca mine ci 2-3 ore pe zi, sa vezi ce inseamna si cum poti imbatrani intr-o singura zi cat pentru 10 ani, si asta doar pentru a face jocul asta sa mearga...asa cum putem si cum ne duce capul pe noi. Trebuie sa intelegeti odata pentru totdeauna ca deciziile de genul asta nu le luam noi, echipa de administare, ci vin mult mai de sus.

Ma rog...va las sa dezbateti problema si ma intorc la ale mele...mai am cateva sute de jucatori care asteapta trupele inapoi...se zice rabdare si tutun.
 

DeletedUser

ok, un raspuns ceva mai oficial cand se va da? ca la o adica, noi nu facem decat sa discutam pe forum.
 

DeletedUser

daca iti spun ca am 2 tikete la care inca nu mi s-a raspuns, iar imi spui ca sunt doar 2 oameni care se ocupa de asta. stai calm, astept raspunsul la tiket si stiu ca aveti multe pe cap, imi astept randul.
ma uitam la ce ai dat tu mai sus legat de vicii... continuarea vad ca e asta:

# Viciile constatate de către utilizator trebuie notificate, neîntârziat, după descoperirea acestora. Din motive de asigurare a dovezilor, utilizatorul ar trebui să documenteze aceste vicii în scris (fax, scrisoare sau email) şi ar trebui să le transmită firmei InnoGames.
# Utilizatorul îşi asumă obligaţia, pe cât posibil, de a contribui la înlăturarea viciilor jocului.

§ 6 Limitarea răspunderii

1. InnoGames răspunde pentru plata compensaţiilor şi a pierderilor („compensaţii pentru prejudicii cauzate”) rezultate ca urmare a încălcării unor obligaţii contractuale sau necontractuale numai în caz de
1. intenţie sau neglijenţă gravă,

bine ca mi-ai dat ceva de citit, ca acum m-am linistit ca stiu ca or sa mi se compenseze pierderile. Plec la o bere pana ajungeti si la tiketul meu si imi astept cu drag trupele inapoi in sat.
Va pupacesc dulce, ne mai "auzim" mai pe seara.
 

DeletedUser

mie mi s-au redat trupele din sat si e totul ok , chiar am mai multe decat locuri in ferma pentru ca s-au adunat cu cele recrutate de dimineata ca nici comenzi de cladiri nu pot da:)
 

DeletedUser

mie mi s-au redat trupele din sat si e totul ok , chiar am mai multe decat locuri in ferma pentru ca s-au adunat cu cele recrutate de dimineata ca nici comenzi de cladiri nu pot da:)

Daca ai mai multe trupe,atunci trebuie sa anunti si acest bug :)...chiar daca pentru tine este convenabil
 

DeletedUser

Daca ai mai multe trupe,atunci trebuie sa anunti si acest bug :)...chiar daca pentru tine este convenabil

nimic nu va convine,dar omu pe ziua de azi nu facea trupe? in caz ca pierdea o parte din ele?


eu unul nu am recrutat ca dadeam stergere daca nu se facea ceva...
 
Sus